Február 2013

Kozmetické koncerny súperia o našu priazeň a vďaka tomuto šialenému súboju sme svedkami impozantných reklamných kampaní. Inak to nie je ani v prípade Yves Saint Laurent. Parfum Manifesto zveril pôsobivej Jessice Chastain a je len na nás, či stotožneniu sa s touto dámou podľahneme okamžite, alebo tak učiníme po krátkom zamyslení. O prísľube úspechu, odvahy, a predovšetkým magickej príťažlivosti.

Jarné líčenie Chanel, Dior, Yves Saint Laurent,Lancôme, Shiseido, Giorgio Armani vás rozohreje nielen farbami, ale aj skvostnými paletkami, rúžmi, leskami, očnými tieňmi a nájdete v ňom všetko, čo potrebujete na krásny a prirodzený vzhľad vašej pleti, pier a nechtov.

Problém s citlivou pokožkou má v dnešnej dobe čím ďalej tým väčšia skupina ľudí a to nielen ženy, ale aj muži. Príčiny sú rôzne - stres, dehydratácia, zvýšená reaktivita na vonkajšie či vnútorné vplyvy, alebo nevhodná kozmetika, ktorá pokožku ešte viac podráždi. Nedostatočná starostlivosť o citlivú pokožku môže spôsobiť, že z prechodného začervenania sa stáva trvalé s rozšírenými žilkami a možnými zápalovými prejavmi. 

13 jarných vôní.

Miranda Ker je v súčasnosti jednou z najvyhľadávanejších svetových topmodeliek. Krásna brunetka sa preslávila svojím výzorom „dievčaťa od vedľa“, ktorým v kombinácii so svojou prirodzenou krásou ohuruje ľudí po celom svete. Mamička skoro dvojročného syna Flynna je okrem účinkovania v prestížnych módnych kampaniach známa aj svojou láskou k najnovším trendom. Jej vycibrený módny vkus paparacovia doslova milujú. Poďme sa teda aj my pozrieť na to, ako táto krásna Austrálčanka bezkonkurenčne kombinuje a štýlovo nosí oblečenie podľa najnovších módnych trendoch.

Predstavila sa v New Yorku, Barcelone, Lisabone, vo Viedni a v Prahe. Od roku 2004, keď sa vrátila z nemeckého Trieru (krásneho, malebného mesta tesne vedľa Luxemburgu), už natrvalo žije a pracuje v Bratislave. Jej najnovšiu kolekciu Rock Nymph predstavila na prehliadke Bratislava Fashion Weekend.

Sviatok zamilovaných sa oddávna nesie v znamení červenej farby. Farba vášne a lásky by v tento výnimočný februárový deň mala preto tvoriť aspoň malú časť vášho outfitu. Jarné kolekcie značiek Gucci, Isabel Marant a Roland Mouret dokazujú inšpiráciu červenou a nás tak nabádajú farbu vyskúšať. Skúste krásnu koženú sukňu značky Jitrois alebo nádherne ženské lakované lodičky Sergio Rossi. Elegantne budete pôsobiť v šatách Ralph Lauren. Na romantickú večeru s partnerom si obujte lodičky od Charlotte Olympia. Ak však túžite po naozaj výnimočnom valentínskom kúsku, vyberte si elegantnú kabelku Diane von Furstenberg alebo kúsok od Valentina posiaty kvetmi ruží. Sviatok plný lásky s nimi bude istotne nezabudnuteľný.

Známa nemecká značka Marc O‘Polo otvorila novú bratislavskú predajňu. Značka, ktorá pochádza pôvodom zo Švédska, tak bude pravidelne prinášať svoje kolekcie slovenským zákazníkom. Oblečenie je populárne najmä vďaka svojmu nositeľnému „casual“ štýlu a jednoduchej elegancii. Módne kúsky z Marc O‘Polo sú tiež nesmierne kvalitné, čo v kombinácii s nadčasovým dizajnom zaručuje, že s vami ostanú roky. Sezóna jar 2013 sa nesie v jemných zemitých farbách, ktoré striedajú sýte neónové tóny.

Podpätky majú neuveriteľnú schopnosť dodať žene poriadnu dávku sebavedomia a sexappealu. Tie od Briana Atwooda sú však zároveň aj umeleckým skvostom. Návrhár, ktorého telefónne číslo schováva v zozname množstvo hollywoodskych celebrít, nedávno zavítal aj do Bratislavy. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, ako vyzerala cesta za slávou jedného z najvyhľadávanejších módnych návrhárov súčasnosti a prečo jeho jesennú kampaň neuvidíte na žiadnom z newyorských taxíkov.

Herečka, ktorá je známa nielen z televíznych seriálov, ale aj divadelných dosiek si potrpí na štýl a kvalitu. Radí jej niekto, čo si obliecť? Alebo má cit pre módu v malíčku? Opýtali sme sa jej to za vás.

Barbora Botošová sa narodila v Bratislave v hudobníckej rodine. Husliam sa venuje od svojich šiestich rokov. V roku 2002 bola prijatá na konzervatórium ako mimoriadny študent a následne v roku 2003 nastúpila na riadne štúdium do triedy prof. Petra Michalicu, u ktorého zotrvala aj počas štúdia na VŠMU. Počas štúdia sa niekoľkokrát zúčastnila na letných husľových kurzoch v Českej republike u doc. Jindřicha Pazderu. V roku 2008 založila kapelu Bohémiens (Bohémovia), ktorú ako jediná žena v kapele aj vedie, podľa vzoru legendárnej Cinky Panny.

