Júl - August 2012

FAnn parfumérie uvádzajú projekt, s ktorým si môžete zvoliť vlastného favorita v našej ponuke. FAnnSTAR je nová aplikácia na Facebook-u, do ktorej sa môžete každý mesiac zapojiť, nominovať svoj obľúbený produkt, zaradiť ho do súťaže o FAnnSTAR a vyhrať skvelé ceny. Titul FAnnSTAR získa výrobok, za ktorý v príslušnom mesiaci zahlasuje najviac ľudí.

Novinky v starostlivosti o (nielen) zrelú pleť...

Boli ste už na štýlovej slnečnej planéte ALO diamons? Že nie? Tak urýchlene nasadnite na vesmírny koráb a nechajte sa unášať jasom žiarivej diamantovej cesty, ktorej neodolali ani zlatisté prstence planéty Saturn. Ich jagavé sukničky obklopili žlté diamantové slnká a veselo sa roztancovali hravosťou nápadov a majstrovských tvarov. Objavte aj vy božsky novú letnú kolekciu ALO diamons, horúcu a jasnú ako letná obloha.

Skúste si vykúzliť originálny top, ktorý zaručene nebude mať nikto iný. Neviete ako? My sme sa tieto fantastické triky naučili na Scarf Evente v butiku FREYWILLE na Panskej ulici v Bratislave. Šikovná stylistka Andrea Ziegler vykúzlila tie najrozmanitejšie uzlíky na šatkách tejto renomovanej viedenskej značky a z kvalitného hodvábu s pestrými vzormi „ušila“ za pár minút blúzky, topíky, tuniky či ozdoby do saka s hlbokým výstrihom.

Čitateľky mesačníka Beauty&Woman boli veľmi spokojné s BB creamom. Viaceré ocenili jeho jemnú ľahulinkú textúru, zjednotenie a rozžiarenie pleti. Uvádzajú, že je veľmi vhodný na používanie počas letného obdobia. Viaceré čitateľky otestovali BB cream aj počas dovolenky pri mori s veľmi dobrými výsledkami. BB cream nie je mejkap, ale viaceré čitateľky sa zhodli v názore, že po aplikácii BB creamu môžu najmä počas leta mejkap odložiť. Najviac ocenili zjednotenie tónu pleti, rozžiarenie, prekrytie nedokonalostí a drobných vrások, ochranu pred UV žiarením a 24-hodinovú hydratáciu pleti. Ďalším veľmi častým benefitom BB creamu je fakt, že šetrí čas pri rannom mejkape.

Kreatívny riaditeľ CHANEL mejkapu, Peter Philips a jeho citácie k mejkapu, ktorý vytvoril pre módnu šou CHANEL 2012 - 2013 Cruise Show.

Leto prichádza a s ním aj innéov mánia. Počas leta chceme byť najkrajšie. Aby sme boli so sebou spokojné, snažíme sa zdravo stravovať, športujeme, dodržiavame pitný režim a používame tie najkvalitnejšie kozmetické prípravky. Starostlivosť o našu krásu môžeme podporiť aj zvnútra vďaka nutrikozmetike innéov. Innéov sú výživové doplnky novej generácie, ktoré účinne pôsobia na zdravie a krásu pokožky zvnútra. Laboratóriá innéov pripravili pre svojich zákazníkov exkluzívnu letnú ponuku.

Stále hľadáte tú správnu vlasovú starostlivosť? Túžite po vlasoch lesklých, rozžiarených a s prirodzeným vzhľadom? Väčšina mladých žien uprednostňuje ľahké a svieže účesy,čo najprirodzenejšie a mladistvé.

Signorina je oslavou dievčenského pôvabu prostredníctvom sofistikovanej, trochu drzej, ale sviežej vône. Nová vôňa sa predstavuje v elegantnom a presvedčivom talianskom štýle Salvatore Ferragamo. Je inšpirovaná silným putom, ktoré spája značku Salvatore Ferragamo a trendové mladé ženy s nadčasovou modernosťou, tvorivosťou a trochou odvahy. Signorina, pôvabné talianske označenie, ktoré doslovne znamená mladá žena. Štýlová pravá Talianka, energická a plná života.

Aj tohtoročný filmový festival v Cannes bol prehliadkou najnovších módnych trendov. Herečky a speváčky sa pretekali v originalite a nápaditosti. Z hľadiska módy to bola naozaj ohromujúca šou plná paparacov a striehnúcich módnych kritikov. Pozrime sa teda aj my spoločne na grandiózne róby svetoznámych návrhárov, ktoré ovládli známe francúzske pobrežné mesto počas tohtoročného filmového festivalu. Dámy a páni, predstavujeme vám tohtoročný veľkolepý festival v Cannes.

