December 2016

CHANEL N°5 L‘EAU je ikonická vôňa, ktorá posúva umenie parfumérov do novej dimenzie. Jej zrod je oprávnený kombinovať dosiaľ nekombinované. Napodobenina a prvotriedna kvalita, tielko a kožušina, kvety a aldehydy. Nedefinovateľná a večne tajomná CHANEL N°5 nie je len vôňa. Je voňavým dedičstvom, jasnou víziou ženskosti a veľdielom štýlu, odovzdávaná z generácie na generáciu. Jasná a ultramoderná. Ako módny dom, aj ona kráča s časom a chce byť vždy o krok pred ním.

Klenotnícky ateliér ALO diamonds vyjadril svoju gratuláciu svetovej tenisovej šampiónke Dominike Cibulkovej prostredníctvom jedinečného diamantového náhrdelníka. Tento výnimočný šperk odovzdal Dominike osobne klenotník a majiteľ značky ALO diamonds Alojz Ryšavý, ktorý sa rozhodol vytvoriť pre tenisovú šampiónku zo Singaporu tento výnimočný šperk s obrovskou emociálnou hodnotou.

A sú tu! Voňavé sviatočné chvíle. Pred Vianocami si všetky gazdinky prídu na svoje. Že práve vy nepečiete? Tak si s nami zavoňajte niečo nové. Vôni prémiového auta neodolá žiadna z nás! Absolútnu novinku predstavil Mercedes-Benz len nedávno a my sme k nej privoňali. Je inteligentná a mimoriadne citlivá. Uľahčuje parkovanie, vyjde zo stiesnených priestorov hravo aj sama! Trieda E je výnimočná. Asistentka ukrytá v jednom gombíku či telefóne? O prevratných novinkách z dielne Mercedes-Benz nám porozprával vedúci predaja Róbert Hatala. Nádych a ide sa nato!

Vianoce sú čas, keď dobre vybratý darček nemusí potešiť iba jedného člena domácnosti, ale hoci aj celú rodinu. Taký televízor s maxi uhlopriečkou v kombinácii s domácim kinom s dokonalým ozvučením, nová kuchynská linka so vstavanými spotrebičmi alebo kúpeľňa prerobená na menšie wellness...

Kolekciu obľúbených sektov Hubert Grand doplní novinka bez cukru. Nový Hubert Grand Zero dosage bez pridaného expedičného likéru je tak vhodný aj pre tých, ktorí cukor nemôžu alebo si naň musia dávať pozor.

Dámske rukavičky sú prejavom elegancie a noblesy. A navyše, chránia pokožku pred slnkom, dažďom, vetrom i snehom. Ak sa však stanú maskovacím manévrom a ruky sa v nik kŕčovito paria, len aby neprezradil vek, je najvyšší čas na zmenu. Omladenie chrbtov rúk navráti pokožke prirodzenú krásu a ruky ožijú. V okamihu sa zvýrazní jemnosť a šarm ženskej komunikácie. Podanie ruky podčiarkuje ženskosť a zrkadlí charakter. Tak aké chceme byť?

Mnohé alkoholické nápoje sa stali slávnymi a kultovými vďaka ich účinkovaniu vo filmoch, ale len Campari túto hranicu posunulo ešte ďalej – má vlastný, hoci len 7-minútový film.

Charizmatický návrhár robí slovenskú módu krajšou už 20 rokov. Jeho róby robia z našich celebrít hviezdy a aj po toľkom čase nás každú sezónu dokáže prekvapiť niečím výnimočným. My sme ho tento mesiac navštívili v bratislavskom ateliéri, aby nám prezradil, čo si obliecť na ples i kde môžeme čakať jeho najnovšiu módnu šou.

