Apríl 2011

Spoločnosť Walmark prichádza s revolučným prípravkom Urinal Akut® FORTE, ktorý obsahuje najväčšiu koncentráciu značkového extraktu CystiCran® z brusníc veľkoplodých, ktoré majú priaznivý vplyv na močový systém zvyčajne už počas prvého dňa užívania. Je pomocou pri náhlych a silných ťažkostiach s močovými cestami, ktoré vyžadujú rýchlu a účinnú starostlivosť.

Niektorí muži by možno v spravodlivom rozhorčení trochu zlomyseľne poznamenali, že prostata je ženského rodu, preto im vie tak strpčiť život. Do istého veku ani nevedia, že ju majú, príde však obdobie, keď sa táto predstojná žľaza uložená tesne pod močovým mechúrom začne hlásiť čoraz naliehavejšie. Páni, ak chcete svoju prostatu „umlčať“, treba sa o ňu postarať včas!

Keď Kate Moss na jeseň počas Parížskeho týždňa módy verejne priznala, že zbožňuje rúž značky Dior Addict, módni znalci zbystrili pozornosť. Šípili, že sa chystá niečo veľké, a mali pravdu. Fotografia modelky s rúžom pritlačeným na perách obletela svet a dnes je z nej prvý dôkaz, že naozaj nešlo o náhodu.

Nevinný pohľad, zvlnené vlasy, porcelánová pleť, nežný zjav. Ak si víly ešte stále volia svoju kráľovnú, určite vyhráva Vanessa Paradis. Pôvabná Francúzka však čarovný prútik nepotrebuje. Výzorom krehulinkej rusalky učaruje aj bez neho. Kto pozná Vanessu Paradis, pozná aj jej začiatky vo svete šoubiznisu. Do jeho sveta ako pravá dáma vstúpila z taxíka a za vydarenej melódie Joe le Taxi vtancovala v rytme „čača“. Nehovoriac o tom, že táto pieseň sa udržala viac ako tri mesiace na vrchole francúzskej hitparády a stala sa hitom číslo jeden v 25 krajinách, v štrnástich sa Vanessa vďaka nej stala známou po celom svete. Videoklip, kde sa Vanessa v športovej mikine kníše v štýle 80. rokov, pôsobí dnes tak trochu „archaicky“, ale nedá sa nevšimnúť, že nevinná tvárička v sprievode anjelského hlásku boli veľkou predzvesťou sľubnej nielen speváckej dráhy. To sa nakoniec aj splnilo.

Dlhé, rovné, vyžehlené, drdol, výčes, krátke, všetky dĺžky, strihy a farby vlasov sú módne a trendové, ak vyzerajú zdravo a pôsobia veľkoryso a vzdušne. Moja obľúbená kaderníčka Petra Kochanová z kaderníctva Luxus, Vlasy a Vy v bratislavskom Auparku by navyše dodala, „že vlas má byť v pohybe“, jednoducho povedané, že aj po úprave a stylingu majú byť vlasy prirodzene krásne, lesklé a žiarivé. Známe slovné spojenie „menej je niekedy viac“ určite platí aj pri používaní stylingových prípravkov.

Mladistvý vzhľad v každom veku je prísľub značky JUVENA. Názov JUVENA pochádza z latinského slova„juvenalis“ – mladistvosť. Už viac ako 50 rokov pôsobí JUVENA ako expert v omladzovacej starostlivosti. Kozmetické prípravky Juvena obsahujú unikátnu technológiu SkinNova SC Technology, ktorá podporuje činnosť vlastných kmeňových buniek, zdroja sviežej novej pleti v každom veku.

S príchodom jari čoraz viac odhaľujeme pokožku nášho tela a vychutnávame si pobyt na slniečku. Občas nás zarazí nerovnomerný povrch kože, ktorý je prejavom nedostatku starostlivosti hlavne počas zimného obdobia. Preto je ešte stále čas na to, aby ste zaostrili pozornosť práve na pokožku tela.Ponúkame vám niekoľko osvedčených kvalitných kozmetických prípravkov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť želaný výsledok. Nezabúdajte na pravidelnú starostlivosť v kozmetickom salóne a zverte sa do rúk odborníčok na krásu.

Buďte štýlová pri každej príležitosti. Či už na lyžiarskom svahu, alebo pri sťahovaní fotiek do vášho neprehliadnuteľného notebooku, na párty, na nákupoch, posedeniach s priateľmi a pracovných stretnutiach. Je to také jednoduché. Stačí mať pri sebe alebo na sebe aspoň jeden výnimočný doplnok. Inšpirujte sa, prosím!

KRÁSKA CEZ DEŇ, V NOCI KRÁĽOVNÁ ! Couture kolekcie najznámejšieho slovenského módneho návrhára Fera Mikloška sú v posledných sezónach prispôsobivejšie a ako vždy okázalé. Rukopisom jeho tvorby je niekoľko obľúbených ženských prvkov, ktoré zvýrazňujú príťažlivosť nositeľky a dodávajú jej eleganciu. Nasledujúcim stránkam dominuje čipka – symbol jemnosti a rafinovanosti. Detail, ktorý zjemní prísne črty a romanticky rozdýcha tmavé farby. Jej noblesné spojenie s lesklým ornamentom cárskeho brokátu oživí formálny šatník a večer vás zaručene oddelí od davu. Predstavte si seba ako okoliu známu, ale náhle tajomnú. Piková dáma, ktorá velí svojim vyrieknutým túžbam…

Za sekundu nás dokážu rozosmiať, priviesť do nepríčetnosti, vyvolať hysterický záchvat alebo priviesť do hlbokého zúfalstva. Spravodlivosť však jestvuje. Rovnaké stavy dokážeme spôsobiť aj my im!

