Máj 2019

Ležérnym oblečením nepohrdne hádam nikto, pretože jeho prioritou je pohodlie. A to pri nosení oblečenia páni oceňujú asi najviac, tak im ho pomôžte spolu s nami vybrať. Šatník, v ktorom by nemali chýbať športové pánske polokošele, tričká, pánske mikiny a samozrejme rifle. V modernom trende a štýle, ktorý sa dá pekne zladiť s tým vaším.

V ubytovacích zariadeniach spadajúcich pod Oblastnú organizáciu cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov zaznamenali v roku 2018 rast počtu návštevníkov o 5,54%. Kým v roku 2017 navštívilo a ubytovalo sa v regióne severovýchodného Slovenska 48 848 osôb, o rok neskôr to bolo už 51 555 osôb. Zvýšil sa aj počet prenocovaní o 5,66% a to z 330 932 v roku 2017 na 349 660 prenocovaní v roku 2018. Výška vybratej dane z ubytovania dosiahla 206 225 eur. V cestovnom ruchu v regióne bolo vlani zamestnaných 211 osôb. Informoval o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov.

Bardejovské kúpele majú v liečbe detí dlhoročnú tradíciu a poskytujú komplexnú liečebnú starostlivosť pre detských pacientov už od roku 1980. Detským pacientom poskytujú liečebné pobyty hradné poisťovňami, alebo môžu prísť do kúpeľov ako samoplatcovia. Oba typy pobytov môžu deti absolvovať sami, pokiaľ majú od 5 do 18 rokov, alebo v sprievode rodičov či iných členov rodiny aj mladšie. Bardejovské kúpele poskytujú komplexnú kúpeľnú starostlivosť pre detských pacientov s onkologickými chorobami, chorobami obehového ústrojenstva, tráviaceho ústrojenstva, z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulóznymi chorobami dýchacích ciest, chorobami obličiek a močových ciest a gynekologickými chorobami. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Slovenský rekord za najväčší vertikálny nápis v exteriéri získala obec Kružlová, ktorej obyvatelia ho osadili v ÚDOLÍ SMRTI, kde sa uskutočnila najväčšia tanková bitka v rámci Karpatsko-duklianskej operácie. Nápis s rozmermi 998x290 cm je fotogenickou dominantou a turistickým lákadlom a pripomína svetoznámy nápis HOLLYWOOD. Ustanovujúci rekord bol zaregistrovaný 11.apríla 2019. Informoval o tom PhDr. Adrián Gužo, starosta obce Kružlová.

V priestoroch najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov, firmy THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o., sa v piatok 17.mája 2019 uskutoční stretnutie starostov viacerých regiónov stredného Slovenska. Vedenie firmy ich oboznámi s výrobou a možnosťami využitie slnečných kolektorov v rámci Slovenska. Dozvedia sa o možnostiach získania dotácií pre obnoviteľné zdroje energie (OZE), ich ekonomickej a ekologickej výhodnosti, prínosoch a návratnosti. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU Žiar, s. r. o.

Firmy majú vďaka výzvam Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA), ako sprostredkovateľského orgánu pre Operačný program Kvalita životného prostredia, k dispozícii desiatky miliónov eur z eurofondov. Žiadosti môžu predkladať o nenávratné finančné príspevky (NFP) zamerané na zníženie energetickej náročnosti a zvýšenie využívania obnoviteľných zdrojov energie (OZE) v podnikoch. Podmienkou je vypracovanie energetického auditu.

Projekt ChemMultimodal – „Promotion of Multimodal Transport in Chemical Logistics“, ktorého hlavným cieľom je presun cestnej prepravy výrobkov a surovín v chemickom priemysle na železničnú prepravu, s očakávaním pozitívnych environmentálnych a bezpečnostných dopadov, sa po troch rokoch práce blíži do finále.

Blíži sa polčas uchádzania sa o poskytovanie poukážok Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) na vybrané obnoviteľné zdroje energií (OZE) v rámci Národného projektu Zelená domácnostiam II. Doterajšie výsledky ukazujú, že klesá záujem o kotly na biomasu, kde sa v 4.kole rezervovalo iba 465 460 €, čo bolo o niečo viac ako polovica z vyčlenenej sumy 800 000 €. Podobne aj šieste kolo projektu Zelená domácnostiam II, ktoré bolo zamerané na podporu inštalácií fotovoltických panelov, bolo uzatvorené v stanovenom termíne až na druhý deň, keď záujem domácností nepresiahol vyčlenenú alokáciu 800 000 €. Výnimkou sú slnečné kolektory, kde obe doterajšie kolá skončili po niekoľkých minútach rezervovaním celej sumy.