Sezóna večierkov je v plnom prúde a britská módna značka F&F ponúka jedinečnú kolekciu zvodných párty kúskov, inšpirovaných obdobím 20. rokov. Nositeľné oblečenie s vintage nádychom dodáva outfitom úplne nový rozmer a prináša oslnivý lesk, vzrušenie a zábavu – charakteristické črty tohto neprehliadnuteľného obdobia minulého storočia. Výber metalických šiat, šik overalov a elegantných topov zaručí spokojnosť mnohých milovníčok módy. Textúra bude tentoraz kľúčom k vytúženému úspechu na ktorejkoľvek párty. Bohaté umelé kožušiny na večerných zvrchníkoch jednoznačne zapôsobia. Trend zamatových či flitrovaných bomberiek v čiernom vyhotovení pokračuje a nosia sa spoločne s overalmi a šatami na ramienka. Odľahčený zamat, hodvábny satén a veľké flitre sú zase navzájom skvele kombinovateľné. K tomu plisované midisukne, ktoré fungujú rovnako dobre s robustnými pleteninami, ako aj s jemnejšími živôtikmi, pričom premenia outfit do práce na party styling s úplnou ľahkosťou.

www.F-F.com

Aj malý darček urobí radosť, keď ho krásne zabalíte a pripravíte svojim blízkym milé prekvapenie. My ženy vždy očakávame pod stromčekom niečo krásne a voňavé. Vyberte si z ponuky darčekov, ktoré sú luxusné, ale zároveň aj cenovo prijateľné.

Lámete si stále hlavu nad tým, čo darovať vašim blízkym? Inšpirujte sa prehľadom noviniek a vianočných setov od spoločnosti AVON. Či už to má byť darček pre mamu, otca, súrodenca či starých rodičov, z bohatej ponuky určite vyberiete to pravé. 

V najbližšom období nikto z nás nezabudne pri veľkých sviatočných nákupoch vložiť do nákupného košíka aj slané pečivo. Výber je veľký, ale obľúbených a overených produktov je málo. Medzi tie, ktoré sú „stálicami“ na sviatočných vianočných a silvestrovských stoloch patria Maxi mix, Party mix a Zimné chrumkanie. Sú chutnou voľbou na zamaškrtenie si pre všetkých členov rodiny a návštevy.

Blížiaci sa čas Vianoc nás už pomaly, ale isto núti premýšľať nad tým, aký darček kúpime svojej polovičke. Je ešte čas, o tom niet pochýb. Kto ale chce pre svoju polovičku kúpiť naozaj dobrý darček, musí premýšľať ako svoja polovička. Postačí, ak so svojou polovičkou pôjdete do nákupného centra a uvidíte, čo ju zaujme. Poprípade sa jej spýtate, o čo má záujem a čo potrebuje. Načo si zbytočne lámať hlavu, keď sa to dá pomerne jednoducho vyriešiť?

Keby sa opýtate niekoho zo svojho okolia, s najväčšou pravdepodobnosťou by sa našiel niekto, kto by vám povedal, že každý deň ho bolievajú nohy a nevie nájsť spôsob, ako túto bolesť odstrániť. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí stále nevedia prísť na príčinu bolesti nôh a chodidiel, v nasledujúcich riadkoch si to objasníme.

Kúpeľňa je miesto, kde hneď po príchode práce zavítame, aby sme si opláchli ruky a osprchovali sa. Osobnú hygienu musíme vykonávať za každých okolností a preto, aby ste sa umývali len v peknom prostredí nenapadnutým plesňami, mali by ste zlepšiť starostlivosť o kúpeľňu. Umývať by ste ju mali nie jedenkrát za týždeň, ale viackrát. Prečo? Pretože v kúpeľni sa hromadí veľké množstvo baktérií.

Zimné obdobie je charakteristické lenivosťou, prejedením sa a sedením pri televízore. Ak sa obávate toho, že počas vianočných sviatkov nebudete robiť nič ani pre svoje telo, mali by ste si už teraz pripraviť kútik, kde budete cvičievať počas obdobia, kedy bude väčšina rodiny doma.

