December 2009 - Január 2010


S hypnotizujúcim pohľadom, pod rúchom mocnej čiernej módy žiari Erika Judínyová

Má to, po čom túži mnoho žien. Dokonalú postavu a zapamätateľnú tvár, príležitosť byť na všetkých akciách a večierkoch, kde to šumí najznámejšími slovenskými menami, pracovať pre televíziu a byť zosobnením jednej z jej najúspešnejších relácií. Erika Judínyová patrí k Smotánke, rovnako tak Smotánka patrí k nej. Ale nielen to...

Padajúce lístie, studený vietor, dážď, snehová čľapkanica či neposlušný manžel a náladový šéf sú neraz dôvodom zlej nálady a pokazeného dňa. Nedávno, keď som mala jesenný splín, priateľka mi poradila: „Nehorekuj, choď si kúpiť niečo pekné pre seba.“ Od dobrej rady nebolo ďaleko k činu. Červený sveter a nové džínsy ma aspoň na malú chvíľku vytrhli z krutej reality a poláskali ubolenú dušičku.

Muži a ženy sú jednoducho rozdielni, majú iné hodnoty, prístup k životu, chápanie aj rozmýšľanie. Bojovať proti tomu sa neoplatí, ale skôr vzájomným pochopením a akceptovaním možno docieliť šťastné a harmonické spolužitie.

Desať čitateľov odmeňujeme novou vôňou a scent by issey miyake. Výhercom srdečne gratulujeme. Ďaľší ročník súťaže štartujeme vo februári 2010.

Moschino sa zúčastnilo na charitatívnom projekte Pocta móde pre región Abruzzo, ktorý organizovala Coca-Cola Taliansko v spolupráci s mestom Miláno. Myšlienkou projektu bolo osloviť osem žien, veľvyslankýň talianskej módy vo svete, aby ,,obliekli“ preslávenú kontúrovanú fľašku Coca-Cola Light Contour. Kreatívna riaditeľka spoločnosti Moschino Rossella Jardini vytvorila pre slávnu fľašku štyri kostýmy. Coca-Colata je fľaška ponúkaná v limitovanej edícii s hrdlom ponoreným do čokolády. Coca-Ola je inšpirovaná tanečníčkami flamenca a je odkazom lásky ku všetkému, čo charakterizuje Stredozemie. Coca-Bowla nesie legendárny motýlik Moschino, kým Coca Light Clouds predstavuje modré nebo s páperovými obláčikmi.


Vyberte si vianočný darček v luxusnej kazetke! Spoločnosť Coty aj tento rok obliekla vône, špirálu a lesky na pery do nádherných darčekových balení. Už nemusíte premýšľať, čo kúpiť, ako to zabaliť. Stačí si iba vybrať a darček jednoducho položiť pod stromček s kartičkou a venovaním.


Od vydania prvého albumu tohto anglického speváka a skladateľa uplynulo štyridsať rokov. Väčšinu svojho života prežil v znamení úspechu a mohol si dopriať nielen povolené, ale aj zakázané pôžitky. Sám tvrdí, že sa asi narodil pod šťastnou hviezdou, pretože nedostal AIDS ako Freddie Mercury a nezomrel na predávkovanie drogami ako napríklad Marylin Monroe. Šesťdesiatnik Sir Elton John dnes patrí k najvplyvnejším osobnostiam hudby a veľkým oporám charitatívnych aktivít práve v spojitosti s prevenciou a liečením AIDS-u.


Petra Štefanková, Bety K. Majerníková, Lenka Sršňová a Juraj Straka. Talentovaní, húževnatí, cieľavedomí – takí sú mnohí mladí slovenskí umelci. Aj keď nie vždy, ako sa hovorí, sú doma prorokmi, vedeli sa presadiť vo svete, kde ich profesonáli často vysoko ocenili. Portréty štyroch úspešných dizajnérov spracovala Noemi Kolčáková-Szakállová.

Firma Henkel podporuje na Slovensku výtvarné umenie už desiatym ročníkom autorských výstav umeleckých diel. V roku 1999 predstavila A. Warhola , kráľa popartu, ako pilotný projekt. Nasledovali výstavy Deža Hoffmana, Kolomana Sokola, Arthura Fleischmana, Jána Zoričáka, Andreja Reisera, Martina Trenkela, Endre Nemesa. Firma Henkel predstavuje verejnosti významné osobnosti, ktoré sa preslávili svojou tvorbou za hranicami ktorých korene siahajú na Slovensko. Po M. Krénovi v minulom roku nasleduje výstava obrazov Cypriána Majerníka, medzinárodne uznávaného slovenského výtvarného umelca 20. storočia. V úzkom kontakte s Galériou mesta Bratislavy tak vznikajú kultúrne podujatia, ktoré sú mimoriadne príťažlivé pre verejnosť a výtvarnú scénu na Slovensku.


