Júl-August 2010

Vyberte si ten váš najkrajší flakón a ešte toto leto s ním môžete prežiť príjemné zážitky! Nové letné vône v nádherných flakónoch si môžete kúpiť v sieti FAnn parfumérií na Slovensku. Pošlite SMS v tvare BW1(medzera) odpoveď(medzera) kontaktné údaje na číslo 6661. Cena odpovednej SMS je 0,199€ s DPH. Služba je dostupná v sieti T-Mobile, Orange a Telefonica O2. Službu technicky zabezpečuje A SMS s. r. o.

Sally Brooks, medzinárodná umelecká riaditeľka Nivea Hair Care & Styling, sa vyjadrila, že nadchádzajúca letná sezóna bude v znamení zdravých a žiarivých vlasov plných života. Farbám bude vládnuť prirodzene červená, od medených tónov cez titánové a tóny horúcich malín až po odvážne a netradičné odtiene. Hnedovláskam ponúkne letná sezóna živé a lesklé účesy s tónmi zrelých gaštanov a pikantnej škorice. Tmavovlasé a matné čierne účesy oživia oslnivo lesklé podtóny. Blond odtiene sa nám predstavia vo výraznejších farbách zrelej kukurice a jemného vanilkovo perleťového tónu, ktoré rozjasnia účes čírou a sviežou kvalitou. Ikonami tohto nordického štýlu sú Scarlett Johansson, Kate Hudson a Gwyneth Paltrow.

Už len pár dní zostáva do vašej vysnívanej dovolenky. Kufor je už takmer plný a verím, že sa v ňom nachádza dostatočné množstvo slnečnej kozmetiky. Ponúkame vám veľmi kvalitnú slnečnú ochranu pre všetky typy pleti. Prípravky sú vode odolné, obsahujú vitamín E a provitamín B5, ktoré sa postarajú o komfort vašej pokožky, zanechajú ju hladkú a dostatočne hydratovanú. Ochranný faktor je certifikovaný podľa európskych noriem. Slnečná línia SOLAIT obsahuje opaľovacie mlieko s SPF 15, 20, 30, opaľovací krém na tvár s SPF 30 a krém po opaľovaní. Opaľovaciu líniu SOLAIT kúpite za príjemné ceny v parfumériách Marionnaud. Cena jednotlivých výrobkov je od 4,90 € do 7,90 €.

Módna prehliadka rakúskej šperkárskej firmy FREY WILLE sa konala v prekrásnych priestoroch kostola Klarisky v Bratislave. Na móle boli odprezentované najnovšie kolekcie z dielne vynikajúcého umeleckého tímu, zlatníkov a expertov na jemný email – tvorcov jedinečných emailových šperkov. Nádherné modelky, ale aj dvaja páni predviedli pestrofarebné šperky, hodvábne šatky, pánske ručne tkané hodvábne kravaty a manžetové gombíky. Fantázii sa medze nekládli a hostia mali možnosť spoznať Geometrickú rozkoš (ako sa aj tento večer nazýval) v podobe novej kolekcie z radu Ode to Joy of Life – LIVING ART – Inspiration St. Petersburg a takisto novinky z najobľúbenejšieho radu Hommage á Hundertwasser – Emotion Spiral, 10002 Nights a Mediterraneé Pavillions and Bungalows for Natives and Foreigners.

Milovaná aj zatracovaná. Krásna vo svetle rámp, očarujúca na tanečnom parkete, ubitá ranami osudu a zlobou závistlivcov a neprajníkov. Kto nikdy nepadol, nevie, aké je to vstať. Poľutovaniahodný je len ten, kto sa nedokáže čelom postaviť osudu a všetkým problémom. To však určite nie je prípad Ivety Bartošovej. Pozhovárali sme sa s ňou o jej súčasných radostiach a starostiach. Na čo sa sústredila v posledných týždňoch a aké sú jej najbližšie plány. Spoznali sme bližšie krásnu a naozaj silnú ženu, ktorá navzdory všetkému zdvihla hlavu a sníva svoj sen o krajšom zajtrajšku.

