December 2019

Keď vám začnú klipkať oči a potrebujete rýchlo „nakopnúť“, spravidla siahnete po káve alebo niečom sladkom. Existujú však oveľa účinnejšie životabudiče s rýchlym nástupom a dlhým efektom.

Dizajnéri a stylisti prichádzajú vždy koncom roka s priehrštím sviežich vianočných trendov. Majú nás naladiť na tú správnu vianočnú vlnu, na ktorej prežijeme aj tento rok nezabudnuteľné Vianoce. V poslednom čase aj vo svete dizajnu čoraz výraznejšie zaznieva volanie po spomalení, prirodzenosti a návratu k ozajstným hodnotám. Vedieť sa zastaviť, obzrieť späť. Vychutnať si moment tu a teraz.

Ak hľadáte výnimočné prostredie s výhľadmi na tatranské štíty, možnosťou outdoorového športového vyžitia a teambuildingových aktivít, najlepšou voľbou je Hotel International a rezort Black Stork vo Veľkej Lomnici. K dispozícii je tu golf, footgolf, plávanie, nordic walking, bežecké a cyklistické trasy, v zime aj trate na bežecké lyžovanie a to všetko len 7 km od lyžiarských vlekov. Vďaka 120 hektárom zelených plôch sú tu ďalšie možnosti teambuildingových aktivít. Rovnako wellness zázemie, konferenčné priestory (od malých pre 8 osôb až po 100 osôb), s kuchyňou s kulinárskymi špecialitami a cukrárenskými produktmi z dielne vlastných cukrárok a profesionálnym personálom. Bohatá ponuka športových, turistických a voľnočasových aktivít uspokojí aj najnáročnejších návštevníkov.

Príspevky na rekreáciu od zamestnávateľov, nazývané aj ,,rekreačné poukazy“, zvýšili dopyt po domácom cestovnom ruchu. Poukazy sa musia minúť vždy do konca roka, očakáva sa, že záujem neochabne ani v posledných mesiacoch. Pocítil to aj hotel International**** uprostred golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici vo Vysokých Tatrách. V októbri zaznamenali 10% nárast ubytovaných hostí, s veľkou pravdepodobnosťou tých, ktorí využívali práve príspevok na rekreáciu vzhľadom na to, že požadovali vystavenie faktúry s potrebnými údajmi. Informovala o tom Sylvia Hrušková, generálna riaditeľka rezortu. Dodala, že zákazníci si svoje pobyty rezervovali rôznymi spôsobmi, či už priamo cez web stránku, telefonicky, alebo cez booking.com.

Silvestrovský večer v Bardejovských Kúpeľoch má už svoju hviezdu - Božanku. Bude hosťom silvestrovského programu, ktorý odštartuje 31.decembra o 19.00 hod. a jeho súčasťou bude moderátor, živá hudba, kultúrny program, slávnostná večera, fľaša vína a sektu na 2 osoby, minerálka, teplý a studený bufet, ohňostroj, darček. K tomu všetkému je pribalený balíček procedúr (podľa počtu nocí) strávených na záver roka v niektorom z najlepších hotelov akciovej spoločnosti Bardejovské kúpele. K dispozícii je luxusný štvorhviezdičkový kongresový hotel Alexander, rekonštruované izby kúpeľného hotela s wellness Ozón, či secesná atmosféra historickej Astórie. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Akciová spoločnosť Vincentka, okrem plnenia tejto svetoznámej minerálky do fliaš, robí aj osvetu okolo jej užívania a informuje i o benefitoch s ňou spojených. Hlavne na sociálnych sieťach spoločnosť zaznamenala stovky pozitívnych reakcií, názorov ale aj otázok spojených s užívaním Vincentky. Na niektoré z nich, hlavne často sa opakujúce, odpovedá Jan Šumšal, riaditeľ Vincentky, a.s.

