Marec 2011

Veľké množstvo žien si dokáže privodiť opakované zápaly močových ciest nesprávnym oblečením alebo nedokonalou intímnou hygienou. Súčasné štatistiky sú varujúce: Každá druhá žena prežije túto nepríjemnú skúsenosť najmenej raz za život! Tieto zápaly môžu viesť i k psychickým zábranám pri sexe (z dôvodu nepríjemného výtoku, častého močenia a pálenia v oblasti genitálií). Moč je niekedy kalný a páchnuci.

Ochorenia prostaty sú u mužov pomerne časté. Päťdesiatnici a starší páni, ktorí ani netušia, že nejakú prostatu majú, patria medzi veľkých šťastlivcov. Ktorýsi lekár totiž s úsmevom poznamenal, že „hlavnou funkciou tohto orgánu je od istého veku obmedzovať prietok moču, čo najväčšmi sťažovať onú činnosť vykonávanú pri pisoári, muža v noci budiť a vyvolávať trápne situácie na verejných toaletách“. Je to tak, tretina mužov po päťdesiatke, polovica po šesťdesiatke a 90 % sedemdesiatnikov o tom vie svoje. To, prečo vlastne od istého obdobia dochádza k zväčšovaniu prostaty, nie je celkom jasné. Dovtedy pokojná prostata sa aktivuje a dochádza k množeniu buniek najmä v jej jadre. To vyvoláva mechanický tlak na močovú rúru a sťažuje močenie.

Beauty news mix.

Vo svete kozmetiky dominuje niekoľko parfumov, ktoré ženy milujú pekných pár desaťročí. Naozajstnou legendou zostáva Chanel º5. K symbolu elegancie, luxusu a ženskej túžby po dokonalosti mu dopomohli úspešné reklamné kampane. Povestnému parfumu svoj šarm prepožičali ikony filmového priemyslu.

Novinky v starostlivosti o pleť.

SAShE.sk je projekt zameraný na podporu originálnej tvorby na Slovensku. V októbri 2009 vznikol súčasný portál, ktorý vyšiel z webu jedinej značky šperkov. Dnes poskytuje priestor pre vyše 2000 výrobcov, ktorí tu prezentujú takmer 65 000 originálnych vecí. Portál SAShE.sk zastrešuje všetky typy výroby od umeleckej autorskej tvorby, cez „homemade“ produkciu až po remeselnú výrobu. V ponuke prevládajú šperky, najmä náušnice, doplnky, brošne, tašky, móda, interiérový dizajn, umenie, obrazy, grafika, keramika.

Mercedes-Benz Fashion Week Fall 2011 Collections sa konal v New York City v Lincoln Center od 10. do 17. februára 2011. Diane von Furstenberg, Carolina Herrera, Vera Wang, Michael Kors, Marc Jacobs, Marc by Marc Jacobs, Derek Lam, Tommy Hillfiger, Prabal Gurung, Nicole Miller, Charlotte Ronson, Tory Burch, Hervé Léger by Max Azria, Betsey Johnson, Vivienne Tam, Dona Karan, Anna Sui, Toni Francesc a mnohí ďalší, dovedna viac ako 100 dizajnérov predviedlo módne trendy a kolekcie na jeseň 2011. Počas týždňa módy v New Yorku navštívilo túto udalosť veľa významných hercov, známych modeliek, stylistov a samozrejme novinárov z celého sveta. Modelka Iman, Petra Němcová, Karolina Kurková, speváčka Fergie a mnohé známe tváre zo svetového šoubiznisu si nenechali ujsť túto výnimočnú módnu šou.

Byť slobodnou matkou je zložitejšie, ako len byť sama s dieťaťom či deťmi. Znamená to byť dvomi v jednom, matkou aj otcom, mať nervy pevnejšie ako pevné a sama zvládnuť kopec vecí naraz, statočne sa vyrovnať s uboleným srdiečkom, veľkou zodpovednosťou a potlačiť ľútosť vždy, keď v parku vidíte, ako mladý otecko pofúka dcérke zranené kolienko, či keď stojí v bránke a poctivo chytá loptové „kopance“ malého futbalistu.

Slnko, more, pláže, nádherná exotika, kvalitné hotely a apartmány, vzrušujúci dotyk histórie i súčasnosti, poznávanie a shopping, aktívny oddych alebo sladké ničnerobenie. Toto všetko a ešte oveľa viac vám ponúka v roku 2011 cestovná kancelária SATUR, líder v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, ktorý ako už tradične prichádza s najširšou ponukou produktov a služieb, najvyššou kvalitou a hlavne s výbornými cenami. Aj na základe toho – podľa prieskumu agentúry Marketvision – vnímajú dovolenkári cestovnú kanceláriu SATUR ako profesionálneho a spoľahlivého partnera. Čo teda najviac zaujíma celý tím najvyhľadávanejšej cestovnej kancelárie u nás a o čo sa snaží, je práve spokojný zákazník. O naplnení týchto cieľov a ambícií, ako aj stále rastúcich požiadaviek klientov sme sa porozprávali s generálnou riaditeľkou CK SATUR Eleonórou Fedorovou.

