December 2010 - Január 2011

Chcete nájsť pre ženu darček, ktorý jej uľahčí život? Ak áno, obdarujete ju darčekovým balením Urinal®, ktorý spoľahlivo pomôže riešiť problémy s  močovými cestami.

Hľadáte perfektný darček pre perfektného muža? Viete, že má problém, ktorý nechce alebo nevie vyriešiť? Pomôžte mu darčekovým balením výživového doplnku Prostenal® PERFECT COMPLEX.

.

Čas stužkových večierkov, vianočných stretnutí, silvestrovských zábav a onedlho aj plesov sa približuje závratnou rýchlosťou. Nielen šaty, lodičky a šperky nám dodajú ten správny šarm.

Beauty & Fashion news

Petra Kochanová, kaderníčka, salón Luxus, Vlasy a Vy v bratislavskom Auparku.

Počas chladných zimných mesiacov máme chuť navštíviť masážne salóny, kúpele, bazény, miesta, kde môžeme relaxovať a starať sa nielen o pokožku tela, ale zrelaxovať aj našu psychiku. Čoraz viac myslíme na návštevu thajských masáží, ajurvédskych masáží, masáží na odbúranie celulitídy a vyhladenie pokožky tela. Ak si už predsa nenájdeme čas na návštevu a ošetrenie v salóne, nezabúdajme, že počas zimného obdobia treba venovať veľkú pozornosť najmä hydratácii pokožky tela, ktorá je namáhaná vplyvmi extrémne chladného a suchého vzduchu v prekúrených a klimatizovaných priestoroch.

Španielsky dizajnér Eugenio Loarce definuje svoj štýl ako barokový a ultrafeministický. Necháva sa inšpirovať všetkým, čo ho obklopuje – divadlom, kinom, maľbou… Medzi jeho veľké idoly patria všetci, ktorí vytvorili priemysel založený na krajčírskom umení.

Lýdia Eckhardt stavila túto zimu na vysoké podpätky a kožušiny, ktoré dominovali na módnej prehliadke v Starej tržnici v Bratislave. Pri tvorbe jednotlivých kolekcií sa inšpirovala mestami a miestami z celého sveta. Afrika, Sever, Južná Amerika, India, Paríž, Aljaška a Sydney. Medzi modelmi sa vynímali zvieracie motívy. Z farieb dominovali červená a čierna, béžová, sivá a staroružová. Nechýbala ani výrazná cykámenová a tyrkysová.

„Pracujem v „laboratóriu“ a takmer každý deň robím pokusy. Divadlo je totiž veľká alchýmia. Ani my sami mnohokrát nevieme, ako na javisku vypáli experiment pripravovaný niekoľko mesiacov.“ Eva Pavlíková však už za tie roky na javisku vie namiešať tie správne herecké ingrediencie. Na javisku v Divadle Andreja Bagara v Nitre doteraz vytvorila viac ako sedemdesiat divadelných postáv.

Konečne len vy dvaja. Kapustnicu plánujete vynechať, namiesto kapra urobíte rezne, koláčiky kúpite a hneď na druhý deň vyštartujete do hôr. Takto ste si Vianoce predsa vždy predstavovali. Unikol vám jeden malý detail. Čo na to on?

Čaká nás obdobie mnohých spoločenských akcií – od silvestrovských párty cez večerné posedenia, bály až po plesy. Sú to chvíle, keď chceme vyzerať čo najlepšie. Ak to chceme dosiahnuť, nestačí sa zamyslieť pred zrkadlom pár hodín pred akciou. „Mali by sme sa v pokoji zamyslieť, čo chceme na sebe zlepšiť, a začať s tým už v týchto dňoch,“ hovorí renomovaná odborníčka MUDr. Zora Haviarová z dermato-kozmetického centra Cosmed v Bratislave.

Dámska jazda je spoločenská akcia, na ktorú sa dámy, bez preháňania, tešia celý rok. Krása vonkajšia aj vnútorná, oduševnenosť, oddanosť, empatia, rodina, práca, zodpovednosť, vzťahy, láska, priateľstvo... – toto všetko a ešte viac je ŽENA. Žena je zároveň témou číslo jeden popoludnia, ktoré zorganizovala špeciálne pre dámy spoločnosť RENAULT Slovensko. Už jeho tretí ročník sa uskutočnil 9. septembra 2010.

