December 2021

Advent začína už v novembri, dni sa výrazne skrátili, tak prečo si ich nepredĺžiť svetelnými reťazami a sviečkami a neskrášliť romantickými dekoráciami, ktoré sa postarajú o príjemnú atmosféru? Už onedlho sa naše domácnosti rozžiaria mäkkým svetlom vianočných svetielok a vôňa koláčikov sa bude niesť vzduchom. Inšpirujte sa našimi tipmi na trblietavý čas medzi končiacou jeseňou a Vianocami.

 

Vďaka kombinácii vegánskej receptúry, organických extraktov a bio balenia ponúka Paul Mitchell® Clean Beauty prirodzené a udržateľné produktové riešenie. K dispozícii sú stylingové produkty pre ešte väčší lesk a poddajnú fixáciu.

Hoci je adventný čas určený na to, aby sme sa stíšili, spomalili a venovali aj sami sebe, len málokomu sa to pre všetky povinnosti podarí. Skúste niektorý z našich jednoduchých návodov a uvidíte, že sa to dá!

Ako globálna značka oslovujeme kultúry blízke i ďaleké, inšpirujeme sa ich tradíciami a rozmanitosťou. Teší nás, že už nemusíme cestovať len v našich snoch a srdciach, ale vzdialené miesta môžeme opäť objavovať naživo. Ešte väčšiu radosť nám robí to, že vám môžeme predstaviť tri darčekové balíčky starostlivosti o vlasy v úplne novom balení, ktoré je inšpirované tradičným folklórom, ktorý nás uchvátil pri našom túlaní po svete.

Predstavte si, že dostanete 25 eur. Na čo by ste ich minuli? 25 eur mesačne zabezpečí pre chudobné deti z africkej Kene a Etiópie prežitie a lepšiu budúcnosť, v akú kedy mohli dúfať. Do projektu podpory vzdelania detí, ktorý vytvorila a koordinuje Nadácia Integra, sa zapojilo už 970 slovenských darcov a pomáhajú tak meniť svet k lepšiemu. Spolu podporujú takmer 1 000 detí z tých najchudobnejších rodín v Keni a Etiópii. Len 25 eur mesačne zabezpečí dieťaťu jedlo, pitnú vodu, školské pomôcky, výučbu, zdravotnú starostlivosť a v prípade potreby aj bývanie. Neskôr si vie vďaka získaným vedomostiam a zručnostiam nájsť prácu a postarať sa o seba a svoju rodinu. „Je úžasné, keď vidíte, ako sa taká malá finančná čiastka mení na svetlú budúcnosť niekoho iného,“ hovorí Lucia z Bratislavy, ktorá sponzoruje vzdelanie 15-ročnej Miriam z Kene.

 

Legendárne hranolčeky McCain, ktoré stačí iba vysypať na plech a nechať piecť v rúre, poznáme všetci. A keďže McCain, výrobca zemiakových mrazených produktov, veľmi dobre pozná trendy v gastronómii a naše chuťové poháriky, neustále sa snaží prekvapovať vynikajúcimi novinkami. Práve teraz k nám prichádzajú zemiakové dobroty, ktoré sú nielen chutné, ale aj kvalitné a pripravené z najlepších odrôd zemiakov. Navyše, sledujú aj vyvážený životný štýl a ich výroba je šetrná k prírode.

Záleží vám na spokojnosti blízkej rodiny, no pritom nezabúdate ani na vlastné potreby? Mesačne tak mnoho investujete do starostlivosti o domácnosť, o plnohodnotné bývanie, o zdravie a krásu. Prichádzate do kontaktu s rôznymi prípravkami, dezinfekčnými či skrášľovacími kúrami, ale aj tak vaša snaha neprináša želaný efekt? Predpokladáme, že nedostatky pripisujete len samotným prípravkom. No pozreli ste sa lepšie na kvalitu vody, bez ktorej by inak väčšina z nich neúčinkovala? Našou dnešnou témou je škodlivosť tvrdej vody.

Potrebujete poriadnu vzpruhu pre vašu pleť? Siahnite po sérach, ktoré v starostlivosti zažívajú svoj veľký boom. Preto značka NIVEA prichádza na trh s dvoma horúcimi anti-age koncentrovanými novinkami, pri ktorých si profesionálne výsledky vychutnáte i pri domácej starostlivosti.

