Marec 2012

 

Ak si predplatíte jeden z uvedených titulov do 20. marca 2012, budete zaradený do žrebovania o atraktívne ceny. Pri objednávke oboch titulov 2-krát. Žrebovanie sa uskutoční 5. apríla 2012 a následne do konca apríla 2012 budú odoslané výhry.

Vôňa jari už vchádza aj do našich parfumérií s novými osviežujúci produktmi. Prekvapia vás svojím zložením a neprehliadnuteľným účinkom. Vaša pleť potrebuje osvieženie po namáhavej zime, a to nájdete v našich exkluzívnych produktoch. Vyskúšajte to s nami a budete krásna každý deň.

Na kvalitu vlasov, ich hustotu, lesk a prirodzenú krásu vplýva počas roka viacero vútorných a vonkajších faktorov. Medzi vnútorné môžeme zaradiť správne zloženie stravy bohaté na dostatok vitamínov a minerálov a iných dôležitých živín, ktoré sa nachádzajú v potravinách, ktoré konzumujeme, a takisto môže na kvalitu vlasov vplývať aj ochorenie alebo rôzne hormonálne zmeny prebiehajúce v organizme.

Máte problém so zväčšujúcou sa prostatou? Ak máte po šesťdesiatke, nepatríte veru do ligy výnimočných, pretože vo veku 60 – 69 rokov trpí diagnózou nezhubného zväčšenia prostaty 43 % mužov, po sedemdesiatke je to už každý druhý a tento pôvodne malý orgán trápi až 80 % osemdesiatnikov.

Známy spevák dokázal, že je rovnako dobrý a originálny ako pred rokmi. Nestratil nič zo svojej charizmy.

Flakóny a vône, ktoré dnes predstavujeme, rozpália túžbou vlastniť ich každú ženu. Sú výnimočné, originálne a ikonické, moderné, ale aj s odkazom na minulosť.

Základom sviežej a rozžiarenej pleti je hydratácia. Hydra Beauty Crème a Hydra Beauty Gel Crème dodajú vašej pleti dokonalú hydratáciu a komfort každý deň. Obsahujú výťažok z bielej kamélie, Camelia Alba PFA, ktorá je zdrojom hydratácie a zo zázvoru Blue Ginger PFA, ktorý dokonale chráni bunky. Výnimočná textúra obsahuje taktiež bambucké maslo, dodáva pleti zamatový vzhľad a hydratáciu. Naneste na pleť ráno a večer sérum, potom tento úžasný krém a ihneď môžete nanášať mejkap.

Štýlová aj v práci. Denne v práci trávime väčšiu časť dňa, preto je dôležité, aby sme jej prispôsobili náš šatník. Dnes už nie sú nevyhnutnosťou jednofarebné kostýmy ani strohé blúzky. Módni tvorcovia nám – naopak – ponúkajú rôzne variácie ako mašle, pásiky či kravaty. Blúzky a košele nemusia byť len biele, nádherný krémový model zo saténu nájdete napríklad v ponuke britskej značky Burberry London. Klasickej čiernej sukni dodáte šmrnc vtipnou blúzkou značky Moschino alebo krátkorukávovým úpletovým topom Paul Ka. Na pracovnom stylingu by si mala dať každá žena osobitne záležať. Veď nie nadarmo sa hovorí, že šaty robia človeka. 

Je málo módnych návrhárov, ktorí svojím príchodom na scénu spôsobia revolúciu. Mladej Grékyni Mary Katrantzou sa to však podarilo s obrovskou pompéznosťou. Svojím nadčasovým prístupom k dizajnu a zaujímavou farebnou potlačou priniesla svoj charakteristický rukopis a módny svet ostal ohúrený. Jej digitálna potlač sa stala ikonickou a jej šaty sa dnes len pár rokov od jej prvej kolekcie úspešne predávajú po celom svete. Aká bola jej cesta medzi módnu špičku a prečo, ako tvrdí, jej nápady nikdy neprestanú byť originálne, sa dočítate v nasledujúcom príspevku.

V polovici februára sa v Los Anegeles konalo známe udeľovanie cien Grammy. Speváčky, speváci a kapely si do kalifornského Staples Center prišli vyzdvihnúť ocenenia za svoju tvorbu v predošlom roku. Hoci odovzdanie cien Grammy je zväčša príjemná záležitosť, tohtoročnú akciu sprevádzala smutná udalosť, ktorá čiastočne ovplyvnila aj farebnú voľbu večerného oblečenia hviezd. Len deň pred veľkolepou šou totiž hudobný šoubiznis opustila jedna z jeho najjasnejších hviezd, talentovaná Whitney Houston.

S príchodom teplejšieho počasia meníme aj sezónnu obuv. V kurze sú opäť ihličkové podpätky a špicatý predok. Noha v nich totiž má prirodzený sklon a pôsobí veľmi elegantne. Farebne sa pokojne odviažte. Módne domy ponúkajú na výber množstvo modelov od pastelových až po tmavé farby.

