Máj 2023

Menopauza je prirodzený proces v živote každej ženy. Je to obdobie, kedy telo prechádza z reprodukčnej do neplodnej fázy, utlmuje sa produkcia progesterónu a estrogénu, čo má priamy vplyv na činnosť endokrinných žliaz, mozgu, srdca, na metabolizmus... Jednoducho na celý náš organizmus. Väčšinou si ním prechádzame vo veku okolo 45 až 55 rokov. Znamená ukončenie menštruačného cyklu a zastavenie produkcie vajíčok. Tento proces spôsobuje hormonálne zmeny v tele, ktoré môžu byť sprevádzané príznakmi ako zmeny nálady, návaly horúčavy, nočné potenie, nespavosť, suchosť kože, pošvy, zvýšené riziko vzniku osteoporózy a ďalšími.

Nadšenci grilovania si môžu užívať doteraz nevídaný zážitok. Inovovaná aplikácia prináša interaktívny informačný panel, recepty, nový obsah a videá s návodmi na inšpiráciu pre vaše grilovanie na akomkoľvek drevenom uhlí, plyne, peletách alebo elektrickom grile.

Viete, že len 60 % žien je spokojných so svojím vzhľadom? Až 88 % žien by uvítalo príležitosť sa o seba lepšie starať, aby docielili prirodzene mladistvý vzhľad. Toto sú výsledky prieskumu žien, ktoré používajú značku NIVEA.

S príchodom jari máme chuť začať odznova. Nemusí to však skončiť len pri jarnom upratovaní, permanentke do fitness centra či triedení šatníka. S prvým oteplením a jarným slnkom predsa môžete po novom pristúpiť k rôznym oblastiam svojho života. Napríklad obsah našej kozmetickej taštičky zostáva často nepovšimnutý. A to je veľká škoda. K jari sa totiž hodí aj lepšia starostlivosť o pleť, ktorá je namáhaná prvými slnečnými lúčmi.

Jedna z najznámejších slovenských herečiek Táňa Pauhofová, ktorá sa stala ambasádorkou kampane pre novú pramenitú vodu Natura, pristupuje k životnému štýlu po svojom. Pri predstavení novej značky sa však dozvedela, čo by mala vo svojom živote dodržiavať, aby bola neustále fit. Odporúčania predstavil známy lekár a výživový poradca Boris Bajer.

Rodáčke z Partizánskeho sa zmenil život, keď mala 15 rokov. V tom čase netušila, že sa z nej stane uznávaná topmodelka, ktorá bude spolupracovať s menami ako John Galliano a ktorá si prerazí cestu na móla najväčších značiek. Od Diora, Maisona Margiela, cez Giorgia Armaniho až po Luisa Vuittona a ďalších. A tak sa nebála využiť príležitosť. Precestovala Tokio, Japonsko, Kóreu, fotila pre Vogue či Harper’s Bazaar. Barbora Brušková (27) medzitým stihla vyštudovať Ekonomickú univerzitu v Bratislave a začala aj podnikať s vlastnou značkou STROOI, ktorá distribuuje prírodné a najmä ekologické produkty.

Homocysteín je aminokyselina, ktorá sa bežne vyskytuje v organizme a zúčastňuje sa niektorých dôležitých biochemických procesov v tele. Pri jeho zvýšenej hladine však nastávajú problémy...

Je to až neuveriteľné, ale z 1 600 vyšetrených Slovákov má viac ako polovica steatózu pečene! Prvé výsledky projektu Sirius priniesli šokujúce zistenia. Čím to je, že Slováci majú stukovatenú pečeň? Sme nepoučiteľní?

Romantický dobrodružný príbeh plný lásky a intríg, vášne a zrady, priateľstva a súbojov na život a na smrť, ktorý milujú ľudia na celom svete už takmer 200 rokov.

Až 35,8% dospelých fajčiarov zahadzuje cigaretové ohorky na zem. Užívatelia nahrievaného tabaku pristupujú k životnému prostrediu a ekológii oveľa zodpovednejšie než fajčiari. Tabakové náplne zahadzuje na zem polovica z nich v porovnaní s fajčiarmi klasických cigariet. Vyplynulo to z rozsiahlej celoslovenskej ankety , do ktorej zapojilo vyše 21-tisíc Slovákov zo všetkých krajov. Až 76,3% Slovákov vníma najviac cigaretového odpadu paradoxne na miestach, kde je fajčenie zakázané, teda v okolí zastávok verejnej hromadnej dopravy. Ohorky z cigariet a tabakové náplne odhodené na zem znečisťujú životné prostredie. Slovenský technologický startup – EcoButt, má však riešenie pre všetky zvyšky tabakových výrobkov. Prináša kampaň "EcoButtni svet svojou cestou", ktorej cieľom je predstaviť verejnosti možnosti recyklácie tabakových filtrov a motivovať tak k zodpovednejšiemu prístupu k svojmu okoliu.

Bez lásky k dobrému jedlu by to nebolo skrátka ono. Aj z tohto dôvodu vzniklo legendárne Ochucovadlo Podravka, ktoré poznajú všetky generácie! Unikátne spojenie kvalitných korenín a sušenej zeleniny tvorí nenapodobiteľnú a originálnu chuť, ktorou nepohrdnú ani skúsení kuchári. Na Ochucovadlo Podravka sa môžete vždy spoľahnúť!

Trend domácej prípravy čerstvej perlivej vody globálne narastá. Najznámejšia svetová značka prístrojov na výrobu domácej sýtenej vody SodaStream naň reaguje novými prémiovými produktami a komplexným redizajnom komunikácie. Novinky sú odpoveďou na záujem spotrebiteľov o dizajn, inovácie, mixológiu a užívateľský komfort.

Sezóna elektrokolobežiek je už tu. Pri troche šťastia si budete letom frčať na SENCORke aj vy. Ako na to?

Kedy ste boli naposledy kempovať? A boli ste vôbec niekedy? Počasie už výletom do prírody praje, s dobrou výbavou a pohodlným outdoorovým oblečením v nej môžete príjemne stráviť celý deň či víkend. Vymeňte hotel za stan a zažijete dobrodružstvo, na ktoré sa nezabúda!