Jún 2017

Tak ako sme zamilované do modelov a módnych doplnkov MOSCHINO od Jeremyho Scotta, tak sa určite zamilujeme aj do novej vône MOSCHINO pink fresh couture.

Prekrásne flakóny nových vôní Valentina, Valentino Parfums, vyzerajú ako haute couture modely slávneho módneho návrhára Valentina Garavaniho. Úchvatné farby flakónov týchto luxusných a vznešených dámskych vôni rozbúšia srdcia všetkých milovníčok vôní a luxusnej módy.

Krásne letné počasie sa na chvíľu objaví, potom ho vystrieda vietor a slnko nás skúša spoza mrakov. Toto nás predsa neodradí od blížiacej sa letnej dovolenky. Spomeňte si na tú poslednú. Chýbalo vám niečo nevyhnutné v dovolenkovom kufri? Je toho skutočne dosť, čo si potrebujeme pobaliť na tú priemernú 10-dňovú dovolenku. Tak vám ponúkame niekoľko zaručene dôležitých drobností, ktoré niekedy zaberú dosť veľa priestoru. No najdôležitejšie je mať so sebou kvalitné opaľovacie prípravky, antiperspirant, šampón a kondicionér, sprchový gél a telové mlieko s príjemnou letnou vôňou. Manikúru a pedikúru si dajte urobiť v salóne a dovolenka sa môže začať s úsmevom.

Slnko, voda, osviežujúce drinky, ale hlavne, relax. Konečne je tu letná sezóna. A s ňou horúce lúče presvetlia aj náš šatník. Pýta si vzdušnosť, ľahkosť, vzory i farby. Jednoducho, dovolenkové outfity, ktoré povedia za vás: „Mám sa fantasticky a užívam si leto“. Plynulú reč dovolenkárov ovláda nová kolekcia F&F.

Začala ako moderná rodinná firma na pobreží Kalifornie, za niekoľko rokov z nej bol svetový fenomén. Americkej značke Guess vďačíme za vyšúchané džínsy, ikonický outfit z filmu Späť do budúcnosti a dizajnérsky denim.

Mladá, krásna, aktívna a inšpiratívna žena. Presne taká je Soňa Skoncová, modelka, moderátorka a podnikateľka, ktorá sa počas svojho rýchleho pracovného tempa stíha venovať aj charitatívnym aktivitám. Ten rok sa stala novou tvárou projektu AVON Pochod proti rakovine prsníka. V rozhovore nám prezradila zaujímavosti nielen o tejto spolupráci.

Spoločnosť Pierre Fabre sa vďaka svojim dermatokozmetickým výrobkom, ktoré sa opierajú o farmaceutické odborné znalosti, stala lídrom na trhu dermatokozmetiky v Európe. Produkty obsahujúce výnimočnú liečivú vodu Avène sú vyvinuté podľa rovnakých pravidiel a etických zásad ako lieky. O filozofii spoločnosti Pierre Fabre nám porozprával človek najpovolanejší – generálny riaditeľ spoločnosti pán Eric Ducornau.

Hotel v zajatí prírody, obklopený lesom, a pritom neďaleko „centra“ Štrbského plesa. Veľmi jemne a s citom vsadený do okolitého prírodného prostredia. Útulný Wellness hotel Borovica**** je naozaj výnimočný. Presvedčte sa o tom na vlastnej koži a prežite to, čo nenájdete nikde inde v Tatrách.

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ - Bardejov bude aj v roku 2017 pokračovať v rôznych aktivitách na propagáciu tohto regiónu, ale aj podporovať projekty zvyšujúce jeho atraktivitu. Jej riaditeľ Radomír Jančošek preto očakáva, že počet návštevníkov sa oproti vlaňajšiemu rekordnému roku ešte zvýši. Najviac by malo prísť domácich turistov, rásť by mali aj počty Poliakov, Čechov a Ukrajincov.

Tohtoročné Športové majstrovstvá sa uskutočnia v niekoľkých etapách. Na celoslovenskej úrovni sa budú konať v utorok 13. 6. a v stredu 14. 6. 2017 v Čilistove – Šamorín, súťaž v stolnom tenise prebehne už v pondelok 12. 6. v Ružomberku. Súťažnými disciplínami sú futbal, volejbal, stolný tenis a atletika. 13.6. je slávnostný nástup plánovaný o 14.00 hod. (futbal a volejbal) a 14.6. o 9.00 hod. je slávnostný nástup na atletické disciplíny. Vyhodnotenie sa bude konať v stredu o 13.30 hod. Športové hry sa organizujú v 8 krajoch pre detské domovy štátne, akreditované subjekty, vrátane profesionálnych rodín patriacich do príslušného kraja. Každoročne sa konajú pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jána Richtera a v spolupráci s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny a víťazný detský domov dostane putovný pohár ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Bardejovské kúpele už po dvadsiaty raz za sebou slávnostne otvorili v piatok 2. júna 2017 hlavnú kúpeľnú sezónu, keď minerálne pramene požehnali zástupcovia štyroch cirkví pôsobiacich v bardejovskom regióne. Kúpele v súčasnosti disponujú vynovenými kapacitami vlani zrekonštruovaných hotelov Alexander a Alžbeta, moderným wellness centrom v hoteli Ozón a profesionálne zdatným personálom. Majú najširšie indikačné zameranie spomedzi všetkých slovenských kúpeľov a výnimočné minerálne vody, aké nemajú na Slovensku obdobu. To všetko vytvára perspektívy pre ich ďalší rast. Informoval o tom Jaroslav Komora, generálny riaditeľ Bardejovských kúpeľov.

