Júl - August 2015

 

Lily-Rose Depp sa stala novou ambasádorkou značky CHANEL

 

 

Nová vôňa CHANEL CHANCE EAU VIVE

 

Slnečné žiarenie, morská voda alebo chlórovaná voda v bazénoch môžu vlasy poškodzovať. Preto je veľmi dôležité venovať starostlivosti o vlasy počas leta zvýšenú pozornosť. Na leto je dobré kúpiť si špeciálnu starostlivosť, napríklad od L´Oréal Professionnel, rad SOLAR SUBLIME.

 

 

V máji 2015 pozval svojich hostí Karl Lagerfeld do Dongdaemun Design Plaza v Južnej Kórei, aby predviedol kolekciu plnú energie a žiarivých farieb. Ružová fuksia, koralová a intenzívna oranžová, fialová, sivozelená, mätová, tyrkysová a kráľovská modrá, v ktorých sa snúbil tvíd, výšivky na plátne, surový hodváb, ľan, organza, tyl a čipka. Geometrický a éterický patchwork a ručne vyšívané časti odevov. Pri tvorbe kolekcie sa Karl Lagerfeld inšpiroval tradičnými šatami kórejského polostrova. Hanbok, sako s dlhými rukávmi a guľatými ramenami, tak nazval kórejskú verziu saka Chanel. Skvostné odevy boli doplnené masívnymi šperkami, kvetinami a kabelkami. Na módnu prehliadku prijali pozvanie Kristen Stewart, Tilda Swinton, Gaspard Ulliel, Gisele Bündchen, Alma Jodorowsky, Isabelle Huppert, japonská herečka Rinko Kikuchi, kórejský spevák G-Dragon a Taeyang a viacerí kórejskí herci.

 

 

Umelecká značka FREYWILLE predstavuje remake klasickej kolekcie zo šesťdesiatych rokov. Art Nouveau Vienna je nová limitovaná edícia už úspešného setu, ktorý reprezentoval viedenskú secesiu vtedy aj teraz. Pocta histórii Freywille s malou dávkou modernizmu v podobe dekoratívnych kriviek, ruží, kvetinových ornamentov pokrytých zlatým páškom. Tieto nádherné originálne šperky kúpite už teraz v butiku FREYWILLE na Panskej ulici v Bratislave.

 

 

Šport a futurizmus boli ústredným motívom prehliadky kolekcie H&M Studio na jeseň/zimu 2015, ktorá sa konala vo Veľkom paláci v Paríži. Modelky ako Kendal Jenner a Edie Campbell predviedli odevy z hlavnej sezónnej kolekcie H&M, ktorá ponúkla aj kombináciu funkčných modelov s vrstvami zdôrazňujúcimi ženskosť.

 

 

Módny dom Dior s radosťou oznamuje, že sa oscarová herečka Jennifer Lawrence stala novou tvárou rúžu Dior Addict. Jennifer Lawrence sa bude objavovať v reklamných spotoch a v kampaniach, v časopisoch so zameraním na mladé a sebavedomé ženy. Jeniffer Lawrence získala Oscara a veľa ďalších ocenení za svoju rolu vo filme Terapia láskou. V roku 2014 bola opäť nominovaná na Oscara, získala ocenenie Zlatý Glóbus a cenu BAFTA za rolu vo filme Špinavý trik. Jennifer bude hrať aj hlavnú rolu v životopisnom filme Joy, ktorý by mal byť uvedený v novembri 2015.

 

 

Celý rozhovor si môžete prečítať v letnom dvojčísle Beauty&Woman.

 

 

Až na deviatich stranách si môžete pozrieť príbeh 3.0 Undiscovered robe of Amelia Earhart.

