September 2012

„Predtým, ako som prišla ja, nikto sa neodvážil obliecť do čiernej.“ Gabrielle Chanel. Coco Noir je vôňa veľmi osobná a geniálny parfumér Jacques Polge verí, že vôňa môže existovať iba vďaka tým, ktorí tu boli ešte pred jej vznikom. Coco Noir je plodom neuveriteľného tajomna, sviežosti, slobody a súvislostí. Zrodenie vône je proces čistého umenia a výnimočnej intuície. Nezáleží na tom, aký je náš zámer. Cesta je plná neočakávaných prekvapení a cieľ je nakoniec veľakrát krajší, ako sme si dokázali predstaviť.

Objavili ste na svojej pleti nové vrásky? Pôsobí vaša pleť unavene, je bez lesku a dehydratovaná? Nebaví vás nanášať najskôr sérum, potom krém a strácať čas? Ako pre seba urobiť viac a nekomplikovať si pri tom svoj denný režim?

Milujete luxus a neviete mu odolať? Užite si ho s novou dámskou vôňou Montblanc Legend Pour Femme, ktorá je poctou moderného luxusu s nadčasovými kvalitami. Málokto to vie, ale princezná Grace z Monaka, Ingrid Bergman, Greta Garbo a Marlene Dietrich sa zaslúžili o inšpiráciu tvorcov Montblanc. Legendárne pero Meisterstück, luxusné kožené doplnky, diamanty upravené do tvaru hviezdičiek. Je ťažké odolať týmto skvostom.

Aj túto jeseň si máme z čoho vyberať. Nové paletky, púdre, mejkapy renomovaných značiek opäť priťahujú naše pohľady. Jesenné líčenie Chanel, Dior, Sisley, Lancôme, Yves Saint Laurent, Clarins je neodolateľné. Kúpte si aspoň jeden kúsok do vašej kozmetickej kabelky. Lancôme nás vábi s novou riasenkou Hypnôse STAR, ktorá dodá vašim riasam neodolateľný vzhľad. Nové mejkapy Dior Nude budú lahôdkou pre vašu pleť. Štvorice očných tieňov Chanel a mono očné tiene Chanel a Lancôme pripravili širokú farebnú paletu nádherných odtieňov. Kompaktné púdre a lícenky sú také príťažlivé, že vybrať z nich iba jeden kúsok, bude pre vás nemožné.

Petra Polnišová sa narodila 24. februára 1976. Vyštudovala bábkoherectvo na VŠMU. Následne pôsobila v Spojenom kráľovstve a dva roky v milánskom divadle Teatro laboraotrio mangiafuoco. Po návrate na Slovensko sa stala jedným z kľúčových členov divadla GUnaGU v Bratislave, pôsobí v Divadle L+S, spolupracovala s divadlom Nová scéna, Aréna. Do povedomia širšej verejnosti vstúpila účinkovaním v humoristickej relácii S. O. S. na STV (spolu so svojimi kolegami z divadla), kde sa podieľala aj na scenári a dramaturgii.

Horoskopy Nivea

Najdôležitejším posolstvom v Grandhoteli Praha**** je poskytnúť každému klientovi neopakovateľný pobyt, ktorý nekladie požiadavkám hranice. Komfort hotela situovaného uprostred impozantnej a pritom stále panenskej scenérie Vysokých Tatier už viac ako 100 rokov spája tradíciu prepychovej minulosti s vyjadrením súčasného životného štýlu. Grandhotel Praha aj naďalej, o celé storočie neskôr, symbolizuje excelentnosť v umení uspokojiť aj tie najvyššie očakávania svojich náročných klientov.

Určite si želáte, aby sa vašim deťom v škole darilo. Všetci rodičia deťom žičia, aby načerpali čo najviac vedomostí, pretože chápu spojenie medzi vzdelaním a životným úspechom. Ako im môžete pomôcť rozvinúť ich potenciál? Ako zabezpečiť, aby kvôli vírusovým infekciám chýbali na vyučovaní čo najmenej?

Zlomyseľníci tvrdia, že prostata by ani nemohla byť iného ako ženského rodu, pretože vie mužovi pekne otráviť život. Zo začiatku s ňou nie sú problémy, neskôr sa zväčší, upútava pozornosť, prerušuje isté činnosti, nedá pokoj ani v noci... Dá sa s ňou však vyjsť, ak chlap vie, čo na ňu platí!