Oľga Apoleníková sa stala farmárkou v roku 1991, keď si prenajala farmu so 180 kusmi hovädzieho dobytka, ktorá bola na pokraji bankrotu. Za dva roky sa jej podarilo zvýšiť množstvo prenajatej pôdy, dobytka i strojov. Zlepšili sa aj životné podmienky zvierat. Uzavreté maštale zmenila na otvorené, čo spolu s lepšími kŕmnymi dávkami viedlo k trojnásobne vyššej dojivosti do roku 2005. Podmienky na trhu prinútili Oľgu nahradiť hovädzí dobytok ovcami. Začala produkovať ovčie mlieko a syr tradičnými metódami a predávať ich priamo spotrebiteľom. Napokon si otvorila vlastnú predajňu. Jej spoločnosť dostala certifikát ekologickej výroby a získala „značku kvality SK“ i ocenenie najlepší výrobca čerstvého syra a slovenskej bryndze. Okrem toho Oľga Apoleníková plánuje rekonštruovať niektoré zvyšné budovy a meniť ich na hosťovské priestory s wellness centrom pre tých, ktorí túžia po návrate k prírode.

Phil Collins začal svoju kariéru v šoubiznise už ako tínedžer v muzikáli Oliver. Veľa detských hviezd po svojom prvotnom úspechu márne čakalo na ďalšiu príležitosť, no jemu sa ušla hneď dvojitá dávka úspechu – najskôr ako bubeníkovi a neskôr spevákovi skupiny Genesis, potom ako sólovému spevákovi. Jeho pesničky patria dodnes medzi najhranejšie na celom svete. V médiách panuje okolo tohto hudobníka istá schizofrénia: na jednej strane ho predstavujú ako milého a úprimného chlapíka, ale na druhej sa mu v posledných rokoch pripisujú také nelichotivé prívlastky ako povrchnosť, daňový únik a údajne sa so svojou ženou rozišiel prostredníctvom faxu. Nie je to tak dávno, keď sa svojím tretím neúspešným manželstvom postaral o ďalšie titulky v novinách...

Rozhovor s Ing. Andrejom Glatzom, riaditeľom medzinárodných jazdeckých pretekov AEGON Mercedes Grand Prix Bratislava CSIO***- W.

Milan Majna, súčasný generálny riaditeľ spoločnosti Slovglass Poltár, pôsobil do apríla 2010 ako predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ farmaceutickej spoločnosti I.Q.A., a. s., so sídlom v Prahe. V minulosti sa zúčastňoval na rôznych projektoch v SR a v zahraničí v oblasti krízového manažmentu a informačných technológií, je slobodný, bezdetný. Pri príležitosti nedávneho nástupu do funkcie v tomto známom sklárskom slovenskom podniku sme ho požiadali o rozhovor.

Z malej manufaktúry vo švajčiarskych horách sa TAG Heuer transformoval na hodinársku legendu. Uznávaný na celom svete vďaka svojim luxusným športovým hodinkám a priekopníckej práci na chronografoch, TAG Heuer hodinky stelesňujú prestíž a výkon, brilantne spájajú technológiu s dizajnom. TAG Heuer pôsobil revolučne počas 150 rokov svojej hodinárskej histórie vďaka neustálej snahe o dokonalosť a inováciu, zachovávajúc si silné spojenie medzi súčasnou spoločnosťou a ľuďmi, ktorí formovali minulosť.

Kde je tráva najzelenšia? Predsa u suseda! Čo je na cudzom dvore, zdá sa lepšie, krajšie, príjemnejšie. Aj keď ide o drobnosti. Háďa závisti veľa nepotrebuje. Zasyčí, ovinie sa kolo duše a mučivo pridúša. Ak ho zašliapnete včas, máte šancu. V opačnom máte prípade – problém. Sused so „zelenšou“ trávou – pravdepodobne tiež.