Dušan Tittel patrí nepochybne k najvýraznejším osobnostiam súčasného slovenského futbalu. Trojnásobný futbalista roka, trojnásobný majster Slovenska, štvornásobný víťaz slovenského pohára v 90. rokoch a napokon na sklonku športovej kariéry v roku 2001 i majster Cypru. Po roku 2002 nastúpil na vrcholové trénerské a manažérske posty na Slovenskom futbalovom zväze, ale aj v samotnom Slovane Bratislava..

Yuri Dojc (1946, Humenné, Slovensko) je jeden z najvýznamnejších kanadských fotografov. V roku 1968, keď ruské tanky prekročili hranice Československa, Yuri Dojc práve absolvoval jazykový kurz v Londýne. Krátko na to odišiel do Toronta so šiestimi dolármi vo vrecku. V súčasnosti patrí medzi špičku na svetovej fotografickej scéne. Jeho diela sú zastúpene v mnohých súkromných zbierkach a popredných galériách po celom svete.

Židovka je sugestívny, emocionálny a hlavne skutočný príbeh o snoch, trpkosti života a vrtkavosti osudu. Rozhovor so spisovateľkou a žurnalistkou Andreou Coddingtonovou, autorkou nového románu Židovka.

Mladá výtvarníčka Simona Piterková (1990, Dvorany nad Nitrou) študovala úžitkovú maľbu na Cirkevnej škole úžitkového výtvarníctva sv. Lukáša v Topoľčanoch. Už predtým, ako začala študovať umenie na strednej škole, bolo jej veľkým koníčkom maľovanie. Farba ju fascinovala už odmalička. Pokým si iné dievčatá v jej veku kreslili bábiky a princezné, Simona už vtedy začala vytvárať prvé abstraktné obrazy. Celé detstvo si kreslila a maľovala a ako samouk bez odborného vedenia sa postupne posúvala tam, kde je teraz.

Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., pôsobí na Slovenskom bankovom trhu už 18 rokov. Jej klienti za ten čas uzatvorili viac ako 3 milióny zmlúv o stavebnom sporení a investovali do svojho bývania vyše 6,2 miliardy eur. Stavebné sporenie – to však nie sú len čísla, ale aj ľudské osudy, osobný prístup ku klientom a dobrý pocit z pomoci státisícom občanov lepšie bývať – myslí si Ing. Erich Feix, člen predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.

Gaspard Ulliel sa narodil v roku 1984 v Neuilly-sur-Seine vo Francúzsku a dosiaľ žil len v Paríži. Väčšinu svojich štúdií strávil na bilingválnej škole. Priťahovalo ho umenie, predovšetkým kreslenie a maľovanie. Od útleho veku sníval, že sa stane architektom. Osud však preňho pripravil inú cestu.

„V Schill Dental Clinic už 7 rokov pracujeme s unikátnou stomatologickou technológiou, ktorú nenájdete u každého zubára. Ide o CEREC (Ceramic reconstruction) – modernú technológiu, ktorá umožňuje zhotovenie celokeramických zubných rekonštrukcií a náhrad v priebehu jedinej návštevy zubára. S CERECom mám bohaté skúsenosti. Podarilo sa nám zvýšiť kvalitu života množstvu spokojných pacientov, ktorým sme pomocou CERECu vykonali viac než 15-tisíc rekonštrukcií. Pri použití CERECu odídete od nás s permanentnou celokeramickou korunkou či výplňou už po jedinej návšteve. Náhrada farbou úplne splynie s vaším chrupom a má dlhú životnosť.

Pravidelné meranie krvného tlaku v pokojných domácich podmienkach je podľa lekárov najobjektívnejším obrazom o jeho hodnotách.

V predchádzajúcich číslach časopisu sme sa oboznámili so základmi Tradičnej čínskej medicíny, opísali sme si jej hlavné liečebné metódy – fytoterapiu a akupunktúru. Venovali sme sa podrobne jednotlivým životne dôležitým orgánom tela a ich hlavným funkciám z pohľadu TČM. Cieľom bolo, aby tieto základné informácie o princípoch Tradičnej čínskej medicíny umožnili vám, čitateľom, lepšie pochopiť, ako sa TČM pozerá na zdravie a chorobu človeka a aké metódy diagnostiky a liečby používa. TČM zahŕňa v sebe štyri tradičné čínske ozdravné metódy pre harmonizáciu a zdravie organizmu, z ktorých mnohé sú už známe aj u nás.

