Október 2021

Inšpirujte sa aktuálnou kolekciou od F&F v obchodnej sieti Tesco a ovládnite mólo jesenných ulíc. Buďte trendy a ženská za každých okolností – či už cestou na nákup, v práci alebo s deťmi na ceste do škôlky. Objavte károvanú sukňu s marhuľovým topom s riasením na ramenách. Styling dolaďte čižmami s aplikáciou a cross-body kabelkou. Alebo stavte na kvalitný kabát s atypickým strihom a zapínaním spolu s hebkým rolákom a džínsami s vysokým pásom. Doplňte čiernymi čižmami na podpätku a vyrazte do mesta.

Obľúbená značka Avon opäť prichádza s novinkou z rady ANEW a uvádza obnovujúce pleťové sérum s Protinolom vhodné pre všetky vekové kategórie, typy a tóny pleti. V kombinácii s novým kolagénovým nápojom LiiV budete vyzerať nielen lepšie, ale predovšetkým sa tak aj cítiť.

Ženy sa chcú v spodnej bielizni cítiť pohodlne a atraktívne. Vďaka novej módnej kolekcii Floral od Dedoles bude každá žena či už mladá, alebo skúsená životom, vyzerať ako krásna víla, ktorá je spätá s prírodou. Päť originálnych kvetinových vzorov v zemitých farbách si zaručene získajú srdce každej predstaviteľky nežného pohlavia.

Slobodu a samé seba je dnes možné vyjadriť jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Nezáleží na tom, kde ste, kým ste alebo kým chcete byť. Značka šperkov Pandora prichádza s inovatívnym dizajnom obľúbenej kolekcie Pandora Moments. Novinkou rozžiarite nielen seba, ale aj svoje oblečenie a očaríte spoločnosť novými kúskami.

 

Existujú veľké ikonické módne domy, ktoré sú absolútnym synonymom módy po celom svete, ako CHANEL či Dior. A potom sú také, ktoré nám i mnohým módnym nadšencom prirástli k srdcu a tešíme sa na všetko nové, čo prinesú. Sú vybudované na tradícii, remesle, umení a láske ku krásnu. Ponorte sa spolu s nami do príbehov, ktoré tvorili couture mapu francúzskej módy.

Avon sa od ostatných kozmetických značiek odlišuje práve tým, že využíva silu krásy na zmenu k lepšiemu. Načúva potrebám žien, hovorí o dôležitých témach nahlas a vytvára tak pozitívne zmeny. Neustále sa snaží posilniť postavenie žien a poskytnúť im tak vlastnú identitu a slobodu. Avon totiž verí, že každá navonok obyčajná žena má svoj neobyčajný príbeh. Spoločnosť oslavuje tri dôležité míľniky, ktoré nemôže osláviť inak, než s vášňou v spoločnosti inšpiratívnych žien.

Akákoľvek aktivita prepájajúca očistu tela a mysle je obrazne povedané určitým typom rituálu znovuzrodenia. Téma očisty, relaxácie a regenerácie naberá v poslednom čase na intenzite a to je dobre. Psychická a fyzická pohoda idú ruka v ruke a ak sa v jednej oblasti prejaví nerovnováha, tak sa automaticky premietne aj do tej druhej. Prinášame vám preto niekoľko osvedčených tipov na unikátne wellness pobyty v Českej republike, kde sa zážitkové luxury wellness tešia veľkej obľube. Cesta k sebe samému, starostlivosť o telo i dušu je tu viac než príjemná. Odpútajte sa od reality všedných dní a nechajte sa unášať do iných sfér.

Vitamíny, minerály i ďalšie mikroživiny potrebujeme nielen pre zdravie, ale sú to aj látky všestranne a blahodarne pôsobiace na pokožku, vlasy a telo. Vďaka nim budeme vyzerať príťažlivo, sviežo a ak nim pridáme dostatok pohybu, aj plné síl. Ktoré z nich sa zaslúžia o to, že budeme fit a zároveň nám vyčarujú aj jemnejšiu pleť, menej vrások, bohatšie vlasy, pevnejšie nechty a mladistvý beauty vzhľad?

