Apríl 2016

„Modely sú úchvatné, ohromne prepracované s dekoratívnymi prvkami v štýle art deco. Celá kolekcia na mňa zapôsobila ako haute couture. Sú v nej zaujímavé doplnky, slnečné okuliare, nádherné náušnice v štýle art deco a šatky.  Luxusné šaty, lurexový kaftan, široké nohavice, romantické sukne, jednoducho fascinujúce kúsky, ktoré by nemali chýbať vo vašom šatníku.“ Moderná kolekcia z ekologických materiálov plná historického šarmu bude v predaji už 7. apríla 2016 v 180 krajinách na celom svete a online.

 

Krém NIVEA v modrobielej krabičke je fenomén, na ktorý spotrebitelia nedajú dopustiť. Ošetruje a chráni, je vhodný pre celú rodinu – dokonale rozmaznáva ako pokožku detí, tak všetkých dospelých. Jeho podmanivá vôňa vyvoláva spomienky na detstvo plné lásky a starostlivosti. Je skrátka nenahraditeľný a jedinečný.

„Cítiť vôňu zeme, ležať v tráve a nechať sa očariť oblohou“ takto popísal slávnu pánsku vôňu z parfumárskej dielne Hermés jej tvorca a jeden z najlepších parfumárov na svete – Jean Claude Ellena. Vôňa v roku 2016 oslavuje svoje 10. výročie a pri tejto príležitosti dizajnéri Hermés vytvorili ikonický flakón vône.

Aj vám opäť krachol dlhoročný vzťah a utápate sa v slzách? Kašlite na bývalého priateľa. Naštartuje sa a opäť vykročte do nového dňa s úsmevom. Môže sa vám to zdať takmer nemožné, avšak so sebazaprením sa všetko dá. Utápanie vám určite nepomôže, práve naopak, uškodí vám. Skúste sa zoznámiť s niekým novým a uvidíte. Možno medzi vami preskočí iskra, z ktorej časom môže vzniknúť plnohodnotný vzťah.

Tradične pred sviatkom svätého Valentína páriky doslova šalejú a hľadajú ideálny darček pre svojho milovaného. Čo keby ste neriešili americký sviatok a darovali si každý deň nejakú drobnosť? Nikto od vás nežiada tisícové nákupy pre priateľa / priateľku. Raz za čas by ste si však mohli dopriať niečo netradičné, čo nedostávate každý deň. Čo ženy nedostávajú od priateľa každý deň? Povieme si

Pravidelnému tréningu by sa nevyhýbala žiadna mladá žena. Horšie to je ale zosúladiť s prácou. Veľké vyčerpanie po práci a ešte cvičiť? Mnoho žien nad tým mávne rukou a vôbec si neuvedomuje, že práve teraz na jar je ten správny čas zabojovať. Leto sa pomaličky blíži a vy ste sa ešte nedostali do formy? Teraz sa vám možno podarí pozakrývať nedostatky. Horšie to však bude cez leto, keď budete musieť odložiť dlhé bundy.

„Fashion goes out of fashion. Style never.“ Gabrielle Chanel liked to say.

S príchodom jari nás lákajú aj nové jarné vône. Ich flakóny vyrážajú dych. Vyberte si tú vašu pravú vôňu.

V bratislavskom Auparku otvorili v marci slávnostným prestrihnutím pásky butik Estée Lauder. Dnes už môžu na jednom mieste nájsť milovníčky tejto značky svoju obľúbenú dekoratívnu kozmetiku, sériu nových vôní Aerin, pleťovú starostlivosť a poradenstvo.

Značka Collistar uvádza prvé dva špeciálne telové prípravky, ktoré sú výsledkom prestížnej spolupráce medzi Collistar a univerzitou v Siene a sú jednou z častí projektu Ti Amo Italia, ktorý sa zameriava na identifikáciu a využitie rastlín z talianskeho vidieka vo vzácnych kozmetických zloženiach.

 

V Beauty & Woman pravidelne píšeme o legendách módy z Paríža, Milána či Londýna. Inšpiratívnych ľudí s neuveriteľnými podnikateľskými a módnymi úspechmi pritom vôbec nemusíme hľadať ďaleko. Prvá dáma slovenskej módy Lýdia Eckhardt tento rok oslavuje štvrťstoročie v módnom biznise, a tak sme sa rozhodli priniesť vám príbeh jednej z najstarších slovenských módnych značiek, s ktorou vyrástlo niekoľko generácií.