 

 

Niektoré módne domy stavajú svoju značku na dlhodobej tradícii. Iné sa zas snažia držať krok s dobou a svoje kolekcie menia s ohľadom na aktuálnu módu každú sezónu. Parížsky módny dom Balmain to zvláda všetko naraz. Ctí si módnu tradíciu, ktorú v ňom nastolil zakladateľ Pierre Balmain pred 70 rokmi, no nebojí sa prijať výzvy 21. storočia. Vrcholom módnej a digitálnej revolúcie ikonického módneho domu bude blížiaca sa spolupráca so švédskou značkou H&M.

 

 

Písmená TT v sebe ukrývajú veľkú silu. Sú to iniciálky značky Timeless Truth, teda nadčasová pravda, čo je unikátna kozmetika riešiaca takmer všetky problémy s pleťou najmodernejším spôsobom – na princípe biotechnológií. 

 

 

Jediný krok a ste tam. Vo svete krásy! Priehľadné dvere, cez ktoré nakúkate a tajne túžite vstúpiť na druhú stranu. Odhodláte sa a zrazu je všetko ružové. Steny, kvety, dekorácia, vitrínky s kozmetikou i rúž milej recepčnej. Svet Mary Kay je výnimočný. Pastelové sú nielen odtiene všade navôkol, púdre či očné tiene, ale i skutky. Charitatívny rozmer Mary Kay je chvályhodný, no slovenská riaditeľka Edita Szabóová ho nazvala zodpovednosťou. Stála pri zrode Mary Kay na Slovensku a dnes vie, že jej práca v Mary Kay zmenila život. Pod jej vedením spoločnosť neustále napreduje, o čom svedčí aj množstvo významných ocenení, ktoré firma získala. Aktuálne za mimoriadne úspešný rok získala Mary Kay na Slovensku a v Čechách aj najvyššie uznanie v celosvetovej centrále Mary Kay v Dallase. A to nie je všetko!

 

 

Ak povieme, že Aquaworld je naraz pláž, kúpele, spa a wellness, ešte sme neprezradili všetko o najväčšej krytej vodnej ríši. Aquaworld Resort Budapest Hotel a vodná ríša s jedinečnou ponukou sa rozprestiera na ploche 86-tisíc m2 a na niekoľkých poschodiach. Čaká tu na vás veľa programov a zážitkov. Komplex ponúka ubytovanie v štvorhviezdičkovom hoteli s exkluzívnymi izbami, s rodinnými a viacgeneračnými apartmánmi. A keďže komplex sveta zážitkov je krytý, poskytuje služby aj v špičkovom wellness a fitness centre.

 

 

Kúpele Luhačovice patria medzi najväčšie a súčasne i najkrajšie kúpeľné zariadenia v Českej republike. Nachádzajú sa v malebnom údolí riečky Šťávnice v nedotknutej prírode chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty. Jedinečné liečivé pramene zaraďujú Luhačovice medzi najlepšie liečebné kúpele v Európe v liečbe dýchacích ciest a ďalších ochorení. Jedinečná je i architektúra Luhačovíc.

 

 

Kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach nezabúdajú na inovácie zvyšujúce kvalitu a rozsah poskytovaných služieb. Nedávno rozšírili svoje služby o saunové rituály a vyčlenili bazén pod bralom špeciálne pre rodiny s deťmi, vybavený hydromasážnymi tryskami, chrličom vody a vodopádom. Pokračujú tak v trende budovania značky luxusného kúpeľného zariadenia určeného pre tú najnáročnejšiu klientelu, ktorá vyhľadáva kvalitné liečebné a relaxačné služby. Informoval o tom riaditeľ balneoterapie Slovenských liečebných kúpeľov Rajecké Teplice, a.s., Peter Lališ.

 

 

Horúce leto môžete príjemne stráviť pri vode v Regióne Horná Nitra-Bojnice (RHNB). Región ponúka termálne kúpaliská v Bojniciach a Chalmovej, plavecké bazény a plážové kúpalisko v Prievidzi, kúpalisko na Remate, vodnú nádrž Nitrianske Rudno a ďalšie vodné plochy vhodné na rekreáciu. V ich blízkosti je dostatok vhodných a cenovo prístupných zariadení na ubytovanie a stravovanie. Pokiaľ vás omrzí kúpanie a opaľovanie, môžete čas zmysluplne stráviť prehliadkou Bojníc, alebo Prievidze. A to všetko istia najväčšie atrakcie Bojníc a Hornej Nitry - najväčšia ZOO na Slovensku so slonmi a levmi, Zámok Bojnice a Bojnické kúpele.

