Máj 2018

Tento rok je v ovzduší naraz mimoriadne veľa peľov rôzneho množstva rastlín. Kým po iné roky sa nástup kvitnutí rôznych kvetov a stromov rozložil na niekoľko týždňov, v apríli kvitlo takmer všetko naraz a v máji nastúpili trávy - významne alergizujúce sú predovšetkým lipnicovité. Pre alergikov nastalo ťažké obdobie, predovšetkým pre tých, ktorí reagujú na viacero rastlín, či majú skrížené alergie napríklad na pele a potraviny. Alergické reakcie sprevádza vodnatá nádcha, upchaný nos, svrbenie a slzenie očí a kýchanie, pri prudkých reakciách sa dostavia aj opuchy. Úľavu alergikom okrem antihistaminík prináša overená minerálna voda Vincentka, slúžiaca hlavne na uvoľnenie dýchania.

Pre priaznivcov vojnovej histórie sa začína hlavná sezóna 1. mája, keď Vojenské historické múzeum, Múzejné oddelenie Svidník, sprístupňuje po zime rôzne atrakcie umiestnené v teréne. Návštevníci tak môžu z vyhliadkovej veže z nadhľadu obdivovať bojisko na Dukle, ale aj dotýkať sa tankov a inej ťažkej bojovej techniky z 2. svetovej vojny rozmiestnenej v areáli prírodného múzea a okolo cesty do Svidníka. Lozenie po tankoch a fotografovanie sa s bojovou technikou patria medzi obľúbené spôsoby poznávania, fascinujúce hlavne deti a mládež.

V Luhačoviciach sa bude v dňoch 11. až 13. mája konať bohaté pásmo Otvárania prameňov 2018 spojené so začatím tohtoročnej kúpeľnej sezóny. Trojdňové pásmo začne v piatok 11. mája o 10.00 pouličný jarmok pri pošte a slávnosti vyvrcholia v nedeľu 13. mája posvätením prameňov a koncertom folklórnych súborov. V piatok sa predstaví divadlo Ja to som z Českých Budějovíc kolotočom rozprávok a večer zakončí Petra Janů a skupina Amsterdam koncertom v MeDK Elektra. Sobota bude patriť v Kúpeľnom areáli prehliadke historických vozidiel i historických bicyklov, hudobným programom a umeniu. Nedeľa začne o 8.30 slávnostnou svätou omšou v kostole Svätej rodiny a o 10.00 začína sprievod po prameňoch a svätenie prameňov. Pri jednotlivých prameňoch tancujú folklórne súbory a nedeľný program zakončí o 15.00 koncert folklórnych súborov.

Urobte si v nedeľu 6. mája výlet na Vígľašský zámok, kde sa budú konať tradičné Žigmundove slávnosti. Návštevníci tu vzdajú hold jednému z najvýznamnejších panovníkov Uhorska a českému kráľovi Žigmundovi Luxemburskému (1368-1437), ktorý pôsobil aj na Vígľašskom panstve. Vychutnajte si stredovekú atmosféru v prítomnosti kráľa Žigmunda a jeho dvora, šermiarske súboje, dobovú hudbu a tanec.

Modrá je farba pokoja a vyrovnanosti. Je elegantná, hravá a nesmrteľná. Pestrá škála odtieňov necháva priestor na kombinovanie a vytváranie originálnych outfitov. Už dávno to nie je len farba džínsoviny.

Chanel uvádza novú kolekciu Les Beiges. Výrobky sú prispôsobené pre nahé líčenie každého tónu pleti. Obnovuje nahé líčenie, paletky očných tieňov, lícenky, rúže a mejkap, s ktorými sa môžete líčiť podľa vlastných pravidiel.

Hoci má Írsko necelých 5 miliónov obyvateľov (podobne ako Slovensko), k írskemu pôvodu sa hlási viac ako 100 miliónov ľudí na celom svete. A hoci si typického Íra predstavíme ako človeka so snehobielou pokožkou a ryšavými vlasmi, pokojne ním môže byť černoch na karibskom ostrove s prízvukom z oblasti Corku. Stačí navštíviť ostrov Montserrat a stretnete potomkov írskych vyhnancov Olivera Cromwella a černošských otrokov, ktorí si zachovali silnú spolupatričnosť s vlasťou svojich predkov.