Chystáte sa na ples? Ak to opatrenia dovolia a plesová sezóna bude, máme pre vás zopár tipov, ako na plese zažiarite. Nechajte módnu políciu bez slov nad dokonalým outfitom.

Objavte intenzívne žiariace minerálne pigmenty od Annabelle Minerals, ktoré dodajú hviezdny finiš každému mejkapu a rozžiaria aj nenalíčenú tvár. Presvedčte sa sami.

Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov - THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. dodal 36 slnečných kolektorov na unikátny projekt solárneho systému na ohrev teplej vody v Rakúskom Tirolsku. Spolu 36 kusov slnečných kolektorov TS300 bolo inštalovaných na hygienické účely na hlavnej chate v chatkovej dedinke Hygna v Reith im Alpbachtal. Zakázku realizoval montážny partner, firma Quest elements s.r.o. Informoval o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU.

Vedúci predstavitelia európskeho chemického priemyslu vyzvali 2.decembra 2021 Európsku komisiu, aby bezpodmienečne aktívne spolupracovala na vytvorení chemického Plánu transformácie priemyslu EÚ s cieľom finančnej podpory zabezpečenia rozsiahlych investícií potrebných na splnenie cieľov Európskej zelenej dohody (Green Deal ), keďže v prípade prijatia týchto predpisov by mohlo byť z trhu vylúčených až do 12 000 chemických produktov, čo predstavuje až 25-40 % z celkového portfólia chemických výrobkov spracovávaných v chemickom a následných priemysloch EÚ. Išlo by o zásadný zásah do priemyselného sektora EÚ, ktorého dopady sú obrovské, keďže náhrady ako produktov tak ani ich nových výrobných technológií nie sú v súčasnosti známe a dostupné. Informoval o tom Ing. Roman Karlubik, MBA, prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR.

BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a.s. sú v súčasnosti pre svojich klientov, s určitými opatreniami, otvorené. Rovnako, ako všetky ostatné slovenské liečebné kúpele, fungujú na výnimku z Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva č. 263, § 2, odst. 2, písmeno a. zo dňa 24.11.2021. Teda môžu bez väčších obmedzení poskytovať služby pre svojich klientov za predpokladu, že sa maximálne dodržiavajú všetky hygienické opatrenia. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Urobte radosť svojim blízkym na Vianoce  a kúpte im pod stromček exkluzívnu darčekovú kazetu produktov značky Vincentka. Darujete tak prevenciu z prírody práve v čase najväčšieho výskytu chorôb. Radosť z kazety budú mať predovšetkým tí čo majú oslabený imunitný systém, alergici, ale aj tí čo si potrpia na prevenciu pred chorobami. Najjednoduchšie je objednať kazetu na ehospe Vincentky, kde sú na výber aj ďalšie produkty Vincentky a s ňou súvisiace výrobky vhodné aj na Vianoce, napríklad inhalátory, čokoládu so soľou Vincentka a plyšového maskota – dinosaura Vincenta.

Vyhliadku s útulňou uviedli do prevádzky nad bývalým vlekom v meste Svidník. Stavba v ťažko prístupnom teréne si vyžiadala celkové náklady 80 508€ a vybudovali ju s finančnou podporou viacerých subjektov. Na jej realizáciu prispeli Prešovský samosprávny kraj, Oblastná organizácia cestového ruchu ,,Šariš - Bardejov“, KLM real estate, a.s., Šariš centrum, a.s. a mesto Svidník. Jedinečný výhľad z veže ukazuje panorámu mesta Svidník od Pamätníka sovietskej armády až po lesný komplex Osy.

Od 29.11.2021 sú zamestnávatelia povinní dodržiavať OTP režim, podľa ktorého majú povolený vstup na pracovisko výlučne zamestnanci, ktorí sú očkovaní, prekonali ochorenie COVID-19, alebo sú testovaní. Podiel neočkovaných, alebo tých ktorí ochorenie neprekonali, je v chemickom a farmaceutickom priemysle podľa dostupných dát v priemere okolo 22 %. Od tohoto priemeru sa odlišujú niektoré veľké výrobné podniky, kde požiadavky OP nespĺňa zhruba 36 % pracujúcich, v niektorých podnikoch dokonca až 45%. Testovanie však firmy považujú za nadbytočnú byrokratickú záťaž a zvýšenie nákladov a preto by bolo vhodné aby vláda k tomu prijala dodatočné legislatívne, ale aj materiálové (testy zdarma) zabezpečenie a lepšiu distribúciu. Informoval o tom Ing. Roman Karlubik, MBA, prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR.

