Máj 2020

Kvôli koronavírusu bude tohtoročné leto pravdepodobne bez verejných kúpalísk. Deti aj mnohí dospelí sú zavretí doma a určite ich poteší možnosť okúpať sa v domácom bazéne. Ak ho už máte, alebo zvažujete, že aj vy si ho vybudujete, máte najvyšší čas zorganizovať si to tak, aby ste si ho tento rok aj užili. Práve na to potrebujete slnečné kolektory na ohrev, sezóna sa vám tak predĺži až na 7 mesiacov v roku. Exteriérový bazén by mal mať plochu slnečných kolektorov na úrovni cca 50% z plochy bazéna, interiérový na úrovni 80 až 100%. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ najväčšieho domáceho výrobcu slnečných kolektorov, firmy THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o.

Súčasná situácia okolo koronavírusu vedie mnohých ľudí k tomu, že posilňujú rôznymi spôsobmi svoju imunitu. Zvyšujú tak všeobecnú obranyschopnosť svojho organizmu a tým aj šancu, že neochorejú, alebo že ochorenie bude mať ľahší priebeh. Okrem vitamínov a otužovania sa stáva čoraz populárnejším pri posilňovaní imunity aj používanie preventívnych výplachov nosových dutín a nosohltanu. Zaznamenal to na zvýšenom predaji aj výrobca Vincentky NASALIS, akciová spoločnosť Vincentka.

Jedna z popredných firiem pôsobiacich na slovenskom trhu a zaoberajúcich sa automatickou reguláciou kúrenia - TECH CONTROLLERS, je zároveň výrobcom mikroprocesorov pre regulácie vykurovania. Na svojich inovovaných webových stránkach predstavuje zákazníkom nielen možnosť zoznámiť sa s celým sortimentom firmy, ale aj vytvoriť si vlastné zostavy, vrátane orientačnej ceny. Dozvedia sa aj to, kde si môžu výrobky kúpiť a u koho si ich dať nainštalovať. Informuje o tom obchodný reprezentat firmy TECH CONTROLLERS Jaroslav Kuča.

Nadnárodný projekt ChemTube, realizovaný v rámci európskeho programu ERASMUS+, je zameraný na zlepšenie kvality vzdelávania v chemickom a farmaceutickom priemysle. Realizuje sa s pomocou využitia odbornej videodokumentácie a aktívnej spolupráce vzdelávacích inštitúcií s podnikateľským prostredím. V apríli 2020 sa mali projektoví partneri stretnúť vo Viedni, ich plány však narušila pandémia koronavírusu. Keďže sa nemohli stretnúť fyzicky, vyriešili to v dňoch 28.-29.4. 2020 online formou. Informovala o tom Silvia Surová, generálna sekretárka Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR, ktorý je partnerom projektu.

Zdravá pokožka je prirodzenou bariérou pred prenikaním baktérií do tela. Časté umývanie ju však vysušuje, narušuje jej celistvosť, koža popraská a lúpe sa. Preto je potrebné pokožku pravidelne hydratovať kvalitným hydratačným krémom. Vďaka obsahu prírodných minerálnych solí a iných látok je jedným z najlepších takýchto prostriedkov Vincentka krém. V posledných mesiacoch situáciu komplikuje potreba zvýšenej hygieny a dôkladného umývania rúk, ku ktorým vyzývajú zdravotníci v rámci prevencie pred koronavírusom. Viac ako inokedy sa tak na ošetrenie pokožky odporúčajú hydratačné krémy, ktoré majú aj regeneračné účinky. Pokožke rúk robia dobre aj látky s obsahom glycerínu.