 

 

Kedysi sa hovorilo: ,,Idem do kúpeľov“ a to stačilo a všetkým bolo jasné, že sa dotyčný bude mať dobre. Keď však niekto povedal: ,,Idem do Karlových Varov“, to bolo ešte niečo naviac, niečo ako splnený sen, alebo symbol dokonalosti a luxusu. Čiastočne aj právom. Kúpele Karlove Vary sú aj dnes medzinárodne najznámejšie, najnavštevovanejšie, najvychýrenejšie. A tiež najstaršie - svoju slávu odvodzujú od cisára Karola IV., ktorý ich založil. Samotné mesto žije bohatým kultúrnym spoločenským životom, svetovo preslávený je predovšetkým tunajší filmový festival. Od čias socializmu sa mnohé zmenilo k lepšiemu - pribudli nové kapacity, hotely, služby, wellness... Čo sa však nezmenilo a zostalo jednotkou, sú unikátne účinky karlovarskej minerálnej vody, za ktorou sa vydávajú stovky tisíc klientov z celého sveta. Domáca klientela si ich tiež môže dovoliť. Na možnosť komplexnej či príspevkovej kúpeľnej rehabilitačnej starostlivosti sa informujte u svojho lekára, alebo si pobyt môžete uhradiť ako samoplatca.

 

 

Súčasným trendom pre pekné, kvalitné okná s najvyššími úžitkovými vlastnosťami, sú drevohliníkové okná. Vyhovujú aj požiadavkám zákazníkov, aby ich okná mali minimálne nároky na údržbu a dlhú životnosť. Pre spomínané vlastnosti si získavajú čoraz väčší podiel na trhu nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku.

 

 

Na obnove požiarom zničenej národnej kultúrnej pamiatky – hradu Krásna Hôrka, sa svojimi výrobkami podieľa známy výrobca a predajca pálenej keramickej škridly, spoločnosť TONDACH®. Firma na hrad dodala 2670 m2 keramickej krytiny. Pôvodné strechy poškodil požiar z 10. marca 2012. Pôvodnú drevenú šindľovú strechu tak nahrádza odolná nehorľavá trvácna keramická krytina značky TONDACH®, model Viedenská škridla.

 

 

Milé dámy, máte rady svadby? Ten deň, keď je žena celá krásne vymaľovaná a oblečená do krásnych snehobielych šiat? Dokonalá svadba je snom asi každého malého dievčatka, teda aj vás! Každá žena má konkrétnu predstavu, akoby by mal vyzerať jej veľký deň. Ak nemáte nápad alebo neviete si rady s niektorými vecami, čítajte ďalej. My vám poradíme a odporučíme, kde máte hľadať.

 

      

Kúpele Spa Aphrodite Rajecké Teplice v dňoch 20. – 26. júla podporujú na svetovej výstave Expo Miláno 2015 ekologický cestovný ruch. Okrem vlastných exkluzívnych kúpeľných služieb a krás Rajeckej doliny, prezentujú zariadenia Spa Aphrodite ako perlu Žilinského regiónu a vhodnú destináciu pre spojenie liečby, relaxu a turistiky. Stali sa tak súčasťou filozofie slovenského konceptu výstavy pod názvom „Slovensko je krajina plná energie. Príďte si k nám dobiť baterky.“ Kúpele Rajecké Teplice propagujú aj slovenské kúpeľníctvo, ktoré má dlhoročné tradície vychádzajúce z využívania prírodných zdrojov termálnych vôd. Patrí k nim aj Rajeckoteplická „živá“ voda, známa svojimi blahodárnymi účinkami. Informuje o tom viceprezident akciovej spoločnosti SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

