Apríl 2014

Približne pred mesiacom otvorila novú predajňu v bratislavskom nákupnom centre Eurovea módna značka Napapijri. S uvedením trendového oblečenia sa spájala aj dražba originálnych diel známej výtvarníčky Gordany Turuk. Výťažok si na svoje konto pripísala 1. gynekologicko-pôrodnícka klinika na Kramároch. Krehké sklo jasne symbolizovalo krehkosť zdravia, v tomto prípade tých úplne najmenších, a zároveň podporilo myšlienku, aby si ľudia navzájom pomáhali. Najvzácnejší kúsok, sklenenú pozlátenú misu pomenovanú Šťastie, vydražili za tisícsedemsto eur. Symbolický šek si od majiteľa predajne Tomáša Seboka prevzal prednosta gynekologickopôrodníckej kliniky Igor Rusňák.

 

Keller Williams je najväčšou realitnou spoločnosťou v USA. Pracujem ako maklér pre uvedenú spoločnosť a rada vám poskytnem informácie a poradenstvo ohľadne kúpy alebo predaja nehnuteľnosti v štátoch USA, hlavne v Georgii (Atlante a okolí), ale aj na Floride a pod. Takisto vám poskytnem informácie o realitách, ktoré sú v centre mojej pôsobnosti cez webstránku cobbhouses.com. Kúpte si dom v USA, realitná maklérka Natalia, vám zaručene nájde dom vašich snov, viac sa dozviete na stránke  www.cobbhouses.com.  Natalií môžete písať po slovensky na mail:  narmour11@kw.com

 

Svet modelingu je komnatou krásnych žien, štíhlych figúr, vypasovaných rób, nádherných modelov, luxusných materiálov a jagajúcich sa farieb. Zhon, stres, vysoké nároky, otlaky či unavené telá sú poctivo ukryté v zákulisí. Kým verejnosť obdivuje krásu a dokonalosť, samotné modelky sú osobnosťami s vlastnými túžbami, životmi a ambíciami. My vám, milé Beauty&Woman čitateľky, predstavíme topmodelku svetovej kvality a dámu s veľkým „D“ a dobročinným srdcom. Topmodelka, matka, partnerka, ambasádorka charitatívneho projektu AVON proti domácemu násiliu a patrónka exkluzívnej knihy V dobrom aj v zlom a ešte v horšom Daniela Peštová. Elegancia, pôvab, čaro osobnosti a svieži vzhľad jej prinášajú rady obdivovateľov a pracovné ponuky. No dnes to nebude iba o kráse! Ženy ženám alebo svedectvo Daniely Peštovej, že pomáhať sa oplatí.

 

Značku Lancôme založil už v roku 1935 francúzsky vizionár Armand Petitjean. Legendárne kozmetické prípravky používajú ženy na celom svete. Vedeckí pracovníci Lancôme sa sústredili na výskum dermálnych kmeňových buniek, ktoré predstavujú nový zdroj prirodzenej regenerácie. Ďalšou novou kapitolou je výskum modernej biológie rastlín, v ktorom sa zameriavajú na obdivuhodnú regeneračnú schopnosť kmeňových buniek. Lancôme ako prvý na svete získava kmeňové bunky ruže Lancôme, najkomplexnejšiu regeneračnú aktívnu látku na svete.

 

Dokonalý, žiarivý a zamatovo- matný vzhľad dosiahnete s novým mejkapom PERFECTION LUMIÈRE VELVET od Chanel. Vaše pery budú zvodnejšie ako kedykoľvek predtým s novými rúžmi od Chanel, Rouge Coco, Rouge Coco Shine, Rouge Allure Velvet a Rouge Allure. Lesky na pery a kontúrky v prirodzených odtieňoch so zlatými trblietkami dodajú vašim perám neodolateľný a zároveň prirodzený vzhľad. Slivková, ružová, béžová, korálová, žiarivá červená, treba si iba vybrať ten váš obľúbený rúž, lesk, či kontúrku na pery.