Slávnostný Silvestrovský pobyt – Silvester 2021 v hoteli Alexander v BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽOCH, a.s. môžu prežiť hostia v dňoch 27.12. 2021 až 2.1.2022. Na výber majú pobyty v dĺžke 3 až 6 nocí v režime OP (očkovaní, prekonaní). Ceny v dvojposteľovej izbe v hoteli Alexander pre jednu osobu začínajú pri pobyte na 3 noci od 330 EUR. Navyše prebieha akciová zľava -50€ na osobu a pobyt z uvedenej sumy.

Popredný slovenský výrobca drevohliníkových a drevených okien – spoločnosť MAKROWIN, s.r.o., Detva, sa zúčastnil rozsiahlej rekonštrukcie historickej budovy Slovenskej lesníckej a drevárskej knižnice (SLDK), ktorá je akademickou knižnicou Technickej univerzity vo Zvolene a špecializovanou vedeckou knižnicou pre oblasť lesníctva a drevárstva v Slovenskej republike. Na stavbu dodal a inštaloval drevené okná MAKROWIN 88 v počte 186 kusov, ktoré majú spolu 682 kusov krídel. Celková plocha okien zaberá 627 m2 a ich hmotnosť je 29 ton. Na výrobu okien použili 6,5 km eurohranola. Informuje o tom riaditeľ spoločnosti Makrowin Dušan Majer.

Elektrická kolobežka je obrovským hitom po celom svete a výnimkou nie je ani náš domáci trh. Ten poskytuje dostatok možností, ako si zaobstarať tento ekologický dopravný prostriedok a užívať si jazdu mestom, menšími prevýšeniami alebo aj ťažkým terénom. Áno, čítate správne, elektrická kolobežka s obrovským výkonom a silným odpružením existuje. Kompletnú ponuku kolobežiek pre každého nájdete v obchode Planeo.

Záhadná a zároveň otvorená celému svetu. Extravagantná a na opačnej strane ponorená do vlastného sveta. Výstredná i striedma, emotívna i pokojná. Milujúca, vášnivá, a rovnako tak vysoko racionálna a rozumná. Julia Roberts ako tvár aktuálnej kampane Chopardu žiari ako diamant.

KORRES je grécka kozmetická značka, ktorá sa zrodila v roku 1996 v najstaršej homeopatickej lekárni v Aténách. Založil ju lekárnik Giorgos Korres s chemickou inžinierkou Lenou Korres. Spoločne veria v silu prírodných ingrediencií v spojení s najnovšími vedeckými poznatkami. Inšpiráciu čerpali v Grécku, v jej prírode a dávnych receptúrach i domácej vede a v kultúre. V súlade so svojim presvedčením, svedomím prináša spoločnosť na trh vždy iba bezpečné a stopercentne testované výrobky, ktoré prešli ich interným procesom Full Circle Skincare. Žiadne výrobky Korres ani ich jednotlivé zložky nie sú testované na zvieratách a ani sa nepredávajú v krajinách, ktoré tieto postupy schvaľujú. Výrobky neobsahujú minerálne oleje, parafínové vosky, silikóny, parabény a naviac sú vložené do ekologicky šetrných obalov. Pleťová kozmetika je nabitá probiotikami a prebiotikami a je založená na blahodarných účinkoch gréckeho jogurtu. Udržuje v rovnováhe kožnú mikroflóru, vyživuje pleť do hĺbky, zanecháva ju hladkú, vláčnu a na prvý pohľad zdravú.

Posledný mesiac v kalendári je tu a s ním najkrajšie sviatky v roku. Teraz viac ako inokedy myslíme na to, čo môžeme robiť inak, čo by sme mohli zmeniť a čo zlepšiť. A s tým súvisia aj predsavzatia, niektorí ich možno síce odkladajú až na január, ale niektoré výzvy nemusíme riešiť výhradne až s príchodom Nového roka. Čo tak sa s tým „popasovať“ už teraz?

