Jún 2011

Novou tvárou pre vizuál značky MIKLOSKO JEWELS BY SPLEEN sa stala Adela Banášová. Dobrá priateľka módneho návrhára, jedna z najvýraznejších a najštýlovejších osobností súčasného slovenského šoubiznisu, úspešne spolupracovala s Ferom Mikloškom už niekoľkokrát. Vizuál „dvojice“ v glamour štýle s výraznou štrasovou bižutériou – takou typickou pre štýl návrhára – je súčasťou predajní bižutérie MIKLOSKO Jewels by Spleen. Pri tejto príležitosti sme ho požiadali o krátke interview.

Ak to tam dole počas močenia páli ako pri požiari a reže ako ostrý nôž, navyše sa k tomu pridajú bolesti v podbrušku, časté odbiehanie na toaletu či pocit, že sa nemôžete úplne vymočiť, pravdepodobne pôjde o zápal v močových cestách. Neželaní návštevníci zo susedstva v podobe tyčinkovitých baktérií vycestovali tam, kam nepatria.

Točí sa váš svet čoraz väčšmi okolo močenia a ťažkostí s ním? Prostata, ktorá rokmi rastie, čoraz pevnejšie objíma močovú rúru. Tá ňou totiž prechádza. Ak ju zviera príliš, začínajú sa problémy.

Je to iba drahá a luxusná kozmetika alebo je pravda, že je taká úžasná, a ženy, ktoré ju používajú, strácajú prehľad o svojom veku? Poznám veľa žien závislých od La Prairie a fakt vôbec nie je jednoduché odhadnúť ich vek. Často premýšľam nad tým, keď ich stretnem, koľko má táto dáma rokov? Keďže sa táto otázka nenosí ani v dámskej spoločnosti, musím si odpoveď jednoducho domyslieť. Keď som bola na uvedení zlatého séra La Prairie alebo na uvedení bielej kaviárovej línie minulý rok v lete, presne takéto dámy s neodhadnuteľným vekom som tam stretla. La Prairie nie je len kozmetika, je to úžasný pôžitok, pocit, že ste urobili pre vašu pleť to najlepšie.

Žena. Silná. Záhadná. Sebavedomá. Neskutočne sexy. Všetky pojmy vedú k logickému úsudku a ten znie: Chanel opäť stavil na istotu. Nová kampaň, osvedčená ikona. Keira Knightley opäť útočí. Vo farbách „champagne“, aby dokonale splynula s vôňou Coco Mademoiselle.

Horoskopy

Kolekcia Prêt-à-Porter jar – leto 2011 je inšpirovaná slnkom, vodnou hladinou a jachtárskym klubom v južnom Pacifiku. Tropická krása spája maskulínne prvky so ženskou rafinovanosťou. Kolekcia Dior kombinuje námornícke uniformy s ostrovným exotickým šarmom. Námornícke bundy a parky vo výraznej bielej a tmavomodrej semišovej koži s pestrou potlačou ibištekov, orchideí a paliem južného Pacifiku. Jachtárske uzly, siete a krúžky sa objavujú na sukniach a šatách s farebnými slnkom zaliatymi vzormi a námorníckymi nohavicami omotanými v štýle sarongu.

Sledujete módne trendy alebo sa riadite pri nákupe slnečných okuliarov podľa toho, aké nosia slovenské a svetové celebrity? Podľa mňa okuliarov nikdy nie je dosť. Aj ja vlastním slušnú zbierku, ale mám v nej svoje obľúbené. Najčastejšie si ich kupujem v obchodoch na dobrých letiskách, pretože výber je skutočne rozmanitý. Aviator už zapadá prachom a toto leto súv móde farebné rámy, všetky odtiene ružovej, oranžovej a fialovej, ale aj zlaté, biele a nesmrteľné čierne rámy.

Podľa posledných módnych kolekcií známych módnych domov bude toto leto v znamení farieb. Dominuje ružová vo všetkých odtieňoch. Zadovážte si pár ružových kúskov, šperkov, hodinky, alebo sandále. Ružový lak na nechty, lesk na pery, alebo parfum prezradí o vás, že ste žena, ktorá vie, čo sa nosí.

Ochotu nezištne pomáhať naša kultúra povýšila na cnosť. O sebaobrane sa v tomto smere hovorí menej. Kto prosí o pomoc, má problém. Keď príde za vami, do určitej miery ho máte aj vy. Ak je žiadateľov o pomoc odrazu priveľa? Treba si určiť priority, veď prvou z nich ste možno vy sami!

Čím by bol svet bez zmrzliny? Len si predstavte, že odrazu sa musíte zariadiť inak. Bez možnosti vychutnávať ľadové chute, bez vyžívania sa pri pohľade na bohato naplnené chladiarenské boxy a bez príjemného zúfalstva pri rozhodovaní, z ktorých zmrzlín si necháte „načapovať“ tentoraz. Našťastie, tieto magické okamihy môžeme prežívať naplno. Jeden kopček, druhý, tretí... A ľudské šťastie sa zrazu zmestí do pohára. Plného našľahanej zmrzliny!

