Marec 2020

Aj vy ste zostali doma so škôlkarom alebo malým školákom? Určite vítate každý nápad, ako deti zabaviť, keď práve treba spraviť prácu, navariť, alebo si len jednoducho potrebujete aspoň na chvíľu oddýchnuť.

Zapojte sa do veľkonočnej súťaže o 3x bohatý balíček plný obľúbených produktov na pečenie Dr.Oetker a potešte svojich najbližších sladkým prekvapením pripraveným s láskou. Stačí nám napísať, či je nižšie uvedený výrok PRAVDA alebo MÝTUS: „Kakao sa dostalo do Európy vďaka Krištofovi Kolumbusovi”.

Nie vždy to tak nutne musí byť a sú aj výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. Manžel je skutočne často odrazom svojej manželky. Tá má ten správny cit na výber jeho oblečenia a vie ako nežná polovička posúdiť, aké oblečenie je preňho vhodné. Neverili by ste, koľko mužov necháva výber oblečenia na svoje manželky, ktoré poznajú veľkosť svojho drahého a len mu objednajú vhodné oblečenie z internetu. Oblečte svojho manžela na meeting alebo dôležitú návštevu a ukážte svoj zmysel pre vkus a dizajn.

Vlajková loď Bardejovských kúpeľov, a.s. - luxusný štvorhviezdičkový kongresový hotel Alexander, počas štyroch rokov od svojho otvorenia potvrdil líderskú pozíciu v rámci týchto kúpeľov. Jeho 150 lôžok predstavuje cca 13% celkovej lôžkovej kapacity kúpeľov, v segmente izieb najvyššieho štandardu je to však až tretina kapacity. Hotel takmer úplne využívajú samoplatcovia. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Podľa smernice Európskeho parlamentu a Rady 2010/31/EC o energetickej hospodárnosti budov budú musieť mať všetky nové budovy v EÚ po 31. decembri 2020 takmer nulovú spotrebu energie. Budova s takmer nulovou potrebou energie je vlastne budova s veľmi vysokou energetickou hospodárnosťou. Na prevádzku takejto budovy je potrebné iba takmer nulové alebo veľmi malé množstvo energie.

V tomto roku oslavuje minerálna voda Vincentka vyvierajúca v Luhačoviciach ďalšie z významných výročí. Uplynie práve 200 rokov od okamihu, keď sa začala po prvý raz plniť do sklených fliaš a predávať sa v nich. Je to v poradí už tretie významné výročie po tom, čo predvlani uplynulo 20 rokov od obnovenia plnenia do fliaš spoločnosťou Vincentka, a.s. a vlani oslávila 350 rokov odvtedy, čo sa objavil písomný dôkaz o jej blahodarných účinkoch.

Za rok 2019 dosiahla akciová spoločnosť Bardejovské kúpele tržby vo výške 15, 804 mil. EUR, čo predstavovalo nárast o 14,62% oproti roku 2018, kedy zaznamenala tržby 13,788 mil. EUR. Prejavilo sa to aj vo zvýšenej ziskovosti, keď zisk pred zdanením dosiahol vlani 1,785 tis EUR, oproti 1,28 mil. EUR za rok 2018 (+39,45%). Sú to najlepšie výsledky v celej histórii Bardejovských kúpeľov. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Prestížne environmentálne ocenenie Zelený Merkúr 2020 získal najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLARŽiar, a.s. Spoločnosť sa stala víťazom súťaže zameranej na environmentálne správanie sa firiem podnikajúcich v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK). Zelený Merkúr je spoločným projektom Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) a Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Banská Bystrica, ktorý podporil aj Banskobystrický samosprávny kraj. Na druhom mieste sa umiestnil Elektro Recycling Slovenská Ľupča a na treťom TUBAPACK Žiar nad Hronom. Zástupcovia firiem si prevzali ocenenia 3.marca 2020 na slávnostnom zhromaždení SOPK na hrade Ľupča.

Mesiac pre Veľkou nocou sú hlavné ubytovacie kapacity v Bardejovských kúpeľoch vypredané. Zopár voľných miest je už len v dvojhviezdičkových zariadeniach, hlavne vilkách. Luxusné ubytovanie v štvorhviezdičkových hoteloch Alexander, Ozón a Astória, sú obsadené klientmi, ktorí sa chcú nechať rozmaznávať kúpeľnými a wellness procedúrami, bohatou stravou, a to všetko v krásnom prírodnom prostredí svetoznámych kúpeľov. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s Tamara Šatanková.

Symbolmi jari sú rozkvitnuté bahniatka a kvietky. Na rozdiel od rosničiek a moderátoriek rôznych programov, ktoré sa rozplývajú nad ich krásou, peľoví alergici vedia svoje. Zas ich čaká obdobie smrkania, slzenia, pálenia a opuchov očí, chronických zápalov dutín, škriabania v hrdle... Suché a veterné počasie roznáša alergény široko-ďaleko a znemožňuje aj športovanie vonku. Chvíľky oddychu od náporu alergénov prichádzajú až večer a hlavne po daždi. Jedným z mála pomocníkov je v taký čas minerálna voda Vincentka. Sprej vo vrecku s Vincentkou je nevyhnutným sprievodcom pri každom dlhšom opustení domova. Stačí po jednom-dvoch strieknutiach do každej nosnej dierky, vyfúkať si nos a dýchanie je opäť voľné.

