December 2020

Návrat k prírode je čoraz viac využívaný v kozmetike. NIVEA uvádza nový rad prírodnej kozmetiky NATURALLY GOOD, ktorá je šetrná k človeku i k prírode. Organická starostlivosť o pleť, ktorá má transparentné zloženie s 99 %* zložiek prírodného pôvodu. Iba 1 % v zložení kozmetiky tvoria látky, ktoré sú zodpovedné za väčšiu stabilitu a bezpečnosť výrobkov. Kozmetika NIVEA NATURALLY GOOD sa vyrába v Európe za prísnych štandardov kvality. Je šetrná k našej pleti i k planéte.

Vedeli ste, že hviezdna automobilka Mercedes-Benz má v súčastnosti flotilu s viac ako dvadsiatimi hybridnými alternatívami dobíjateľnými zo siete? Tento trend rozbehol globálny tlak na znižovanie emisií CO2, ale v súčastnosti je badať aj zvyšujúci sa záujem o autá, ktoré kombinujú spaľovací motor s výkonným a ekologickým elektromotorom zo strany spotrebiteľov. Len pred nedávnom sme si vyskúšali model GLE 350 de 4MATIC s vynikajúcim dojazdom až 100 kilometrov na plne nabitý akumulátor. Aktuálne testovaná novinka Mercedes-Benz GLA 250 e ponúka dojazd na úrovni šesťdesiatich kilometrov, ktorý však ako som sa mohol sám presvedčiť bohato pokryl väčšinu môjho štandardného denného jazdenia.

Potrebujete domov nový kus nábytku, záhradné náradie, či novú práčku? Možno ste práve v situácii, kedy si nemôžete dovoliť príliš utrácať peniaze. Nakupovať lacnejšie by chcel každý. Málokto sa však zamyslí nad tým, či sa to skutočne dá. Dá sa to vôbec? Samozrejme, že áno - a dokonca vám poradíme ako na to. Je ale dôležité hľadať na správnom mieste. Existujú internetové stránky, ktoré vám to umožnia. Pýtate sa, kde hľadať? Tu ste správne.

Haute-Rejuvenation je pravou podstatou kolekcie Platinum Rare Collection, inšpirovanej bohatým dedičstvom La Prairie, ktoré odštartovala priekopnícka práca doktora Paula Niehnsa, otca bunkovej terapie. Svoje prelomové omladzujúce terapie vyvinul na Klinike La Prairie v Montreux vo Švajciarsku pred viac ako 80 rokmi. Haute-Rejuvenation je vyjadrením skúseností a poznatkov La Prairie, značky, ktorá v súčasnosti ponúka najpokrokovejšie a najúčinnejšie zloženia, zmyselné zážitky a jedinečné balenia.

Najkrajšie sviatky v roku sa nám pomaly, ale nezadržateľne blížia. Je čas okrem nasávania vianočnej nálady, ozdobovania príbytkov, upratovania či prípravy tradičných pokrmov, riešiť aj darčeky pre najbližších.

Kolekcia H&M Conscious Exclusive A/W 20 obsahuje znamenité kúsky navrhnuté z materiálov pochádzajúcich z trvalo udržateľných zdrojov, ktoré sú vyrobené z odpadu. To, čo sa za normálnych okolností vyhodí, sa účelovo premení na módne klenoty, ktoré oceníte a budete milovať a rovnako nám umožnia odkryť skrytý potenciál odpadu, či sa inšpirovať kreativitou, ktorá pochádza z nutnosti opätovného použitia vecí.

Žiť svoj sen nie je úplná samozrejmosť. Aj keď pre mladú, úspešnú podnikateľku a majiteľku kreatívnej agentúry KOMUNIKA je to každodenná realita. Hoci ani jej cesta k vlastnému biznisu nebola priamočiara a bez polienok pod nohami, LUCIA PEKARÍKOVÁ sa považuje za veľmi šťastného človeka. Aké je to, keď sa narodíte pod šťastnou hviezdou? A existuje taká vôbec? O cestovaní, veľkých snoch a obrovských nápadoch, o veľkolepých zážitkoch, o blogerskej srdcovke, o africkej rodine a (ne)všedných momentoch. Jednoducho a úprimne o živote LUSY PEKARÍKOVEJ. Pohodlne sa usaďte a doprajte si poriadnu dávku inšpirácie!

Keď sa stretnú dve Márie, zhruba v rovnakom veku, s rovnakým vzdelaním, rovnakým zápalom pre prácu a ešte aj slabosťou pre autá, tak to nemôže dopadnúť inak, len takýmto veľmi spontánnym rozhovorom o živote, o cestovaní, o situácii okolo pandémie, ale aj o štvorkolesových tátošoch, ktoré sú pre nás obe dôležitým pomocníkom ako v práci, tak aj pre užívanie si zaslúženého relaxu. Práve ten potrebujeme v týchto dňoch ako soľ...

