November 2010

Ak by sme my ženy boli k sebe úprimné, pripustili by sme, že pokiaľ ide o to, niekam sa odviesť autom, je všetko v absolútnom poriadku. V podstate nám ešte nerobí problém natankovať, umyť predné sklo. Ak však príde na rad dolievanie vody do ostrekovača, kontrola hustoty pneumatík, či nebodaj výmena niektorej pneumatiky z dôvodu defektu, naša suverenita sa vytráca. A to už nehovorím o rôznych menších poruchách, ktoré sa z času na čas vyskytnú. Odpovedať technikovi v servise na otázku, čo je nášmu autu, je už potom pre nás vrchol nemohúcnosti. Ale aby sme zas neboli príliš kritické na vlastnú adresu, pozrime sa na nás, ženy za volantom, očami riaditeľa servisnej siete Ing. Petra Wagnera zo spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia.

„Byť zvodnou krásavicou a nevyužiť to v prospech dobra – čo je to za hlúposť?“ nechápala Diane Kruger po stvárnení trójskej Heleny a mala na to plné právo. V tom istom roku získala ocenenie Women’s World Awards udeľované každý rok ženám, ktoré pomohli zlepšiť svet, a odvtedy žne jeden úspech za druhým. Aký je ten najnovší? Stala sa novou tvárou značky Calvin Klein!

Hlasujte za flakón, ktorý vás najviac očaril, a vyhrajte vôňu! Pošlite SMS v tvare BW2(medzera) odpoveď (medzera) na číslo 6661. Cena odpovednej SMS je 0,199 € s DPH. Služba je dostupná pre klientov v sieti T-Mobile, Orange a Telefonica O2. Službu technicky zabezpečuje A SMS, s. r. o.

Úspešná a známa slovenská módna návrhárka Lýdia Eckhardt otvorila v septembri BEAUTY SALÓN. Príjemné, luxusné a pohodlné miesto na relax, krásu a oddych s výhľadom na hladinu Dunaja. V tomto dokonalom a do najmenších detailov dizajnovo zariadenom priestore nájdete kaderníctvo, kozmetiku a masáže.

Spoločnosť AVON Cosmetics uvádza na slovenský trh toaletný parfum Outspoken by Fergie - vôňu, ktorá je výsledkom exkluzívnej spolupráce svetoznámej americkej speváčky Fergie a spoločnosti AVON.

Komplexná starostlivosť o očné okolie.

Všetci už myslíme na Vianoce a na darčeky, ktorými chceme obdarovať našich najbližších a priateľov. Inšpirujte sa našou ponukou!

 

Mejkap a skrášľovanie tváre je prirodzenou súčasťou života takmer každej ženy. Líčenie má obrovskú moc, dokáže skryť všetky nedostatky a každému ukázať iba to, čo je na vás najkrajšie, v tom najlepšom svetle. Cesta vývoja mejkapu však trvala celé tisícročia.

Na módnu prehliadku CHANEL RTW jar-leto 2010-11 boli pozvané známe herečky a osobnosti, s ktorými Karl Lagerfeld veľmi úzko spolupracuje. Ponúkame vám aktuálne fotografie z nedávnej módnej šou, ktorá sa konala v Grand Palais v Paríži.

Už v roku 1736 v Orb Valey objavili liečivé účinky zázračného prameňa. Priaznivé účinky vody označovanej ako „termálna“ dlho využívali iba miestni obyvatelia. Až v roku 1990 po dlhoročnom výskume kvality, čistoty a účinnosti termálnej vody Avène laboratóriá Pierre Fabre založili moderné hydroterapeutické centrum. V súčasnosti sa v centre Avène lieči 2 500 pacientov ročne. Muži, ženy aj deti prichádzajú za liečbou touto termálnou vodou nielen z Európy, ale aj z Japonska, Číny, USA a z mnohých ďalších krajín. Najviac pacientov si tu lieči atopický ekzém, psoriázu, chronické vyrážky, patologické jazvy po plastickej a rekonštrukčnej chirurgii, popáleninách a iných chronických kožných ochoreniach.

Hereckí kolegovia Petra Polnišová a Marián Miezga sa tento rok stali hrdými rodičmi. Dokonca obaja majú synov. Petra Simona a Marián Filipa. A to nie je všetko, čo ich spája. Rozhodli sa pre uskladnenie pupočníkovej krvi.

August Bartholdi, predstaviteľ akademizmu starej európskej kultúry, je umelec, ktorého preslávila predovšetkým newyorská dáma držiaca v ruke pochodeň. Pre milióny ľudí, ktorí prišli do Ameriky za lepším životom, sa stala symbolom americkej slobody a demokracie.

Estetická dermatológia je najprogresívnejšou a najdynamickejšie sa rozvíjajúcou časťou nielen dermatológie, ale celej medicíny. Estetický priemysel chrlí temer denne stovky produktov či nových technológií. MUDr. Iveta Hasová z renomovaného estetického centra MEDISKIN v Bratislave nám prezradila, aké sú posledné trendy v boji proti vráskam.

