Október 2011

Niektorí muži by možno v spravodlivom rozhorčení trochu zlomyseľne poznamenali, že prostata je ženského rodu, preto im vie tak strpčiť život. Do istého veku ani nevedia, že ju majú, príde však obdobie, keď sa táto predstojná žľaza uložená tesne pod močovým mechúrom začne hlásiť čoraz naliehavejšie. Páni, ak chcete svoju prostatu ,,umlčať“, treba sa o ňu postarať včas!

Zdravé a upravené nechty sú súčasťou dokonalého vzhľadu ženy. Zdravé preto, lebo pod rôzne gély, farebné laky a ozdoby sa často dajú ukryť nedokonalosti a nedostatky na nechtoch. Je to síce veľmi výhodné, keď potrebujeme mať rýchlo „naoko“ pekné nechty. Ale čo nastane, keď tieto „skrášľujúce“ vrstvy odstránime? Často sú to polámané, rozštiepené a nekvalitné nechty so zádermi na nechtovej kožtičke. Samozrejme, že existuje už veľa kozmetických prípravkov, ktoré tieto nedostatky môžu čiastočne upraviť, ale pri veľmi poškodených nechtoch hľadáme pomoc v lekárni. Potrebujeme ich posilniť, spevniť a dodať im potrebnú výživu zvnútra.

Priatelia, umenie, hudba a cestovanie. Aaron de Mey - rozhovor.

Patríte k tým, ktorí síce zbožňujú honosnú architektúru hrdých stredovekých hradov a noblesnú eleganciu zámkov v záhradách, ale chcú k nej ešte „niečo navyše“? Zažiť niečo nevšedné, vydať sa do okolia a venovať sa aj inej zábave ako obdivovaniu starých kamenných múrov a historického nábytku? Aj na to má Česká republika recept!

Čoraz viac Slovákov cestuje na Silvestra do exotiky na pobytové dovolenky pri mori, ale mnohí z nich vyhľadávajú aj poznávacie alebo kombinované zájazdy. Preto CK SATUR neustále rozširuje svoju ponuku pre klientov. Z mnohých poznávacích okruhov i pobytových ponúk pri mori sme pre vás vybrali pár tipov, ktoré sú naozaj atraktívne a zaujímavé. A navyše až do 31. októbra môžete využiť first moment zľavy. Splňte si svoje sny o raji!

Horoskopy

Luxusné salónne ošetrenia Beauty Creation s kozmetikou Juvena sú výnimočné individuálnym prístupom kozmetičky k potrebám pleti v spojení s účinnosťou a silou prípravkov Juvena. Či už je to jedinečná masáž krištáľmi, ktorá pôsobí na pleť uvoľňujúco a pripraví jú na ďalší krok v ošetrení, alebo textilná maska napustená technológiou Skin Nova SC Technology, ktorá má schopnosť viditeľne a citeľne zlepšiť kvalitu pleti, podporiť jej sviežosť a žiarivosť. Masáž ultrazvukovým aplikátorom, ktorý pracuje na princípe vibrácií v spojení s miernym hrejivým efektom podporuje metabolizmus pleti, dodáva jej sviežosť, žiarivosť a zvyšuje mikrocirkuláciu.

S novými prípravkami v starostlivosti o pleť sa túžba po krásnej a bezchybnej pleti teraz môže splniť každej z nás.

Inšpirujte sa najnovšími kúskami svetových módnych značiek Guess Jeans, Guess by Marciano, Calvin Klein, Humanic a šperkami Reminiscence a Mikloško Jewels by Spleen.

Chcete vedieť, čo bude hitom jari 2012? Neváhajte si dôsledne prezrieť modely svetových módnych návrhárov, ktoré boli odprezentované počas týždňa módy v New Yorku v dňoch 9. až 15. septembra 2011. Nájdete tu modely Marc Jacobs, Donna Karan, DKNY, Calvin Klein, Diane von Furstenberg, Michael Kors, Anna Sui, Vivienne Tam, Betsey Johnson, Lacoste, Tommy Hilfiger, Carolina Herrera a mnoho iných modelov od dizajnérov, pre ktorých je Merdeces Benz Fashion Week v New Yorku príležitosťou ukázať módychtivým návštevníkom, čo bude „in” počas nadchádzajúcej jarnej sezóny.

Na 66. ročníku veľtrhu SIMM v Madride sa predstavilo 420 priamych vystavovateľov, čo je o 16,6 % viac ako na jeseň 2010 a 755 značiek z trinástich krajín. Súčasne prebiehal už tretí ročník veľtrhu IFEMA Fashion Showrooms. Návštevníci, obchodníci a novinári si mohli prezrieť módne trendy na jar/leto 2012. Plavky, spoločenské šaty, športovú módu, doplnky, kabelky, bižutériu, pánsku módu a módu pre deti.

Bol máj, všade kvitla jar. Kráčala po ulici, za ňou vial hodvábny šál, až stretla Jeho. Krásneho, múdreho, úžasného a... ženatého.

Svet podľahol záchvatom emócií. Zronené tváre, oči zaliate slzami, vzlykanie, ufňukané objatia, prejavy, ktoré sa na televíznej obrazovke zjavujú stále častejšie. Uverili sme im?