Stanislav Harangozó sa narodil 19. novembra 1946 v Komjaticiach. V rokoch 1967 – 73 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u profesorov Millyho, Hložníka a Dubaya. Do roku 1990 pedagogicky pôsobil na VŠVU v Bratislave. V rokoch 1990 – 2020 pôsobil na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave. Realizoval rozsiahly súbor monumentálnych maliarskych diel v architektúre. Vystavuje doma i v zahraničí. Individuálne zahraničné výstavy mal napríklad v Ríme, Florencii, Padove, Forli, Lisabone, Mazamete, Bonne, Londýne, Moskve, Varšave, Prahe, Budapešti, Belehrade, Novom Sade, Splite, Opatiji, Záhrebe, Clermont-Ferrande, Soule, Pekingu, Ostrihome, Bad Homburgu, EXPO 2010 v Šanghaji, Eisenstadte a v Haagu. Je členom Umeleckej besedy slovenskej, Spoločnosti voľných výtvarných umelcov a Klubu výtvarných umelcov a teoretikov.

Ak nám tento rok niečo ukázal, tak to je to, aký dôležitý pre život je útulný a praktický priestor. O dizajne interiérov, ale aj osláv nám tento mesiac porozprával talentovaný dekoratér a stylista z Decor Factory, Attila Izsák.

Pochádzam z malebného, hornatého kraja - lesy a stráne rodnej Oravy, z dedinky Sihelné. Kontakt s prírodou a súzvuk človeka s ňou prebudil vo mne cit pre „krásno“. Po absolvovaní gymnázia som chcel pokračovať v štúdiu na VŠVU. Osud ma však zavial do sfér cestovného ruchu a hotelierstva. Dlhé roky som podnikal v tomto odvetví ako majiteľ hotela. Veľa som cestoval a spoznával nové krajiny celého sveta.

Aj keď sa naše nevedomie potuluje niekde v snách, telo v priebehu spánku pracuje na plné obrátky. Do pohybu sa dávajú najrôznejšie regeneračné procesy, vďaka ktorým sa stávame odolnejšími. Kvalitný odpočinok podporuje správnu funkciu imunitného a kardiovaskulárneho systému. Prinášame vám 5 tipov, ako večer lepšie zaspať.

Jedným z najvýznamnejších hradov na severovýchode Slovenska je zrúcanina hradu Zborov, nazývaného aj Makovica. V tohtoročnej turistickej sezóne, poznačenej dvoma vlnami koronavírusu, sa stal obľúbeným náhradným cieľom výletov v čase, keď boli vnútorné atrakcie regiónu (vrátane wellnes a reštaurácií) uzavreté. Hrad je celoročne voľne prístupný a vedú k nemu dobre značené turistické a cykloturistické trasy. Pešo je z obce Zborov po žltej značke so strmým výstupom vzdialený cca 30 min. Pre rodiny s deťmi je vhodnejšia trasa po červenej značke alejou starých dubov v trvaní cca 45 min. Z Bardejovských Kúpeľov vedie k hradu 8 km dlhý chodník. Informuje o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

Viete čo majú spoločné chodník, pamätná izba, apartmán, liečebný dom, kaviareň, socha, obraz, prameň a jeden deň v roku v Bardejovských Kúpeľoch? Všetky nesú meno cisárovnej Alžbety, zvanej Sisi a sú pripomienkou jej trojtýždňovej návštevy v Bardejovských Kúpeľoch v roku 1895. Sisi sem prišla ako päťdesiatosemročná 1. júla a zotrvala tu do 22. júla 1895.

Vincentka sa niekedy nazýva aj všeliekom. K tomuto titulu ju oprávňuje neuveriteľne široký okruh použitia na pitné a inhalačné kúry pri ochoreniach dýchacích ciest, hlasiviek, pri chorobách látkovej výmeny, vredovej chorobe žalúdka, dvanástnika a ich pooperačných stavoch, pri vlečúcom sa zdurení pečene, diabetes melitus, chronickej pancreatitíde, atď. Predsa len z univerzálneho využitia Vincentky existujú tri výnimky - pri hyperfunkcii štítnej žľazy pre zvýšené množstvo jódu, pri ochoreniach obličiek a pri opuchoch dolných končatín.