Vykurovaciu sezónu spravidla sprevádza výrazný pokles vlhkosti vzduchu v byte. U mnohých z nás sa začínajú prejavovať problémy súvisiace so suchým vzduchom – suché sliznice, ich znížená obranyschopnosť, nádcha, dusivý kašeľ, zápal horných dýchacích ciest i ďalšie, ktoré mylne pripisujeme chrípkovému obdobiu... V záujme svojho zdravia – zvýšenia imunity i pokojného spánku – venujme pozornosť prostrediu, v ktorom sa zdržiavame!

Staroveký čínsky prístup k poznaniu sveta sa neopieral o analytické skúmanie jednotlivých dejov, ale vo všetkom videl jin-jangové premeny a variácie základnej substancie qi (energie). Napriek tomu toto odlišné ponímanie umožnilo určiť podstatu dejov a charakter aj tých najzložitejších vecí. Pre popis veľkej rôznorodosti sveta a prejavov qi starí čínski učenci stanovili ďalšie základné entity, a to päť prvkov, ako vonkajší prejav jin-jangových pomerov qi.

Každá mama túži, aby jej dieťatko bolo múdre, inteligentné a najšikovnejšie zo všetkých detí. Nikto učený však z neba nespadol, a preto je potrebné venovať svojim ratolestiam čas a energiu, aby sa naučili potrebné vedomosti. Odborníci odporúčajú učiť deti už od skorého detstva, aby im tieto poznatky zostali dlho v pamäti.

Chcete zažiť ten pravý adrenalín na lyžiarskych svahoch? Milujete snowboarding? Alebo dáte radšej prednosť sánkarskej dráhe či pokojným, relaxačným bežkárskym tratiam?

„Keď skríknem, vyskoč z auta,“ dostala som príkaz. Zostala som ako pena. Kým sme cúvali, presnejšie – zosúvali sa po štrkovitej ceste, môj mozog kŕčovito odrapotal tridsať otčenášov. Jeden šmyk a nasledoval by nekonečne dlhý pád z útesu. Rovno do vĺn Atlantiku. Ak by nás náhodou našli, určite až ako fosílie. Vyviazli sme s oškretými dverami a s poučením do budúcnosti. Na ,,konci sveta“ sa z asfaltky zísť nevypláca.

Melancholickejší mesiac, ako je november, v kalendári nenájdete. Hmlisté dni, opadané lístie, chladný dážď otvárajú dvere pani Zime a my, častejšie ako inokedy, hľadáme útočisko v domácom pohodlí pri šálke voňavého čaju. Aj predposledný mesiac v roku má však svoje tajné tromfy.

Túžba zbaviť sa tuku nás ženy láka viac ako väčšie prsia! Vyplýva to z prieskumu Medzinárodnej spoločnosti pre estetickú plastickú chirurgiu. Kým po minulé roky mali plastickí chirurgovia najviac práce s vylepšovaním poprsia, v súčasnosti je trend jasný: častejšie si dávame zmenšovať zadné partie ako vylepšovať hrudník.

Hachiko – úžasné priateľstvo založené na skutočnom príbehu. Úryvok s rozhovoru, ktorý Richard Gere poskytol redaktorke Nadine Siegerovej.

Ak námet umeleckého diela vo všeobecnosti má oporu v skutočnej udalosti, má aj pred tými najbizarnejšími námetmi vždy výhodu. On v sebe totiž nesie – pravdu. Ak pointa diela je zaujímavá, zväčša neobvyklá, vymykajúca sa zo sivého stereotypu a ak v sebe nesie jasnú etickú či morálnu hodnotu, je na najlepšej ceste stať sa dielom, ktoré minimálne zaujme. V prípade námetu filmu Hačikó – príbeh psa sa uvedené hodnoty plne prejavili. Jednoduchosť, prostota, úprimnosť vzťahu, vernosť a prostredníctvom týchto základných a jednoduchých princípov jasný apel na tie časti svedomia človeka, ktoré sa nánosom spoločenského balastu skoro úplne stratili, ani nevieme prečo, kde...

Horoskop

Mazda 3 1,6 MZ-CD , Škoda Superb Combi 1,8 TSI 4x4, Lexus RX 450h FWD

BMW svoje plne hybridné modely X6 Active Hybrid a limuzínu 7 Active Hybrid vypustilo do sveta len nedávno – na začiatku roka 2010. Poďme sa teda pozrieť, do akej miery sú tieto dva modely životaschopné v silnejúcej konkurencii, najmä ak ich cena sa v základnej verzii pohybuje nad hranicou 100 000 eur. Hodnotiť dizajnové kvality modelov X6 a poslednej generácie vlajkovej lode 7 je viac-menej zbytočné. Ich majestátnosť a silnú charizmu nakoniec ocení aj človek s potlačeným zmyslom pre estetiku a dizajn.