Oprava zubného kazu či zubná náhrada nie sú dnes žiaden bagateľ... Každá návšteva zubnej ambulancie náš rodinný rozpočet riadne prevetrá... Nemuselo by to však tak byť!

Ani jedno ročné obdobie neočakávame tak túžobne ako jar. Okrem intenzívnejších slnečných lúčov a snežienok vykúkajúcich zo zeme poskytuje možnosť nového štartu.

S programovou riaditeľkou Resortu Svatá Kateřina, renomovanou cvičiteľkou jogy Zuzanou Klingrovou sa porozprával náš redaktor MUDr. Martin Petráš.

„Ako zvládnuť prózu všednosti po poézii Alhambry!“ zúfalo zvolal spisovateľ Washington Irving. Ako americký diplomat žil niekoľko mesiacov v jednom z palácov maurských panovníkov. Alhambra v tom čase predstavovala už len zlomok voľakedajšej orientálnej nádhery. Aj to, čo zostalo, stačilo. Američan zostal ohúrený. Okrem palácov vyzdobených arabeskami ukrývali hradby bohato zakvitnuté záhrady presiaknuté omamnou vôňou citrusov a ruží.

Na Starom ihrisku (Old Course) sa golf hral po prvýkrát približne v roku 1400. Na osemnástej jamke je Swilcan Bridge, asi najznámejší a najfotografovanejší mostík na svete. Zvláštnosťou ihriska je, že niektoré jamky majú spoločné gríny a bankre. K tým najznámejším patria bankre Hell (Peklo) a Road (Pri ceste). Ihrisko Old Course je slávne aj tým, že práve tu sa hralo 27 turnajov OPEN. Hra na ihrisku je obmedzená HCP: muži 24 a ženy 36. V roku 1895 bolo otvorené Nové ihrisko (New Course). Spoločné ferveje a jamkoviská majú 3. a 15. jamka. Poplatok za hru je 130 libier, a keďže nemôžete používať vozík ani kolieska, každý hráč si môže objednať nosiča, ktorému sa okrem poplatku zvyčajne dáva dosť vysoké prepitné.

Kto by nepoznal malého chlapca Mauglího, medveďa Balú a či čierneho pantera Baghíru – jeho večných ochrancov a, samozrejme, krutého tigra Šera Chána – jeho večného prenasledovateľa z príbehu Kniha džunglí, ktorý sa dostal aj na veľké filmové plátna? Možno nie každý však pozná meno ich tvorcu. Joseph Rudyard Kipling bol anglický spisovateľ, básnik a jeden z prvých majstrov krátkych príbehov v angličtine, ako aj prvý Angličan, ktorý získal Nobelovu cenu za literatúru.

Recenzia filmu. Výborný názov filmu, populárny autor predlohy a scenára, iba o niečo menej atraktívny režisér, výborné herecké obsadenie na čele s Miroslavom Donutilom, atraktívne prostredie Vysokých Tatier... Môže vôbec ešte niečo ohroziť úspech takto postaveného a koncipovaného filmového diela? Odpoveď znie – môže.

Ak by Mel Gibson nič iné v živote neurobil, iba nakrútil film Umučenie Krista, jeho život by mal zmysel. Veľké, no pravdivé slová, ktoré majú opodstatnenie v tomto samotnom filmovom diele. Pre veriacich ľudí má dielo určite hlbší a silnejší zmysel, no podľa dostupných informácií aj drvivá väčšina laikov vníma tento film pozitívne, so silnou emotívnou reakciou. Aj keď film dôsledne mapuje iba posledných dvanásť hodín života Ježiša Krista, pričom veľmi citlivo a s maximálnou mierou pre proporcionalitu tento čas narúša opodstatnenými reminiscenciami (detstvo, posledná večera etc.), čas postupne stráca zmysel.

Horoskopy

O prostate často počúvame z rôznych reklám, muži si z nej robievajú vtipy, no keď sa ich opýtate, na čo im vlastne tento orgán je, veľa ich to nevie. Pritom práve prostata spôsobuje mužom po päťdesiatke zdravotné problémy najčastejšie a môže im znepríjemniť každodenný i partnerský život. S cieľom rozšíriť vedomosti o najčastejších urologických problémoch, najmä o benígnej hyperplázii prostaty – teda o jej nezhubnom zväčšení, ale aj o možnostiach prevencie a podpory mužov, aby problémy s prostatou nezanedbávali a vyhľadali lekára, sa uskutočnilo osvetové podujatie, ktorého súčasťou bola aj obrovská maketa prostaty.

KIA Sportage, Mercedes-Benz C 250 4MATIC, Toyota Auris HSD

Čo má spoločné futbalová Barcelona s automobilkou Škoda? V podstate vôbec nič, ale zajazdili sme si výborne. Škoda zvolila pre januárovú prezentáciu svojej flotily štvorkoliek pomerne nezvyčajné miesto. Kedže hlavným zámerom eventu bolo podrobné zoznámenie sa s najnovšou generáciou pohonu 4x4 haldexom štvrtej generácie, čakali by sme zasneženú hornatú krajinu Tatier, alebo bohom zabudnuté kopce niekde v severnom Škótsku. Naše lietadlo však zosadlo v mäkke európskeho futbalu a Gaudího stavieb, v španielskej Barcelone.