Október 2018

Prvý októbrový deň tradične patrí oslave Medzinárodného dňa kávy. Pri tejto príležitosti pripravili finalisti baristického šampionátu v Starbucks recepty na netradičné kávové variácie, ktoré si pripravíte jednoducho aj doma. Sychravé jesenné dni si tak môžete spestriť jedinečnými chuťovými variáciami, ktoré vám spestria toto ročné obdobie a pripomenú leto.

S dlhým nákupným dňom až do 21:00 odštartuje 8.novembra McArthurGlen Designer Outlet Parndorf tohtoročnú sviatočnú sezónu. Tento rok pozýva najväčší dizajnérsky outlet v strednej Európe zákazníkov na vianočné nákupy so zľavami až do výšky 80 % a výnimočnou atmosférou. Útulný vianočný trh so slávnostne zdobenými drevenými stánkami čaká na všetkých návštevníkov.

Značiek a predajní ponúkajúcich športové oblečenie a potreby je neúrekom a tak si môžete vybrať presne to, čo vyhovuje vašim potrebám. Ale prečo by ste si mali vybrať práve Exisport a jeho značku Authority?

Symbolika je súčasťou našej histórie naprieč celými generáciami. Svoje miesto si našla v náboženstve, umení, politike, dizajne či architektúre. Spoznajte aj vy silu, mágiu a tajomné príbehy talizmanov. Inšpirujte sa originálnymi kolekciami od značky ALOve, v ktorých nájdete podmanivé zlaté šperky s diamantmi.

Desiatky percent z rozpočtu za kúrenie možno ušetriť pri využití regulácií firmy TECH CONTROLLERS a to v zateplených i nezateplených budovách. Vysoko účinné regulácie vykurovacích systémov umožňujú vykurovať každú miestnosť na rôzne teploty počas dňa a noci, i v jednotlivých dňoch v týždni.

Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o., sa tento rok zúčastnil na obnove Strednej priemyselnej školy stavebnej Emila Belluša v Trenčíne. Spoločnosť dodala spolu 98 kusov slnečných kolektorov TS 300, ktoré sú namontované na streche bazénovej haly a slúžia na ohrev bazénu a prípravu teplej vody pre školu. Po vykonanej rekonštrukcii získala táto škola Energetický certifikát a bola zaradená do energetickej triedy A0 ako jedna z prvých, ak nie úplne prvá, na Slovensku. Podľa tohto certifikátu podiel energie z obnoviteľných zdrojov predstavuje 17,4%. Informoval o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU.

Bratislava, 10. októbra 2018: Na pulty kníhkupectiev sa dostáva slovenská knižná novinka #Budinka. Za nenápadným názvom, ktorý bol autorovým zámerom, sa ukrýva pomenovanie zabudnutej obce pod lesom. Zrejme o nej čitatelia nikdy nepočuli. Rovnako tak neznámym pojmom je aj v knihe, až do chvíle, než sa z nej stane takzvaný hashtag na sociálnych sieťach. Heslo s mriežkou na začiatku, ktoré poprepája všetok jeho výskyt pod jeden odkaz. Miestami príliš temný až absurdný príbeh pritom vôbec nemusí byť fikciou. Keďže sa autor inšpiroval skutočnými ľuďmi, ich poruchami, ako aj prostredím na sociálnych sieťach, pospájať rôzne prvky do jedného knižného príbehu už nebolo ťažké.

Vynovený barokovo – klasicistický Kaštieľ Čičmany, kde je dnes penzión s reštauráciou, je architektonickou perlou Rajeckej doliny. Hrdé sídlo zemepánov uhorskej šľachty je obklopené krásnymi maľovanými drevenými domčekmi s bielymi vzormi. Práve pre tieto maľované drevenice sú rázovité Čičmany známe po celom svete. Celkovo je v dedine 110 chránených objektov, z ktorých je 36 vyhlásených za kultúrnu pamiatku. Aj keď samotný kaštieľ nie je kultúrnou pamiatkou, jeho obnova sa niesla vduchu zachovania jeho historickej podoby.

Jeseň je najfarebnejšie ročné obdobie ako stvorené na turistiku, prechádzky a relax v prírode. Jesenný vzduch nesie so sebou vôňu rannej rosy, dozretých plodov a húb. Kto by tomu dokázal odolať? Je aj obdobie širokej ponuky cenovo zvýhodnených pobytov a relaxačných balíčkov. Ak sa túžite zregenerovať, vypnúť, zamedziť ďalšiemu úbytku síl a načerpať nové, jeseň v slovenských horách vám môže priniesť nezabudnuteľné zážitky. Keď si k tomu predstavíte zahriatie organizmu v teplých bazénoch či v saunách, jesenná dovolenka v hoteloch siete SOREA sa stane vašou prioritou. Širokú ponuku spoločnosti SOREA, s. r. o., Bratislava približuje obchodno-marketingová riaditeľka Beáta Toroková.

Ak sa už báť, tak nech to stojí zato. Kde inde ako na ozajstnom zámku si môže strašenia chtivý návštevník poriadne užiť sviatok Halloween? Pridajte sa aj vy! S celou rodinou si vychutnáte predĺžený víkend, od štvrtka 1. do nedele 4. novembra 2018, ako spolutvorcovia halloweenskeho príbehu na Zámku Vígľaš. Teší sa na vás gróf Drakula i profesionálni lovci duchov, nebude chýbať ani halloweenska party v maskách.