Nepriaznivý vývoj v chemickom a farmaceutickom priemysle na Slovensku pokračoval po treťom aj v štvrtom štvrťroku 2019. Tržby podnikov klesali medziročne i v porovnaní s predchádzajúcimi štvrťrokmi. Chemický a farmaceutický priemysel v SR tak za minulý rok zaznamenal tržby nižšie o 4,12% ako rok predtým. Spolu celkové tržby poklesli z 10,347 mld. EUR v roku 2018 na 9,921 mld. EUR v roku 2019. Pokles je výsledkom spomalenia ekonomiky EU ako celku a hlavne nemeckej ekonomiky, ale aj súbehu ďalších externých faktorov a zhoršovania podnikateľského prostredia na Slovensku prijímaním nesystémových populistických rozhodnutí. Informoval o tom Ing. Roman Karlubík, MBA, prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR.

Obrúčku, vysnívané šaty a nádherné svadobné črievičky už máte. Čo k nim? Predsa niečo staré, nové, požičané a modré. Vzácnu brošňu do vlasov po babičke, prekrásne požičané bolero a k tomu nový ligotavý diamantový šperk, možno na modrej šnúrke. Prečo nie? Práve takto dokonalo môže vyzerať váš deň D, keď sa sny premenia na skutočnosť. Užite si ho podľa svojich predstáv. A vyšperkujte do dokonalosti s niektorým z nádherných diamantových kúskov z dielne ALOve, ktorý vám bude navždy pripomínať tie najkrajšie momenty.

 

Príbehy plné sily, odhodlania, radostí či starostí. Denne sa stretávame s rôznymi osudmi ľudí, ktoré v nás mnohokrát zanechajú hlbokú stopu. V AVONe veria, že každý príbeh môže byť inšpiráciou. Keďže sú kozmetickou spoločnosťou zameranou hlavne na ženy, rozhodli sa prísť s novou kampaňou #AVONherstory. Už z jej názvu vyplýva, že hlavnú rolu zohrávajú príbehy žien.

 

Korene značky DELPOZO. Jej zakladateľom nie je nikto iný ako Jesús del Pozo, medzinárodne uznávaný módny návrhár a jeden zo spolutvorcov modernej španielskej módy. Narodil sa v Madride v roku 1946, vyštudoval dizajn nábytku a interiérový dizajn, no v roku 1974 sa jeho profesia nadobro obrátila tvárou k móde, rozhodol sa otvoriť svoj prvý obchod s pánskym odevom. O dva roky neskôr predstavil svoju prvú pánsku kolekciu v Paríži a v roku 1980 svoju prvú kolekciu pre dámy prêt-à-porter. Jeho biznis plán sa rozrastal s pozoruhodnou rýchlosťou, nezľakol sa dokonca ani rozmachu nových trhov, postupne vytváral nové obchodné línie ako sú Jesús del Pozo parfumy či svadobné šaty. Málokto ale vie, že del Pozo pôsobil aj v divadelnom umení, v roku 1998 vytvoril pre opernú budovu Teatro Real a pre operu Carmen jedny z najvýznamnejších kostýmových návrhov všetkých čias.

Jakub Gulyás, ktorý sa stal víťazom minuloročnej súťaže tvorcov na Fashion Film Festivale Bratislava, bol so svojím krátkym filmom ocenený aj na festivale v Paríži. Stalo sa tak počas parížskeho fashion weeku, kde sa so svojou kariérou rozlúčil aj svetoznámy francúzsky dizajnér Jean-Paul Gaultier.

Maťa Bucková alebo @ijembuca, ako ju pozná instagram, miluje pohyb celý svoj život. No posledné dva roky ju uchvátil triatlon. Okrem tohto športu tvorí aj vlastné podcasty, kde sa nebojí otvorene hovoriť o najintímnejších veciach a pocitoch mladej ženy, nehanbí sa verejne vyzdieľať fakt, že pomáha svojmu priateľovi napríklad so zaväzovaním šnúrok na obuvi a nemá problém zavesiť na svoj profil ani fotografiu ich polonahých tiel, či pochváliť sa ako napreduje vo svojom tréningovom pláne. Kto jej profil preletí letmo, nevypočuje si jej podcasty a odkazy, príde o veľa. Práve dôvody pre ktoré to všetko robí, z nej robia ženu so srdcom na správnom mieste. Neplateného influencera, ktorý žije autentický život a už dnes vie, kde sídli podstata ľudského bytia, bez súcien, mamonu, za ktorým sa hrabe takmer celý svet. No ale poďme po poriadku...

Pokiaľ sa chce niekto rozhodovať o tom, či mu stojím o záujem, na základe toho ako vyzerám v teplákoch, tak mu to veľmi rada uľahčím. Rovno mu poviem nech nemrhá svojim ani mojim časom, žeby to určite nemalo zmysel.

Prichádza Jar, priateľka lesov a prírody, dožičte si dávku zdravia, regenerácie a pohody, počas jarných relaxačných pobytov v hoteloch SOREA! Navyše s možnosťou využitia rekreačných poukazov vo všetkých našich zariadeniach.

Podľa štúdie Centra automobilového manažmentu (CAM) je Mercedes-Benz vedúcou prémiovou značkou v oblasti inovácií počas obdobia od roku 2016 do roku 2019. CAM analyzovalo inovácie v oblasti technológií vozidiel 31 prémiových značiek. Súčasne sa značke Mercedes-Benz podarilo v aktuálnom hodnotení „Global 500 2020“ americkej poradenskej spoločnosti Brand Finance znovu postúpiť a opäť sa stať najhodnotnejšou automobilovou značkou sveta. Značka s hviezdou je okrem toho najhodnotnejšou značkou B2C v Európe.