V predvianočnom období väčšina z nás uvažuje nad tým, čo by potešilo našich najbližších. Nájsť dokonalý darček, ktorý je nápaditý, originálny a symbolizuje spoločné zážitky či cestu životom, nie je jednoduché. Pri výbere preto nasledujte svoje srdce. Dômyselne vybratý dar tak bude už navždy pripomínať sviatočné okamihy a chvíle strávené v spoločnosti najbližších. Ak premýšľate nad výnimočným darčekom, zamierte do butikov ALOve.

Opäť je tu obdobie s chladným počasím, kedy sa budeme veľmi často stretávať s ľuďmi, ktorí trpia rôznymi príznakmi, ktoré sú spojené s prechladnutím. Tie postihujú najčastejšie oblasť horných dýchacích ciest, ako je nos, krk alebo vedľajšie nosové dutiny. K zvládnutiu prechladnutia lekári odporúčajú využívať minerálnu vodu Vincentka vo forme spreja na uvoľnenie hlienov z dutín. Odporúčajú aj Vincentku vo fľašiach na preplach dutín, kloktanie a popíjanie. Inhalácia tejto vody je vhodná až na doliečenie po odznení akútnych príznakov.

Nadčasovosť, aktuálne módne trendy, delikátna jemnosť, dokonalé klenotnícke spracovanie a neodolateľný lesk diamantov, to všetko a ešte oveľa viac sa snúbi v kolekciách značky ALOve. Snovosť obohatená o trendové prvky zaujme dámy všetkých vekových kategórií. Vybrať si v novom butiku ALOve v bratislavskom Auparku len jediný ligotavý kúsok bude takmer nemožné aj preto, že šperky priam zvádzajú k trendy vrstveniu.

Kvalitne postavený pasívny dom s nízkymi nákladmi na prevádzku, poskytujúci zdravé bývanie, je snom každého stavebníka. Pasívny dom má veľmi nízku potrebu energie na svoju prevádzku – vychádza z princípu využívania pasívnych tepelných ziskov. To znamená, že k vyhrievaniu rodinného domu a príprave teplej vody nepotrebuje skoro žiadne kúrenie, ale využíva slnečné žiarenie a teplo z neho získané cez presklené plochy a teplo vyprodukované užívateľmi. Teplo v interiéri sa najčastejšie produkuje varením, vlastnou teplotou osôb, ale aj používanými spotrebičmi (TV, PC, žiarovky a pod.). Energiu potrebnú na fungovanie si v podstate rodinný dom vyrobí sám. Pri výstavbe pasívnych domov sa kladie dôraz hlavne na detaily pri realizácií a kvalitu použitých materiálov, na čo dbá aj firma M – House, s.r.o., zaoberajúca ich výstavbou.

Tento rok bol v Bardejovských kúpeľoch otvorený štvorhviezdičkový kongresový hotel Alexander, čím sa kapacity na Silvestrovský Galavečer značne zvýšili. Popri tradičnom Galavečere v hoteli Ozón tak bude mať premiéru aj samostatný Silvester s Jadrankou v hoteli Alexander, ktorý je však už úplne vypredaný. Voľných je však ešte niekoľko miest v hoteli Ozón. Všetky silvestrovské pobyty sú plné atraktívnych benefitov, luxusu, relaxu vo wellness a sprievodných akcií. Popri niekoľkých stovkách domácich návštevníkov bude Nový rok v Bardejovských kúpeľoch vítať viac ako 17 Rusov a Ukrajincov a cca 15 Poliakov. Ešte v roku 2013 bolo návštevníkov z rusky hovoriacich krajín až 80, ale kríza a poklesy tamojších mien sa odrazili aj v návštevnosti. Kúpele však najbližšie očakávajú (podľa rezervácií počas Zlatého týždňa), že začiatkom roku 2017, kedy sú pravoslávne Vianoce, príde na pobyt ešte 24 Ukrajincov a Rusov. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

Severovýchod Slovenska so svojimi dvoma najväčšími turistickými skvostmi - mestom UNESCO Bardejov a Bardejovskými Kúpeľmi, je celoročným lákadlom pre turistov. V týchto dňoch tu dokončujú dve nové atrakcie -“Obnovu turisticko-relaxačného chodníka Kyslíkova cesta MIHAĽOV – BARDEJOV” a “Singletrack – Bardejovské Kúpele 2. etapu”. Obe budú slávnostne odovzdané a plne zdarma prístupné verejnosti od začiatku decembra 2016.