Nový výkonný paletizačný robot, ktorý výrazne ušetrí manuálnu prácu v akciovej spoločnosti Vincentka v Luhačoviciach, dostal meno Vincent. Krst robota minerálnou vodou Vincentka prebehol za veľkého záujmu verejnosti počas Dňa otvorených dverí 28.septembra 2018. O prehliadku plniarne Vincentky prejavilo záujem počas tohto podujatia viac ako 2000 návštevníkov, z toho asi 500 detí. Tie potešil aj nový maskot firmy, ktorým je plyšová hračka dinosaura. Tieto aktivity sa konajú pri príležitosti 20.výročia obnovenia plnenia minerálnej vody Vincentky do fliaš.

Blíži sa koniec roka a to je vždy obdobie, kedy vrcholí sezóna kongresov, eventov, školení a predvianočných párty rôznych organizácií pre svojich zamestnancov a obchodných partnerov. K mimoriadne vhodným a obľúbeným zariadeniam, aké nemajú na východnom Slovensku obdobu, patrí luxusný štvorhviezdičkový kongresový hotel Alexander v Bardejovských kúpeľoch. Je nielen novou dominantou a vlajkovou loďou kúpeľov, ale aj synonymom prepojenia kongresov s relaxom a kúpeľnými procedúrami a trávením času v peknom historickom a prírodnom prostredí.

Plynulé prepojenie Bardejovských Kúpeľov s mestom Bardejov prinesie nový turistický singletrack HERKULES pre cyklistov i peších, ktorý dokončuje v týchto dňoch Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov. So samotnou realizáciou sa začalo 1.októbra 2018. Singletrack s dĺžkou cca 1,3 km začína pri benzínovej pumpe Slovnaft na konci Bardejova a končí na začiatku kúpeľov, kde sa napája na asfaltový chodník. Má charakter turistického singletracku, resp. tzv. doubletracku, šírku do 2,2 metrov a priečny sklon trasy je 5% kvôli odvodneniu. Informuje o tom riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“- Bardejov Radomír Jančošek.

Pokiaľ chcete stráviť záver roka netradične a okrem zábavy si dopriať aj wellnes a kulinárske špeciality, tak si zvoľte pobyt na ozajstnom zámku. V sídle piatich uhorských kráľov vo Vígľaši je dnes štvorhviezdičkový Zámocký hotel The Grand Vígľaš, ktorý poskytuje nadštandardné služby. Na Zámku Vígľaš sa budete cítiť ako na ozajstnom zámku, so všetkým pohodlím a starostlivosťou aká k tomu patrí. Informuje o tom riaditeľ hotela Tomáš Sokologorský.

Kozmetická spoločnosť AVON odštartovala jeseň výnimočným večerom. V reštaurácii na brehu Dunaja sa v lesku krištáľov, fialových a svetloružových tónov svetiel stretli popredné slovenské celebrity, aby uviedli do života spoločne s Darou Rolins dámsky parfum Luminata.

„Vôňa je zmyslovým zážitkom prezrádzajúcim všetko o vás a vašom charaktere. Je to ten najsvojráznejší a najintímnejší element, pretože vás robí ľahko rozpoznateľným a odlišuje vás od iných spôsobom, ktorý sa dá len ťažko popísať. Novú dvojicu vôní Wood považujeme za špeciálny doplnok, osobný, jedinečný, definujúci štýl a charakter dsquared2.“ Dean a Dan Caten

„To je to, na čom záleží, zmeniť pohľad, 
ktorým sa pozeráme na ženy.“
Paco Rabanne, 1968
„To je to, na čom záleží, zmeniť pohľad, ktorým sa pozeráme na ženy.“
Paco Rabanne, 1968

Internet ho pozná ako dokonalého „parížskeho gentlemana“. Hugo Jacomet, módny odborník a autor dvoch kníh o pánskom štýle, si tentoraz do svojho hľadáčika vybral Slovensko. V Bratislave navštívil niekoľko malých rodinných podnikov a lokálnych remeselníkov, ktorých práca sa preslávila aj za našimi hranicami.

Žiara reflektorov, prestretý koberec a na ňom rozžiarené celebrity. Na bezchybnej pleti sa vyníma každá róba, šperk či doplnok, no nie?! Jasné, pár klikov vo photoshope a je „to“, poviete si. Ale kdeže! Filmové divy presne vedia, čo pleť vylepší až k dokonalosti. Poznajú totiž ošetrenie Hollywood Peel, na výsledok ktorého nemusia čakať. A hoci nie ste sexbomba z Las Vegas, nerobte si vrásky. Každá žena si zaslúži vlastný kúsok Hollywoodu!

Herečka, moderátorka a spisovateľka Bibiana Ondrejková (46) patrí medzi známe ženy, u ktorých sa potvrdzuje, že vek je len číslo. Pomáha jej v tom aj prírodná kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND.

Niektoré banky rady reklamujú, že majú pre každého niečo. A tiež, že pod jednou strechou u nich nájdete všetko, čo potrebujete. Ak je to naozaj pravda, dá sa to povedať aj inak. Skúsme sa na to pozrieť očami klientov, ktorí si to „svoje“ našli v Prvej stavebnej sporiteľni.

Vznik Československa znamenal významný impulz pre oživenie jedného z jeho hlavných symbolov – Pražského hradu. Jeho prestavbou poveril v roku 1919 prezident Masaryk profesora Vysokej školy umeleckopriemyslovej, v tom čase už svetoznámeho architekta slovinského pôvodu, Jožeho Plečnika.

Ako spievala módna ikona Marylin Monroe – Diamant je najlepší priateľ ženy. Ostáva ako verný spoločník i vtedy, keď krása pominie a zaľúbenie vyprchá. Diamant vie dokonale podčiarknuť dámsky pôvab. Jeho hodnota a krása doslova cestuje časom. Ešte ho nevlastníte? Najvyšší čas to zmeniť.