Tajomná krása... dňom hladená slnečnými lúčmi, v noci v zajatí Luny...

Letné cestovanie vo veľkom štýle, šortky, šatky, jazzové leto, doplnky, a iné...Toto leto vám v povinnej výbave nesmie chýbať veľká farebná šatka. Má totiž nespočetne veľa výhod. Môžete ju nosiť ako klasický šál, prehodiť si ju cez plecia počas chladnejšieho večera, obmotať si ju okolo letného bieleho saka alebo si z nej na letnej dovolenke spraviť sukňu či šaty. Možností na výber je neúrekom, jedinou podmienkou je výrazná farebnosť. Šatky sú zväčša z nekrčivých materiálov, stačí si ich teda len pribaliť do kufra alebo do kabelky.

Dánska kozmetická spoločnosť GOSH COSMETICS uvádza 9 nových prípravkov na starostlivosť o vlasy a vlasovú pokožku GOSH PROFESSIONAL.

Inšpirovaný históriou, nádhernými materiálmi a vzormi založil v roku 1968 Talian Gimmo Etrov dnes už nesmierne prosperujúcu firmu. Značka, ktorú na Slovensku zatiaľ nájdete vari len na jednom mieste, je vo svete synonymom luxusu a nadčasovej kvality. Ak túžite po košeli, šatách či blúzke, ktoré na prvý pohľad zaujmú dnes a aj o ďalších päť rokov, kúpte si kúsok od Etra. Ako vznikala rodinná firma, ktorú aj roky od jej vzniku vedú Gimmovi priami potomkovia, prezradia nasledujúce riadky.

Aj keď tradične je obdobím ako stvoreným na upratovanie čohokoľvek predovšetkým jarná štvrť roku, nič nám nebráni prevetrať všetko, čo uznáme za vhodné, práve počas nadchádzajúceho dovolenkového obdobia. Bude na to dostatok času aj energie a výsledkom voľných dní sa tak nemusí stať len oddýchnutá myseľ, ale aj znovu získaný pocit oslobodenia sa od všetkého, čo nám zväzovalo ruky. A čo všetko by ste mali podrobiť procesu upratovania?

Saskia Peslarová,riaditeľka hotela Vivaldi.Narodená v znamení leva, odhodlaná biť sa a vyriešiť akýkoľvek problém k spokojnosti druhých.

„ Dobré je to iba vtedy, ak je to perfektné,“ hovorí Roman Taťák, marketing & sales manager, Wellness & spa hotel, Augustiniánský dům ****superior. Wellness hotel ktorý má ambície začať písať novodobú symfóniu á la Leoš Janáček

Rozhovor s MUDr. Alexandrom Schillom zo SCHILL Dental Clinic.

Urobte si v duchu rekapituláciu času stráveného v prírode, na slnku... Nedopadla v prospech dostatočného príjmu slnečného žiarenia? Žiaľ, väčšina obyvateľov vo svete je na tom rovnako –nemáme dostatok slnka a v dôsledku toho ani slnečného vitamínu D.

Každá žena je krásna, keď v sebe správnym spôsobom krásu objaví. Pýtate sa, ktorý spôsob naozaj funguje? Dlhoročné skúsenosti a zručnosť tých správnych profesionálov sú najlepší recept ako dosiahnuť bez skalpela všetko, po čom túžite.

Pri pohľade na mesto z terasy hotela San Francesco al Monte môžete obdivovať krásu a zmes novej a starej architektúry rôznorodých budov, kupoly nádherných kostolov a chrámov.

Keď prichádzate prvýkrát do Edinburghu a taxikár vás vysadí pri starom hoteli v susedstve stredovekého hradu s výhľadom na neveľké Princess Street Gardens, zachváti vás pocit, akoby sa v tomto meste pred dvesto rokmi zastavil čas. Domáci sa všemožne snažia opisovať charakter tohto skvostu škótskych dejín v úplne iných farbách, ale pri večernej prechádzke stredovekými uličkami, a najmä schodmi (volajú ich tu Close), ktoré spájajú vertikálne vyššie položené uličky s nižšie vedúcimi, tento pocit vo vás ešte silnie.

Prosperujúce obchodné centrum Pompeje úplne zaniklo v roku 79 nášho letopočtu v dôsledku erupcie Vezuvu. Pompeje sú najzachovalejšie pozostatky antického mesta a môžeme tu vidieť originálne ulice vydlaždené lávovými kameňmi, pozostatky amfiteátrov, veľkých víl a domov, staré rímske kúpele s mozaikami a nájdeme tu aj originálne fresky v domoch bohatých politikov a obchodníkov.