 

 

Zámok Vígľaš sa v sobotu 8. augusta rozozvučí silnými motormi, ale prídu aj krásne dámy. Pripravené sú módne retro kolekcie zaujímavých značiek a prehliadka historických a niektorých naozaj unikátnych automobilových značiek. Predstavia sa ROLLS ROYCE, Talbot London z roku 1912, Packard Six z roku 1925, ľudové vozidlá Tatra 12 z roku 1929, Praga Piccolo 203 z roku 1933, Škoda Populár z roku 1936, Aero 662 z roku 1931, Škoda Tudor, Škoda 1201 Sedan či Tatra 603-2. Talbot London je najstarším a jediným pojazdným vozidlom tohto typu a prevedenia na svete. Z motocyklov sú to typy ČZ 175 Special a Manet M90. Podujatie je vhodné pre záujemcov o umelecké skvosty a tradície, ale aj vášnivých zberateľov historických predmetov. Prehliadku The Grand Retro Show na vstupnom nádvorí oživí koncert zábavnej námorníckej skupiny The Susie Haas Band. Odznejú známe skladby Old Music z 30 - 50. rokov v novom štýle. Nebudú chýbať ani zaujímavé osobnosti z veteránskeho prostredia a sprievodný program s módnymi prehliadkami domácich značiek.

 

 

Je jasné, že mi ženy sme priveľmi náročné. Potrpíme si na každú drobnosť, na ktorú si možno muži nevedia zvyknúť. Potrpíme si na uprataný byt, potrpíme si na čisté prádlo, potrpíme si na celkový poriadok nielen v skriniach, ale aj v každom kútiku domácnosti. My, ženy, sme jednoducho perfekcionistky – potrebujeme mať vo všetkom poriadok. S chaosom sa nekamarátime! Vy, páni, by ste sa chceli poradiť, čím by ste svojej drahej polovičke polichotili? Dáme vám zopár tipov, len pozorne čítajte.

 

 

Kúpele Luhačovice pokračujú v budovaní česko-slovenskej vzájomnosti

Kultúrne leto v Kúpeľoch Luhačovice zaznamená od 3. do 5. septembra 2015 ďalší zo svojich vrcholov. Akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice pripravila 3. ročník Dní slovenskej kultúry. Počas niekoľkých dní sa tu predstavia umelci zo Slovenska - Divadlo Andreja Bagara z Nitry s predstavením Skok z výšky, vokálna hudobná skupina Fragile, folklórny súbor Skaličan. Priestory haly Vincentka budú patriť výstave, ktorá v tomto roku spomenie osobnosť MUDr. Pavla Blaha, kúpeľného lekára pochádzajúceho zo Skalice a pôsobiaceho na začiatku 20. storočia v Luhačoviciach.

Turistická destinácia RHNB láka na vodu, atrakcie a pamiatky

Záver leta môžete príjemne stráviť pri vode v Regióne Horná Nitra-Bojnice (RHNB). Región ponúka termálne kúpaliská v Bojniciach a Chalmovej, plavecké bazény a plážové kúpalisko v Prievidzi, kúpalisko na Remate, vodnú nádrž Nitrianske Rudno a ďalšie vodné plochy vhodné na rekreáciu. V ich blízkosti je dostatok vhodných a cenovo prístupných zariadení na ubytovanie a stravovanie. Pokiaľ vás omrzí kúpanie a opaľovanie, môžete čas zmysluplne stráviť prehliadkou Bojníc, alebo Prievidze. A to všetko istia najväčšie atrakcie Bojníc a Hornej Nitry - najväčšia ZOO na Slovensku so slonmi  a levmi, Zámok Bojnice a Bojnické kúpele.

