Júl - August 2019

Z kúpeľov je priam povinnosťou doniesť si domov exkluzívne suveníry, aké bežne nie sú k dispozícii v obyčajných obchodoch. Z najväčších moravských kúpeľov Luhačovice si návštevníci vozia likér Luhačovická bylinná, Luhačovické kúpeľné oblátky, unikátne kúpeľné poháriky Nectarium a Labuť, vyvinuté špeciálne pre Lázně Luhačovice a minerálnu vodu Vincentku a výrobky z nej.

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov, v spolupráci so zahraničnou firmou Abacus Organization & Optimization Ltd, začali vo štvrtok 20.júna 2019 s meraním počtu návštevníkov v regióne. Štatistické meranie počtu návštevníkov bude trvať takmer 6 mesiacov a predbežné výsledky bude možné sledovať online aj počas merania. Na účely merania rozmiestnili spolu 5 snímačov a to na 3 miestach v Bardejove a na 2 miestach v Bardejovských Kúpeľoch. Informoval o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov.

Slovenská časť cyklookruhu Aquavelo, ktorý spolu na území Poľska a Slovenska zahŕňa viac ako 230 kilometrov cyklistických trás, je dokončená. Na slovenskom území nedávno dokončili niektoré cyklotrasy v okolí Starej Ľubovne a teraz sa už len čaká na vyúčtovanie slovenskej časti cyklookruhu. Finišujú aj práce na novej štvorjazyčnej cyklomape AQUAVELO. Projekt spája poľské a slovenské kúpeľné mestečká v slovensko-poľskom pohraničí. Ide o 230 km úsek medzi kúpeľmi Bardejovské Kúpele, Krynica, Muzsyna, Szczawnica, s bodmi záujmu, pamiatkami, faunou, flórou („PROJEKT TRASY ROWEROVEJ MUSZYNA- BARDEJOV). Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov, ktorá sa ako partner na projekte podieľa.

V Bardejovských kúpeľoch sa budú v sobotu a nedeľu 13. a 14.júla 2019 konať tradičné Bardejovské kúpeľné dni. Návštevníkov čaká v Areáli pri Kúpeľnej Dvorane každý deň od 14.00 do 21.30 hod. bohatý kultúrny program, ktorého súčasťou budú vystúpenia slovenských umelcov. V sobotu budú zabávať hostí FK Pristaše a DFS Jahôdka, Muzikanci Pozberanci, FS Esclafits i Castanyetes, AFCommunity, BB Country, Veronika Rabada. V nedeľu vystúpia BOBORLAND, Tarnavčan, Tanečno – hudobná skupina DOLINA, Hažlinčanka, Súrodenci Čuškovci, Božanka, ŠČAMBA. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Vincentka je prírodná liečivá minerálna voda vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice, s vysokým obsahom fluoridov a kyseliny boritej. Trvalý dopyt po Vincentke potvrdzuje, že k nej majú českí a slovenskí zákazníci veľkú dôveru. Vincentka má aj prívlastok 100 percentný prírodný produkt. Prečo si na tom vedenie firmy, ktorá má práva na jej plnenie do fliaš, tak zakladá? Hovorí riaditeľ Vincentky, a.s., Ján Šumšal.

Na tlačovej konferencii 10. júla 2019 predstavitelia GOLF REZORTU BLACK STORK – generálna riaditeľka Ing. Sylvia Hrušková a riaditeľ Hotela INTERNATIONAL **** Ing. Ján Chmelnický, informovali o pripravovaných novinkách, rozvoji golfového rezortu so širokou paletou voľnočasových aktivít aj o investíciách zameraných na bývanie v súlade s prírodou.