Stres za volantom, ale aj neprimeraná rýchlosť...poznáte to určite aj vy. Koľkokrát ste sa už stretli s tým, že vás zastavili policajti? A koľkokrát ste pocítili za volantom nevoľnosť? V týchto dňoch sa môžete aj vy stretnúť so zaujímavou kampaňou (nielen) za volantom.

V súvislosti s hybridnými vozidlami dobíjateľnými zo siete a s čisto elektrickými modelmi – napriek miernemu „pokroku“ – stále pretrvávajú rôzne pochybnosti, zakladajúce sa na predsudkoch a neznalosti problematiky. To bol dôvod, prečo sme sa o alternatívnych pohonoch a realizácii stratégie EQ porozprávali s vedúcim predaja osobných motorových vozidiel spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia, Robertom Hatalom.

Čo sa týka výberu svietidiel do domácnosti, obzvlášť špecifickou miestnosťou je kúpeľňa. Okrem toho, že v nej často absentujú okná, si svietidlá do nej vyžadujú aj určitý stupeň ochrany pred vodou. Na trhu však v dnešnej dobe nájdete mnoho modelov, z ktorých si dokáže vybrať každý. Stačí len vedieť, čo a kde hľadať. A presne s tým vám poradíme v nasledujúcich riadkoch.

Aj takto by sme mohli parafrázovať známe porekadlo. Pretože ak si chceme naozaj oddýchnuť po náročnom dni, je dôležitý aj materiál, z ktorého je naše domáce oblečenie.

Analytici zo spoločnosti Dalberg vypracovali štúdiu pre environmentálnu organizáciu WWF, z ktorej vyplývajú neuveriteľné skutočnosti. Podľa tejto štúdie sa globálne ročne vyprodukuje až 200 miliónov ton plastového odpadu. Je to pre vás príliš abstraktná predstava? Nuž tak si predstavte plastové slamky, pospájané jednu za druhou do takej dĺžky, že by ste touto „šnúrou“ obopli celú Zem 2,8 miliónkrát! V podstate by sa do takéhoto plastikového obalu dala krížom-krážom zabaliť celá Zemeguľa. Alebo pre ešte lepšiu predstavu - z plastového odpadu, ktorý sa ročne vyprodukuje na celom svete, by sa dala spraviť kocka, v ktorej by sa Zem jednoducho utopila. V kontrolovanom odpade skončí len 59 %, zvyšných 82 miliónov ton skončí v prírode, alebo zhorí na neriadených skládkach, vypustiac do vzduchu tony škodlivín. Smutnú štatistiku završuje fakt, že v oceánoch pribudne ročne 11 miliónov ton plastov.

O pečeni vieme dosť, ale o jej chorobách len málo. O steatóze sa najčastejšie hovorí v súvislosti s nadmernou konzumáciou alkoholu a viac ako 90 percent pacientov s ťažkou obezitou trpí nealkoholovou tukovou chorobou pečene. Vedeli ste o tom, že k cirhóze pečene môže dôjsť aj bez konzumácie alkoholu?

Osteoporóza je laicky povedané riedka kosť, ale aj ochorenie, ktoré vzniká následkom ubúdania kostnej hmoty a poruchami mikroarchitektúry kostí. To vedie k oslabeniu pevnosti kostí a teda ich zvýšenej lámavosti. Osteoporóza sa nazýva aj tichou epidémiou a to z toho dôvodu, že nemá príznaky. Tou prvou je často až zlomenina. Častejšie sa vyskytuje u žien, no nevynecháva ani mužov. Je to ochorenie najmä starších ľudí, ale spozornieť by mali aj ženy v postmenopauzálnom období. Dobrou správou je, že pri včasnej a správnej diagnostike sa dá osteoporóza zastabilizovať a viesť s ňou normálny a naplnený život

Dokonalá súmernosť v prírode existuje len výnimočne a týka sa to aj ľudského tela. Pohľad do zrkadla vám už určite prezradil odchýlky vo veľkosti uší, tvare obočia a u žien aj vo veľkostí pŕs. Práve na ne sa teraz zameriame a poradíme vám, ako vybrať podprsenku, ktorá ich opticky upraví do dokonalosti.