 

Maybelline New York je značka inšpirovaná pulzujúcou energiou New Yorku aj krásou miestnych sebavedomých žien. V meste, ktoré nikdy nespí, sa môžu splniť aj tie najtajnejšie sny. Chcete aj vy zažiť New York na vlastnej koži a objaviť v sebe jedinečnú osobnosť? Maybelline New York splní sen niektorej z vás! Stačí sa zúčastniť na súťaži American Dream a vyhrať mesačný pobyt v New Yorku aj s vreckovým od Maybelline!

 

Vône.

 

Shiseido, Sisley Paris, Vichy, Biotherm, Dermologica.

 

Moderné formy s trochou jemného romantizmu. Jarná paleta farieb bielej, svetlobéžovej, púdrovo ružovej a blankytne modrej. Jemné farby sú pretkané akcentmi kobaltovej, tmavomodrej a energeticky koralovej. Táto paleta harmonizuje s čipkou a látkami so štruktúrou. Nechýbajú doplnky s otvormi. To je to, čo v tejto sezóne musíte mať.

 

Lesk a bohéma sú dve základné črty, ktoré nájdeme v srdci kolekcie Conscious Exclusive v H&M na jar 2014. Ide o módnu kolekciu, ktorá je jasným dôkazom toho, čo sa dá spraviť s udržateľnejšími materiálmi nielen v oblečení, ale aj v doplnkoch. Nové materiály na tento rok sú 100 % organický morušový hodváb a organická koža.

 

„Svoj obdiv k parížskym módnym domom som nikdy netajil. Nakoniec, Paríž je predsa kolískou haute couture a módy v súčasnom ponímaní. To, čo ma však uchvátilo a pohltilo v poslednom období omnoho viac nie je pompéznosť vzorov či výraznosť farieb, ale striedmosť a zároveň neprehliadnuteľný pôvab čiernej farby. Atmosféra malých módnych salónov oddaných “la petite robe noire” vie byť očarujúca a veľmi inšpiratívna. Môj rukopis samozrejme nesmie chýbať.” Fero Mikloško

 

V opare myšlienok sa prebúdza jar. Dráždivý luxus a ženské tvary kopírujúce telo vychádzajú na povrch a s nimi aj nežná romantickosť kvetov.

 

Tohtoročné udeľovanie najprestížnejších cien filmového priemyslu sledovali milióny divákov po celom svete. Okrem očakávania, kto získa prestížnu zlatú sošku, sa diváci opäť tešili na módnu prehliadku značkových spoločenských šiat. Tak ako po minulé roky, aj tentoraz totiž Oscary určili smerovanie trendov vo večerných šatách. Hoci udalosť je nesmierne pompézna, sezóna 2014 sa niesla v znamení jednoduchosti. O tom, aké trendy predviedli svetové hviezdy na filmovom večierku roka, sa dozviete v nasledujúcom článku.

 

Známy hudobný umelec Pharell Williams opäť prekvapuje. Jeho najnovšia spolupráca so známou značkou oblečenia Uniqlo uzrie svetlo sveta už čoskoro. Umelec, ktorý je známy spoluprácou na mnohých zaujímavých projektoch uzavrel, kolaboráciu s Uniqlo prostredníctvom vlastnej značky oblečenia s názvom Iam Other Creative. Línia pre Uniqlo, ktorú spevák a jeho tím vytvoril, ponúka tričká a šiltovky pre mužov a ženy. Kolekcia, ktorej tvárou bude samotný spevák, bude k dispozícií od apríla tohto roku v 14 krajinách sveta.

 

Donna Karan patrí medzi tie módne návrhárky, ktoré zmenili pohľad na dámsku módu. Jej revolučný koncept siedmich kúskov oblečenia, ktoré musí vlastniť každá žena, sa stal v osemdesiatych rokoch nemierne populárnym. Dizajnérka, ktorá dnes okrem hlavnej línie Donna Karan ponúka aj mladistvú značku DKNY, patrí medzi svetovú špičku. Pozrime sa spoločne na život ženy, ktorej vďačíme za ležérnu módu na každodenné nosenie.