Luhačovice znovu rozoznejú nástroje rezbárskych majstrov. Tradičné stretnutie sa tentoraz ponesie v rozprávkovom duchu. Celý týždeň od 5. do 10. júna môžete pozorovať, ako z krásneho materiálu vznikajú rôzne rozprávkové, filmové alebo divadelné postavy. Čo presne budú majstri rezbári vyrábať, je zatiaľ tajomstvom. Všetci návštevníci sú už teraz pozvaní na rozprávkovú vernisáž, ktorá sa uskutoční v sobotu 10. júna 2017 v luhačovickom kúpeľnom parku pri hudobnom altánku. Tohto ročníka sa zúčastnia rezbári: Martin Bořuta, Martin Cigánek, Petr Krajíček, Zdeněk Matyáš, Petr Eschler, Jiří Várblík. Diela predchádzajúcich ročníkov si záujemcovia môžu pozrieť v galérii. Diela s uvedenou cenou sú predajné.

Bardejovské kúpele nie sú len miestom oddychu, liečenia a relaxu. Čoraz častejšie sa do nich chodí za kultúrou. Sú jedným z najlepších miest severovýchodu Slovenka pre strávenie voľného času. Obľubujú ich aj rodiny s deťmi na jednodennú, víkendovú i pobytovú turistiku. K najatraktívnejším podujatiam tohtoročnej kúpeľnej sezóny s bohatým kultúrnym programom budú patriť Deň detí, Otvorenie kúpeľnej sezóny, Medzinárodné hudobné leto, Bardejovské kúpeľné dni, Alžbetínsky deň, Pivný festival a Hornošarišský Vínny festival. Informuje o tom generálny riaditeľ Bardejovských kúpeľov, a. s., JUDr. Ing. Jaroslav Komora.

Firemné aktivity môžu mať rôzne podoby. Jednu z najoriginálnejších ponúka spoločnosť ELESKO, a. s. V rámci teambuildingu ponúka majstrovské sceľovanie vín - firemné cuvée. Teambuilding je aktivita, ktorá sceľuje kolektív a rámci netradičného od firmy ELESKO je na jeho konci vlastné cuvée zákazníka. Cuvée je slovo francúzskeho pôvodu - označuje víno, ktoré vzniklo zmiešaním dvoch, alebo viacerých druhov vín.

Dočasný niekoľkomesačný výpadok predaja minerálnej vody Vincentka v sprejoch končí a zákazníci by ju mali opäť dostať v lekárňach a zásielkových obchodoch. Výpadok spôsobila nová legislatívna úprava Európskej únie týkajúca sa zdravotníckych prostriedkov. Akciová spoločnosť Vincentka, ktorá ako jediná má práva na plnenie Vincentky do obalov, tak musela absolvovať zdĺhavý proces recertifikácie svojich výrobkov. Informoval o tom riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., Ján Šumšal.

Obdobie dovoleniek sa pomaly, ale isto opäť začína a mnohé z vás už netrpezlivo čakajú na dátum, kedy budete môcť odcestovať do dovolenkovej destinácie. V dostatočnom predstihu si spisujete veci, ktoré v žiadnom prípade nesmiete zabudnúť vziať so sebou. Toto všetko je síce dobre, aspoň sa vyhnete stresom pár dní pred odcestovaním, ale vedeli ste, že mnohé slovenské rodiny si z dovoleniek nosievajú čoraz menej fotiek?

Letné mesiace sú za posledné roky charakteristické neutíchajúcimi búrkami, ktoré sa striedajú s extrémnymi suchami a horúčavami. Meteorológia sa z vás určite nestanú, ale je dobre vopred vedieť, ako zvládnuť horúce letné mesiace bez ujmy, aby ste vôbec nemuseli navštíviť žiadneho špecialistu. Ako teda prežiť v zdraví nasledujúce letné mesiace?

Väčšina žien rieši svoj vzhľad už v puberte. Ťažšie znášajú, že sa im na pleti objavuje hnisajúce akné, že majú pehy, že majú inú farbu vlasov, ako by chceli. Každá žena je svojim spôsobom jedinečná. Na každej žene sa inak prejavuje starnutie. Môže za to najmä genetická predispozícia, ktorú ženám odovzdávajú ich rodičia. Ak ale chcete byť krásna aj s pribúdajúcimi rokmi, poradíme vám zopár skvelých spôsobov, ako tento výsledok dosiahnuť, a to aj bez pomoci plastických chirurgov.

Ak vám s prichádzajúcim letom pribudlo do rodiny aj dlho očakávané vytúžené bábätko, máte o radosť postarané. Odkladáte všetky svoje záujmy nabok a prioritou vo vašom živote sa stáva maličký drobček.

Leto je charakteristické vysokými teplotami. Neraz sa však chceme schladiť v mori, ísť niekam do tieňa, poprípade sa vybrať na vysokohorskú turistiku. Ak však túžite zažiť niečo iné, dáme vám zopár tipov, ktoré rozhodne budú stáť za to.