Hovorí sa, že keby vymreli včely, vymrelo by aj ľudstvo. Tento malý blanokrídly hmyz má nepochybne už od pradávnych čias svoje významné miesto v ľudských dejinách. Starí Egypťania dokonca hovorili, že keď plakal boh Ré, tak jeho slzy sa menili na včely a chrám bohyne Neith niesol pomenovanie Dom včiel (Per-bit). Med, peľ, vosk, materská kašička, propolis a jed sú včelie produkty využívané v alternatívnom spôsobe liečby nazývanom apiterapia.

V priebehu času môžu aj najtvrdšie horniny zvetrať pôsobením poveternostných vplyvov, vody, slnka a vetra a podľahnúť tak erózii. Ako však tento fakt súvisí s našimi zubami?

Je mnoho oblastí na našej veľkolepej planéte, ktoré môžeme spokojne nazvať vysnívanými destináciami pre každého človeka. Ostrovy v Karibiku určite patria k tým najvyhľadávanejším už dlhé desaťročia. Kto raz už v živote navštívil napríklad „ostrov slobody“ Kubu, prípadne Jamajku či Puerto Rico, určite bude na túto návštevu spomínať do smrti. Večne letné počasie, tyrkysovo modré lagúny, palmové háje, tisíce kilometrov pláží s neopísateľne bielym pieskom, koralové útesy – proste prírodné krásy, o ktorých sa človeku v našich klimatických podmienkach zväčša iba sníva. Spomínané ostrovy patria k najväčším a najpopulárnejším pre turistov z celého sveta. Pravda, v Karibskom mori sú desiatky ostrovov, ktoré sú menej navštevované, ale o nič menej zaujímavé, ako tie už spomínané. Dnes by sme chceli naším čitateľom predstaviť tie, ktoré patria k skupine „svätých“ karibských ostrovov.

Keď vás túlavé topánky zavedú do Porta, nemáte na výber. Pohárik portského vína ospevovaného celým svetom si skrátka dať musíte. Kde inde vám bude chutiť lepšie ako tu, v prístavnom meste opradenom legendami, s neopakovateľnou atmosférou južanského chaosu? Očakávať od druhého najväčšieho mesta Portugalska uhladenosť západoeurópskych metropol je úplne zbytočné. Jeho sila tkvie v presnom opaku. Len čo sa rozhliadnete navôkol, pochopíte životný štýl domácich. Žiadne plánovanie ani meditovanie nad budúcnosťou. Žijeme tu a teraz!

Najslávnejší tenisový turnaj na svete oslavuje v tomto roku svoje jubilejné dejstvo. Po 125. raz sa v termíne od 20. júna do 3. júla stretnú najlepší svetoví tenisti na dvorcoch All England Clubu, aby bojovali o vzácne trofeje najprestížnejšieho podujatia v tomto športovom odvetví.

Prehliadku mesta v západných Čechách nemožno začať inak ako návštevou slávneho plzenského pivovaru. Po druhej svetovej vojne sa podarilo oživiť silne poškodený pivovar. Návštevníci si môžu vybrať z viacerých prehliadok – prehliadku výroby piva Plzeň alebo Gambrinus.

„Americké združenie kritikov National Board of Review (NBR) vyhlásilo za film roka 2009 snímku Lietam v tom. Adaptácia rovnomennej knižnej predlohy amerického spisovateľa Waltera Kirna získala aj ďalšie tri ceny v kategóriách Najlepší herec, v ktorej kritici vyhlásili dvoch víťazov, George Clooney sa tak delí o cenu s Morganom Freemanom (Invictus), Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe (Anna Kendrick) a Najlepší adaptovaný scenár (Jason Reitman a Sheldon Turner).“ /zdroj: dnes.atlas.sk/

Britský režisér Christopher Nolan patrí dlhodobo k uznávaným tvorcom a producentom hollywoodskej tvorby akčných a dramatických filmov. Filmy ako Following, Memento či Insomnie ho postupne dovideli k takým titulom, ako sú Batman začína (2005), Dokonalý trik (2006) a najmä Temný rytier (2008) s úžasnými hereckými výkonmi Heatha Ledgera a Aaarona Eckharta.

Na jeho prekladateľskom konte svieti päť kníh. Zatiaľ. Marek Leško (1983), človek s príjemne melodickým hlasom, si ako prekladateľ nevydýchne a robí dobre. Aj vďaka jeho prekladom sú naše knižné pulty bohatšie na bestsellery z pera súčasných amerických spisovateľov.

Lexus CT 200h,  Mercedes Benz CLS,  BMW X3 xDrive20d,

Máte chuť na auto vzbudzujúce emócie? Vyberiete si ušľachtilého talianskeho plnokrvníka. Ak staviate na kvalitu a precíznosť, voľba padá na tradičnú nemeckú spoľahlivosť. Ak vás láka oboje, pritom však nepripustíte ani kompromis v oblasti bezpečnosti, je tu presne to, čo hľadáte. Krásne, spoľahlivé, luxusné, ale hlavne bezpečné modely z ďalekého severu. Volvo S60 a jeho rodinnejšie založený spoločník známy aj ako Volvo V60.

Máte pocit, že by ste v lete chceli niečo na sebe zmeniť, zdravšie žiť a jednoducho sa z pekného počasia tešiť? Ak áno, tak začnite! Ponúkame vám rady, ako si leto užiť a ako ho prežiť v radosti a zdraví...