Prepadli ste cvičeniu? Radi by ste sa opäť dostali do formy? Prinášame vám návrh, ktorý zaručene neodmietnete. Prejdeme si postupne ako sa dopracovať k svalovej hmote a zbaviť sa tukových vankúšikov, ktoré sa vám usadili v kritických partiách. Nech sa páči, inšpirujte sa našimi radami.

Máte v poslednej dobe pocit, že ťaháte vaše telo za sebou? Zobúdzate sa čoraz častejšie vyčerpaní a nie oddýchnutí? V tom bude nejaký háčik, ktorý by ste mali čím skôr vyriešiť! Nemusíte hneď bežať za lekárom. Stačí sa inšpirovať našimi radami a uvidíte, že po čase zbadáte na sebe výraznú zmenu. Nech sa páči. Berte si pero a papier a zapisujte si dôležité rady.

Tak veľmi ste sa tešili na bábätko, milé mamičky! Vaše dieťatko vám prináša radosť, ale aj starosti. Detičky vo veku 2-3 mesiace majú problémy s nepríjemnými bolesťami bruška, o ktorých si viac povieme. Milé mamičky, vy, ktoré máte malé dieťatko doma, pozorne čítajte. Dozviete sa podstatné informácie o týchto zdravotných komplikáciách, ktoré sa vyskytujú o detí vo veku 3 mesiacov, ale aj u detí vo veku v predškolskom alebo školskom veku.

"Sexuálna reaktivita žien všeobecne do tridsiatich rokov stúpa, do menopauzy pozvoľna klesá a po päťdesiatom roku života sa znižuje. Inkontinencia do sexuálneho života významne zasahuje. Je zdrojom frustrácie, úzkosti a obáv, narušeného životného rytmu, únavy a celkového poklesu výkonnosti. Nechcený únik moču stresuje najmä mladšie ženy, "hovorí klinický psychológ Mgr. Petr Křenek. Inkontinencia sa objavuje u dospievajúcich dievčat následkom zápalu dolných močových ciest po začatí sexuálneho života. U žien v produktívnom veku je spôsobená ochabnutím svalov a tkanív okolo močovej trubice z dôvodu tehotenstva, ťažkého pôrodu alebo gynekologických operácií. Tretina žien trpí tzv. stresovou inkontinenciou, približne štvrtina urgentnou inkontinenciou. Vo veku 15 až 64 rokov je postihnutých únikom moču až 30 percent žien.

 

 

S výrobkami popredného slovenského výrobcu energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien spoločnosti Makrowin, s. r .o., Detva je veľmi spokojných 79,1 % a spokojných 18,6 % respondentov. Iba 2,3 % (jeden respondent) vyjadrilo nespokojnosť. Vyplýva to z dotazníka, ktorým si firma urobila v tomto roku prieskum medzi zákazníkmi, ktorí si od nej kúpili a dali namontovať okná. Úspešnosť vyplnenia dotazníkov dosiahla 70 % z oslovených respondentov. Informoval o tom Dušan Majer, riaditeľ Makrowinu.

 

 

Jedinečná pamiatka Dušana Jurkoviča z roku 1903 - Riečne a slnečné kúpele, patriace Kúpeľom Luhačovice (Lázním Luhačovice), a. s., kde sú dodnes zachované unikátne prezliekacie drevené kabíny s pôvodným vybavením, bude aj tento rok po celý júl a august otvorená pre verejnosť. Areál bude možné využiť denne pri priaznivom počasí od 10 do 18 hod. pre slnenie a relaxáciu. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice.