Hovorí sa, že človek srdcu nerozkáže. A potvrdzujú to aj príbehy troch Sloveniek, ktorým srdce „prikázalo“ odísť ďaleko do sveta. Zamilovali sa, zbalili kufre a za svojou polovičkou odišli do krajín, o ktorých nikdy ani nesnívali, že by sa mohli stať ich budúcim hniezdočkom lásky. Aj keď občas to isté srdiečko volá po domove a aj keď život v cudzej krajine vzdialenej tisíce kilometrov nie je chvíľami jednoduchý, láska a hlavne vzájomný rešpekt sú základnými kameňmi týchto šťastných zmiešaných manželstiev. Michaela, Jana a Barbora žijú, milujú a sú so svojimi „cudzincami“ šťastné v Indii, Egypte a Hongkongu.

Z dvetisíc ostrovov je osídlených až stopäťdesiat. Nechajte sa zlákať prekrásnou prírodou, blankytným morom, romantickými zátokami, nespočetnými historickými a kultúrnymi pamiatkami, prívetivosťou a pohostinnosťou obyvateľov, ktoré Grécko ponúka.

Na juhu Talianska, kde sa pobrežie už takmer dotýka Sicílie, nachádza sa Kalábria. Od severu ju pred studeným vetrom chránia hory, na juhu ju obmýva Tyrrhenské more. Kto navštívil iba sever Talianska, si asi ani nedokáže predstaviť, že len pár stoviek kilometrov južnejšie môže byť more také čisté a priezračné. Citrusové háje, množstvo viníc a nádherná architektúra talianskeho juhu dotvárajú krásu krajiny.

Približne tridsať minút loďou zo Starého prístavu francúzskeho mesta Marseille je úplne iný svet.Svet, ktorý vám umožní na chvíľku uniknúť z premodernizovaného, hlučného a ukričaného života.Vypnúť motor každodennosti a kochať sa všetkým naokolo.

Staré národy veľmi dobre vedeli, že neosídliť pobrežie v kútiku Biskajského zálivu by bolo hriechom. Veď príroda sa tu s pestrými farbami vyšantila naozaj dosýta. Prístavné mesto San Sebastián omývajú tyrkysové vlny, lemujú žlté pláže, tieni divá zeleň, obklopujú modré pohoria a rozvoniavajú biele kvety košatých pomarančovníkov.

Fytoterapia je základná liečebná metóda Tradičnej čínskej medicíny a na liečbe sa podieľa asi 80%. Pričom akupunktúra, hoci je u nás známejšia, je v TČM doplnkovou metódou a na celkovej liečbe ochorení sa podieľa len 20%.

Chudnúť či nechudnúť? Diéta alebo zdravé stravovanie? Rýchly úbytok váhy s rizikom jojo efektu alebo pomalé a trvalé zníženie hmotnosti? Otázky, ktoré trápia azda každú ženu s tukovým vankúšikom na bruchu, na zadku, na stehnách... V snahe zbaviť sa ich ste už vyskúšali azda všetky „zázračné“ diéty. Niektoré z nich vám ponúkali presný rozpis toho, čo jesť a čo nejesť, drasticky vylúčili niektoré potraviny na mnoho dní, iné vám odporúčali konzumáciu len jedného druhu jedla. Výsledok takejto diéty sa síce dostavil veľmi rýchlo, ale v mnohých prípadoch sa skončil jojo efektom a v tom horšom prípade napáchal aj škody na zdraví.

V moderných priestoroch bratislavského Apollo Business Centra prevádzkuje CosMed stredisko lekárskej kozmetiky. Hlavnými devízami sú kvalitné prístroje, skúsené pracovníčky, príjemné prostredie a maximálna starostlivosť o zákazníka.

Odchádzam! Už nám to neklape. Potrebujem slobodu. Nie som si istý, či ťa ešte ľúbim. Nechaj ma ísť! Veľa zraňujúcich slov si vypočujeme od partnera, keď sa nás rozhodne opustiť alebo hoci aj vtedy, keď sa rozídeme navzájom. Každé z nich zraní, ak ste ešte stále zaľúbená a záleží vám na ňom, ak chcete byť s ním a nechcete rozchod. Po vypočutí „osudných“ slov sa cítite stratená a hrozne to bolí. V mysli sa pevne usadí zopár významných otázok: Prečo? Možno to ešte vrátiť? Ako ho získam späť?