Náročný trh v USA ostáva aj počas koronakrízy hlavným zahraničným trhom popredného slovenského výrobcu drevených a drevohliníkových okien a dverí, spoločnosti Makrowin, s. r. o., Detva. Dlhodobo tu umiestňuje viac ako tretinu svojej produkcie, ktorá dosahuje v posledných rokoch cca 1,5 mil. EUR ročne. Napriek sťaženým podmienkam očakáva spoločnosť podobné čísla v tržbách a exporte do USA aj za rok 2020.

Najpredávanejším slnečným kolektorom v SR je s veľkým náskokom plochý slnečný kolektor TS300, neustále zdokonaľovaný a bez prestávky vyrábaný cca 25 rokov najväčším slovenským výrobcom slnečných kolektorov – firmou THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. Len od roku 2004 sa ho predalo doma i vo svete viac ako 150 000 ks, spolu s jeho predchodcami 250 000 ks. Na druhej strane technicky najpokrokovejším výrobkom firmy je plochý vákuový kolektor TS400, ktorý vynikajúco pracuje pri nízkych teplotách. Porovnajme si parametre a výhody použitia týchto dvoch výrobkov.

Rok 2020 bol pre turistický ruch na severovýchode Slovenska a Oblastnú organizáciu cestovného ruchu (OOCR) ,,Šariš“-Bardejov najťažším v jeho histórii. Kríza okolo pandémie korona vírusu tvrdo zasiahla prakticky všetky zariadenia cestovného ruchu - kúpele, wellness zariadenia, hotely, reštaurácie, múzea i kultúrne podujatia. Dramaticky poklesli tržby a v odvetví sa aj prepúšťalo. Zlé časy sa ešte neskončili, na reštart odvetia sa čaká a trvanie krízy sa nedá odhadnúť. V takejto zložitej situácii sa miestnej OOCR podarilo - aj keď s určitým oneskorením, dokončiť niektoré naplánované investičné akcie.

Záver roka je príležitosťou na oslavy a nadmernú konzumáciu alkoholu a mastných jedál. Následným javom takejto neprimeranej konzumácie je dehydratácia, diskomfort tráviaceho systému a bolesti hlavy, známe ľudovo ako stav po opici. Medzi osvedčené prostriedky na odbúranie takýchto stavov a regeneráciu organizmu patrí svetoznáma minerálna voda Vincentka.

Kto rozhoduje o tom, ktoré produkty sú tie TOP? Nie je to výrobca ani dievčatá z marketingu, ale jedine klienti, ktorí ich stále znovu a znovu obsadzujú do hlavných úloh vo svojich kúpeľniach. Toto sú najväčší miláčikovia roku 2020.

To najkrajšie, čo môžete darovať svojim blízkym na Vianoce, sú spoločne strávené chvíle. Ale ruku na srdce, trochu stylingu nikdy neuškodí.

Tiež ste o tom počuli, že neexistuje žiadny podkladový krém, ktorý by sa hodil pod minerálny mejkap? Presvedčíme vás o opaku! Ľahký hydratačný Annabelle Minerals Soft Cream bol totiž stvorený presne na tieto účely.

Značka prémiovej vlasovej kozmetiky AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT pripravila pre tohtoročné Vianoce darčekové balenie svojich produktov, ktorými môžete obdarovať svojich blízkych.

Naša psychická kondícia ovplyvňuje aj tú fyzickú. Aby boli v rovnováhe, treba si dopriať aktivity aj relax. Wellness do našich domovov tentoraz prináša Tchibo. Elektrické vyhrievané vankúše a podložky zabezpečia teplo pre chrbát, svaly aj kĺby.

Žitný ostrov kedysi nazývali Kukkóniou. Tento poetický názov a výnimočnosť regiónu sa dnes opäť dostávajú do povedomia verejnosti.

Nezáleží na tom, či s chudnutím začínate od Nového roka, alebo vo formovaní kriviek pokračujete. Správny čas na domáce fitko je vždy – poďte si ho zariadiť spolu s nami od pohodlného oblečenia až po cvičebné náčinie na precvičenie celého tela!

Micelárne vody, toniká, krémy, masky... Pre krásu našej pleti použijeme všetko, čo účinkuje. Skúste však pre zmenu niečo absolútne jednoduché – sýtenú vodu!

Či už ste sa rozhodli pre kúpu šijacieho stroja len kvôli šitiu toľko potrebných rúšok, alebo chcete začať šiť oblečenie pre rodinu, či len tak potrebujete zabiť nudu novým koníčkom, musíme uznať, že vedieť šiť na stroji už dnes nedokáže hocikto a pritom je to činnosť veľmi prospešná.

Dlhodobá práca z domu či čakanie na otvorenie prevádzok môže viesť k demotivácii a strate záujmu o podávanie kvalitných výsledkov. Čo robiť, aby sa to nestalo vám alebo vašim zamestnancom?