Minerálny krycí mejkap Annabelle Minerals má vysoké krytie a jednoduché zloženie. Vďaka novej formule zloženej z minerálnych prísad poskytne vašej pokožke požadovaný efekt líčenia, a to od jemného zjednotenie farby pleti, až po plné krytie. Ľahko sa nanáša a zaistí pohodlie vašej pokožke po celý deň. Postará sa o intenzívne krytie už pri prvej vrstve.

Poznáte rodinné vydavateľstvo Familium? Monika Kopřivová po úspešných tituloch Babička, rozprávaj, Naše výlety či Dedko, rozprávaj a hre Ako to bolo kedysi ?, prichádza s neopakovateľnou knihou pre začínajúci život dieťatka.

Poklesy teplôt na začiatku jesene priniesli nástup ochorení dýchacích ciest, predovšetkým vírusového pôvodu. Nádchy, chrípky, bronchitídy, zápaly pľúc ale aj ďalšie ochorenia dýchacieho aparátu sú najčastejšie sprevádzané intenzívnymi tvorbami hlienov. Pre úspešnú rýchlu liečbu je dôležité sa týchto hlienov zbaviť. Vhodným prostriedkom pomáhajúcim pri odhlieňovaní a vykašliavaní je svetoznáma minerálna voda Vincentka. Informuje o tom riaditeľ Vincentky, a.s. Jan Šumšal.

Makrowin, s.r.o., Detva je slovenským výrobcom drevohliníkových a drevených okien a dverí. Je veľa dôvodov prečo si ho zvoliť ako dodávateľa. O siedmich najdôležitejších hovorí Dušan Majer, riaditeľ spoločnosti.

V posledných mesiacoch sme svedkami dramatického rastu cien energií na svetových burzách. S miernym oneskorením ich budú nasledovať aj ceny pre obyvateľov. ÚRSO (Úrad pre reguláciu sieťových odvetví) už avizoval rast koncových cien elektriny o cca 15% a potvrdil aj zatiaľ nešpecifikovaný rast cien zemného plynu. Občania nemajú veľa možností ako sa brániť, ale nejaké predsa len sú. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ najväčšieho domáceho výrobcu slnečných kolektorov, firmy THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o.

Značnú časť prác na údržbe liečivých singletrackov, oprave turistických chodníkov a renovácii ich značení pred nastávajúcou zimou, má za sebou Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) ,,ŠARIŠ“-Bardejov. OOCR pri revitalizácií turistických trás využíva aj spoluprácu miestnych združení a aktivistov. Práve tieto exteriérové atrakcie v prírode sú v súčasnosti, ako jedny z mála voľne prístupné a bez akýchkoľvek obmedzení, aj počas bordovej farby covid automatu, platnej už niekoľko týždňov pre okresy Bardejov a Svidník. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR.

Jesenné prechádzky v Bardejovských Kúpeľoch a ich okolí sú neoddeliteľnou súčasťou liečby a oddychu v týchto svetoznámych kúpeľoch. Parky, lesoparky a udržiavané lesy žiaria farbami, sú plné kyslíka, hríbov a čarokrásnych zákutí s potôčikmi a jazierkami. Udržiavané chodníky, cyklochodníky, singletracky, kyslíkové dráhy, cesty a cestičky lemované lavičkami, prístreškami, ohniskami a rozhľadňami lákajú na zdravý pohyb. Svoje miesto si našlo i spojenie históriou nazvané ,,Potulky po chodníku Sisi“ s certifikovanou sprievodkyňou Annou Tomkovou. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.