 

 

V Bardejovských kúpeľoch sa budú v areáli Kúpeľnej Dvorany konať v sobotu a v nedeľu 11. a 12. júla 2015 v poradí už 12. Bardejovské kúpeľné dni. Návštevníkov čaká od 14.00 do 22.00 hod. bohatý kultúrny program, ktorého súčasťou sú vystúpenia slovenských umelcov. V uličke remesiel si môžu návštevníci v cca 40 stánkoch dopriať občerstvenie, cukrovú vatu a kúpu tradičných remeselných výrobkov. Deti poteší nafukovací hrad, trampolína, elektrické autíčka a ďalšie atrakcie. Hviezdami prvého dňa víkendu budú Michal Hudák a Lukáš Adamec. V sobotu vystúpi aj country kapela Žobráci, folklórny súbor z Hankoviec, harmonikár Juraj Libera a v nedeľu Sami sebe, Boborland - všetko pre deti, Oktopus band, W - Band. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

 

 

Optimistické čísla hlási v tomto roku slovenské stavebníctvo. Podľa predbežného odhadu, ktorý 24. júna 2015 zverejnil štatistický úrad EÚ Eurostat, oproti aprílu minulého roka slovenská stavebná výroba vzrástla o 14,1 % a v porovnaní s marcom tohto roka o 2,5 %. Ide o najrýchlejší rast nielen v eurozóne, ale v celej EÚ. Tento rastúci trend potvrdzujú aj stavebné podniky, výrobcovia stavebných materiálov a súvisiaceho technického vybavenia budov. Rast zaznamenali napríklad THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o., Žiar nad Hronom, K-system, s. r. o., Žiar nad Hronom, TONDACH Slovensko, s. r. o., Stupava.

 

 

Praha bola vždy obľúbeným a najnavštevovanejším zahraničným mestom pre Slovákov. Je to veľkomesto s nepreberným množstvom turistických lákadiel a zároveň tu nie je jazyková bariéra. Do Prahy sa chodí na výlety, nákupy, za známymi, za históriou, športom a kultúrou, alebo len tak na pivo. Skrátka na cestu do Prahy sa vždy nájde dôvod. Čas tam plynie rýchlo a nikto sa nenudí. Navyše od vlaňajška sa zlepšila dopravná dostupnosť a vďaka súkromným dopravným spoločnostiam sa zvýšil počet IC vlakov spájajúcich Slovensko s Prahou - a za primerané ceny. Aj počas tohto leta sa v Prahe koná množstvo podujatí, ktoré stoja za návštevu. Návštevníkov čakajú také atraktívne podujatia ako Veľké rytierske slávnosti na Pražskom hrade 11. - 12. 7., Výstava o Leonardovi Da Vinci v Paláci Lucerna 16.6. - 28.8., či od Andy Warhola, Dedičstvo Karla Veľkého 17.7. - 14.10., Bohemia Jazz Fest 13. - 17.7., Holly Johnson & Frankie Goes To Hollywood 26.8. Vymenovať všetky podujatia sa na malej ploche ani nedá, ale vybrať si z nich môže naozaj každý.

 

 

Rodiny s deťmi, ale aj milovníci turistiky a kultúry môžu v lete objaviť nový rozmer letnej dovolenky. Mnoho atrakcií ponúka podpoliansky región, kde sa nachádza aj Vígľašský zámok. Netradičné ubytovanie na zámku v rezorte plnom možností spestria regionálne udalosti a slávnosti. Magnetom je 50. ročník Folklórnych slávností pod Poľanou, ktorý sa koná 9.-12.7.2015 v prírodnom amfiteátri v Detve. Predstaví sa na ňom Lúčnica, súbor Podpoľanec z Detvy, ale aj detské folklórne súbory. V Tureckej môžu návštevníci zavítať na Halušky FEST 17. - 18. 7. 2015. Mesto Banská Bystrica zas pripravilo 2.ročník Cisárskej vizitácie baníctva so začiatkom v sobotu 25. 7. 2015. Aj na samotnom Zámku Vígľaš pripravili širokú škálu letných podujatí.

 

 

Luhačovice sú úzko späté so svetovo známym hudobným skladateľom Leošom Janáčkom a jeho opakovanými pobytmi v tunajších kúpeľoch, ktoré predstavovali aj jeden z inšpiračných zdrojov jeho tvorby. K pocte skladateľa je od roku 1992 každoročne usporadúvaný hudobný festival pod názvom Festival Janáček a Luhačovice, ktorý patrí k prestížnym hudobným podujatiam v Českej republike. Tohtoročný 24. ročník Festivalu Janáček a Luhačovice sa uskutoční od pondelka 13. 7. 2015 do piatku 17. 7. 2015 pod záštitou Prof. Evy Blahovej.