Je ráno osem hodín v Tel Avive a spolu s fotografkou Yael Rosenovou sme na ceste do Hotela Brown Tel Aviv, kde sa máme stretnúť s Idanom Raichelom. V hoteli nás víta PR manažérka projektu a spolu s ňou čakáme na Idana, ktorý prichádza okolo 8.45. Vyzerá presne tak ako na fotkách. Jednoduché tričko, voľné nohavice a baganče, ktoré sa stali spolu s dlhými rastami jeho poznávacou značkou.

K hudbe ho to ťahalo už odmalička. Klavirista Jozef Hollý svojou Piano Show nadchol ľudí nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

Stredozemné more poskytuje nespočetné množstvo prekrásnych dovolenkových destinácií. Pre nás Stredoeurópanov je najväčšou výhodou týchto vábivých lokalít relatívne nenáročná dostupnosť, dokonca často aj bez použitia leteckej dopravy. Krásy Dalmácie, talianskej alebo francúzskej Riviéry, či španielskeho katalánskeho pobrežia a gréckych ostrovov mnohí z nás poznajú vďaka dostupnosti vlastnými motorovými vozidlami. Pravda, naše nároky rastú z roka na rok a dnes sú veľmi vyhľadávanými destináciami dovolenkové „raje“ Egypta, Tuniska, Cypru a Turecka. Libanon je však úplný opak...

Oficiálne má Lima sedem až osem miliónov obyvateľov. Denne však sem prichádzajú ďalšie státisíce dedinčanov, ktorí snívajú o práci alebo inom životnom šťastí, o ktoré sa pokúšajú v tejto metropole. Príliv chudobných do mesta má za následok, že okrajové štvrte sa nezdravo nafukujú, vznikajú stále horšie a početnejšie slumy, vzrastá kriminalita a chudoba.

V malom mestečku neďaleko Paríža, v Marne-la-Vallée, vyrástol pred takmer dvoma desiatkami rokov rozprávkový svet Walta Disneyho. Deťom sa tam plnia sny a dospelí aspoň na chvíľu zas začínajú detsky snívať. Zvýšený adrenalínový relax či pokojnejšia, ale nie menej skvelá zábava „hrozí“ všetkým návštevníkom – či už pod dáždnikom, v snehuliach, alebo krátkych rukávoch.

Poznávacím znamením našej doby je nedostatok času. Napriek tomu, že výdobytky civilizácie veľa vecí uľahčujú, máme pocit, že stíhame čoraz menej. Alebo žeby bola uponáhľanosť v móde?

Nielen známe osobnosti, ale už aj ľudia z nášho okolia sa začínajú priznávať k chirurgickým zákrokom, ktorými si vylepšili vzhľad tváre či postavy. Aj napriek tomu, že sú tieto operácie stále pomerne náročnou finančnou záležitosťou. Z prieskumov vyplýva, že o plastickej operácii vážne uvažuje každá šiesta žena.

Máte poškodenú sklovinu? Odlomil sa vám kúsok zuba? Pozor na príjem kyslých nápojov či potravín! Ich častá konzumácia totiž nesie so sebou zvýšené riziko zubnej erózie! Chráňte si preto zubnú sklovinu špeciálnymi produktmi dentálnej hygieny!

Závan Stredomoria so sebou do Bratislavy priniesol taliansky šéfkuchár žijúci v Prahe, Emanuel Ridi. Na letnom spoločenskom podujatí Art of Taste, ktoré organizovala spoločnosť Orange Slovensko, ukázal, aká rôznorodá a zároveň zdravá môže byť talianska kuchyňa. Hostia si mohli na akcii vychutnať nielen umenie kulinárske, ale aj výtvarné, dizajnérke a tiež umenie vo forme nekonvenčnej módy.

Tvorcovia filmu si za základ vybrali príťažlivé baletné prostredie s jedným z najprestížnejších titulov, aký vôbec môže byť – Labutie jazero od P. I. Čajkovského. Fajn.

Ak by sa dej filmu neodohrával vo Veľkej Británii (presnejšie v Severnom Írsku), tak by autorov označili za patologických zvrhlíkov, exhibicionistov či sadistov, ktorí by nemali mať prístup ku kamere, k umeniu vôbec. Ak by sa teda dej filmu odohrával niekde inde ako vo Veľkej Británii (presnejšie v Severnom Írsku), po desiatich minútach by v hľadisku nezostal nikto...No ak by sa dej filmu Hlad odohrával nie vo Veľkej Británii (presnejšie v Severnom Írsku), ale niekde inde, nikto z kultivovaného sveta by si neuvedomil, že aj tie najkultivovanejšie a najdemokratickejšie systémy sú schop­né v mene obhajovania svojich záujmov siahnuť aj na to najcennejšie, čo existuje – dôstojnosť, právo, slobodu...

Mercedes-Benz SLK 200, Mazda MX-5, Toyota Yaris, Toyota Land Cruiser, Suzuki Swift 1,2 VVT GS AAC/AT

Atraktívny dizajn, sedenie len pár centimetrov nad zemou, výkonný atmosférický motor uložený vpredu, pohon zadnej nápravy, nízka pohotovostná hmotnosť a sklápacia strecha sú základné poznávacie znamenia dvoch čistokrvných roadsterov, ktoré takmer v rovnakom čase zavítali počas leta na jeden týždeň do našej redakcie. Skrátka ideálna príležitosť porovnať si japonský cenovo prístupný roadster s nemeckým prémiovým krásavcom.