Február 2012

Ak si predplatíte jeden z uvedených titulov do 20. marca 2012, budete zaradený do žrebovania o atraktívne ceny. Pri objednávke oboch titulov 2-krát. Žrebovanie sa uskutoční 5. apríla 2012 a následne do konca apríla 2012 budú odoslané výhry.

Valentín je sviatkom lásky a zamilovaných. Deň venovaný zaľúbeným sa po celom svete slávi už niekoľko desaťročí. Tento rok sa romantický dátum pomaly blíži, a preto by sme mali porozmýšľať nad pozornosťou pre našu drahú polovičku, ale takisto nad romantickým oblečením na tento špeciálny deň. Lásku a vášeň od nepamäti reprezentuje červená farba, preto by sa mal aj náš valentínsky deň niesť v znamení červených tónov. Vo sviatok zamilovaných stavte na ženské strihy a lodičky na podpätku. Ak sa predsa len netúžite vzdať svojich čiernych koktejliek, oživte ich aspoň o červené bolerko, aké má v ponuke Max Mara, alebo krásnu červenú kabelku značky Alexander McQueen. Krásnu flitrovanú listovú kabelku ponúka návrhárka Anya Hindmarch.

Strieborná farba zažíva v novoročnej sezóne veľký návrat. Hovorí sa o nej dokonca ako o novej zlatej. Výrazná farba v kombinácií s flitrami pôsobí nesmierne luxusne. Vo svojich kolekciách ju použili svetoznáme módne domy Givenchy, Marchesa a Alexander McQueen. Na rozdiel od zlatej je strieborná elegantnejšia a decentnejšia. Na plesovú sezónu zvoľte dlhé večerné šaty od Project D v kombinácii so striebornými lodičkami Miss KG. Elegantný je top od Diane Von Furstenbergovej a bolerko Velvet. Výnimočnú striebornú kolekciu šperkov pripravila francúzska značka Chanel. Strieborná sa túto sezónu bude nosiť aj na nohaviciach, legínach, teniskách a kabelkách. Ak zvolíte výrazný strieborný top, zvyšok oblečenia dokombinujte v tlmenejších farbách. Pravidlom je tiež nemať na sebe nikdy viac ako dva strieborné kúsky, aby výsledný odev nepôsobil príliš výrazne. Striebornú sa nebojte voliť aj na denné nosenie.

Už v stredoveku patrila Praha medzi najkrajšie mestá na svete s prívlastkami „zlatá“, „stovežatá“, „koruna sveta“, „kamenný sen“. Jej krásou sa nechali očariť významné osobnosti v oblasti umenia a hudby, akými sú Mozart, Beethoven, Apollinaire, Čajkovskij, Dostojevskij, Rodin, britská kráľovná Alžbeta II. i pápež Jan Pavel II. O svojom rodnom meste, Prahe, písali vo svojich dielach významní českí spisovatelia a básnici, medzi ktorých patria Jan Neruda, Jaroslav Hašek, Jaroslav Seifert, Franz Kafka či Max Broda. Medzi najvýznamnejšie historické pamiatky Prahy patrí Pražský hrad a historické centrum mesta, ktoré sa nachádza na oboch brehoch rieky Vltavy. Tvorí ho šesť častí, kedysi samostatných miest, ktoré boli zjednotené v 18. storočí. Sú to Staré Město, Josefov – zachovaná časť bývalého Židovského Města, dnes súčasť Starého Města, Nové Město, Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad.

Keď pred šestnástimi rokmi začínala ako administratívna pracovníčka v novom obchodnom dome IKEA, sama netušila, aká úspešná kariéra ju vo švédskej rodine nábytku čaká. Klasickej uniforme pozostávajúcej z džínsov a žltého trička ostala verná, ale obchodným domom IKEA sa dnes už prechádza ako jeho šéfka. Príjemná a šarmantná Nina Maláková a jej obdivuhodná cesta za úspechom.

John Galliano, exotický vyzerajúci muž s tenkou briadkou patriaci k najväčším módnym velikánom súčasnosti. Bol to práve on, kto pozdvihol značku Givenchy a dodal nádherný ženský štýl módnemu domu Dior. Hoci jeho osobu v poslednom čase opriada množstvo škandálov, obrovský prínos, ktorým obohatil módny svet, je nepochybný. Výstredný, ale nesmierne talentovaný Juan Carlos Antonio Galliano-Guillén.

