Október 2013

Keď stáli sudičky nad kolískou Esthetic kliniky boli zrejme v dobrom rozmare. Uplynulo už pár rokov od narodenia plastickej a estetickej chirurgie a stále o nej počujeme zo všetkých strán. Už od začiatku sa pružným tempom zaradila medzi vyhľadávané kliniky, za čo určite môžu nielen mená doktorov, ktorí na klinike pôsobia, ale aj dobrá referencia z každej strany. Ohlasy v internetových diskusiách a objednávajúce lehoty sú toho dôkazom. Avšak na to, aby stále vynikala, je potrebné dopriať jej tie najlepšie podmienky.

 

Túžite rozkvitnúť do krásy a uvažujete o niektorej z plastickej alebo estetickej úprave? Dôležité je správne načasovanie. S prehľadom zákrokov, ktoré je vhodné podstúpiť práve v jesenných mesiacoch, vás nadchádzajúca sezóna nezaskočí nepripravené. “Práve jesenné a zimné mesiace sú tým najvhodnejším obdobím na rôzne procedúry,“ hovorí MUDr. Alexandra Novotná, PhD., majiteľka kliniky Esthetic.

 

Prejavov starnutia pleti je viac, ako si myslíme. Nie sú to však iba vrásky, ktorým by sme mali venovať pozornosť. Len máloktorá z nás si priamo uvedomuje, že príčinou staršieho vzhľadu je ochabnutá pleť a ochabnuté kontúry tváre, ktoré navyše dodávajú smutný alebo unavený výraz, i keď sa tak necítime. Skutočne ste sa s tým zmierili?

Exkluzívne v parfumériách Marionnaud nájdete luxusnú vôňu Boucheron, Place Vendôme, EdP „Zmyslom nášho života je vytvárať emócie.“ Frédéric Boucheron. Legendárna adresa domu Boucheron je na Place Vendôme v Paríži. Vôňa sa otvára šumivou explóziou pomaranča a ružového korenia s esenciou ruže. V srdci vône cítime pivonku, jazmínové lístky a med. Základ vône tvorí cedrové drevo a benzoin. Luxusný flakón vône si vás získa na prvý pohľad.

 

Medzinárodná vlasová stylistka značky NIVEA Sally Brooksová predviedla na tlačovej konferencii v Bratislave tipy a triky, ako dosiahnuť požadovaný objem, čo je dôležité pri stylingu, ako používať nové stylingové prípravky NIVEA, ktoré vlasy nezaťažujú, sú veľmi príjemné, bez parabénov a dodajú vlasom potrebný lesk a objem. S novými prípravkami NIVEA Diamond Volume vlasy nielen kvalitne ošetríte, ale dodáte im nádherný diamantový lesk.

 

Známe modelky, herečky a speváčky dobývajú módny svet ako tváre svetových módnych kampaní. Módne značky ich angažujú s cieľom zvýšiť záujem o svoje nové kolekcie, dosiahnuť svetový úspech a v neposlednom rade zvýšiť predaj. Preto na nás z kampaní značiek ako Mango, DKNY, River Island, Reserved, hľadia známe osobnosti ako Freja Beha Erichsen, Miranda Kerr, speváčky Rita Ora a Rihanna. Viac sa dočítate na strane 8 až 11 októbrového čísla Beauty&Woman.

 

Fall / Winter 2013/2014.

 

Giorgio Armani sa narodil v talianskej Piacenze v čase, keď krajinu sužovala vojna a rodinu budúceho svetoznámeho návrhára chudoba. Doba, keď jediným útočiskom mladého chlapca boli hollywoodske filmy, ktoré premietali v miestnom kine, nesmierne ovplyvnila tvorbu budúceho módneho návrhára. Dnes – 35 rokov od vzniku módneho domu Giorgio Armani – neexistuje jediný hollywoodsky večierok či odovzdávanie cien bez prítomnosti exkluzívnej róby z dielne impéria menom Armani. Viac sa dočítate na strane 38 až 43 okóbrového čísla Beauty&Woman.

 

 

Nápaditá, nadčasová a štýlová kolekcia na túto jeseň/zimu je veľmi pohodlná a inšpirovaná surovou krásou britskej prírody.

 

Viac nájdete na strane 32 až 37 októbrového čísla Beauty&Woman.

 

Dámske pančušky už dávno nespĺňajú funkciu ochrany pred chladným počasím. Spoločnosť Gatta, ktorá je na trhu od roku 1993, každoročne dokazuje, že pančušky sú vskutku trendovým módnym doplnkom. Značka nedávno predstavila trendy na sezónu jeseň 2013. Na svoje si prídu najmä dámy, ktoré majú rady extravagantné vzory a farby. Viac sa dočítate na strane 46 a 47 októbrového čísla Beauty&Woman.

 

 

Riaditeľ súťaže Schwarzkopf Elite Model Look Saša Jány po súťaži najkrajších slovenských a českých dievčat opäť potvrdil, že Slovenky majú náskok. „Každá zo súťažiacich Sloveniek môže v pohode vyraziť do Číny na svetové finále. Dve z dievčat a nie sú to víťazky už dokonca majú podpísané opcie na účasť na prehliadkach luxusných značiek v Miláne a New Yorku,“ prezradil nám.