Keďže nie som profesionálnym kuchárom ako asi väčšina mužov, na kuchyňu a kuchynské potreby a doplnky sa pozerám iba okrajovo. Skôr ma v predajniach a obchodných systémoch upúta nejaký ten „dizajnový kúsok“ a pomerne často narazím aj na výrobky s označením Tescoma. Naposledy som takto držal v ruke v jednom obchodnom dome zaujímavé príbory uvedenej značky. Niet sa čo diviť, za 20 rokov existencie sa firma môže pochváliť sortimentom produktov predstavujúcim viac ako 2 000 položiek a každoročne k nim pribúda najmenej 250 nových výrobkov. Pred pár dňami som mal možnosť stretnúť sa a porozprávať s konateľom spoločnosti Tescoma Miroslavom Palátom.

Poznávacie okruhy, potulky po národných parkoch, svetové unikáty, návštevy miest snov či umenia, gurmánske a vínne cesty a všetko ostatné naj... môžete zažiť počas zájazdmi nabitej a „horúcej“ poznávacej jesene s cestovnou kanceláriou SATUR. Čakajú na vás skvosty spomedzi veľkomiest ako Londýn s výletom do Windsoru a Oxfordu, ďalej Terst, Paríž aj s jeho okolím, „večné mesto“ Rím, umenie Madridu, stovežatá Praha i Budapešť. Skutočne zážitkové poznávanie.

Odpradávna sa hovorí, že za úspechom muža stojí vždy žena. Inak to nie je ani v prípade jednej z najobľúbenejších značiek topánok Jimmy Choo. Keby nebolo vynaliezavej Tamary Mellonovej, dnes by sme s úžasom nesnívali o krásnom páre elegantných lodičiek luxusnej britskej značky. O tom, ako Tamara objavila Jimmyho a priviedla tak na svet ikonickú značku topánok, ktoré vlastnia ženy po celom svete, sa cez nasledujúce riadky pozrieme zblízka.

 

Kolekcia plná bodiek je najnovšou umeleckou spoluprácou prestížneho výrobcu kabeliek Louisa Vuitton. Bodkované kabelky, oblečenie a slnečné okuliare kontroverznej japonskej autorky Yayoi Kusama už v predstihu získali obrovský obdiv módnej kritiky. Umelkyňu, ktorá ja známa nielen svojou prácou, ale aj šokujúcim životom, si vybral samotný kreatívny riaditeľ značky Marc Jacobs. 82-ročná umelkyňa, ktorej domovom je psychiatrická klinika, si ako tému svojej kolekcie zvolila večnú lásku. Rovnako ako predošlé spolupráce aj tá z Yayoi bude limitovaná a dostupná len vo vybraných predajniach Louis Vuitton. Neváhajte teda, táto bodkovaná módna investícia sa vám istotne vyplatí!

Koža je nadčasová a nestarnúca. Výhody tohto nesmierne kvalitného materiálu si túto sezónu uctili aj módni návrhári a vo svojich kolekciách pripravili krásne jednoduché modely, ktoré vašej postave dokonale ulahodia. Výhodou kože je, že sa nosením prispôsobuje majiteľke a navyše sa vôbec neopotrebúva. Investícia do kúsku z tohto materiálu je teda skoro na celý život. Modely odporúčame vyberať v jednoduchých strihoch, je to záruka, že nikdy nevyjdú z módy.

Hoci je ešte len koniec leta a zima ďaleko pred nami, predstavíme si štýlové čižmy. Obuv často spájanú so zimou totiž svetové celebrity nosia počas celého roka. Pozrime sa teda spoločne na módny štýl kovbojských, motorkárskych čižiem a čižiem s otvorenou špičkou. Schválne, ktorý bude ten váš obľúbený pár?

Najväčšie nebezpečenstvo pre človeka sa skrýva v ňom samom a dôkazom je ľudská dôverčivosť. Príliš často sa nechávame obalamutiť rečičkami, pochybnými zmluvami, planými sľubmi, slušným vzhľadom. Máme oslabené senzory alebo len tvrdohlavo veríme v dobro?