Kašeľ vzniká ako obranná reflexná reakcia na vírusovú, či bakteriálnu infekciu, alebo chemické, mechanické, či tepelné podráždenie. Sám o sebe nie je chorobou, ale príznakom ochorenia. Najčastejšie je sprievodným javom pri infekciách dýchacích ciest, nachladnutí, chrípke a alergiách. Sprevádza však aj závažné ochorenia ako je astma a pľúcna embólia. Ak kašeľ neustúpi ani po 2 týždňoch, je potrebné navštíviť lekára. Domáce liečenie býva často úspešné s použitím svetoznámej minerálnej vody Vincentka a prípravkov s jej obsahom.

Jedinečné kultúrne dedičstvo predstavujú drevené chrámy na severovýchode Slovenska. V okresoch Bardejov, Svidník a Snina a ich širšom okolí sa nachádza spolu 42 týchto cirkevných stavieb postavených z dreva. Drevené chrámy patria medzi najväčšie poklady a skvosty umenia a náboženstva na Slovensku. Sú to unikátne stavby po stránke architektonickej i sakrálnej. Tieto umelecké diela vyžarujú silu, um a zručnosť majstrov.

Nové značenia liečivých singletrackov (cyklochodníkov) v Bardejovských Kúpeľoch a ich okolí chce ešte do konca tohto roka zrealizovať Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) ,,ŠARIŠ“-Bardejov. Sieť navzájom prepojených štyroch liečivých singletrackov – Rodinný, Napoleon, Čerešenka a Herkules a dve nadväzujúce cyklotrasy Kyslíková cesta Mihaľov - Bardejov a Kyslíková dráha v Bardejovských Kúpeľoch, majú spolu dĺžku takmer 10 km. Informoval o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR ,,ŠARIŠ“-Bardejov.

Severovýchod Slovenska poskytuje možnosti na turistiku a rekreáciu aké sa inde len tak na jednom mieste nenájdu. Unikátne dedičstvo UNESCO v Bardejove so zachovaným historickým jadrom, opevnením, baštami, židovskou synagógou, svetoznáme Bardejovské Kúpele ktoré navštívili mnohé pomazané hlavy na čele s cisárovnou Sisi, i pamiatky na druhú a prvú svetovú vojnu v okolí Svidníka a na Dukle, sú lákadlami prvej kategórie. Na svoje si tu prídu priaznivci masovej ľudovej zábavy pri Bardejovskom jarmoku, ale aj priaznivci Johna Lennona a Beatles pri každoročnom spomienkovom koncerte na Johna Lennona.

Dokonalý oddych vo Vysokých Tatrách, sprevádzaný voňavým kúskom Provensálska s relaxom masáží, wellness a zážitkovou gastronómiou, sú hlavnými lákadlami štvorhviezdičkového Hotela Lesná. Je to prvý hotel na Slovensku a dodnes jeden z mála, poskytujúcich služby Adult Friendly.

Bublinky, konfety, tanec, priatelia... Zahoďte za hlavu všetky starosti a užite si príchod nového roka veľkolepo. Nechajte bokom bilancovanie a povzdychy nad tým, čo mohlo byť a nebolo. Privítajte ďalší rok ako novú výzvu, a hlavne – s úsmevom a v obklopení priateľov. A ak neviete, čo na seba, inšpirujte sa párty kolekciou značky F&F a zažiarte ako skutočná diva. Trblietky sú počas silvestrovskej noci must-have! www.F-F.com

 

Okrem klasickej vianočnej výzdoby sa tentokrát skúste zamerať na voňavé produkty, ktoré sa nesú na vlne tradičných vôní. Rovnako ako je to pri parfumoch či dizajne, aj bytové parfumy každoročne prichádzajú s radom inovácií, ako si príjemne prevoňať interiér. Viete aké sú najnovšie trendy, ktorými si môžete prevoňať svoju domácnosť počas Vianoc?

Každý máme svoje intímne zóny, kam nikoho nepúšťame, svoje starosti i radosti, veci ktoré dokážeme meniť, ale aj také, s ktorými nevieme spraviť nič. Tak to majú, žiaľ, obyčajní ľudia aj celebrity, ktoré toľko obdivujeme a ktorých životy by sme z času načas najradšej žili. Ak ste sa práve ocitli vo fáze, kedy hľadáte inšpiráciu pre svoju novú, lepšiu a silnejšiu verziu, tak rozhodne odporúčame nahliadnuť do motivačného diára top modelky, herečky, moderátorky, no v prvom rade milujúcej matky a manželky Simony Krainovej. Je to totiž veľmi sympatická a rozumná dáma...