V polovici januára sa v kalifornskom Beverly Hills konalo veľkolepé udeľovanie cien s názvom Golden Globes. Šesťdesiaty deviaty ročník súťaže, ktorá už od čias Pearl Harbour oceňuje ľudí filmového priemyslu, sa tento rok konal v známom hoteli Hilton. Zlaté glóbusy opäť priniesli mnoho víťazných prekvapení a predviedli krásne róby herečiek a speváčok od svetoznámych návrhárov. Kedy vznikol a v akom módnom duchu sa jeden z najprestížnejších hollywoodskych večierkov niesol, si povieme v nasledujúcom článku.

U značky Dior je mejkap vnímaný ako umelecká profesia, rovnako ako krajčírstvo a doplnky. Každá nová kolekcia líčenia predstavuje ďalšiu výzvu k dosiahnutiu kreatívnej dokonalosti. Ručne vyrábané púzdra sú inšpirované umením klenotníkov a extrémna starostlivosť je venovaná tvorbe ornamentov, ktoré sú vnímané ako skutočné šperky. Hviezdny produkt jarnej kolekcie líčenia je malá rozkošná kabelka Dior Garden, clutch, ktorá sa uzatvára dvomi ružami. Vo vnútri su ukryté žiarivé očné tiene a lesky v dvoch farebných variáciách Milly Garden a Granville Garden.

Urobte si mejkap, s ktorým budete spokojná. S novým jarným líčením CHANEL je to veľmi jednoduché. Prírodné žiarivé farby jari sú veľmi jemné a hravé. Do jemných ružových a broskyňových odtieňov môžete zahaliť oči, pleť, pery aj nechty. Nechajte sa inšpirovať predstavením nových výrobkov jarného líčenia CHANEL.

Aj vy už cítite jar a potrebujete vymeniť zimnú vôňu za niečo svieže a povzbudzujúce? Neváhajte a vyberajte. Nebudete to mať vôbec jednoduché.

City, zvyky, zážitky, spoločný život dostanú „stop“ a to, čo nás ako pár držalo pokope, odrazu neexistuje. Zostaneme kamaráti alebo sa už nikdy neuvidíme?

Aj v storočí, keď sa zo „single“ stal celkom sympatický životný štýl, poniektorých ešte stále trápi otázka, kde nájsť svoju osudovú polovičku. Očarené pohľady, rozpačité úsmevy, zapýrené líčka, tep na hranici infarktu, zhruba tak si ľudstvo vysnívalo osudové stretnutie budúceho šťastne zamilovaného páru. Čo však podniknúť, keď sú možnosti oklieštené denným stereotypom alebo pocitom, že opačné pohlavie skrátka vyhynulo?

Aj vás vytáča, keď počujete ako kamarátka s nadšením opisuje schopnosti veštice, ktorú navštívila na vrelé odporúčanie svojej známej, a tvrdí, že odvtedy sa jej život uberá „vyvešteným“ smerom?

V novembri minulého roku sa v Španielsku, v baskickom meste Bilbao, kde sídli Európska agentúra pre bezpečnosť a zdravie pri práci, konala medzinárodná konferencia, ktorou sa slávnostne skončila dvojročná európska kampaň zameraná na bezpečnosť práce v údržbe. Na tejto konferencii sa náš redaktor stretol s Ing. Laurenciou Jančurovou z Národného inšpektorátu práce, odboru riadenia inšpekcie práce, ktorej položil niekoľko otázok.

V roku 1996 zakladal známu PR agentúru. Od roku 2002 bol divíznym riaditeľom v T-Mobile Slovensko. V roku 2008 sa vrátil k podnikaniu a zároveň začal s Richardom Sulíkom pracovať na projekte novej politickej strany Sloboda a Solidarita. Juraj je v súčasnosti poslancom NR SR, podpredsedom zahraničného výboru a v SaS má na starosti zahraničnú politiku. Vo voľnom čase sa venuje cestovaniu, lyžovaniu a turistike. Hovorí po anglicky, nemecky, holandsky a rusky a dohodne sa po španielsky. Za najdôležitejšie považuje byť užitočný a robiť veci, ktoré ho bavia. Po roku a pol v slovenskom parlamente cíti, že by rád pokračoval v tom, čo so svojou stranou začal: reformu celého slovenského politického systému a politický dôchodok pre presluhujúcich politikov, ktorí podľa jeho slov za posledných 20 rokov Slovensku skôr škodili ako pomáhali.

