Február 2011

Hovorí sa síce, že moč má svoju moc, ale ak človeka zrádza mechúr, volá skôr o pomoc. Infekcie v močových cestách sú druhou najčastejšou bakteriálnou infekciou na svete - po bakteriálnych zápaloch dýchacích ciest. Zápal dolných močových ciest, to znamená močovej rúry a mechúra, častejšie trápi ženy. Dôvodom je ich kratšia močová rúra, ktorá má len 3 - 4 cm oproti 15 cm dlhej mužskej močovej rúre. Baktérie teda v prípade žien majú do močového mechúra ,,kratšiu cestu“ a ešte im obyčajne ostane dostatok síl na spôsobenie zápalu.

Do určitého veku je to s prostatou prosté: Muži ani neevidujú, že ju majú. Obyčajne okolo päťdesiatky sa však situácia začína komplikovať. Štrnástim percentám mužov možno diagnostikovať tzv. nezhubné zväčšenie prostaty. Vo veku medzi šesťdesiatkou a sedemdesiatkou je to už takmer polovica mužov. A polovica mužov s touto diagnózou pociťuje nepríjemný vplyv príznakov dolných močových ciest na životné aktivity.

Jarné líčenie Dior, Chanel, Yves Saint Laurent, Lancôme, Shiseido, Giorgio Armani

Spôsobil revolúciu vo výrobe skla. Vynašiel moderný šperk. Premenil flakóny parfumov na dostupné umelecké diela. René Lalique. Nezabudnuteľný vizionár, ktorého legendárne nápady neustále inšpirujú značku Lalique. Jeden a pol storočia od jeho narodenia mu Lalique vzdáva hold výnimočnou vôňou Fleur de Cristal.

Pri výbere pleťovej a telovej kozmetiky sú naše zmysly zapojené na maximum. Zaujíma nás prakticky všetko. Škatuľka, tuba alebo flakónik, farba výrobku, ale predovšetkým vôňa a textúra.

Vinársky komplex ELESKO wine park pri Modre 11. decembra minulého roku oslávil v priestoroch ZOYA Museum slovanskú krásu v podobe revolučnej módnej šou. Produkčný dom Vanity pod vedením Lenky Kozmovej zlúčil svety slovanskej kultúry pod hlavičkou Russian Slovak Fashion Revolution. Program večera sa niesol v znamení piatich módnych prehliadok. Veľkolepú šou uzatváral kráľ ruskej haute couture Slava Zaitsev, ktorý po prvýkrát v histórii prezentoval slovenskému publiku svoju módnu prehliadku.

Na prestížnej módnej prehliadke Orange Fashion dostali príležitosť odprezentovať svoje modely mladí a úspešní slovenskí módni návrhári, Michaela Ľuptáková, Martin Hrča, Mária Štraneková, Boris Hanečka, Hana Převrátilová a známy český módny návrhár Jakub Polanka. Renomovaná módna prehliadka je už tradične predzvesťou najprestížnejšieho plesu na Slovensku – Plesu v opere. Na prehliadke plesových rób hostiteľ Plesu v opere, spoločnosť Orange Slovensko, vyhlásil druhý ročník zbierky, ktorá má uľahčovať prístup telesne a sociálne znevýhodneným občanom ku kultúre a k umeniu.

Pomaly sa blíži obdobie zamilovaných, keď môžete prejaviť city svojej tajnej láske alebo urobiť radosť milovanej partnerke či partnerovi.

„Máte niečo proti môjmu kočíku?“ vyletela na mňa neznáma žena pred výťahom v jednom z bratislavských nákupných centier, keď som opäť po celoročnom „skajpovaní“ konečne šla na kávu s osobou, ktorú srdečne oslovujem „najlepšia kamarátka na svete“.

Červený koberec, luxusné róby, klopkanie črievičiek, omamné vône. Dámy v nádherných róbach súperia, ktorá zažiari viac, a elegantní páni sa nimi pýšia ako drahocenným šperkom. Aj taký je február, mesiac plesov aj – spoločenských prešľapov.

Nádherné dámy vo večerných róbach rôznych farieb a dokonalých vyhotoveníboli ozdobou už 11. plesu v opere. S plesom v opere je už po druhýkrát spojená dobročinná zbierka, ktorej výťažok je určený na podporu kultúrnych podujatí pre znevýhodnených spoluobčanov. Moderátorkou slávnostného večera bola Adriana Kmotríková. Viac ako šesťsto prominentných hostí zabavili svojimi vystúpeniami Karel Gott, Richard Müller, I.M.T. Smile, Nela Pocisková, Martin Chodúr a nevidiaci spevák Maroš Bango, ktorému na splnenie jeho sna, spievať v historickej budove Slovenského národného divadla, pomohol program Kultúra bez bariér.