V súvislosti s drevodomami majú mnohí pozoruhodné neznalosti a často až predsudky. Aj chýbajúca osveta v tomto smere môže zato, že podiel stavieb z dreva na celkovej výstavbe na Slovensku je stále nízky. Kým v škandinávskych krajinách dosahujú drevostavby rodinných domoch až 90% podiel na trhu, v SR je to približne desatina. Preto je dôležité správne zodpovedať najčastejšie kladené otázky o drevostavbách a hlavne naučiť zákazníkov, že nie je drevodom ako drevodom. Jedny z najkvalitnejších drevodomov na trhu z kvalitných prírodných materiálov z drevovlákna stavia firma M-HOUSE, s. r. o.

Atraktívna ponuka až 20-percentných zliav za včasné objednanie pobytu na rok 2017 v Kúpeľoch Luhačovice platí len do 19. decembra 2016. Základom first minute ponuky na budúci rok sú tradičné a osvedčené produkty a jeden úplne nový pobyt. Nechýbajú ani veľkonočné, vianočné, adventné alebo silvestrovské pobyty s bohatým programom. Novinkou budúceho roku je Víkend pre single cestovateľov v hoteli Alexandria. Informuje o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice.

V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov – čo je v podstate ďalšia nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie názov Napoleon, podľa jedného z prameňov v Bardejovských kúpeľoch a aj pojem „liečivé singletracky“ naznačuje väzbu na kúpele. Oficiálne bude trasa Napoleon otvorená na jar budúceho roku, ale verejnosť ju môže využívať už teraz.

Čas Vianoc je už dávno za nami a nastáva čas, kedy sa náš organizmus potrebuje zregenerovať po náročných, aj keď trošku lenivých dňoch. Vianoce sú charakteristické prejedaním sa údeného mäsa, medovníčkov, vianočného šalátu a iných dobrôt spojených s vianočnými sviatkami. Ak túžite svoj organizmus odľahčiť, prečítajte si dôkladne nasledujúce riadky, v ktorých sa dozviete overené typy z praxe, s ktorými sa stotožnili už mnohé slovenské ženy.

 

Tým, že počas zimy nesvieti slnko až tak ako počas letných mesiacov, si uvedomujeme, že bývame častejšie náladovejší. Vitamín D zo slnka nám dodáva energiu a ak nechodievame navon na slnko, nemôžeme očakávať, že budeme pozitívne naladení. S partnerom ste to určite už pocítili. Boli sviatky – obdobie, kedy ste väčšinu času strávili pri televízore, pri rozprávkach a čas na prechádzky vám už jednoducho neostával. Veď aby nie, táto zima je poriadne tuhá, o čom sa presvedčili nielen Kysučania, Oraváci, ale aj obyvatelia oblasti Podunajskej nížiny, kde tento rok namerali rekordne nízke teploty. Ak s partnerom zažívate stereotyp a chcete si spríjemniť chladné zimné večery, čítajte ďalej.

Obdobie zliav pomaly prichádza. Parkoviská pred obchodnými domami praskajú, ceny neustále klesajú. Nie všetko sa ale môže zdať tak, ako to je. Určite je vám dobre známe, že obchodné domy tovar preceňujú a potom ho ponúknu výrazne zlacnený. Ide však naozaj o zľavy? Ani nie. V konečnom dôsledku na spomínaných zľavách aj tak prerobíte.