Jubilejný 15. ročník prezentácie osobností našej krajiny, Krištáľové krídlo, pozná svojich svojich laureátov. Prestížne ocenenia boli v nedeľu (15. 1. 2012) odovzdané počas slávnostného galavečera v bratislavskej Inchebe. Nad tohtoročným podujatím už po druhý raz prevzala záštitu Iveta Radičová, predsedníčka vlády SR.

Predvianočný čas, ktorý symbolizuje množstvo zaujímavých podujatí, spestrila jedna netradičná akcia, ktorá každý rok prináša radosť v podobe úžasného kalendára. Ten spoločne s výtvarníčkou Gordanou Turukovou vytvorili deti a venovali ho všetkým deťom, ktoré šťastie stále hľadajú. Tentoraz sa všetci dobrí ľudia stretli v bratislavskom River´s Clube.

Slnečný vitamín D je „pohonná” jednotka nášho organizmu. Lekári však čoraz viac upozorňujú na jeho rapídny pokles v organizme detí i dospelých. Je to daň za zmenu životného štýlu, každodenný dlhodobý pobyt v interiéri a často aj vyhýbanie sa pobytu na slnku vplyvom nie najšťastnejšej osvety. Po vyčerpávajúcej práci nie sme už schopní prekonať sa a ísť na relaxačnú prechádzku. Tí, ktorých vytiahol von psík, dobre poznajú pocit uvoľnenia, s akým sa vracajú domov. Všeobecne sme zabudli, že pre človeka je skôr vlastný prirodzený pohyb vonku, na vzduchu, na slnku, ako doma pri televízii či počítači.

Necelá hodina letu z viedenského letiska alebo sedem hodín jazdy autom je vzdialené najväčšie stredisko zimných športov v Rakúsku Stubaier Gletscher. Prvým adrenalínovým zážitkom pre návštevníkov je pristátie na malom lokálnom letisku priamo v srdci Innsbrucku, kde je letisková plocha takmer súčasťou mesta, a tak počas posledných sekúnd pred dosadnutím nadobudneme istotu, že pristaneme priamo na ulici alebo streche najbližšej budovy. Naštastie, piloti majú v tomto smere jasno a tak už o pár minút vysmiati čakáme transfer smer náš hotel. Srdečné privítanie, výborná večera a už sa tešíme na dva dni strávené v nadmorskej výške okolo 3 000 metrov.

V severovýchodnej časti Talianska sa nachádza autonómna oblasť Friuli Venezia Giulia, ktorá susedí na severe s Rakúskom, na západe s benátskou oblasťou, na východe so Slovinskom a na juhu ho obmýva Jadranské more. Patrí sem obľúbená destinácia Slovákov Lignano Sabbiadoro s nádhernými až 8 km dlhými plážami s pozvoľným vstupom do mora, nádherné historické mesto Grado s lákavým 3 km dlhým pobrežím, hlavné mesto Terst (Trieste), Marano Lagunare a Stella River s fascinujúcou prírodnou rezerváciou.

Achensee je najväčšie jazero ľadovcového pôvodu v spolkovej krajine Tirolsko. Je dlhé 9 km a široké 1,3 km. Kvalita vody sa blíži ku kvalite pitnej vody a obdivovať možno vynikajúcu viditeľnosť do viac ako desať metrov. Jazero dosahuje úctyhodnú hĺbku 133 metrov, v lete však maximálna teplota stúpne len do 20 stupňov. Pre stály vietor túto destináciu vyhľadávajú surfisti. Z hlavného prístavu v Pertisau premávajú po jazere veľké výletné lode a na každej zastávke možno vystúpiť na breh a neskôr pokračovať ďalším spojom.

Severoportugalské mesto Guimarães a druhé najväčšie slovinské mesto Maribor sa stali až do konca roka 2012 nositeľmi titulu Európske hlavné mesto kultúry 2012. Vlani táto česť prislúchala mestám Turku (Fínsko) a Tallinn (Estónsko). Európske hlavné mesto kultúry je titul udeľovaný Európskou komisiou a Európskym parlamentom jednému alebo dvom európskym mestám, ktoré majú možnosť počas jedného roka predstaviť svoj kultúrny a národný život, ako i región celej Európe. Mnohé mestá využívajú túto šancu, aby kompletne transformovali svoju kultúrnu štruktúru a aby sa stali uznávanými v medzinárodnom prostredí. Ak sa mesto stane Európskym hlavným mestom kultúry, v tomto meste sa rozvíjajú všetky možné umelecké aktivity.