Navrhovať módu na červený koberec, premiéry, udeľovania cien či celebritné párty nie je „len tak“. Žiada si to veľkú dávku predstavivosti, talentu, zručnosti a nekončiacej inšpirácie. A kto by predstavy žien o dokonalých šatách zvečnil lepšie ako ženy samotné?

Obľúbená herečka, mama a nadšená šoférka Monika Hilmerová nám prezradila, ako dobíja energiu nielen sebe, ale aj štvorkolesovému členovi rodiny. Dozviete sa, kde rada trávi dovolenky, čo nemôže chýbať v jej batožine, ale aj to, či zvláda starostlivosť o auto úplne samostatne. Ako ambasádorka elektromobility pre značku ŠKODA vám zároveň poskytne zopár tipov, ako si zvyknúť na spolužitie s elektrickým autom alebo na čo sa zamerať pri výbere toho pravého vozidla pre vašu rodinu.

Nová SL od značky Mercedes-AMG, najnovšia verzia ikony, sa vracia k svojim koreňom s klasickou látkovou sklápacou strechou a so športovým charakterom. Súčasne je tento luxusný roadster ako vozidlo s variantom sedadiel 2+2 vhodný na každodenné jazdenie a svoju silu po prvýkrát prenáša na cestu aj s náhonom na všetky kolesá. Špičkové komponenty ako podvozok so systémom AMG ACTIVE RIDE CONTROL s aktívnou stabilizáciou nakláňania, riadenie zadnej nápravy, keramická vysokovýkonná kompozitná brzdová sústava AMG, ktorá sa dodáva na želanie, alebo sériové svetlomety DIGITAL LIGHT s funkciou premietania zvýrazňujú športový profil. V súhre so 4,0-litrovým motorom AMG V8 biturbo vzniká najdokonalejší jazdný zážitok. Značka Mercedes-AMG úplne samostatne vyvinula SL v Affalterbachu ako výkonný luxusný model. V čase uvedenia na trh budú spočiatku k dispozícii dva modely s motorom AMG V8.

Častokrát sú to modriny skryté pod oblečením, psychické týranie zamaskované krásnym úsmevom či každodenné kontroly, podceňovanie a spochybňovanie. Násilie na ženách a ich deťoch - téma, ktorá je čím ďalej, tým aktuálnejšia po celom svete a zaslúži si patričnú pozornosť. Lidl si ako jeden z najväčších slovenských zamestnávateľov uvedomuje svoju spoločenskú zodpovednosť a preto svoje sily spojil s Alianciou žien v rámci projektu Medzi nami dievčatami.

Pečenie koláčov, upratovanie, plánovanie Vianoc a k tomu ešte zamestnanie – to všetko sa spája najmä so stresom, aby bolo všetko dokonale pripravené. Často tak pri chystaní prekvapení pre druhých zabúdame myslieť na seba. Obdobie pred Vianocami by však malo byť aj časom dopriať si niečo výnimočné a originálne.

Slnečné okuliare sú súčasťou letných i zimných outfitov, no ich primárna funkcia nie je byť módnym doplnkom, ale najmä ochranným prvkom. Zamysleli ste sa niekedy pri výbere slnečných okuliarov nad nimi v takomto zmysle? Doprajte svojim očiam len to najlepšie.

Juraj Tabaček sa stal tvárou kampane, ktorá poukazuje aj na iné jednoduché možnosti znižovania odpadu z jednorazových plastových fliaš, než je zálohovanie.

Upratať celú domácnosť nie je jednoduchá úloha, ani keď máte upratovanie celkom radi. Tak ako vám pri ňom pomáhajú kvalitné čistiace prostriedky a pomôcky na upratovanie vás odbremenia od zbytočne vynaloženej námahy, tak vám pomôžu aj naše tipy.

S rastúcou obľubou nikotínových alternatív rastú aj požiadavky ich užívateľov na funkcionalitu zariadení a ich dizajn. British American Tobacco patrí k najprogresívnejším inovátorom v tejto oblasti a na slovenský trh prichádza s technologicky doteraz najvyspelejším variantom svojho zariadenia na zahrievanie tabaku.