 

Slovenská módna značka Donna Rosi uskutočnila v septembri 2013 módnu prehliadku na pôde Veľvyslanectva Slovenskej republiky vo Veľkej Británii v Londýne s cieľom podporiť vývoz a predaj slovenskej značky na britských ostrovoch. Na módnej prehliadke sa zúčastnili potenciálni obchodní partneri, noví predajcovia a blogerky. Donna Rosi oslávi na budúci rok 25. výročie pôsobenia na slovenskom trhu.

 

Módne stránky - Romantická jeseň, čižmy a tenisky, nesmrteľné karo, trendové tričko...nájdete na strane 12, 14, 16 a 78 októbrového čísla Beauty&Woman.

 

Túto jeseň zasiahli zvieracie motívy aj pánsku módu. Objavujú sa nielen na oblečení, ale aj na doplnkoch, kožených taškách, dokonca na kozmetike. Viac nájdete na strane 77 a 78 októbrového čísla Beauty&Woman.

 

Viete, kde šijú dovolenku na mieru? Možnosti v plnení predstáv a snov sa zmenili s príchodom cestovnej kancelárie Ruefa Reisen na slovenský trh. Samozrejmosťou je ponuka kombinácií krajín, hotelov, termínov, súkromných transferov a najrozličnejších doplnkových služieb, intenzívne využívanie rezervačných systémov a kombinačných možností, ktoré ponúkajú renomovaní zahraniční touroperátori. Môžem ísť hocikedy, hocikam, komfortne tak, ako to potrebujem, s originálnym programom, termínom, odletom, transferom i sprievodcom. Teším sa, že si užijem luxus, relax na pláži i vzrušujúce poznávanie v exotike. Temperamentnú Kubu, posvätné chrámy na Bali, vône Srí Lanky, potápanie na Maldivách či fascinujúce safari v Keni.

 

Oddelenie fyzioterapie a liečebnej rehabilitácie zabezpečuje diagnostiku, ako aj systematickú liečbu pohybového aparátu. Svoje služby poskytuje i v oblasti prevencie formou individuálnych či skupinových cvičení, ktorých cieľom je vytvorenie správnych pohybových a polohových návykov, ktoré sa prenesú do každodenného života.

 

Ak chcete urobiť svojmu dieťaťu radosť – kúpte mu hračku. Ak ho túžite rozveseliť – zoberte ho do zoologickej záhrady. Ale ak premýšľate, ako mu zabezpečiť budúcnosť naozaj hodnotným spôsobom, uzatvorte mu zmluvu o stavebnom sporení v Prvej stavebnej sporiteľni a začnite na ňu sporiť.

 

8.2.2014 20:00 Státni opera Praha.

 

Určite každý z nás, koho zaujíma história alebo kultúra pozná talianske mesto Verona, pre svoju krásu vyhľadávané turistami z celého sveta. Mesto na rieke Adiža sa však preslávilo hlavne s Júliinim balkónom na Casa di Giulietta (menej známy je Casa di Romeo neďaleko Juliinho domu), na ktorý sa údajne vyšplhal Rómeo za svojou Júliou. Ale aj tým, že svetoznámy anglický dramatik William Shakespeare sem zasadil dej svojej slávnej nesmrteľnej tragédie veronských milencov – Rómea a Júlie. V uplynulých dňoch sa mesto stalo pre novinárov centrom prezentácie a prvých jázd na novej Škode Rapid Spaceback.

 

Aj v roku 2013 spoločnosť Renault Slovensko usporiadala mimoriadne úspešnú spoločenskú udalosť určenú len a len ženám – Dámsku jazdu. O jej úspešnosti svedčí už viac ako 2500 spokojných dám, ktoré sa na nej počas predchádzajúcich ročníkov zúčastnili. Z ich pohľadu ide jednoznačne o udalosť roka. Napokon, kedy majú možnosť nechať mužov doma a vyraziť si len so svojimi kamarátkami na miesto, kde sú obletované a obklopené všetkým, čo ženu zaujíma?

 

Sila, krása, výkon, dynamika, elegancia, luxus a dalo by sa pokračovať ďalej. Toto všetko sa mi vybaví, keď stojím vedľa najšportovejšej dvojice, aká kedy opustila výrobnú linku mníchovskej automobilky. Obe v tmavomodrej hlbinnej metalíze Frozen Blue, obe obuté na dvadsaťpalcových kolesách, obe s výkonom 560 konských síl a pre obe som sa stal síce iba na pár dní prechodným majiteľom. BMW M5 sedan a M6 Cabrio sú zhmotnením najsofistikovanejšej BMW techniky ukrytej pod dokonalým outfitom.

 

Tradičná americká značka Chevrolet patriaca megakoncernu GM, ktorú u nás v Európe preslávila najmä ikona amerických muscle cars 60-tich a 70-tich rokov Chevrolet Corvette a neskôr Camaro v ostatnom desaťročí úspešne preniká aj na náš pomerne konzervatívny európsky trh.

 

Model RCZ je odkazom značky Peugeot na tradíciu jej športových modelov, a to navyše vo fantastickom nadčasovom balení. Dnes už je na svete druhá generácia alebo – lepšie povedané – facelift, ktorý ešte viac zvýraznil a zatraktívnil prednosti, vďaka ktorým pôsobí toto športové kupé ako magnet, ktorý na ceste jednoducho neprehliadnete.