V rámci uvoľňovania protiepidemiologických opatrení v súvislosti s koronavírusom sú plne prístupné vonkajšie turistické atrakcie aj na severovýchode Slovenska. Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Šariš – Bardejov odporúča všetkým turistom aby to využili na jarnú prechádzku po obnovenom náučnom turistickom chodníku Čierna mláka-Bardejovské Kúpele. Revitalizácia chodníka prebiehala v októbri a decembri minulého roka, keď sa realizovala hlavná časť prác. Na jar boli na trase inštalované netradičné vtáčie búdky a dokončená rozhľadňa a jej okolie na vyhliadke na Hrad Zborov. Informuje o tom riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

Medzi netradičné realizácie slnečných kolektorov z produkcie firmy THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. sa zaradil aj hotel Landhaus St. Georg, ktorý sa nachádza v krásnom alpskom prostredí v blízkosti rakúskeho lyžiarskeho strediska Schladming. Pri modernizácii technologického zariadenia na ohrev vody v hoteli bolo inštalovaných 16 solárnych kolektorov TS 500 s účinnou plochou kolektorov 36 m². Kolektory ohrievajú vodu v 3 nových akumulačných zásobníkoch, každý s objemom 800 l a celkovým objemom 2 400 l, ktoré nahradili už dožívajúce pôvodné bojlery pochádzajúce ešte z roku 1988. Systém je dimenzovaný tak, aby počas letnej sezóny pokryl potrebu teplej vody pre 40 – 50 hostí bez dodatočného ohrevu kotlami. Informuje o tom Tomáš Jančařík, vedúci obchodného oddelenia THERMO|SOLARU.

V Bardejovských kúpeľoch, a.s. začala v utorok 12.mája 2020 obmedzená prevádzka, zatiaľ iba pre klientov zdravotných poisťovní. Stalo sa tak po šesťtýždňovej nútenej odstávke spôsobenej opatreniami súvisiacimi s pandémiou koronavírusu. Kúpele budú fungovať za prísnych protiepidemiologických opatrení odporúčaných hygienikmi. V priebehu týždňa očakávajú nástup 250 až 300 klientov zdravotných poisťovní, s ich následným zvýšením na 400 až 500 klientov. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Zdravé a krásne vlasy sú snom každej ženy, realita je však často iná. Vlasy sú denne vystavované nepriaznivým vplyvom životného prostredia a, bohužiaľ, často aj nešetrnej starostlivosti. To všetko je príčinou ich poškodenia a následnej náchylnosti na lámanie. Igor Sedlák, víťaz súťaže Kaderník roka 2019 v kategórii Dámsky komerčný účes Slovensko a ambasádor vlasovej kozmetiky AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT radí, na čo si dať pozor.

Máj nám už pomaly klope na dvere a keďže parfumérie boli dlho zatvorené, možno sa vám už minuli vaše obľúbené vône. Teraz ich jednoducho môžete vyhrať v našej súťaži a dokonca dvojicu vôní DSQUARED2 – Green Wood a Red Wood, najnovšie vône, ktoré kúpite vo FAnn parfumérii. Desiati z vás môžu tieto úžasné, nadčasové, moderné a štýlové vône vyhrať.

Množstvo mailov, niekoľko videohovorov, mobil vždy po ruke. Zrejme takto nejako to vyzerá aj vo vašej domácej „kancelárii“. Pýtate sa, ako v tomto domácom a stereotypnom prostredí využiť svoj šatník?

Ženy dneška sú hrdinky! Odhodlané zvládnuť každú náročnú situáciu. Komplikované pracovné úlohy i mnohopočetnú rodinu, nehovoriac o home office počas karantény! Zároveň sú však tie najsrdečnejšie bytosti, plné citu a lásky. Toto spojenie sily a duševna je veľmi blízke aj šperkárskemu domu Chopard, pre ktorý je srdce už dlhé roky znakom odvahy a synonymom statočnosti.

BVLGARI, prestížny rímsky šperkár, ohlasuje svoju investíciu do projektu s názvom Kvetinové poklady Indie. Projekt realizuje v spolupráci s výrobcom parfumov, spoločnosťou FIRMENICH, a lokálnou partnerskou spoločnosťou JASMINE CONCRETE. Pilotný projekt, ktorý sa realizuje v priebehu troch rokov od roku 2019 do 2021 má za cieľ vytvoriť nový model jazmínovej farmy pre 100 rodinných fariem v dvoch regiónoch indickej pestovateľskej oblasti Tamil Nadu.

Sú silné, odvážne, vzdelané a tak všeobecne úžasné. V bežných časoch ich prácu berieme viac ako samozrejmosť, aj keď vieme, že by sme ju všetci určite nezvládli. V čase svetovej pandémie však tieto ženy doslova zachraňujú svet, a preto sú tento mesiac aj našimi najväčšími hrdinkami.

