Máj 2011

Vždy, keď človek ulovil mamuta, jeho život nadobudol nové dimenzie. Mäso zjedol, do kože sa zaodel, ak bol zručný, vyrobil si z kostí nástroje, a ak bol čo i len trošku estét, nezabudol na ozdôbky. So zvieracím zubom na krku už praveký muž vyzeral úspešne a žena s náhrdelníkom z mušlí – krajšie. V skratke: láska k šperkom je stará ako ľudstvo samo.

Toto leto aj nasledujúca jeseň bude v znamení bielej. Od plaviek, slnečných okuliarov, doplnkov, kabeliek, šortiek, až po večerné šaty, kožušiny, topánky a svadobné šaty. Biely outfit doplňte dokonalým bielym úsmevom. Biele zuby sú v móde takisto, ako biele šaty a doplnky.

CHANEL RTW Collection jar-leto 2011 a špeciálna kolekcia šperkov, kabeliek, peňaženiek a okuliarov ku dňu matiek. Dostupné v butikoch Chanel od apríla 2011.

Vybrať sa na dovolenku v čase, keď na Slovensku zápasí chladné počasie s jarným predierajúcim sa slniečkom, napríklad v máji, je úplne ideálna voľba. Hotely nie sú preplnené turistami a teplota vzduchu v letoviskách, napríklad v Egypte, má už stálych 30 stupňov Celzia. Červené more láka nielen svojou liečivou vodou, ale najmä príjemnou teplotou. Je to druhé najslanšie more na svete. Obsahuje až 42 percent solí. Piesočnaté pláže s palmovými slnečníkmi a farebné koralové útesy lákajú turistov z celej Európy.

Najzraniteľnejšia je tenká detská pokožka. Deti sú neustále v pohybe, šantia vo vode, hrajú sa v piesku a ich pokožka je vystavená slnečnému žiareniu. Preto je potrebné aplikovať ochranné prípravky s SPF 50+ veľmi často. Deti do troch rokov nevystavujte na slnku v čase od 11.00 do 16.00 hodiny. Platí to aj pre dospelých, ktorí si v tomto čase môžu spolu s deťmi zrelaxovať pri hrách vo vnútorných priestoroch hotelov, chát, či apartmánov. Zásobte sa dostatočným množstvom kvalitných slnečných prípravkov predtým, ako odcestujete na dovolenku. Ponúkame vám tipy na skutočne kvalitné a overené prípravky, doporučené pediatrami a kožnými lekármi.

Počas dvoch aprílových dní sa zmenila predajňa emailových majstrovských šperkov a vkusných doplnkov FREY WILLE na Panskej ulici v Bratislave na „workshop“. Módna stylistka Andrejka Ziegler zasvätila stále zákazníčky FREY WILLE do trikov viazania šatiek a šálikov od malých Gavroche šatôčiek, cez rôzne šáliky, až po veľké štvorcipé šatky z kolekcií Hommage á Hundertwasser, Hommage á Alphonse Mucha, inšpirované motívmi známeho Gustava Klimta, či z kolekcie Ode to Joy of Life alebo Sphinx.

Horoskopy.

Prvé miesto v rebríčku najobávanejších rodinných príslušníkov bezkonkurenčne vyhráva svokra. Vraj vždy komanduje, pohybuje sa s istotou šelmy, vždy koná rýchlo a účinne, krotí pohľadom a nebojí sa nikoho. Vďaka ďalším povahovým vlastnostiam sa táto bytosť stala terčom cynických vtipov. Z nich vyplýva len jedno. Čím býva ďalej, tým lepšie pre všetkých.

Láska, ako sa hovorí, hory prenáša a tá stará dokonca ani nehrdzavie. Dokáže obstáť v malej spŕške či aj vo veľkej búrke. Dokáže skákať z kaluže do blata. Jej cesty sú zamotané. Presne také ako v našich príbehoch.

Hotel Albrecht - Exkluzívne miesto na oddych, regeneráciu, obnovenie stratenej rovnováhy a harmónie. Rozhovor s riaditeľom hotela Albrecht Ing. Petrom Hainom.

Vstúpte do prestížneho salónu Victoria Regia v Eurovei, dajte si poradiť, inšpirujte sa, nechajte sa zlákať na tie najlepšie veci na vašu tvár a telo, doprajte si radosť, že opäť ste spravili niečo pre seba, čo má naozaj zmysel.

Zápach z úst je delikátna záležitosť, pretože naše okolie o ňom zvyčajne zdvorilo mlčí. Trvalý zápach z úst je však nielen nepríjemný, ale je aj indikátorom toho, že telo zápasí s problémom. Ľudia trpiaci zápachom z úst – halitózou – si obvykle tento hendikep neuvedomujú, čo im najmä v kontakte s inými osobami prináša sociálne problémy, ktoré môžu viesť k výraznému zníženiu kvality ich spoločenského života. Zápach z úst je delikátna záležitosť, pretože naše okolie o ňom zvyčajne zdvorilo mlčí. Trvalý zápach z úst je však nielen nepríjemný, ale je aj indikátorom toho, že telo zápasí s problémom.

Nič praktické nebolo starým Rimanom cudzie. Jeden z dôkazov architektonickej dokonalosti zanechali v Segovii. Hoci jej hlavným symbolom je monumentálny akvadukt, toto stredoveké kastílske mestečko skrýva ešte mnohé skvosty.

„Dráma o zdravotne postihnutej dievke, ktorá prežíva prvú lásku“ ... „Jedna z najkrajších komédií Tennesseeho Williamsa“ ... „Dojímavý príbeh jednej matky a jej dvoch detí“... Tvorcovia v DAB Nitra sa rozhodli pre nenásilnú až klasickú formu, čím nechali maximálne vyznieť obrazy a texty nie iba Tennesseeho Williamsa, ale aj Irvina Allena Ginsberga Vytie.

Kto prvý zoradil dav do zástupu, isto použil obrovský bič. Aký to bol človek, môžeme len odhadnúť. Muž, skôr vysoký ako nízky, pravdepodobne statný, asi tak štyridsiatnik, v dobrom postavení... O jednom pochybovať netreba. Zbožňoval poriadok.

Kia Picanto, Peugeot 5008, BMW 320i, Alfa Romeo MiTo

S príchodom prvých jarných dní sme si dopriali trochu radosti a povozili sme sa v prémiovom kabriolete BMW trojkového radu. Aktuálne má BMW vo svojom portfóliu tri klasické kabriolety a jeden čistokrvný roadster.

Drobnú, pekne stavanú trojdverovú karosériu Alfa Romeo MiTo sme si už mali možnosť vyskúšať vo viacerých motorických verziách. Konečne sa nám však dostala do rúk aj verzia s logom zeleného štvorlístka na oboch predných blatníkoch. MiTo s označením QV alebo celým menom Quadrifoglio Verde poháňa benzínová 1,4-ka MultiAir vyladená na výkon 125 kW (170 k).