 

 

V lete je potrebné aj pri cvičení pozornejšie dbať na dodržiavanie zásad spojených s vysokými teplotami. Klasické posilňovne môžu v horúčavách viac uškodiť než pomôcť. Ak sa však neviete cvičenia vzdať, či už pre zachovanie štíhlej línie na dovolenke, alebo svojich životných návykov, mali by ste zvoliť šetrné metódy. Ponúkame vám praktické rady, ktoré pomôžu trénovať bezpečne, bez narušenia telesnej rovnováhy. Celosvetová metóda na tvarovanie postavy HYPOXI je novinkou na trhu. Tento revolučný cvičebný koncept je nielen cielený a šetrný k vášmu organizmu, ale ponúka aj vákuové prístroje na cvičenie bez extrémnej záťaže. Na odborné poradenstvo sú k dispozícii všestranne školení terapeuti.

 

 

Energie2 zvýšila cashback pre členov Lyoness z 1% na 1,5 %

Slovenský dodávateľ zemného plynu a elektrickej energie – spoločnosť Energie2, a. s., za tri roky spolupráce (od mája 2012), zaregistroval a poskytol členské výhody takmer 4000 zákazníkom nákupného spoločenstva Lyoness Slovensko v objeme dodávky 1,1 mil. EUR bez DPH. Na základe úspešnej spolupráce sa rozhodla Energie2 navýšiť výšku cashbacku, čiže časť vrátených prostriedkov z 1 % na 1,5 %. Tento benefit je určený každému registrovanému členovi spoločenstva Lyoness Slovensko. Informoval o tom Eduard Chudovský, obchodný riaditeľ Energie2, a.s., Bratislava.

 

Hotelová sieť SIVEK HOTELS uspokojí každého - aj Pretty woman, či pivárov

Praha je magické mesto, kde sa prelína história s romantikou a navyše poskytuje nepreberné množstvo zážitkov, od poznávania, cez kultúru, až po kulinárske špeciality. Nech už navštívite Prahu pracovne, dovolenkovo, či vo dvojici, vždy môžete zažiť vzrušujúce chvíle plné pekných dojmov a uspokojenia. Využite príležitosť potešiť sa z Prahy na konci leta. K dispozícii je vám hotelová sieť SIVEK HOTELS s výberom hotelov od tých najluxusnejších až po cenovo dostupnejšie. Všetky hotely, okrem kvalitného ubytovania v lokalitách s vynikajúcim dopravným spojením, ponúkajú bohatý sprievodný program s atrakciami a exkurziami.

 

Gilotínové okná z Makrowinu okrášlia historickú budovu v New Yorku

Popredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien Makrowin, s.r.o., Detva, odoslal v týchto dňoch špeciálnu zákazku pre zákazníka v USA. Ide o okná pripomínajúce historické okná nazývané aj gilotínové (Guillotine Windows). Svoj názov dostali od spôsobu zatvárania zhora dole, ktorý pripomína mechanizmus gilotíny. Zákazka je určená  na historický dom v New Yorku. Ďalším úspechom firmy Makrowin na americkom trhu je prvá dodávka vlaňajšej novinky - okien typu UNI ONE, pre tamojšieho odberateľa. Informoval o tom riaditeľ Makrowinu Dušan Majer.

