November 2016

Návštevnosť Kúpeľov Luhačovice (Lázní Luhačovice), a. s., každoročne rastie a hlavne zmluvná kapacita poisťovní je plne obsadená. Celkový počet hostí v roku 2016 by mal dosiahnuť rekordných 34 000. Akciová spoločnosť však vychádza svojim klientom z radov samoplatcov v ústrety a v posledných v rokoch im ponúka možnosť zaistiť si požadovaný termín pobytu včas a navyše s výraznými zľavami. Aj teraz prichádzajú kúpele s atraktívnou ponukou až 20 percentných zliav za včasné objednanie pobytu v roku 2017. Ponuka first minute platí len do 19. decembra 2016. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice.

Kvalitné, veľkorozmerové, drevohliníkové okná na jeden rodinný dom dnes stoja toľko ako luxusné auto vyššej strednej triedy. Preto aj výber takýchto okien a voľba dodávateľa by sa mali riadiť podobnými pravidlami a dostatkom času. Jedným z najdôležitejších kritérií v tejto cenovej úrovni je jednoznačne kvalita. Zákazníci už nie sú ochotní robiť kompromisy a za svoje peniaze požadujú najvyšší štandard. Samozrejmosťou takýchto okien sú prírodné materiály, výberové dreviny na ich zhotovenie, dokonalé spracovanie, izolačné trojsklá, ekologické náterové hmoty, ale na požiadanie za príplatok aj zabudované alarmy, detské poistky, nerozbitné sklá a ďalšie doplnky. Ak je náročné vybrať si to správne luxusné auto, ešte náročnejšie je vybrať si správne drevohliníkové okno. Kúpa takýchto okien je doslova investíciou na celý život, pretože kvalitné okno vydrží toľko rokov ako dom. Pri tejto investícii je namieste poradiť sa s odborníkmi, ale aj so zákazníkmi, ktorí už také okná majú. Takúto špičkovú kvalitu ponúka popredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien - spoločnosť Makrowin, s.r.o., Detva.

Ploché slnečné kolektory z produkcie THERMO|SOLARU Žiar, s.r.o., opäť po čase uspeli v Kazachstane. Na zabezpečenie teplej vody pre ubytovaných vedeckých pracovníkov Nazarbajevovej univerzity v hlavnom meste Astana je určených 210 slnečných kolektorov TS 300 s príslušenstvom. Ešte dôležitejšou je skutočnosť, že kazašský partner začína s využitím žiarskych komponentov, doplnených materiálmi z miestnych zdrojov, montovať slnečné kolektory aj priamo v Kazachstane. Ide o perspektívny trh, keďže Kazachstan je veľmi rozľahlou krajinou a využívanie slnečnej energie je tu zatiaľ minimálne. Informuje o tom Ján Tomčiak, konzultant projektu z THERMO|SOLARU.

Užite si záver roka v luxuse a s relaxom vo wellness, aký ponúkajú len Bardejovské kúpele, a. s. Premiéru bude mať Silvester s Jadrankou v tento rok otvorenom štvorhviezdičkovom kongresovom hoteli Alexander, ale k dispozícii je aj Silvestrovský pobyt so slávnostným Galavečerom v hoteli Ozón. Silvestrovské pobyty v Bardejovských kúpeľoch sú plné atraktívnych benefitov a sprievodných akcií. V ponuke sú pobyty od 27. 12. 2016 do 5. 1. 2017 na 3 až 6 nocí. Zahŕňajú slávnostný silvestrovský večer so začiatkom o 19.00 hod. s moderátorom, živou hudbou, tombolou a zaujímavým kultúrnym programom. K dispozícii je hosťom počas večere vždy na 2 osoby fľaša vína a sektu, teplý a studený bufet a minerálka. Ako bonus je pripravený veľký ohňostroj a darček pre každého. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

Aj keď nás čaká milión povinností, ktoré musíme splniť, musíme neustále hľadať energiu, aby sme to všetko dokázali zvládnuť. Muži si častokrát neuvedomujú, že práve na ženách záleží, či bude domácnosť fungovať, alebo nie. Starostlivosť o potomkov, práca a ešte k tomu množstvo domácich povinností čaká každú ženu. Odkiaľ ale zobrať toľko energie, aby sme všetko zvládli?

Pomaly, ale isto sa blížia vianočné sviatky. Každá žena dobre vie, že okrem kvalitne pripraveného jedla ju čaká aj predvianočné upratovanie celej domácnosti. Určite sa medzi vami nenájde ani jedna, ktorá by obľubovala vianočné upratovanie. Ak chcete ale zvládnuť tieto nemilé činnosti, budete si potrebovať pripraviť plán, ktorý vám uľahčí upratovanie a zároveň vám nedovolí na nič zabudnúť.

Cítite sa akoby vás nikto nepotreboval? Cítite sa na svete úplne zbytočne? Dolieha na vás depresia? Práve tento článok vám pomôže zbaviť sa depresívnych stavov a nakopne vás optimizmom, ktorý tak veľmi potrebujete. Ako byť znova šťastná a nezažívať depresívne stavy?

Čas, kedy sme väčšinu dňa trávili vonku, je nenávratne preč. Ráno odchádzame za tmy a večer prichádzame za tmy, takže si prakticky vôbec neužijeme slnko, ktoré občas vykukne. Ak chcete prežiť v zdraví toto prechodné obdobie, budete musieť posilniť svoj organizmus nielen zvonka (výmenou tenkej bundy za kabát alebo hrubú bundu), ale aj zvnútra.