A je tu vytúžená jar! Kvitne a pučí všetko navôkol. A čo naša krása? Vlnené doplnky nás obaľovali dlhé mesiace, no prišiel čas ukázať svetu ženské čaro. Necítite sa pripravená? Žmúrenie do slnka väčšmi prehlbuje vrásky. Potíme sa viac, než chceme. Existuje pomocník, s ktorým si zachováme prirodzený vzhľad a semafory zostanú už len na križovatkách! Botulotoxín dokáže zázraky!

Bývanie je téma, ktorú každý z nás vo svojom živote riešil aspoň raz. Prvé vlastné, nasledujúce väčšie a kvalitnejšie či bývanie pre svoje deti. Áno, môže sa stať, že niekto si tento náročný proces v priebehu rokov zopakuje aj niekoľkokrát.

Prežiť zimnú lyžovačku v luxusnom lyžiarskom talianskom meste Cortina d´Ampezzo a obdivovať krásu Dolomitov sa rovná prežiť aspoň týždeň svojho života v prekrásnej prírode a detoxikovať organizmus čerstvým horským vzduchom. Do Cortiny d´Ampezzo sa pohodlne dopravíte letecky z Viedne do Benátok. Cesta z letiska autom trvá pri dobrých poveternostných podmienkach približne dve hodiny. Keď opustíte diaľnicu, cesta je náročnejšia a lemovaná prekrásnymi skalnatými Dolomitmi. Svetoznáme mestečko Cortina d´Ampezzo vám ponúkne všetko, čo potrebujete. Ubytovanie v päťhviezdičkovom hoteli Grand Hotel Savoia je veľmi príjemné a hotel sa nachádza iba niekoľko minút pešej chôdze od centra mesta. Celé mesto je obklopené nádhernými Dolomitmi. Pri mojej návšteve bolo snehu neúrekom. Pripomínalo mi to detstvo, keď sme mali okolo domu aj dvojmetrové kopy snehu. Takto to vyzeralo aj v centre Cortiny d´Ampezzo v niektorých častiach mesta.

Salzburg – Rím severu, nie je len barokové mesto lákajúce históriou, ale na svoje si v ňom prídu aj milovníci zákuskov, čokolády a piva. Je zaradené do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Slovenská agentúra pre cestovný ruch vás pozýva do kúpeľov Sklené Teplice. Príďte si oddýchnuť, zregenerovať sa a nabrať nové sily v krásnom prostredí uprostred prírody.

Karlove Vary sú stále symbolom českého kúpeľníctva a značkou najvyššej kvality. Tento rok ich čaká niekoľko významných udalostí súvisiacich s ich vznikom a rozvojom. V roku 2016 uplynie 700 rokov od narodenia zakladateľa mesta, českého kráľa a rímskeho cisára Karola IV. Karlove Vary majú (aj Mariánske Lázně) šancu dostať sa na zoznam pamiatok UNESCO a tradične sa tu bude konať Medzinárodný filmový festival. Tohtoročná sezóna tak bude výnimočná a rozhodne stojí zato sa do Karlových Varov nielen pozrieť, ale aj pobudnúť tu dlhší čas na liečebnom alebo relaxačným pobyte. Bohemia-lázně, a. s., ktoré patria k popredným kúpeľom v Karlových Varoch, očakávajú tento rok nárast predovšetkým domácej českej klientely. Informoval o tom riaditeľ spoločnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary, Jiří Sluka.

Historický hotel Alžbeta v Bardejovských kúpeľoch, ktorý nesie meno rakúskej cisárovnej Alžbety (zvanej Sisi), prechádza v súčasnosti kompletnou rekonštrukciou a znovu otvorený bude v lete tohto roku. Celkové plánované náklady na rekonštrukciu, vrátane interiéru sú 1,95 mil. EUR. V zrekonštruovanom hoteli pribudne pamätná izba cisárovnej Sisi, luxusný apartmán SISI, výťah a kapacita sa zvýši o 26 nových lôžok. Celý projekt je realizovaný pod neustálym dohľadom Krajského pamiatkového úradu v Prešove. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

Divácky atraktívnu názornú ukážku odolnosti bezpečnostných drevohliníkových okien voči vlámaniu pripravil na tohtoročný veľtrh CONECO-RACIOENERGIA, Makrowin, s.r.o., Detva. Tento popredný slovenský výrobca energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien, bude predvádzať vylamovanie takéhoto okna v stredu 6. apríla a piatok 8. apríla 2016, vždy o 11:00 hod. v stánku č. 300, v hale B2 v bratislavskej Inchebe.

Obalili vás v zime tukové vankúšiky a túžite schudnúť v lete do plaviek? Zabojujte s tým pri atraktívnom pobyte v svetoznámych kúpeľoch. Skúste sa zúčastniť redukčného pobytu v kúpeľoch, ktorý organizujú Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary a Bardejovské kúpele, a. s. K zlepšeniu fyzickej pohody určite prispejú aj wellness procedúry v Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice), a. s.