Milé čitateľky, rok sa s rokom stretol (to sa sem hodí, aj keď je to poriadne otrepaná fráza), čo chvíľa si pripijeme na ďalší, nový, lepší, nádejný a plný šťastia. A tak by to malo byť, mali by sme vykročiť do novej etapy zakaždým s novými očakávaniami. A nemali by sme zabúdať na to, že aj s novými cieľmi. Ak niekto dokáže vo svojom živote, alebo na svojom vzhľade či zdraví, niečo zmeniť, tak sme to jedine my, sami. A tak nám dovoľte, v rámci našej pravidelnej rubriky s MUDr. Ivetou Hasovou z estetického centra MEDISKIN, špeciálny prípitok. Myslí naozaj na všetko!

Zima, zima duje, sniežik poletuje. Pozor! Aj zimné radovánky nás môžu ľahko omrzieť. Najmä ak zabudneme na ošetrenie pokožky do nepriaznivého počasia. Tentokrát sme si zobrali na mušku prípravky so špeciálnym zložením „do zimy“. Všetko o správnych účinných látkach v kozmetike do mrazivých dní nám objasnila špecialistka na dermoporadenstvo Veronika Blahová z lekární Dr.Max.

Usmiata a vyrovnaná mamina troch úžasných synov, ktorá srší životným elánom a energiou. Je zanietenou marketérkou, priviedla na svet dvojičky, stala sa mamou na plný úväzok a certifikovanou inštruktorkou power jogy. Práca s ľuďmi je pre ňu alfou a omegou, pretože v každom človeku vidí obrovský potenciál a jedinečný životný príbeh. Dnes pracuje ako team leaderka v sieti jogových štúdií YoGO. Čo jej do života priniesla joga? Ako zmenila jej telo, myseľ či nazeranie na svet? Nechajme sa inšpirovať, milé krásky. Nových predsavzatí nie je nikdy dosť!

Pranie je nutné zlo, ktoré čas od času, alebo podľa veľkosti šatníka, musíme absolvovať všetci. Najhoršie na tejto činnosti je asi čakanie. Máme však pre vás riešenie, pri ktorom nezošediviete a zvládnu ho aj páni.

Viete, ako rozoznať skutočne čerstvé rybie mäso tak, aby ste na rodinný stôl prinášali iba tie najčerstvejšie ryby najvyššej kvality? O spotrebe rýb a ich kvalite u nás a v Európe hovorí Ing. Ján Sukovský z odboru živočíšnej výroby Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Diamanty sú večné, ale úplne všetci to vedia odvtedy, keď sa táto veta stala slávna z reklamy. Revolúciu vo vnímaní diamantových šperkov rozdúchal v prvej polovici 20. storočia diamantový gigant ikonickým sloganom A Diamond Is Forever. Ten poznajú asi všetky ženy, nielen tie túžiace po zasnúbení a svadbe.

Prémiová vlasová kozmetika AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT sa najnovšie rozšírila o Viacúčelový olej, ktorý je vhodný pre všetky typy vlasov. Rovnako ako všetky ostatné produkty značky AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT je aj tento vegánsky, neobsahuje parabény a silikóny. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu sa príjemne nanáša, rýchlo sa vstrebáva a zanecháva vlasy hebké bez pocitu mastnoty. Odstraňuje ich krepovatenie, sceľuje rozštiepené končeky a dodáva im vysoký lesk. Vlasy sú potom hebké na dotyk, žiaria zdravím a podčiarkujú prirodzenú krásu.

Keď spoločnosť Pantone Color Institute vyhlásila modrú ako farbu roka 2020, mnohí prekvapene zdvihli obočie. Klasická modrá? Farba roka však nie je výsledkom losovania ani módnym výstrelkom. Vždy odráža spoločenské dianie a nesie v sebe posolstvo.