 

Miloslava Fialová a Jitka Boráňová sú nominované na Výročnú cenu AHR ČR 2015

Riaditeľka ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotela Ing. Miloslava Fialová a šéfkuchárka tohto hotela Jitka Boráňová sú spoločne nominované na Výročnú cenu AHR (Asociácie hotelov a reštaurácií) ČR 2015 v kategórii Reštauratér roka - hotelovej reštaurácie. Za nomináciou stoja vynikajúce výsledky hotela Alexandria, patriaceho akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice). Obe nominované sa v riadiacej činnosti vyznačujú vysokým pracovným nasadením, zodpovednosťou pri plnení svojich povinností, inovačným prístupom, príkladným vzťahom k hosťom, ako aj náročnosťou ku svojim spolupracovníkom. Informuje o tom výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s., Ing. Jiří Dědek, MBA.

 


Ani sa nenazdáte, milé dámy, a Vianoce nám budú klopať na dvere! Pre vás nastáva čas vianočného upratovania, pečenia a nakupovania darčekov. Nakupovanie darčekov si však môžete nadbehnúť ešte niekoľko mesiacov vopred. Na nákupy nemusíte zaručene chodiť pred sviatkami, keď obchody praskajú vo švýkoch preto, lebo všetci ľudia si zmysleli, že musia nakupovať vianočné darčeky. Ušetrite sa od týchto tlačeníc a nervov, nakúpte darčeky dopredu. Chcete vedieť kde? Povieme vám, len čítajte ďalej.

 

Na Ženevskom autosalóne opäť žiarila. Strieborná hviezda rozsvietila automobilový trh a diktovala trendy medzi luxusnými modelmi. Okrem špičkových atribútov, ktorými vozidlá Mercedes-Benz disponujú, sú zárukou prvotriednych služieb vrátane servisných. Tento rok je však výnimočný a pre zákazníkov prémiovej značky i mimoriadne štedrý. Mercedes-Benz ponúka okrem šesťročného bezplatného servisu ďalšie štyri roky práce pri pravidelnej údržbe zadarmo a originálne náhradné diely za férové ceny. Viac o novej kampani a desaťročnom servise nám porozprával riaditeľ servisnej siete Mercedes-Benz Slovakia Ing. Peter Wagner osobne. Čaká nás mimoriadne výdatné leto. So službami Mercedes-Benz Slovakia i bezstarostné.

 

 

Nová Škoda Superb stanovuje úplne nové štandardy v kategórii automobilov strednej triedy. Či už sa bavíme o skvelom modernom dizajne, pod ktorý sa opäť podpísal automobilový dizajnérsky guru značky Škoda Jozef Kabáň alebo sa pozrieme pod kapotu na plejádu nových preplňovaných motorov s výkonmi, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov.

 

 

Nie je obvyklé stretávať v našich uliciach čistokrvných Čerokézov. Teda už ani v Amerike nie. Namiesto slobodného pohybu v prérii sedia v rezerváciách a pojedajú svoje od daní oslobodené hamburgery. My však máme na mysli Cherokee od legendárnej automobilky Jeep, ktorá prednedávnom spojila svoje sily s talianskym Fiatom. Z tohto spojenectva vzišiel napríklad šikovný Jeep Renegade, ktorého oblejšia sestra sa volá Fiat 500X

 

 

Exkluzívny Švédsky crossover Volvo XC70 stojí podľa svojho číselného označnenia uprostred medzi svojimi severskými súrodencami. Menšia XC60-ka oslovuje svojimi modernejšími líniami generáciu mladších vodičov, naproti tomu nedávno predstavená druhá generácia luxusného SUV XC90 naplno boduje v konkurencii veľkých luxusných SUV. Volvo XC70 je však z úplne iného cesta. Niežeby mu niečo chýbalo, práve naopak. Ponúka svojský, nezameniteľný štýl a jedinečnosť v danom segmente, o čom svedčí aj skutočnosť, že jeho jediným priamym konkurentom je Audi A6 Allroad a Subaru Outback.

 

 

Súčasná kozmológia nazýva pulzujúce hviezdy identicky, ako automobilka Nissan pomenovala svoj nový modelový rad. Ten sa bude o vašu priazeň uchádzať v konkurencii Golfov, Rapidov, Focusov, Elysée a mnohých ďalších v husto obsadenom segmente nižšej strednej triedy.