Dcéra novinára a modelky, ktorej sa podarilo dobiť módny svet a priniesť nakupovanie luxusnej módy do domácností po celom svete. Natalie Massenet je zakladateľkou módneho portálu net-a-porter a denne prináša zákazníkom z celého sveta to najlepšie z vysokej módy. Ako sa tejto mladej žene podarilo zrealizovať nápad nakupovania luxusného tovaru cez internet a zarobiť tak o pár rokov neskôr milióny dolárov, sa dočítate v nasledujúcom článku.

Inštitúcia manželstva stále predstavuje ideálny variant, ako zadefinovať vzťahy, len časy sa zmenili. Vzdelanie, posúvanie mužských a ženských rolí, emancipácia osobnosti vo vzťahu k rodičom spôsobili veľké zmeny a jednou z nich je, že k manželstvu pristupujeme inak. Ani horšie, ani lepšie, proste – inak.

Analyzujete každú maličkosť, podchvíľou váhate, či ste konali správne, pri rýchlych rozhodnutiach zvyčajne pohoríte. Pochybovanie je hrozne nepríjemné, ale má jedno veľké plus. Váš život je pestrejší. Čo by to bol za zážitok navštíviť nákupné centrum, zazrieť desiatky párov lodičiek, razantne schmatnúť štvrtý zľava a odchádzať v nezlomnom presvedčení, že ste kúpili najlepší a najvýhodnejší tovar pod slnkom. Nuda. Prišli by ste o všetky nádherné chvíle, keď sa vám v zlomku sekundy zjaví tisíc „za“ a tisíc „proti“ a uvažujete nad farbou, cenou, tvarom a vôbec nad etickou otázkou, či máte právo kúpiť si ďalšie topánky v čase, keď vo svete zúri hospodárska kríza, rady nezamestnaných rastú raketovou rýchlosťou a veľryby na novozélandskej pláži opäť páchajú harakiri.

Tajomní obyvatelia Strednej Ameriky by nás určite zaujímali menej, keby nevyslovili záhadné proroctvo. Každý si ho vysvetľuje po svojom, no znalci mayskej kultúry odkazujú: „Koniec éry neznamená koniec sveta!“

Najčastejším problémom u dojčiat do troch rokov sú podľa pediatrov tráviace problémy. Na svedomí ich má zväčša prechod dieťaťa z dojčenia na umelú výživu. Ako deťom pomôcť predchádzať im? Ako vybrať správny náhradný zdroj výživy dieťaťa po ukončení dojčenia? Prečo nedávať dojčaťu bežne dostupné „krabicové” mlieko? Odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Karibská oblasť je pre každého našinca neskutočným lákadlom nielen na výlet alebo dovolenku, ale dokonca aj na život. Mnohí Slováci, ktorí mali v sebe dostatočnú dávku odvahy a dobrodružného ducha, sa v posledných rokoch usadili na niektorom z karibských ostrovov. Tieto ostrovy sú skutočne všetky úchvatné!

Symbolom všetkého španielskeho sa stala Andalúzia. Vášnivé flamenco, divá korida, poobedňajšia siesta, nekonečná fiesta... A predsa tu možno nájsť zákutia, ktoré sa vymykajú z povesti o ohnivom regióne. Teda ak práve túžite preskočiť zimu a vkĺznuť rovno do jarného tepla.

Škótsky Glasgow bol vo februári 2012 dejiskom daviscupového stretnutia slovenských tenistov s anglickou reprezentáciou. Pôvodne padla voľba na Glasgow kvôli momentálne najlepšiemu britskému tenistovi Andymu Murraymu, aby v domácom prostredí zabezpečil anglickému tímu postup v najprestížnejšej tímovej súťaži na svete.

Thor (často nazývaný aj ako Mocný Thor) je fiktívna postava a superhrdina patriaci do sveta Marvelu (najväčšia komiksová firma na svete). Jeho predlohou bol boh (hromu) rovnakého mena zo severskej mytológie a za jeho stvorením stáli Stan Lee, Larry Lieber a kreslič Jack Kirby. Prvýkrát sa objavil v Journey into Mystery vol 1 (v auguste 1962).

Napriek svojmu veku film Angel Heart naplnil svoje označenie Horror – Mystery – Thriller v plnej miere a do najmenších detailov. Od úvodných titulkov až po záverečné tvorcovia nenechali nič na náhodu a bohatou škálou silných podmetov cieľavedome atakujú emocionálny svet diváka. A ak sa pritom dokonale a verne pridŕžajú obdobia päťdesiatych rokov minulého storočia, tak trochu prekvapuje, že film nezískal väčšiu popularitu a slávu, ako de facto nadobudol...

Audi Q3 2,0TFSI quattro S tronic, Volvo V60 Ocean Race,

Novučičký Mercedes-Benz triedy B druhej generácie charakterizuje moderný štýlový dizajn, za ktorým sa ukrýva dokonalá funkčnosť a variabilita luxusného interiéru. Koncepciou karosérie Sports Tourer je nové béčko predurčené predovšetkým mladým zákazníkom túžiacim po veľkorysom priestore zabalenom v dizajnérsky atraktívnej karosérii pri zachovaní vysokých nárokov na jazdnú dynamiku a, samozrejme, bezpečnosť.

Marec 2012