Znie to možno neuveriteľne, ale je to tak. Áno, aj naše telo potrebuje dizajn. Tak, ako sochárovi vzniká pred jeho očami nový objekt, tak v Hypoxi budete týmto objektom práve vy. Neveríte? Príďte sa presvedčiť sami... Nielen o tom sa náš redaktor MUDr. Martin Petráš porozprával so šéfom Hypoxi Ing. Ľudom Gogom.

Horoskopy

Líder v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, cestovná kancelária SATUR prichádza v týchto dňoch so širokou ponukou pobytov pre budúcoročné leto. A že je z čoho si vyberať, svedčí ponuka 317 ubytovacích kapacít v 168 letoviskách. Vyše 150 hotelov je pripravených so službami ultra/all inclusive, 164 hotelov disponuje rodinnými izbami a v ponuke je aj 66 de luxe hotelov pre tých najnáročnejších. Ak sa rozhodnete vybrať si dovolenku už teraz, stačí zaplatiť len 20 % z celkovej sumy a zvyšok v splátkach v termínoch podľa dohody a bez navýšenia do nástupu na dovolenku. V sezóne 2011 môžete v rámci first moment zliav získať extra zľavu 3 percentá v hoteloch označených ako XXL zľava.

České hlavné mesto má obrovskú výhodu. Nie je tak ďaleko, aby ho našinec nemohol navštíviť kedykoľvek, ani tak blízko, aby sa nemohol pochváliť, že vôbec niekde bol. Ešte jedno plus? V meste dobrého vojaka Švejka máte o zábavu postarané.

Plánujete schudnúť na dlhšie, a len preto, že to robia aj iné ženy? Odpovedzte na otázky v našom teste a zistite, aký typ ste podľa toho, ako cvičíte a čo konzumujete...

Najnovší film režiséra Jamesa Mangolda Zatiaľ spolu, zatiaľ živí, (Knight and Day), ktorý prišiel do našich kín v tomto lete (premiéra: 1. 7. 2010 – Slovensko; 27. 7. 2010 – Česko) je oficiálne označovaný ako akčný a komediálny triler. Herecké hviezdy typu Tom Cruise a Cameron Diaz, ktoré v ňom hrajú ústredné postavy, sú dostatočnou garanciou návštevnosti tohto filmu, a to kdekoľvek na svete.

Názov divadelnej hry Davida Mameta je natoľko sugestívny, provokatívny, drzý a hrubý, že akýkoľvek iný by bol pre recenziu neospravedlniteľným omylom. Práve názov hry je totiž to najlepšie, čo v súvislosti s touto hrou autor vymyslel a čím prinúti prakticky skoro každého okoloidúceho zastaviť sa a znova a znova si prečítať ten názov na reklamnom pútači... Nie... Nie, nie je to omyl, naozaj tam je napísané „Sexuálna perverzita v Chicagu“!

Renault Clio RS Gordini & Megane Renault Sport,  Alfa Romeo Giulietta,  Hyundai ix20,  Suzuki Swift,  Mini Country Man

Oba majú vábivé tvary, sú maximálne športové, majú nad 200 koní, dvojlitrový benzínový motor, ale súčasne majú dva absolútne odlišné charaktery. Sú to skrátka autá dvoch tvárí. Ktoré z nich je teda lepšie? Obratnejší Renault Clio RS či mohutnejší Mégane Renault Sport? Bez ohľadu na cenu nám pripomínajú súrodenecký vzťah, aký majú napríklad Lamborghini Gallardo a Lamborghini Murcielago. Športové Renaulty sme si mali možnosť vyskúšať už v minulosti. Dnes sú však opäť o čosi lepšie, krajšie, ale hlavne športovejšie a zábavnejšie. Aspoň to tak tvrdia ich výrobcovia a nakoniec aj odborná verejnosť.

Keď vykukne spoza rohu, na malú chvíľu zaváhame. Je to skutočne ona? Nová Giulietta? Podobnosť s modelom MiTo sa však okamžite rozplynie a my stojíme pred ďalším nádherným dielom, ktorý po dlhých siedmich rokoch nahrádza stále atraktívnu 147. Nová Alfa Romeo Giulietta je skonštruovaná s dôrazom na pohodlie a bezpečnosť vodiča, pri zachovaní maximálneho pôžitku z jazdy. Aj preto je každá Giulietta štandardne vybavená špičkovým systémom Alfa DNA, ktorý prispôsobuje reakcie automobilu rôznym štýlom jazdy – od komfortnej cez športovú až po režim optimalizujúci jazdné vlastnosti na mokrej či zasneženej vozovke.