Keď v roku 1903 kráčala aténskymi ulicami skupinka cudzincov, vzbudila nezvyčajnú pozornosť. Ľudkovia oblečení v dobových tunikách, obutí v starodávnych sandáloch podchvíľou plakali a objímali sa. Domáci nechápavo krútili hlavami. Nemali ani potuchy, čo prežíva umelec, keď sa ocitne v kolíske európskej civilizácie. O pár dní sa slzy kotúľali po lícach Aténčanov. Počas strhujúceho predstavenia pochopili, že na dávny Olymp vystúpilo nové božstvo. Na jeden z najvyšších trónov vytancovala Isadora Duncanová a starobylé Atény jej padli k nohám ako podťaté.

Aj najväčšiemu vorkoholikovi na svete ťažko veriť, že aspoň pár dní v roku nevenuje leňošeniu. Žiadne vyčerpávajúce koníčky, tobôž šport, ale – obyčajné ničnerobenie je spoľahlivým spôsobom, ako sa „nakopnúť“ k lepšiemu výkonu.

Áno, je to možné! Dokazujú to výsledky systematickej fluoridácie prípravkami s aminfluoridom vo Švajčiarsku! Preto dnes väčšina Švajčiarov „vo veku” nemusí siahať po zubných náhradách, slúži im ich vlastný chrup...

Rozhovor s majiteľkou prestížneho centra Mediskin v Bratislave s MUDr. Ivetou Hasovou.

Tridsaťsedemročná Janka nikdy nemala so svojou postavou vážnejší problém. Skončila výšku, dobre sa zamestnala, kúpila si nové auto aj byt, s priateľom často chodili na dovolenky k moru. „V tomto sa naozaj nemôžem na nič sťažovať. Často stretávam spolužiačky, niektoré už vyzerajú ako moja mama,“ dodáva s úsmevom na perách. „Od detstva som sa o seba starala, vedela som, že experimenty s vlasmi si nemôžem robiť doma, že najlepšie sa o moju pokožku postará odborníčka, že na to, aby som nevyzerala ako buchta, musím cvičiť, i to, že chodiť spávať po polnoci môjmu výzoru určite na kráse nepridá. Hneď po dovolenke v Grécku septembri som si však všimla, že moja pokožka na stehnách aj zadku nie je celkom v poriadku.

Najzápadnejšia krajina Európy omývaná vlnami Atlantiku je členskou krajinou EÚ od roku 1986. V roku 1998 sa tu konala svetová výstava a v roku 2004 sa stal portugalský premiér Barosso predsedom Európskej komisie. V decembri 2009 bola podpísaná Lisabonská dohoda. Stredozemné podnebie spôsobuje, že krajina patrí k najteplejším v Európe. Portugalsko je najväčším svetovým výrobcom korku. Má aj silnú tradíciu rybolovu – patrí ku krajinám s najvyššou konzumáciou rýb na obyvateľa. Najznámejším druhom vína na svete je práve portugalské portské víno. Produkuje sa v regióne Douro. Svoj názov víno získalo v druhej polovici 17. storočia podľa prístavu mesta Porto v ústí rieky Douro, kam ho privážali na trh alebo na export. Údolie Douro je chráneným regiónom od roku 1756, tretím definovaným a chráneným vínnym regiónom na svete po Chianti (1716) a Tokaji (1730).

Založiť univerzitu vyžaduje vždy odvahu, udržať ju pri živote – vypracovaný marketing, no vytvoriť naozajstné centrum vzdelanosti so všetkým, čo k nemu patrí, je výsadou vyvolených. Najmä ak status nestráca ani po stáročiach. Angličania majú upršaný Oxford, Francúzi – parížsku Sorbonnu, Španieli – slnečnú Salamanku a Portugalci – svoju Coimbru.

Neďaleko malej typickej alsaskej dedinky Kintzheim nájdete okrem krásneho hradu Haut-Koenigsburg aj ďalšiu turistickú atrakciu – Montagne des Singes (Pohorie opíc). V tomto parku s originálnym konceptom čaká v kľukatých uličkách lesíka na malých aj veľkých návštevníkov zaujímavé stretnutie s opičkami Barbary Macaque, a to celkom zblízka.

„Krása je strašná vec. Diabol v nej zápasí s Bohom a bojiskom sú ľudské srdcia.“

Horoskop

Odlíšte sa od ostatných štýlovým notebookom, extravagantnou vôňou, luxusnými hodinkami a novým trendovým jarným „outfitom“

Uplynulo šesť rokov, odkedy Mercedes ohúril svet obrovským modelom, nad ktorého zameraním, ale hlavne triednym zaradením sa vedú nekonečné diskutuje dodnes. V súčasnosti, ako to už po takomto dlhom životnom cykle chodí, prišiel rad na jeho vizuálny i technologický upgread.

Ako sa vraví, práca novinára je v skutku náročný chlebík. V podobnom duchu sa niesla aj naša februárová návšteva Volvo Ice Campu vybudovaného už po štvrtýkrát v prekrásnom vysokohorskom prostredí známeho rakúskeho strediska Kitzsteinhorn, do ktorého vstupnou bránou je mestečko Kaprun vzdialené iba necelých 5 hodín jazdy z nášho hlavného mesta.