Nepál a jeho osemtisícové himalájske štíty týčiace sa vysoko nad oblaky pozná z kníh a rozprávania takmer každý. Európan rozhodnutý navštíviť Áziu si však väčšinou vyberá miesta, ktoré sú spojené s morom, teplom a kúpaním. Rozhodnutie zaletieť si počas začínajúcej jari späť do mrazov a nehostinných kopcov je pre mnohých ľudí nepochopiteľné, no pre milovníkov hôr, azijskej kultúry a budhistického náboženstva – naopak – úplne prirodzené.

Cez hlavné mesto Tirolska sa kľukatí rieka Inn a v preklade Innsbruck znamená most na rieke Inn. Mesto v údolí tejto rieky obkolesujú aj vysoké hory Nordkette s vrcholom Hafelekar (2 334 m) na severe, Patscherkofel (2 246 m) a Serles (2 718 m) na juhu. Mesto s viac ako stotisíc obyvateľmi je aj známym centrom zimných športov, zimné olympijské hry sa tu konali dokonca dvakrát, v rokoch 1964 a 1976, a zimné paralympijské hry v rokoch 1984 a 1988. Prvé olympijské hry mládeže sa tu konali začiatkom roku 2012.

Určite vám už niekedy napadla otázka, či prekrásne miesta s tropickou prírodou a priezračným azúrovým oceánom, ktoré vidíte v časopisoch a kalendároch, skutočne existujú, či azda sú len výtvorom zručných grafikov a programov na úpravu fotografií. Odpoveď je jednoduchá – áno, existujú. Jedným z týchto miest je istotne i maldivský hotelový komplex Halaveli patriaci hotelovej sieti Constance Hotels.

Horoskopy

Je priam obdivuhodné s akou ľahkosťou, šarmom, vtipom a eleganciou dokáže sedemdesiatšesťročný Woody Allen (nar. 1. 12. 1935) ešte tvoriť, príjemne zaujať a prostredníctvom filmu naplniť diváka čarom nostalgie, nevtieravej múdrosti a ľudskosti. Už prvé zábery podfarbené úžasnou hudbou (pri klarinete si človek chtiac nechtiac musí spomenúť na Allenovu lásku k tomuto nástroju) naladia diváka na tú pravú atmosféru, na tú pravú tóninu, ktorú mesto Paríž má a na základe ktorej si bezpochyby zaslúži pozornosť každého kultúrneho a kultivovaného človeka.

Film Blue Valentine možno jednoznačne zaradiť do veľkého množstva nízkorozpočtových filmov, pretože náklady tohto filmu (odhadom) nepresiahli sumu jeden milión dolárov. To je fakt – nespochybniteľný fakt.

Art Film Fest v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne patrí medzi najvýznamnejšiu a divácky najnavštevovanejšiu kultúrno-spoločenskú prehliadku na Slovensku s vysokým kreditom i v zahraničí.

John Bowers ako jeden zo zakladateľov britskej spoločnosti Bowers&Wilkins mal sen vytvoriť reproduktor, ktorý by reprodukoval zvuk tak verne, ako by ste práve sedeli priamo pred pódiom alebo v orchestrisku medzi hudobníkmi. Reproduktor, ktorý vás aj po dlhých rokoch dokáže vniesť do deja skladby či filmu a svojou precíznosťou a čistotou prenosu prekoná všetko, čo ste doteraz počuli.

Floride alebo – ak sa vám viac páči – Florida je meno exkluzívnej limitovanej edície elegantného francúzskeho Coupé-Cabriolet. Od štandardnej verzie ho jednoznačne odlišuje slonovinovo pastelový lak karosérie a sedemnásťpalcové disky kolies rovnako v slonovinovej farbe. Príťažlivá karoséria obsahujúca všetky charakterové črty a znaky aktuálneho modelového radu je zvýraznená obrovskou panoramatickou strechou, ktorá je s plochou takmer 1 m2 najväčšia presklená skladacia strecha v segmente.

V priebehu dvoch týždňov sa nám podarilo posadiť sa za volant dvoch absolútnych hybridných noviniek Toyota Yaris Hybrid a Toyota Prius +. Yaris ako highendový pokračovateľ modelového radu a Prius + ako úplne nový model siahajúci do segmentu sedemmiestnych MPV modelov. Na hybridnom Yarise sme sa prišli povoziť do večne zeleného Amsterdamu. Medzinárodná prezentácia Prius + sa pre zmenu konala priamo v našom hlavnom meste.