Po prvýkrát na Slovensku predstavila značka Mercedes-Benz nový automobil v čisto virtuálnej premiére. Nový Mercedes-Benz GLA divákom predstavil ambasádor značky Sajfa s produktovým expertom Mercedes-Benz Slovakia Petrom Krajčím 21. apríla 2020 o 18.30 v živom vysielaní na Facebookovom profile Mercedes-Benz Slovakia a na Instagrame Sajfu.

V prvú marcovú sobotu sa vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese konal 2. ročník rodinného bežkárskeho eventu s názvom Renault Rezká Bežka. Toto jedinečné podujatie potvrdilo svoj veľký potenciál na ďalší rozvoj a pokračovanie. A preto po úspešnom 1. ročníku, ktorý sa konal minulý rok, sa na podujatie mohli opäť tešiť malí aj veľkí bežkári. Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič vyjadril potešenie z ďalšieho vydareného ročníka Renault Rezkej Bežky: „Sobotné preteky nám vyšli opäť na výbornú. Počasie bolo ideálne, bez vetra, v porovnaní s minulým rokom, kedy bolo mrazivo, bolo v sobotu veľmi príjemne, len tesne pod nulou. Od rána vládla v Areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese príjemná rodinná atmosféra. Každý kto sa zapojil určite potvrdí, že bežkárske trate v okolí Štrbského plesa sú síce náročné svojím profilom, ale nádherné svojím charakterom a prostredím, v ktorom sa nachádzajú. Tešíme sa z toľkej účasti a veríme, že pre mnohých sa stane toto zimné podujatie každoročnou zastávkou.“

Správne zvolená starostlivosť dokáže divy. Počas zimy výrazne chráni našu pokožku pred chladom a nepriazňou počasia, v lete je zase veľmi účinná proti silným slnečným lúčom. Ak sa však o pokožku adekvátne nestaráte, výrazne sa to na nej odrazí.

Najzdravším a ešte stále najlacnejším nápojom je čistá voda. Máme šťastie, že nám tečie z vodovodných kohútikov a nie sme odkázaní na nakupovanie vody v obchode.

Nosenie rúška sa už pre nás pomaly, ale isto stáva samozrejmosťou. Už sme si naň zvykli – len čo vychádzame cez dvere nášho domova, dávame si ho na tvár, aby sme chránili seba aj druhých pred šírením koronavírusu. Farebné, nápadité, s folk motívmi, vtipné aj klasické medicínske rúška sa stali nevyhnutnou súčasťou našich každodenných outfitov a symbolom tejto doby.

Kvalitne pripravené espreso a kávové špeciality sa na Slovensku tešia čoraz väčšej obľube a fanklub slovenských kávových fajnšmekrov rastie. Dopriať si pravé talianske espreso, ristretto či kapučíno v miestnej kaviarničke už považuje čoraz menej Slovákov za luxus, naopak, radi si ho vychutnávame na pracovných stretnutiach, rodinných vychádzkach alebo medzi nakupovaním. Pripraviť si aj v pohodlí domova excelentné espreso už nemusí byť utópia – vzhľadom na to, že sa sortiment domácich espreso kávovarov v profi kvalite rozšíril a tie sa stávajú cenovo dostupné aj pre slovenské domácnosti.

Chcete mať už dnes rozviate a zvlnené vlasy ako na letnej dovolenke pri mori? Vyskúšajte novinku od AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Nymph slaný sprej a premeňte sa hneď na morskú nymfu.

Túto jar/leto sa bude stále držať minimalistický štýl prezentovaný prirodzeným prístupom k vlasom a móde - prichádza obnovený záujem o tlmené, studené farby s neutrálnymi vlasovými tónmi inšpirovanými krajinou. Nezabudnite skočiť ku kaderníkovi po najnovšie trendy!

Čo sa stane, keď sa spojí chuť čokolády Kinder s chrumkavou oblátkou? Vzniknú Kinder Cards - kúzelné oblátky od obľúbenej značky. Kombináciu najtenšej oblátky s jemnou a prekvapivo krémovou náplňou si môžete dopriať pri aktivitách s rodinou.