Jún 2023

Čističky vzduchu sú čoraz žiadanejším pomocníkom v domácnosti. Nielen, že tie moderné sú vkusné a slúžia aj ako bytový doplnok, zároveň si svoju prácu vykonávajú skutočne efektívne a zodpovedne. Čističky sú vhodné pre alergikov, ktorým vadí peľ či zvieracie chlpy vo vzduchu, pre všetkých astmatikov, a tiež pre všetkých, ktorých trápia kožné problémy.

Hovorí sa, že darovať šperk je ako darovať radosť, emóciu a spomienku. Spomienku na vzácnu chvíľu a príležitosť, pri ktorej bol šperk darovaný, ale tiež na osobu, ktorá šperk darovala a na všetky krásne okamihy s ňou prežité. Príležitostí, pri ktorých je vhodné darovať šperk, je, chvalabohu a našťastie, v našich životoch veľa.

Biele vlasy zviazané do copu, naškrobená košeľa, čierno-biela kombinácia, tmavé slnečné okuliare a rukavičky. Módna legenda, kontroverzný človek, fenomenálny dizajnér a neopakovateľná osobnosť, taký bol Karl Lagerfeld.

Svet áut už dávno nie je len mužskou doménou. V posledných rokoch rastie počet žien aj medzi zákazníkmi Škoda Auto Slovensko, pričom každá tretia zmluva na nové vozidlo s logom okrídleného šípu je podpísaná ženskou zákazníčkou. Medzi obľúbencov nežného pohlavia patria najmä menšie benzínové autá s manuálnou prevodovkou. Z farebnej škály vozidiel si dámy prekvapujúco najčastejšie vyberajú modrú, nasledujú biela, sivá a až potom červená. No a teraz si to svoje autíčko môže vybrať naozaj každá. Či už ide o mladé dvadsiatničky, matky starajúce sa o deti, seniorky, mestské, alebo dobrodružné typy. Slovenské zastúpenie značky Škoda v rámci oslavy svojich okrúhlych narodenín pripravilo bohatú akčnú ponuku vozidiel.

Ľudia, ktorí milujú umenie, kultúru a dovolenku v meste, dobre poznajú pocit, keď ich úplne ovládne nadšenie – pri pohľade na fascinujúce a pútavé obrazy v múzeu, pri návšteve zámkov a hradov so živou históriou či v očarujúcich starobylých mestských uličkách.

Máme tu posledný mesiac pred letnými prázdninami a vy už máte prehľad, ktoré letenky a last minute zájazdy by ste si vedeli pripísať na svoj zoznam. Tohtoročnú exotiku a dovolenku pri mori strávte v pohode. Pobaľte si nevyhnutné veci, urobte si manikúru, zájdite na pedikúru a najmä zabudnite na stres a rovnako i na škodlivý cigaretový dym.

Slovenský technologický startup EcoButt má riešenie pre všetky zvyšky tabakových výrobkov. Pomocou kampane „EcoButtni svet svojou cestou” predstavuje verejnosti možnosti recyklácie tabakových filtrov a chce ich motivovať k zodpovednejšiemu prístupu k svojmu okoliu.

Pri snahe počať dieťatko, nadovšetko dbajte o zdravý životný štýl! Uvedomte si, že vaše telo potrebuje pred tehotenstvom i počas neho zvýšený príjem živín a vaša strava teda musí byť zdravá a rozmanitá. Zvýšite tak svoje šance na otehotnenie a zabezpečíte svojmu dieťatku najlepší možný štart do života.

Aký je trend v líčení pre tohtoročné leto? Jednoznačne nebáť sa farieb! Annabelle Minerals preto prichádza s Cherry Eye Pencil, ceruzkou, ktorá vašim očiam dodá hravý letný vzhľad.

Behanie vonku je skvelý spôsob, ako si udržať kondíciu a zdravie, a zároveň si užívať krásy prírody. S pekným počasím a denným svetlom od skorého rána do neskorého večera by bol hriech, keby ste aspoň párkrát do týždňa nevybehli naproti svojmu lepšiemu ja.

Najlepším útočiskom pred páľavou je klimatizovaná miestnosť a to nielen v práci. Doma vám zabezpečí komfortné prostredie pre vás aj pre vašich domácich miláčikov, čakajúcich, než sa vrátite z práce. V klimatizovanej miestnosti je aj spánok počas tropických nocí osviežujúci.

Ako robiť svet krajším doma a jednoducho? Pozrite si krásne video, v ktorom vám to Táňa Pauhofová povie.

Leto je v plnom prúde a s ním aj sezóna dovoleniek, výletov, kempovania a karavanov. Základ každého dobrodružstva je ale energia. Bez nej totiž výlet nenaplánujete, neuskutočníte a ani nezdokumentujete na fotkách či videu. A je úplne jedno, či sa jedná o popoludňajšiu vychádzku na Kamzík, alebo expedíciu do Himalájí. Dostatok elektrickej energie pre človeka, ale aj pre foťáky, telefóny či vysielačky, je veľmi dôležitým bodom väčšiny výprav. Pritom za dobrého počasia je elektrická energia všade okolo nás. Len si ju vziať. Ako na to?

Zoznámte sa s novými fialovými odtieňmi jemne krémových ceruziek na oči. Nebojte sa farieb, experimentujte, leto si to žiada! Nové odtiene ceruziek na oči vo farbách Iris, Fuchsia, Plum, Midnight a Catmint vám zaistia nielen úchvatné líčenie, ale aj prospievajú pleti a v neposlednom rade sú aj ekologické.

Úmorné horúčavy nás po západe slnka už neprestávajú prenasledovať. Najmä v mestách je čoraz ťažšie pokojne prespať celú noc, pretože ani otvorené okno nezaručuje prísun čerstvého vzduchu. Ten jednoducho nie je. Riešením je klimatizácia, no nie každý ju má a nie každý si môže dovoliť kúpiť mobilnú klimatizáciu. Rovnako vám nemusí vyhovovať pustený ventilátor. Ako teda prežiť letné horúce dni a noci vnútri čo najpríjemnejšie?