Bolesť hlavy patrí k naozaj nepríjemným bolestiam, ktorá postihuje nielen ženy, ale aj mužov. Každý z nás má na odstránenie bolesti hlavy iný recept. Jedno je však isté, väčšina z nás tlmí bolesť hlavy liekmi, ktoré aj tak nepomáhajú. V snahe, že bolesť zmizne, skonzumujeme až niekoľko tabletiek, ktoré majú bolesť hlavy odstrániť. Je to však dobré? Verte, že nie. Ako teda ale zvládnuť bolesť hlavy bez užívania medikamentov? Skúste tieto overené spôsoby z praxe.

Indickí jogíni si preventívne preplachujú nosové a vedľajšie dutiny slanou vodou, aby tak zabránili ich zahlieneniu a vzniku s tým spojených chorôb. Rovnako si tak počínajú aj námorníci, ktorí si preplachujú dutiny morskou vodou pre zabránenie vzniku nádchy. Tieto storočné poznatky o prevencii a liečbe využili v akciovej spoločnosti Vincentka. Vyvinuli tu koncentrovanú Vincentku Nasalis a k nej aj plastovú konvičku na preplachovanie nosných dutín a nosohltanu. Informoval o tom riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., Ján Šumšal.

Keď sa spojí popredná kozmetická spoločnosť s medzinárodne uznávaným dizajnérom, výsledok stojí za to. V rámci exkluzívnej spolupráce AVONu a Kenza Takadu tak vznikla kolekcia vôní pre neho a pre ňu s názvom Avon Life. Tá bola pred časom pokrstená počas výnimočného večera pred očami mnohých známych osobností.

Dôležitý nie je dátum narodenia, ale to, ako sa cítite... Na svoj skutočný biologický vek zabudnite – vaša pleť môže skutočne vyzerať o pár rokov mladšia, pevnejšia, plnšia, bez výrazných príznakov starnutia. Ako to dosiahnuť?

Britská značka Rimmel London preslávená top modelkami Kate Moss a Carou Delevingne prináša na túto jeseň farebnú paletu líčidiel, ktoré ťa budú skutočne „baviť“.

Jesenné líčenie Sothys Paris je výnimočné. Obsahuje štvoricu očných tieňov, ktoré môžete spolu miešať alebo nanášať samostatne. Farebnú ceruzku a kontúrovaciu ceruzku na pery v jednom balení, rozjasňujúcu lícenku, ceruzku na úpravu obočia a lak na nechty. Na lepšiu fixáciu mejkapu, očných tieňov prináša Sothys Paris výnimočný výrobok Mix Solution, ktorý zaxifuje, zintenzívni textúru kompaktného púdru, očných tieňov alebo kompaktného mejkapu.

Takáto je žena prvej vône, ktorú značka Missoni uvádza v spolupráci so spoločnosťou Euroitalia. Vôňa pre modernú ženu, rozhodne ženskú a sebavedomú. Ženu, ktorá si je vedomá svojich kvalít a ktorá sa odeje do tejto vône ako do ľahunkých padavých šiat znásobujúcich jej vitalitu a pôvab. 

Štvrtý ročník obľúbeného módneho po­dujatia v Bratislave opäť privítal množstvo slovenských i zahraničných tvorcov v Starej tržnici. Od 19. do 21. októbra mólo patrilo farebným, dramatickým, nápaditým a rafinovaným kolekciám domácich dizajnérov. Zatiaľ čo dizajnérky ukázali množstvo inšpiratívnych nápadov a elegancie, najväčšími hviezdami podujatia sa stali traja páni – Martin Hrča, Marcel Holubec W. a Boris Hanečka.

Žiadne škandály, výstrelky ani šokujúce odhalenia. Tommy Hilfiger by pokojne mohol byť vaším susedom (keby ste bývali v luxusnej štvrti na východnom pobreží USA). Napriek tomu to štýlový pán z malého mesta dotiahol na legendu svetovej módy a jeho meno nosia na hrudi ľudia od New Yorku po Košice. Spoznajte s nami jednu z najvýraznejších postáv americkej a svetovej módy – Tommyho Hilfigera.

Oslavy, posedenia s priateľmi či svadby si už ani nevieme predstaviť bez otvárania lahodného perlivého moku. Na výber pritom máme rôzne druhy vín s „bublinkami“ a na to, aby sme si vybrali to správne a chutné zároveň, sa medzi nimi treba aj orientovať.

Bývanie na dobrej adrese v krásnom, priestrannom, slnečnom a bezpečnom byte či rodinnom dome, to je sen nejedného z nás. V súčasnosti však už nie je potrebné len túžobne hľadieť na bývanie svojich snov. Dnes je jeho dostupnosť vyššia ako kedykoľvek predtým.

Slovenská agentúra pre cestovný ruch vás pozýva do kúpeľov na juhu Slovenska. Dudince v okrese Krupina sa vyznačujú mimo­riad­ne vzácnou vodou, najvyšším počtom slnečných a najnižším počtom veterných dní v roku.

Kvalitné materiály, japonské kimoná a farebné vzory. Ako nosiť novú limitovanú kolekciu francúzskeho domu Kenzo v spolupráci s highstreetovou značkou H&M vyskúšala víťazka Schwarzkopf Elite Model Look 2016 Alica Niedelská. Prívítajte maximalizmus!