Nedávno som navštívila medicínske kozmetické centrum MEDISKIN s jasným cieľom. Moja pleť je v 36 rokoch po akné problematická, mám malé jazvičky, zároveň aj jemné vrásky a zväčšené póry, ktoré potrebujem trošku zahladiť. Na to je SECRET, privítala ma s úsmevom sestrička, ktorá sa predstavila menom Kristína. Áno, malo by to byť také moje malé tajomstvo, keď sa mi podarí omladiť svoju pleť a zahladiť vrásky.

V priebehu dejín zažili obyvatelia Sanabrie všeličo. Nepriateľské nájazdy, biedu, hlad, masové vysťahovalectvo, vodnú katastrofu, ale našťastie, dnes je všetko inak a do odľahlej španielskej oblasti prúdia davy turistov. Jednoznačne vedú Madridčania, ktorí radi zabúdajú na mestský zhon, ale za prírodnými krásami sem pravidelne prichádzajú milovníci horskej turistiky z mnohých kútov Európy.

Do povedomia sa nám tento ostrov dostal predovšetkým vďaka animovanému filmu tvorcov zo štúdia DreamWorks, ale aj vďaka skutočnosti, že iba tu žije takmer dvadsať druhov lemurov a endemická šelma fosa.

Tridsiate novoveké olympijské hry v britskej metropole priniesli skutočne veľkolepé divadlo. A to nielen športové. Briti ukázali svetu, že sú skutočne pohostinnou krajinou a národom so športovým duchom. Aj keď bol cítiť i zdravý šovinizmus najmä v médiách, ale to patrí vždy k olympijským hrám a k boju o najvyššie športové méty. Napriek „reálnym“ hrozbám, či už v podobe finančnej neúnosnosti reálnych nákladov, alebo možných teroristických akcií, prebehlo sedemnásťdňové vrcholné svetové podujatie bez badateľných škvŕn. Organizácia bola na mimoriadne vysokej technickej i logistickej úrovni.

Životopisné filmy sú zväčša zaujímavé, keďže ich ústrednou témou je vždy príbeh významného alebo nesmierne kontroverzného človeka. John Edgar Hoover (1895 – 1972), známy skôr ako J. Edgar Hoover, k takýmto ľuďom jednoznačne patril, a to zo všetkých stránok. Bol zakladateľom a prvým riaditeľom americkej agentúry FBI (Federal Bureau of Investigation), bol v jej čele najdlhšie, ako si len mohol predstaviť... Ako mu dovolil Boh! ... Jedine ten ho totiž mohol v jeho vládnutí zastaviť. Niet preto divu, že jeho kariéra šéfa FBI sa skončila v deň jeho odchodu z tohto sveta – 2. mája 1972.

Dlho očakávaný a v médiách permanentne ospevovaný a premyslene propagovaný titul SUPER 8 mal mnohých potešiť. Najmä vyznavači mystery a sci-fi si mali prísť na svoje. Či to tak bolo, alebo nie, to vedia oni. Ak sa film označuje ako mystery – sci-fi – triler – dráma – western – komédia – romantický – historický, mal by vždy zostať filmom a mal by byť vytvorený úprimne a s vkusom. Vždy s úctou k divákovi, ktorému je určený a ktorého by mal teda i zaujať.

Ide o mobilného spoločníka nielen na dovolenku. A keď hovoríme o spoločníkovi, tak to naozaj myslíme vážne. Ultrabook HP Envy 6 je maximálnym vyvážením pomeru mobility, výkonu a zábavy v elegantnom červeno-čiernom vyhotovení z matného hliníka.

Fiat 500 Abarth, Mercedes Benz M 350 Blue Tec 4MATIC, Volvo V40

Luxusná limuzína vyššej strednej triedy Lexus GS prichádza už so svojím štvrtým pokračovaním, ktoré – ako sa zdá – bude tvrdo atakovať svojich európskych prémiových konkurentov. Okrem exkluzívneho dynamického dizajnu, samozrejme, v štýle L-finesse je tu aj viacero technických vychytávok, ktoré konkurencia v danom segmente neponúka, prípadne si za ne treba nemálo priplatiť.