Čestné uznanie veľtrhu CONECO 2016 získalo certifikované bezpečnostné okno MAKROWIN SAFE, za aplikáciu bezpečnostných prvkov do drevohliníkového okna. Výrobca a vystavovateľ Makrowin, s. r. o., Detva vzbudil na tohtoročnom veľtrhu CONECO-RACIOENERGIA najväčší záujem verejnosti práve týmto výrobkom. Firma vo svojom stánku predvádzala vylamovanie tohto okna s bežným zlodejským náradím, ale ani za 45 minút sa to nepodarilo nikomu – ani z firmy, ani skúšajúcim záujemcom z obecenstva. Návštevníci sa tak presvedčili na vlastné oči, že kvalitné bezpečnostné okná sa oplatia.

Podľa údajov Štatistického úradu (ŠÚ) SR, v roku 2015 dosiahli tržby slovenských chemických a farmaceutických firiem v bežných cenách úroveň 9,326 miliardy EUR, čo bolo o 351 miliónov EUR menej ako v roku 2014. Znamená to medziročný pokles o 3,6 %. Pod negatívny vývoj sa najviac podpísal pokles cien ropných produktov, naopak darilo sa výrobkom z gumy a plastu, ktoré potiahol nahor boom automobilového priemyslu. Informoval o tom Ing. Roman Karlubík, MBA, prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR.

Každý spotrebiteľ by sa rád tešil z nižších cien energie, ale mnohých odrádza od zmeny dodávateľa administratívny proces. Zákazníci, ktorí nie sú oboznámení s jeho detailmi si myslia, že ide o zložitý, náročný a dlhodobý proces. Nie je to však pravda. V súčasnosti je veľmi jednoduché zmeniť dodávateľa zemného plynu a elektrickej energie. Spotrebiteľ, ktorý  chce ušetriť desiatky až stovky eur ročne oproti doterajšiemu dominantnému dodávateľovi, by sa mal obrátiť na slovenského dodávateľa zemného plynu a elektrickej energie – spoločnosť Energie2, a. s.

V tomto roku sa Luhačovice opäť ocitnú vo víre tanca. Akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice v pondelok 25. apríla nadviaže na minuloročný úspech prvého ročníka projektu Luhačovice v tanci, venovanému Medzinárodnému dňu tanca. Tanečný program zahŕňa premietanie filmov s tanečnou tematikou, výstavu slovenského fotografa Jozefa Lomnického Okamih pohybu a vynikajúce divadelné predstavenie divadla Ungelt Šesť tanečných hodín v šiestich týždňoch s Chantal Poullain a Pavlom Křížom v hlavných úlohách. V night clube Spa & Wellness hotela Alexandria prebehnú dve Tančiarne s ukážkami Dance Studia Starlight a Okrášľovacieho spolku Calma. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s.

Na tohtoročnom veľtrhu CONECO/RACIOENERGIA 2016 vybrala odborná porota spomedzi noviniek vystavovateľov najlepšie výrobky. Ocenenia sa dočkal aj exponát Figaro 11, posuvná škridla vystavovateľa TONDACH Slovensko. Výrobca Figara - TONDACH Česká republika získal Čestné uznanie CONECO 2016, za kreatívny prístup k vývoju inovácií vlastných výrobkov, za dosiahnutie výborných technických parametrov keramickej krytiny Figaro 11 - posuvná škridla, kvalitu jej povrchovej úpravy a variabilnosť použitia.

Detskí pacienti môžu od apríla 2016 využívať blahodarné účinky kúpeľov v prírodnej minerálnej vode priamo v objekte luhačovickej detskej liečebne Miramonti. Doteraz totiž museli za najtypickejšou luhačovickou procedúrou dochádzať až do budovy Inhalatória. Do detských liečební bola privedená minerálna voda z prameňa Nová Janovka, ktorý bol získaný v roku 1987 vrtom do hĺbky 30,5 m severovýchodne od Inhalatória. Je to prírodný liečivý zdroj s vysokou výdatnosťou 60 l/min. Minerálna voda je dodávaná potrubím od vrtu do vzdialenosti 900 m. Práce spojené s prívodom boli dokončené v závere minulého roka. Informoval o tom generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s., MUDr. Eduard Bláha.