Como je tretie najväčšie jazero v Taliansku – po jazere Garda a Maggioro. Dosahuje nielen úctyhodnú hĺbku viac ako štyristo metrov, ale aj dĺžku – 46 kilometrov. Jazero tesne objímajú vysoké hory a na ich úpätiach sú učupené mestečká a dedinky s veľmi vysokým koeficientom zastavanosti.

Spomaľte! Odložte notebook, vypnite mobil! Kľúče od auta zahoďte hlboko na dno tašky! Zastavte sa! Ste vo Svatej Kateřině, v krajine, kde harmónia našla svoje meno. Žiadne autá, ticho a pokoj, len šumenie stromov vlniacich sa vo vetre. Zabudnite na všedné starosti, odpočiňte si! Zdravé jedlo, čistý vzduch a veľa pohybu vám uberie na váhe, zvýši energiu a pridá radosť do života.

Viete, že Rakúsko je na 1. mieste na svete v tržbách na hlavu z medzinárodného cestovného ruchu, na 2. mieste ako lokalita cestovného ruchu a na 10. mieste ako destinácia cestovného ruchu? Základom je silne medzinárodne orientované vzdelávanie a ďalšia príprava pracovníkov v oblasti cestovného ruchu v Rakúsku.

Bioscope sa nachádza v alsaskej dedinke Ungersheim neďaleko mesta Mulhouse. Je to prvý zábavný park v Európe venovaný životnému prostrediu a jeho ochrane. Postavený v koncentrickom kruhu navrhnutom architektom Frédéricom Jungom, pripomína tlakové vlny spôsobené dopadom meteoritu v neďalekej dedine Ensisheim v roku 1492. Dvanásť hektárov skvelej zábavy je vynikajúcim miestom, ktoré návštevníkov zoznámi s prírodnými pravidlami a rôznymi aspektmi života.

Napriek skutočnosti, že tvorcovia filmu pôvodnú verziu scenára napísali pre Toma Cruisea, ktorý ju z nejakých dôvodov nemohol prijať, a museli ju upraviť – prepracovať pre Angelinu Jolie, samotný film z tohto hľadiska neutrpel žiadnu ujmu. Možno skôr naopak, pretože Tom Cruise už podobných úloh odohral mnoho (Angelina Jolie v tomto zmysle za ním priveľmi nezaostáva). Kultivované herectvo a ešte stále atraktívny vzhľad Angeliny Jolie bol pre film teda jednoznačným prospechom, pretože ak už nič iné, tak sledovanie jej konania na plátne dalo zabudnúť na nemalé scenáristické nepresnosti.

Tohtoročný 14. ročník prezentácie osobností našej krajiny, Krištáľové krídlo, pozná svojich víťazov. Prestížne ocenenia boli odovzdané 16. januára 2011 počas galavečera v sále Opery a baletu v novej budove SND v Bratislave. Nad tohtoročným podujatím prevzala záštitu predsedníčka vlády SR prof. PhDr. Iveta Radičová, Phd. Galavečerom prítomných sprevádzal Michal Hudák a orchester SND pod taktovkou Oskara Rózsu.

Ako inak nazvať chlapčenskú skupinu, ktorá začiatkom deväťdesiatych rokov pobláznila milióny dievčat a dnes sa ako pätica tridsiatnikov, niektorých už so štyridsiatkou na krku, vracia na vrchol hudobného biznisu? Ide o zrelých pánov, ktorí už zistili, čo v živote chcú, vyzerajú lepšie ako pred dvadsiatimi rokmi a dohodli sa na tom, čo a ako budú vo svojej ďalšej kariére robiť.

Narodil sa vo Florencii, kolíske renesancie, ale upútali ho aj umelci pop-artu a dadaizmu. V jeho kolážach vonia Taliansko, poetika ženy, erotický prízvuk. Zaoberá sa humorom, iróniou či satirou. Maliar žijúci na Slovensku– Marco Gerbi.

Začína sa váš chrup hlásiť o slovo neprimeranými reakciami na „kyslé, sladké či studené” alebo na dotyk zubnej kefky? Venujte tomu okamžitú pozornosť! Nedopustite, aby citlivosť a bolestivosť zubov a zubných krčkov pri ich čistení viedla k zanedbávaniu ústnej hygieny. Problémy s chrupom – nadmerná citlivosť, zubný kaz či zapálené ďasná, by sa neustále stupňovali.

Horoskop

VOLVO S60, Hyundai Santa Fe, Jaguar XF, Fabia RS 2

Prvé fotografie, ktoré prenikli na svet ešte pred oficiálnym uvedením na minuloročnom Ženevskom autosalóne, prezrádzali, že kľúčový model Volvo S60 bude viac ako len dôstojným nástupcom dožívajúcej generácie. Realita je však ešte lepšia, ako sa zdalo. Severanom sa podarilo zostrojiť auto s dynamickým dizajnom pripomínajúcim kupé, ktorý už nemá s tradičnou švédskou konzervatívnosťou vôbec nič spoločné.