 

„Ak píšeme a hovoríme Kréte, veľmi rýchlo zistíme, aké je to ťažké a nemožné opísať toto jedinečné miesto s nespočetnými prvkami dejín, kultúry a krás. Možno o nej napísať knihu alebo množstvo článkov, ale z opisov sa s Krétou nedá zoznámiť, Krétu možno len zažiť a užiť si ju...“ Olof Palme

 

Rozhovor so stomatologičkou MUDr. Líviou Kovalčíkovou z kliniky Schill Dental.

 

Magnézium je minerálna látka, ktorú potrebuje každá bunka v tele. Je to dôležitý bunkový regulátor, ktorý sa zúčastňuje na viac ako 300 enzýmových reakciách v organizme vrátane tvorby cukrov, tukov a bielkovín či na využívaní zásob energie pre bunky.

 

Problém neplodnosti rieši na Slovensku každý siedmy pár. O možnej neplodnosti lekári hovoria vtedy, ak sa páru pri nechránenom styku nepodarí otehotnieť do jedného roka. Tento problém sa týka aj párov, ktoré už jedno dieťa majú a snažia sa o ďalšieho potomka. V súčasnosti sa túži stať matkami čoraz viac žien vo veku nad 35 rokov, keď sa pravdepodobnosť otehotnenia prudko znižuje.

 

O význame esenciálnych polynenasýtených mastných kyselín známych ako omega 3 a omega 6 mastné kyseliny sa hovorí najmä v súvislosti so srdcovo-cievnymi ochoreniami.

 

Je známe, že fyzická aktivita napomáha celkovému zdravotnému stavu. Ak chcete úspešne bojovať proti ochoreniam, akým je i rakovina, urobte si náš test.

 

Liečebné kúpele Jáchymov (Léčebné lázně Jáchymov, a.s.) navštívili v dňoch 23. - 25. mája 2014 slovenskí novinári. Novinárska cesta (press trip)bola zameraná na zoznámenie sa s týmito prvými radónovými kúpeľmi na svete a účinnosťou unikátnej liečby kúpaním vo vode s obsahom radónu. V Jáchymovských kúpeľoch ročne prinavracajú zdravie viac ako 20000 klientom, predovšetkým pri chorobách pohybového aparátu, periférneho nervového systému, osteoporóze, metabolických, kožných a CNC ochoreniach, pooperačných a posttraumatických stavoch. Novinári absolvovali prehliadku kúpeľov a zúčastnili sa aj na slávnostnom otvorení hlavnej kúpeľnej sezóny. Slovenskí žurnalisti si na vlastnej koži vychutnali aj blahodarné účinky kúpeľných procedúr v radónovej vode.

 

Bardejovské kúpele navštívilo vlani 19 697 osôb, oproti 17 425 osobám v roku 2012. Zahraniční hostia predstavovali 1758 osôb, čo tvorilo cca 9 % zo všetkých návštevníkov. Najviac zahraničných klientov prišlo z Ukrajiny (35 %), Ruska (25 %), ČR, Poľska, Nemecka, Rakúska a iných krajín. Z celkového počtu 17 939 domácich klientov tvorili 46 % domáci samoplatcovia, 35,2 % klientom preplatili pobyt poisťovne a zvyšok boli rekondičné a rehabilitačné pobyty. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

 

Liečebné kúpele Jáchymov (Léčebné lázně Jáchymov, a.s.) otvoria tohtoročnú kúpeľnú sezónu pásmom programov a podujatí v dňoch 23. - 25. mája 2014. Otvorenie sezóny sa ponesie v znamení spomienky na nemeckého učenca považovaného za otca mineralógie, známeho pod latinským menom Georgius Agricola (po nemecky Georg Bauer), ktorý v Jáchymove pôsobil. Po tomto učencovi je pomenovaná budova Kúpeľného centra Agricola. K výročiu jeho narodenia vydávajú kúpele turistickú pamätnú známku. Informovala o tom obchodná riaditeľka kúpeľov Ing. Jana Vaňková.

 

Práve v týchto dňoch sú hostia a návštevníci Luhačovíc svedkami najrozsiahlejšej premeny Lázeňského (Kúpeľného) námestia a parku za posledných niekoľko desiatok rokov. Jarné práce na obnove kúpeľného areálu v Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.) sú totiž v plnom prúde. Plán revitalizácie počíta s celkovou výsadbou 476 stromov, 15 290 kríkov, 7 499 trvaliek a ošetrením 104 drevín.