Horoskopy 

Myslíte si, že ryba nedokáže lietať? O opaku vás mohla presvedčiť výstava výtvarných diel svetoznámeho umelca Ladislava Gudernu. Tento uznávaný umelec slovenského pôvodu svojou tvorbou výrazne ovplyvnil myslenie na domácej i zahraničnej výtvarnej scéne. Výstava maliarskych prác s výstižným názvom Lietajúca ryba, magický svet Ladislava Gudernu, sa konala od 25. novembra 2011 do 22. januára 2012 v Galérii mesta Bratislavy v Mirbachovom paláci. „Henkel Slovensko Slovensku je unikátny projekt, prostredníctvom ktorého si široká verejnosť môže potykať s dielami celosvetovo uznávaných umelcov slovenského pôvodu. Sme veľmi radi, že nám 20-ročné pôsobenie spoločnosti Henkel Slovensko umožňuje podporovať kultúru a umenie,“ povedal prezident spoločnosti Henkel Slovensko Mgr. Rudolf Steger.

Je pravdepodobné, že ak by k spracovaniu témy o živote Charlieho Chaplina pristúpil akýkoľvek režisér, nech by život Sira Charlieho Spencera „Charlieho“ Chaplina chcel spracovať akokoľvek, originálne alebo svojsky, vždy by našiel v jeho biografii dostatok materiálu a podkladov na takéto „svoje“ spracovanie – videnie. Richard Attenborough išiel svojou cestou. Presne tou, ktorú on považoval za najsprávnejšiu, najčestnejšiu, najspravodlivejšiu a najvýstižnejšiu. Presne podľa vlastného svedomia, vedomia, hodnotového systému a presvedčenia.

Nikki (Ashton Kutcher) je typickým predstaviteľom veľkomestskej sexuality. Absolútne moderný, oblečený podľa najnovších trendov, vždy dokonale upravený sexuálny podvodník, ktorý uznáva iba vlastné pravidlá. ... Nedajte sa mýliť, Nikki nie je gigolo. On je iba podvodník, ktorý využíva sex na parazitovanie na najbohatších veľkomestských paničkách. Vďaka svojmu vzhľadu a dokonalej taktike si ľahko získava ich priazeň a môže si tak po ich boku vychutnávať život na vysokej nohe. Ženy mu poskytujú zadarmo bývanie, dávajú mu fantasticky drahé darčeky, umožňujú mu vstup na VIP party a, samozrejme, za to od neho požadujú veľa sexu, čo je Nikkiho hlavná zbraň. Ženy sa vďaka nemu cítia mladé, krásne a spokojné. Je to obojstranne užitočný vzťah.

Novou značkou na trhu kvalitného ozvučenia je dánska firma Cornered Audio. Vyrába zatiaľ iba 3 modely(v budúcom roku 4) reproduktorov a iba jeden typ. Ide o unikátne reproduktory s dizajnom v 90-stupňovom tvare, ktorý dopomáha k dokonalému umiestneniu v rohu stien. Teda ideálne riešenie pre byty, kde chcete reproduktory elegantne ukryť do rohu stien napríklad medzi stropom a stenou. Uplatnenie však nájdu nie len do bytov, ale napríklad aj do kaviarní, reštaurácií a podobných zariadení, kde vďaka ich dizajnovému riešeniu napriek tomu neprídete o pocit prirodzeného priestorového zvuku.

Jeep Grand Cherokee Limited, Toyota Rav4, Suzuki SX4 1,6 VVT 4WD Outdoor Line, Opel Corsa OPC Nϋrburgring Edition

Je to už 15 rokov, čo uzrela svetlo sveta prvá generácia tohto atraktívneho módneho ženského doplnku. Dnes tu máme jej tretie pokračovanie, ktoré okrem lákavých tvarov prináša aj zaujímavú inováciu v podobe zadných dverí, ktoré doteraz toto mestské žihadlo nepoznalo. Dizajn novej Ypsilonky je presne taký, ako sa na pravé talianske mestské žihadlo patrí. Pikantný, vyzývavý, jednoducho južanský. Nakoniec novej Ypsilonke prepožičal svoju tvár známy francúzsky herec Vincent Cassel, ktorý je dokonalým predstaviteľom horúcokrvného južanského gentlemana.