Popri historických pamiatkach mesta Bardejov a Bardejovských kúpeľoch sa čoraz častejším cieľom návštevníkov severovýchodného Slovenska stáva Zborovský hrad (Makovica). Hrad Zborov je národnou kultúrnou pamiatkou a má zaujímavú históriu, rovnako ako dedina na jeho úpätí. Dejiny tu zaznamenali boje nielen v stredoveku, ale aj počas 1.svetovej vojny. V dedine Zborov založili v roku 2010 Občianske združenie na záchranu Zborovského hradu, ktoré sa postaralo o jeho obnovu a záchranu v dnešnej podobe, s využitím projektu prác pre dlhodobo nezamestnaných a dobrovoľníckej práce nadšencov histórie. Informoval o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

Gabrielle Chanel milovala cestovanie, mala svoje obľúbené destinácie a zanechala svoju cestovateľskú stopu v exkluzívnych vôňach LES EAUX DE CHANEL. Teraz si môžete tieto nádherné vône CHANEL Paris - Deauville, Paris - Venice a Paris – Biarritz kúpiť ako set v 50 ml flakónoch, špeciálne zabalené v džerzejovom vrecúšku, v ktorom sú zároveň tri pohľadnice z týchto destinácií. Pošlite ich priateľom ak budete cestovať na tieto krásne miesta, ktoré Gabrielle Chanel rada navštevovala.

Dara Rolins, ikona, diva a trendsetterka, ktorá sa nebojí výrazných kombinácií, farieb a štýlov má pre vás inšpirácie na festivalové líčenie. Ak sa na niektorý chystáte, nesmú vám chýbať novinky dekoratívnej kozmetiky od AVON-u. Odviažte sa a staňte sa festivalovou divou.

 

Po otvorení parížskeho butiku Maison Sisley v januári 2017 sa otvorili dvere luxusného butiku Sisley Paris v júni 2019 v Prahe. Priestor butiku sa rozprestiera na dvoch poschodiach. Ihneď ako vstúpite do butiku na Jachymovej ulici v srdci Prahy, ovládne vás atmosféra pokoja, okázalého luxusu a vaše oči sa upriamia na nádherný interiér a originálne dekorácie. Pražský butik bol navrhnutý tak, aby bol odrazom ducha značky, umeleckej a kultúrnej inšpirácie rodiny d´Ornano, ktorá prispela osobnými predmetmi, ktoré dopĺňajú diela dizajnérov inšpirovaných krásou a autentic­kosťou.

V Paríži sa konalo veľkolepé podujatie, pocta Karlovi Lagerfeldovi, ktorého hostiteľmi boli Dom CHANEL, FENDI/LVHM/a Karl Lagerfeld. Všetky tri módne domy sa spojili, aby prejavili úctu tomuto výnimočnému mužovi. Túto slávnosť navrhol a usporiadal 20. júna v Grand Palais v Paríži, Robert Carsen. Mnoho tvárí tohto výnimočného muža bolo predstavených na videách, ktoré boli nafilmované počas jeho života. Striedali sa s rozhovormi s ľuďmi, ktorí ho poznali až tak dobre, že priamo veľkoryso predniesli svoje príspevky známi herci, muzikanti, tanečníci, interpretujúci časť hudby a literatúry, ktorú Karl miloval.

Ženskosť sa nosí aj vo svete áut. Už dávno si nevšímame len farbu štvorkolesového tátoša. Aj keď výrazná modrá prežiari všetky metalízy jedným ťahom štetca! S dobou sa hýbe základná výbava, celkový dizajn, prevedenie exteriéru, pohodlnosť interiéru, ergonomické sedenie aj asistenčné služby auta. Modelom tohto roka je jednoznačne SCALA! Emotívne dizajnová, dynamická a elegantná zároveň. Na jazdu v nej sa jednoducho budete tešiť!

 

Akoby to bolo včera! Písal sa rok 2004 a atestovaná dermatovenerologička MUDr. Iveta Hasová sa pustila do budovania životného diela. Začínala sama, bez neistej klientely. Vďaka času, poctivému štúdiu a svojej zvedavosti sa jej zručnosti zdokonaľovali, aby napĺňali naše túžby po prirodzenej kráse. A dnes, po 15 rokoch, MEDISKIN podrástol a jeho tím tvorí viac než desiatku šikovných spolupracovníkov. Sú tu pre nás a s radosťou nám pomáhajú starnúť s noblesou. A do krásy!