Krajina južnej Európy v tvare čižmy s priľahlými atraktívnymi ostrovmi a polostrovmi láka nielen na príjemné letné dovolenky, výbornú kuchyňu, najlepšiu zmrzlinu na svete, nákupy tých najmódnejších kúskov oblečenia, ale aj na prehliadky úžasnej architektúry. Samozrejme, mám na mysli Taliansko a jeho nevyčerpateľnú studnicu historických pamiatok v najkrajších mestách na svete, akými sú Rím, Florencia, Benátky, Verona, ale aj menšie mestečká na severe Talianska, ako sú Bassano del Grappa a Vicenza.


Mazda 2 1,6 MZ-CD GTA, Ford Fiesta 1,6 TDCi, Mazda MX-5, Škoda Superb Combi, TOYOTA IQ, Renault Clio Sport, Land Rover Defender


Čo dokáže priviesť človeka do Lisabonu? Obrovská zvedavosť. Toto mesto provokuje svojou polohou – rozprestiera sa v členitom teréne, preteká ním rieka a od oceánu ho delí pár kilometrov. Rovnako silnou výzvou navštíviť Lisabon je vzdialenosť. Veď hlavné mesto Portugalska sa nachádza takmer na konci sveta.


Marsa Alam, pôvodne malá prímorská rybárska dedinka v Egypte, je dnes populárna predovšetkým vďaka ideálnym podmienkam na potápanie a šnorchlovanie. Dlhé piesočnaté pláže, nádherné koralové útesy a kvalitné ubytovanie – to všetko ponúka Marsa Alam. Táto časť pobrežia nie je turisticky príliš vyťaženou lokalitou, je miestom pokojnej dovolenky, no s úžasnou perspektívou. V r. 2001 tu vybudovali nové medzinárodné letisko, vzdialené len niekoľko minút od hlavného hotelového komplexu.


Hlavné mesto Škótska Edinburgh je druhým najväčším mestom v krajine po Glasgowe. Sídli tu škótsky parlament. Staré a nové mesto sú od roku 1995 zapísané v zozname kultúrnych pamiatok UNESCO. Známy je aj Edinburský festival, ktorý trvá štyri týždne počas augusta a počet jeho návštevníkov sa približne rovná počtu obyvateľov mesta – pol milióna. Mesto navštívi ročne milión turistov, čo znamená, že Edinburgh je druhým najnavštevovanejším mestom v Spojenom kráľovstve po Londýne.

Zdravotné účinky pitia čaju sú známe už odpradávna. Či už ide o zelený a čierny čaj, ktorého účinky boli známe už v starej Číne alebo byliny používané do čajov, ktoré ľudia zbierali na lúkach a používali výlučne ako jediný liek. Nesporné výhody má aj ovocný čaj, vďaka svojim minimálnym kalorickým hodnotám. To všetko robí z čaju taký vzácny nápoj. Dnes je spolu s kávou najviac konzumovaným nápojom na svete.


S príchodom sychravých dní sa opäť obávame nástrah zimy – prechladnutia a chrípky. A právom. Ak máme nedostatočnú kondíciu, sme vystavení každodennému nervovému vypätiu, nedožičíme si dostatok spánku a zabúdame na prevenciu, môžeme očakávať, že sa choroby ohlásia. Ako im však predchádzať?


Tak ako sa znásobujú pozitívne účinky potravinových doplnkov na naše zdravie a krásu, podobne dokáže korektívna dermatológia vhodnou kombináciou doslova malý zázrak. Pravda je, že mnohé jednoduché zákroky dnes ponúkajú aj kozmetické salóny. Iba skúsený lekár však vie, ako ich efekt možno znásobiť. Na Slovensku je stále len veľmi málo centier, ktoré sú vybavené plným arzenálom takýchto prístrojov. Medicínske kozmetické centrum Mediskin je v súčasnosti jediným svojho druhu na Slovensku – disponuje aj unikátnymi prístrojmi firmy Sciton, amerického lídra laserového priemyslu vo svete, ktorými dokáže pre vás vykombinovať to najúčinnejšie ošetrenie. A jeho výsledkom je dramatické omladenie.


Akoby pochádzali z inej planéty. V priebehu minúty dokážu obrátiť všetko naruby. Sú nepredvídateľní, sebavedomí a dávno zabudli na stres z konfrontácie. Poznávacie znamenie: sú mladí.

Pôvodný názov: State of Play; UNIVERSAL PICTURES AND WORKING TITLE FILMS, USA/V. Británia, 2009, 127 min.; distribúcia: BONTON FILM; réžia: Kevin Macdonald; scenár: Matthew Michael Carnahan, Tony Gilroy; kamera: Rodrigo Prieto; strih: Justine Wright; hudba: Alex Heffes;, hrajú: Russell Crowe, Ben Affleck, Rachel McAdams, Helen Mirren, Robin Wright Penn, Jason Bateman, Jeff Daniels etc.