 

Názov filmu Mama v spojení s filmovým žánrom horor/thriller úplne prirodzene vyvoláva u každého adresáta záujem, pretože slovko „mama“ vo väčšine prijímateľov evokuje pocit dobra, ochrany, istoty, prípadne opory na rozdiel od termínu – horor, ktorého úlohou je vyvolávať u prijímateľa najmä rôzne stupne či štádiá strachu.

 

Množstvo cien vrátane ceny Oskara (za najlepší ženský herecký výkon – Reese Witherspoon), troch cien Golden Globes (najlepší film, najlepší herec – Joaquin Phoenix, najlepšia herečka – Reese Witherspoon) a dvoch cien BAFTA Awards (najlepšia herečka v hlavnej úlohe – Reese Witherspoon, najlepší zvuk – Paul Massey, Doug Hemphill, Peter F. Kurland, Donald Sylvester), formálne a oficiálne deklaruje, že film Walk the Line má po všetkých stránkach iba tie najvyššie hodnoty, a teda i ambície. To nám jednoznačne hovoria ceny, to nám odkazujú odborníci z filmárskej branže.

 

Jarné trendy v móde a v parfumoch už nájdete vo svojich obľúbených obchodoch. Pánske vône sú odľahčené, akvatické a evokujú pocit sviežosti a túžbu prežiť dovolenku pri oceáne. Nevyhnutným doplnkom muža gentlemana sú originálne manžetové gombíky, kvalitný opasok, luxusné pero a hodvábna kravata. Navštívte niektorú z FAnn parfumérií, kde nájdete tieto drahocenné vône a butik Freywille na Panskej ulici v Bratislave, kde pri výbere pánskych doplnkov určite objavíte aj originálny šperk pre seba. Multifunkčný krém na starostlivosť o očné okolie pre mužov Shiseido Men Total Revitalizer Eye s obsahom kyseliny hyaluronovej viditeľne pôsobí proti vráskam, dehydratácii, opuchom a kruhom pod očami. Tento výnimočný prípravok kúpite exkluzívne v Marionnaud parfumériách.

 

O najnovšej generácii ikonického modelu Jeep Grand Cherokee nám čo to prezradil najvyšší predstaviteľ spoločnosti Fiat Chrysler Automobiles pán Lászlo Stekl. Okrem motorov, prevodoviek a charakteru nového modelu nás, samozrejme, zaujímal aj jeho osobný vzťah k hudbe a k prémiovému ozvučeniu Harman/Kardon vyrobenému na mieru pre toto luxusné SUV. Svoje rozprávanie nezabudol okoreniť aj zaujímavými a úsmevnými príhodami.

 

Výrazne dynamickou fazónou útočí nové A-čko jasne na mladú generáciu zákazníkov, ktorí doteraz v danej triede volili buď BMW 1, alebo Audi A3. Klinovité tvary, výrazná bočná línia s úzkymi oknami a kolmá čelná maska so zakomponovaným emblémom značky, vykazujú jasné znaky prémiovo hviezdnej identity. Pokiaľ sa naviac ešte na zadnom veku okázalo blýska označenie 250 4MATIC, je jasné že máme pre tentokrát do činenia s modelom, ktorý je po technickej stránke iba na krôčik vzdialený od špičkového prevedenia A 45 AMG.

 

Dacia stavia so svojím vynoveným mestským crossoverom Duster po troch rokoch opäť svoju konkurenciu do plnej pohotovosti. Duster nielenže opäť o čosi lepšie vizerá, ale svojim triednym protivníkom prehlbuje vrásky vďaka atraktívnej cene, ktorá v základnom prevedení Access s pohonom prednej nápravy začína na hodnote 9 990 eur, pričom na prevedenie 4x4 v ronakom výbavovom balíku si stačí pripraviť presne 2 780 eur. Po dizajnovej stránke je nový Duster jednoznačne to najpôsobivejšie čo progresívna automobilka s rumúnskymi koreňmi vyprodukovala, odkedy ju pod svoje ochranné krídla zobral francúzky koncern Renault.