 

Aj vy sa už neviete dočkať? Voľné dni sladkého oddychu, ničnerobenia či pestrých výletov klopú na dvere. Letná dovolenka nám múti hlavu, no už dnes by sme mali myslieť na solárnu ochranu! Bez nej sa nezaobídu žiadne letné dni, nech sa vyberieme kamkoľvek. Spáleniny od slnka, alergické reakcie, fototoxicita, predčasné starnutie pleti či rakovina kože nám môžu ľahko skrížiť plány! Ako sa správne vystrojiť na pláž, do hôr, na záhradu či k vode? Solárnou ochranou pokožky nás prevedie špecialistka na dermoporadenstvo Veronika Blahová z Lekární Dr.Max.

Bolesť hlavy a chrbta patrí podľa prieskumu k tým, ktorými Slováci trpia najčastejšie. V mnohých prípadoch ide o chronické bolesti a dlhodobé problémy. Hodiny cestovania za prácou či na dovolenky sú však taktiež spúšťačom akútnych bolestí. Jedným z najčastejších dôvodov vzniku migrény je však aj stres. Už len samotná predstava pracovnej či dovolenkovej cesty je stresujúca. Dá sa jej však vyhnúť racionálnym plánovaním a dodržiavaním niektorých zásad.

Nové vozidlo Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake (kombinovaná spotreba paliva 7,5 – 7,4 l/100 km; kombinované emisie CO2 171 – 168 g/km) už ako piaty model rodiny kompatkov ponúka vstup do sveta Mercedes-AMG. Päťdverové vozidlo s bezrámovými dverami spája tvary kupé, pričom k zvýšeniu funkčnosti prispievajú veľké zadné dvere, široký otvor nakladacieho priestoru a variabilný interiér.

Najnovšie intuitívne novinky s jedinečnými funkciami od spoločnosti Electrolux urobia aj z takej každodennej činnosti, akou je umývanie riadu, rýchlu a pohodlnú vec, ktorú si ani nevšimnete.

Leto je obdobím rôznych podujatí, na ktorých chce človek dobre vyzerať, ale zároveň sa cítiť pohodlne. Hlavne v prípade festivalov je pravidlom brať si so sebou čo najmenej vecí. Aj v oblasti doplnkov dávame prednosť kombinácii štýlovosti a praktickosti. A tieto vlastnosti rozhodne spĺňa ľadvinka od Fera Mikloška.

V nedeľu, 8. septembra 2019 o 10:00 hodine Linka detskej istoty odštartuje v areáli Partizánskej lúky už jedenásty ročník rodinného charitatívneho behu “21 km pre deti – Bežíme deťom na pomoc!” – www.21kmpredeti.ldi.sk.

Jedinečná, mimoriadna, nadpozemská. Taká je každá jedna z nás, ako aj šperky ALO diamonds. Nahliadnime bližšie do raja. Jeden z najväčších kreatívnych ateliérov v strednej Európe je verný svojej povesti a prezentuje originálne tvary a spracovanie, moderné línie a zakaždým nadčasové šperky. ALO diamonds má kľúč od raja, kde všade vôkol je iba ligot a krása. Na svojom kredite má šperky s kameňmi v sýtych farbách posiate diamantmi zasadenými do zlata.

 

V priebehu leta sú naše vlasy veľmi namáhané. Pokiaľ nebudeme opatrní, potom môžu UV lúče, voľné radikály a napríklad aj morská soľ spôsobiť ich suchosť, lámavosť, únavu a nepoddajnosť.

Pracovný deň skončil, nastal čas relaxovať! Každý človek potrebuje chvíľu času len pre seba. A preto je tu wellness kolekcia Tchibo: príjemné textílie, masážne a kozmetické vybavenie pre chvíle vnútorného pokoja a rovnováhy – pre blaho tela aj duše.

Vonkajšie rolety sa stali nevyhnutnou súčasťou okien domov, bytov, ale aj chát. Okná totiž nepredstavujú pre zlodeja žiadnu prekážku, takže je vhodné ich doplniť o tieniaci prvok, ktorý im môže sťažiť prístup. Rolety sú navyše najefektívnejšou zbraňou proti úniku tepla.

Kedysi sa o niekom, alebo niečom výnimočnom a kvalitnom hovorilo, že sa jeho meno skloňuje vo všetkých pádoch. Skúsme teda vyskloňovať Vincentku a vzdať tak hold tejto výnimočnej liečivej minerálnej vode z Luhačovíc, ktorá si viac ako čokoľvek iné takéto skloňovanie zaslúži.