Aj vy sa stále menej obliekate, odkladáte pančuchy a dlhé tričká? Tie odvážnejšie z nás už vytiahli šortky a tielka a odhalili krásne vyšportované postavy, na ktorých pracovali počas dlhej zimy v posilňovniach. Starali ste sa dostatočne aj o svoju pokožku? Určite je čo zdokonaľovať. Suchá pokožka s odumretými bunkami na povrchu nie je ideálna na vystavovanie a už vôbec nie na slniečku. Preto sa snažíme odstrániť odumreté bunky jemným pílingom a dodať pokožke dostatok hydratácie. Čoraz viac sa zaujímame o prípravky na báze prírody, výrobky s obsahom prírodných rastlinných olejov a minerálov z mŕtveho mora. Mňa zaujali novinky Alma K. a ich široká paleta výrobkov na detox, hydratáciu pleti a starostlivosť o telo. Aj tradičná značka Nivea ponúka na trhu nové telové mlieka v penovej konzistencii, ktoré dodajú pokožke hydratáciu a mimoriadnu sviežosť. Základ jarného detoxu tvorí dokonalá očista pokožky a používanie tých najkvalitnejších sprchových gélov, olejov, pien a mydiel. Následná hydratácia je absolútnou povinnosťou. Tie isté pravidlá platia aj v starostlivosti o pleť. Základom zdravej pleti je exfoliácia, tonizácia a následná starostlivosť – hydratácia, sérum a váš obľúbený denný alebo nočný krém podľa typu pleti.

Známa prémiová značka a zároveň priekopník v segmente s porciovanou kávou Nespresso ponúka svoje portfólio už aj na slovenskom trhu. Milovníci kávy môžu ochutnať kávu najvyššej kvality priamo v Nespresso Boutique v obchodnom centre Eurovea a zároveň vstúpiť do exkluzívneho klubu Nespresso.

Priveľké boky a nakysnuté bruško? Alebo vás trápi celulitída? Ak túžite po krajšom tele v prvom rade sa nastavte na to, že zmena je možná a potom, miesto čítania strašidelných článkov na internete, vyhľadajte odborníka, ktorý tomu naozaj rozumie. To isté sme urobili aj my. A? Prinášame niekoľko fantastických ošetrení, ktoré vám zmenia nielen telo, ale i život!

Má len 19 rokov, no už teraz dokázala so svojími kamarátmi to, čo sa nepodarilo žiadnemu politikovi, aktivistovi ani podnikateľom: obnovila vieru ľudí v slušnú a spravodlivú krajinu. Po Veľkom protikorupčnom proteste, ktorý zorganizovala spolu s Dávidom Strakom pred rokom, sa pridala aj k organizátorom iniciatívy Za slušné Slovensko a týždeň čo týždeň po brutálnej vražde Jána Kuciaka a jeho priateľky stála na pódiu pred davmi, aké v Bratislave ani iných mestách neboli od roku 1989. Pochádza z Dubnice nad Váhom, vyrába si kvetinové čelenky, nosí romantické šaty, bavila ju fyzika, no posledné mesiace vidí svoje poslanie v snahe robiť túto krajinu lepšou. Takmer zo dňa na deň sa stala snáď najznámejšou občianskou aktivistkou na Slovensku, a tak sme sa rozhodli porozprávať o tom, čo všetko sa za organizáciou takých masových občianskych protestov skrýva.

Po ázijskej časti jeho svetového turné pokračuje v máji opäť v Európe jeden z najúspešnejších popových spevákov súčasnosti James Blunt. V rámci svetového turne THE AFTERLOVE TOUR nevynechá ani Bratislavu, kde sú už všetky miesta na sedenie vypredané! Na koncert 10. 5. 2018 v bratislavskej NTC aréne už tak ostávajú iba posledné stovky vstupeniek na státie.

Pomenovanie vitamín H pochádza z nemeckého slova Haut, čo znamená koža. Pretože práve koža je najcitlivejším indikátorom nedostatku biotínu. Dôsledkom jeho deficitu môžu byť jej dlhodobé zápaly, uhrovitá pleť, vyrážky. Ak sa vám nadmerne mastia, lámu a vypadávajú vlasy, rozdvojujú sa ich končeky, posvieťte si na tento vitamín!

Len niekoľko týždňov po celosvetovej premiére sedanu a kombi sa v novej vrcholovej forme predstavili aj dvojdverové vozidlá Triedy C vo verzii kupé a kabriolet. Prepracovaný dizajn, digitálny kokpit a podvozok s dynamickým ovládaním pohybu karosérie vylepšili športové vlastnosti a pôžitok z jazdy.