Nebývalý záujem prejavili počas tohtoročného veľtrhu CONECO – RACIOENERGIA 2016 návštevníci o spoločný stánok Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR, v ktorom sa predstavili štyria jeho členovia - CHEMOLAK a. s., Smolenice, SLOVLAK Košeca, a. s., Košeca, DUSLO, a. s., Šaľa a FORTISCHEM, a. s., Nováky. Vystavujúce firmy spoločnou účasťou si zabezpečili  priamy kontakt so zákazníkmi a posilnili svoj imidž. Prekvapujúco vysoká bola hlavne návštevnosť, čo členovia sekretariátu ZCHFP SR, ktorí sa zúčastnili veľtrhu, zhodnotili pozitívne. Informovala o tom generálna sekretárka ZCHFP SR Ing. Silvia Surová.

Záujem o kúpu nehnuteľností sa nezastavil a od začiatku roku 2016 naďalej pokračuje. Pocítil to i jeden z najnavštevovanejších slovenských realitných portálov, zaoberajúcich sa predajom, kúpou a prenájmom realít - TopReality.sk. Ceny nehnuteľností inzerovaných na tomto portáli stále rastú a rastú aj počty návštevníkov hľadajúcich vhodnú nehnuteľnosť na kúpu. Za rastom trhu sú najlacnejšie hypotéky v histórii Slovenska, ktoré poháňajú dopyt. Na druhej strane sa zužuje ponuka voľných bytov, predovšetkým starších, čo zvyšuje ich ceny. Informoval o tom konateľ TopReality.sk Marek Grajcarík.

Spoločnosť Vincentka, a. s., dosiahla za rok 2015 tržby vo výške cca 3 352 200 Eur (90,6 mil. Kč), čo bolo o cca 222 000 Eur (6 mil. Kč) viac ako rok predtým. Spoločnosť tým zopakovala zatiaľ najúspešnejší rok 2013, keď jej tržby dosiahli cca 3 367 000 Eur (91 mil. Kč). Informoval o tom Ján Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., ktorá vlastní práva na plnenie minerálnej vody Vincentka do fliaš.

Záujemcovia o poukážky na podporu pre Obnoviteľné zdroje energie (OZE) sa často dopúšťajú chýb, ktoré diskvalifikujú ich snahu a preto poukážky nezískajú. Neúspech, či neuplatnenie si poukážky v niektorom kole neznamená, že sa nemôže uchádzač zúčastniť ďalšieho kola. Naopak. V prípade subjektívnej chyby nič nebráni každému občanovi skúsiť šťastie v ďalšom kole. Stovky zbytočne nevyužitých poukážok však ukazujú, že mnohým by stačilo zobrať si k srdcu rady odborníkov a vyvarovať sa najčastejších chýb. Veď len pri žiadostiach týkajúcich sa slnečných kolektorov zostalo v prvom kole nevyužitých cca 1/3, čiže okolo 500 poukážok (1457 versus 970) a v druhom zatiaľ už tiež 500 (3216 versus cca 2700).

Otvorenie kúpeľnej sezóny je obľúbenou akciou, ktorou každoročne v máji oficiálne odštartuje kúpeľná sezóna v Karlových Varoch. Tento rok má táto akcia ešte slávnostnejší nádych. Celé mesto žije Karolom IV., pretože Česká republika si v roku 2016 pripomína významné výročie, 700 rokov od narodenia tohto významného českého kráľa a rímskeho cisára. Pre návštevníkov je od piatku 6. mája až do nedele 8. mája 2016 pripravený bohatý kráľovský program pre celú rodinu. Trojdňový program je oslavou prírodných liečivých zdrojov a poďakovaním Karolovi IV. za založenie mesta. Súčasťou osláv je sobotný sprievod mestom na čele so zakladateľom kráľom Karolom IV. na koni, svätenie minerálnych prameňov, remeselný jarmok, rôzne koncerty a ďalšie kultúrne vystúpenia i spoločenské akcie.

Kúpeľná sezóna v Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice), a. s., začne aj tento rok trojdenným pásmom programov Otvárania prameňov v piatok 6. mája. V nedeľu 8. mája tieto slávnosti vyvrcholia posvätením prameňov. Zmes pestrých zážitkov a zábavy okorení už v piatok v sále Rondo v MěDK Elektra koncert najpopulárnejšej českej speváčky Lucie Bílej. Na sobotu je pripravený rôznorodý a zábavný program pre deti i dospelých v parku na Kúpeľnom námestí. Nebude chýbať ani tradičný priamy prenos rozhlasového programu Tobogan a jarmok ľudových remesiel. Nedeľa je spojená so slávnostnou svätou omšou, po ktorej nasleduje svätenie prameňov. Sviatočný deň vyvrcholí popoludňajším vystúpením folklórnych súborov. Súčasťou nedeľného programu bude tiež vyhlásenie víťaza dizajnérskej súťaže Luhačovický kúpeľný pohárik 2016. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s.