Detská pokožka si vyžaduje špeciálnu starostlivosť – je omnoho vnímavejšia a citlivejšia na svoje okolie ako pokožka dospelých. Je chránená len veľmi malou vrstvou tuku a obsahuje veľa vody – škodlivé látky preniknú do nej oveľa ľahšie. Nedokáže sa teda brániť proti baktériám a plesniam, pretože nemá ešte vytvorený stabilný ochranný kyslý plášť.

Baklažán nie je v našej slovenskej kuchyni veľmi využívaná potravina. Na základe toho, čo o ňom dokazujú výsledky výskumov, je to dosť veľká škoda. Ide totižto o veľmi zdravú potravinu, ktorá dodá telu nielen mnoho vitamínov a minerálov, ale zabojuje proti rakovine či nadbytočným kilečkám. Skúste, je aj chutný.

Príjemné prostredie, kvalitní odborníci, minimálne čakacie lehoty a moderné vybavenie – takto nejako si väčšina z nás predstavuje súčasnú nemocnicu či polikliniku. Postupne sa robia kroky vpred a aj v tejto sfére prichádza k zmenám. Bratislavčania i ľudia z blízkeho okolia už takúto nemocnicu s poliklinikou k dispozícii majú. O tom, čo ponúka MEDISSIMO, nám porozprávala jeho riaditeľka Renáta Mihályová.

Horoskopy

Denne sa nám môže prihodiť iks vecí. Od pavúka lezúceho po nohe až po expanziu mimozemšťanov túžiacich popáchať na ľudstve neľútostné experimenty. Poznáte aspoň jeden rozumný argument, prečo sa nebáť?

Osamelá obrovská skala na pobreží malebnej španielskej Andalúzie. To je Gibraltár. Kus anglického územia na juhu Španielska. Už viac ako 300 rokov. Briti obsadili toto neveľké, v tom čase strategicky mimoriadne významné územie v roku 1704. Utrechtská mierová dohoda z roku 1713 potvrdila natrvalo štatút anglického územia Gibraltáru. Dnes je táto 426 metrov vysoký skala predovšetkým turistickou atrakciou...

Cannes sa nachádza na Azúrovom pobreží (Côte d‘Azur), ktoré sa označuje aj Francúzska riviéra. Nachádza sa na juhovýchode Francúzska a siaha od talianskej hranice na východe po Saint Tropez či Cassis na západe. Práve tu vznikli prvé moderné rekreačné centrá. Najprv boli koncom 18. storočia určené počas zimy pre britskú vyššiu spoločnosť. A po vybudovaní železnice v polovici 19. storočia začali na dovolenku prichádzať okrem britských aj ruskí a ďalší aristokrati, ako napr. kráľovná Viktória a kráľ Eduard VII.

Pri umeleckých žánroch typu fantastika (science fiction, horor, fantasy), rozprávka či komédia je prah citlivosti voči pravdepodobnosti – nepravdepodobnosti u prijímateľa nastavený oveľa zhovievavejšie ako pri realistických umeleckých dielach či skôr pri dielach, ktoré sa snažia u prijímateľa vytvoriť dojem, že sú – realistické – reálne, a teda i pravdivé.

O autorite a schopnostiach Stevena Spielberga nepochybujú už ani laici či sporadickí návštevníci filmových predstavení, čo nie zriedka môže vyvolať chybné reakcie na konkrétne dielo, aktuálne dielo.

Pánska móda na jarnú sezónu sa nesie v zemitých farbách. Prechod zimy k jari je teda plný teplých farieb, ako olivovo zelená, hnedá či béžová. Kolekcie pozostávajúce z farieb zeme predstavili značky Missoni, Valentino alebo Burberry.

Dokovacia stanica LG ND8520 určená pre iPod, iPhone a iPad je vybavená systémom Airplay a elegantným ikonickým dizajnom. Ponúka vynikajúci zvuk v štýlovom prevedení. Čierny kockový tvar dokovacej stanice je tak nielen pastvou pre uši, ale dokáže zaujať aj po stránke vizuálnej.

Až pri našom prvom osobnom kontakte si uvedomujeme skutočné rozmery najnovšieho modelu MINI. Nejde o žiaden veľký model, ako by sa podľa prvých zverejnených fotografií mohlo zdať. Je postavený na platforme modelu Countryman a okrem podvozku majú tieto modely – ako už isto tušíte – spoločných viacero exteriérových i interiérových prvkov. Dizajnovo pripomína Paceman vďaka zvažujúcemu sa tvaru karosérie v štýle kupé konkurenčný Range Rover Evoque predstavený o rok skôr, ktorý je však v ponuke na rozdiel od Pacemana aj v päťdverovej verzii.

Koniec minulého roka bol bohatý na viacero automobilových premiér. Jednou z tých najhorúcejších bolo nepochybne uvedenie modelu Auris a Auris Hybrid, ktoré nám boli predstavené súčasne na medzinárodnej prezentácii v Lisabone začiatkom decembra minulého roka. Na tento model sme sa špeciálne tešili práve kvôli kontroverznej povesti prvej generácie, ktorá akoby zmenou mena z Corolla na Auris stratila niečo, čomu sa slangovo hovorí šmrnc.

Nový Peugeot 308 má pred sebou veľmi ťažkú úlohu, nahradiť svojho predchodcu 307, ktorý bol najpredávanejším modelom automobilky Peugeot na celom svete. Peugeot dúfa, že s novým modelom bude mať ešte väčší úspech, a ponúka 5-dverový hatchback od 11 690 eur. S pomerom ceny a kvality môže nový model úspech svojho predchodcu zopakovať alebo zožať ešte väčšiu slávu. Výber zo štyroch stupňov výbavy, ôsmich motorov a troch prevodoviek dáva možnosť ušiť si svoje nové auto na mieru.