Okrem športovania, turistiky, wellness a kúpeľných aktivít, ale aj atraktívnej histórie, je mesto UNESCO Bardejov, so svojou mestskou časťou Bardejovské kúpele, aj cieľom kultúru vychutnávajúcich návštevníkov. Rovnako tak mesto Svidník a Dukla. Vyhliadková veža na Dukle (kataster obce Vyšný Komárnik) je síce pre verejnosť z prevádzkových a investičných dôvodov uzavretá do 31. 5. 2019, resp.do odvolania, ostatné atrakcie, vrátane stálej expozície "Vojenské dejiny Slovenska 1914 - 1945" vo Vojenskom múzeu v Svidníku, sú prístupné. Severovýchod Slovenska tak ponúka zaujímavú paletu kultúrnych podujatí, niektoré z nich s tradíciou už od stredoveku. Informuje o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

Leto pomaličky prichádza a veľa žien rozmýšľa nad rôznymi radikálnymi zmenami svojho zovňajška. Kupujeme si nové oblečenie, snažíme sa schudnúť do plaviek, rozmýšľame nad novým odvážnym strihom vlasov. Niektoré z nás chcú zas svoju osobnosť obohatiť inou zmenou, napríklad zadovážením si nových štýlových dioptrických okuliarov. Ak máte pocit, že aj vy patríte do tejto kategórie, prinášame vám 4 druhy štýlových dioptrických rámov pre ženy.

Viaceré známe módne značky ponúkajú okrem dámskeho a pánskeho oblečenia oblečenie pre deti. Oblečenie pre deti dokonca nájdeme aj v známych hypermarketoch, ktoré si vytvorili vlastné značky, ktoré vyrábajú a predávajú detské oblečenie pod touto značkou. Keďže jemná detská pokožka si vyžaduje špeciálny prístup už od narodenia, rodičia by si mali dať záležať na výbere detského oblečenia. Buď by sa mali zamerať na lokálnych výrobcov, alebo by si mali kúpiť kvalitné látky, z ktorých by si vyrobili, alebo dali vyrobiť oblečenie pre deti.

Letné dni lákajú nielen vybehnúť von, ale dopriať si aj niečo zdravšie a prospešnejšie pre naše telo. A zdá sa, že odľahčenejšiemu dňu podľahli aj známe celebrity, ktoré sa rozhodli do svojej stravy zaradiť jeden rastlinný deň.

Posledný víťaz súťaže Kaderník roku Igor Sedlák posúva svoj prístup k starostlivosti o vlasy k intenzívnejšiemu prežitku. V jeho salónoch je kladený dôraz na prirodzenú krásu a používanie vlasovej kozmetiky s prírodným zložením. S týmto prístupom korešponduje aj jeho prepojenie so značkou Authentic Beauty Concept a budovanie úplne nového salónu, ktorý bude prírodnou oázou, kde prežijú zákazníci príjemné okamihy plné relaxácie, prepojenia s prírodou a predovšetkým unikátne uvoľňujúce masáže hlavy.

Blond vlasy sú náchylné na pôsobenie vonkajších vplyvov – znečistené prostredie, chlór alebo dokonca zvyšky stylingových prostriedkov môžu spôsobiť mdlý vzhľad vlasov a ich mosadzný nádych. Vďaka BLONDME Detoxikačnému systému od Schwarzkopf Professional si môžu blondínky užívať svoju krásnu, dokonale oživenú farbu vlasov a zároveň dlhšiu dobu udržať žiarivý a jasný blond výsledok.

Možno sa vám nepodarilo zhodiť ešte nabraté zimné kilečká alebo ste so svojou ženskou postavou spokojná, veď mať ženské krivky nie je na zahodenie. Každá žena však môže byť bohyňa, ak si zvolí bielizeň, ktorá skryje to, čo má, no zvýrazní vaše prednosti. Ako na to? Poradí vám štylistka.

S pribúdajúcim vekom sa menia aj požiadavky v starostlivosti o pleť. Na proces starnutia pleti vplývajú genetické predispozície a hormonálne zmeny. Pleť stráca silu a schopnosť produkovať kolagén, elastín a pleti vlastnú kyselinu hyalurónovú. Starnúca pleť je tenšia a zraniteľnejšia. Preto si výžaduje špecifickú starostlivosť. Objavujú sa na nej štyri príznaky starnutia.

V roku 2018 uviedla značka Sisley Paris nový rad vlasovej starostlivosti Hair rituel by Sisley aj na slovenský trh. Všetky výrobky obsahujú extrakty z byliniek, esenciálne oleje, minerály, vitamíny, ktoré dodávajú vlasovým cibulkám energiu a reštrukturalizáciu vlasového vlákna.

Kolekcia „Karlifornia“ je skutočne výnimočná. Kúpite ju v predajni Karl Lagerfeld v Aupark Bratislava, alebo online na karl.com

Talianska dizajnérka Maria Grazia Chiuri odštartovala v parížskom historickom módnom dome novú éru. Éru, ktorá sa prihovára ženám 21. storočia a ktorá robí zo serióznej módy moderný komunikačný prostriedok.

Odmeňte sa po zimných mesiacoch a dajte svojmu telu to, čo potrebuje. Na jar sa totiž prebúdzajú nielen kvety, stromy, zvieratá, ale prebúdza sa aj naše telo. V tomto období by sme mali mať viac energie, oveľa väčšiu chuť realizovať svoje plány a hlavne sa cítiť ako znovuzrodení. Dopomôcť tomu by mala jarná očista, ktorú si môžete dopriať v našom ZION SPA PREMIUM.

Šaty, plavky či iné letné kostýmy už netrpezlivo čakajú na oprášenie. Ak vás oblial pot zo strachu, ako sa do vlaňajších či ešte starších modelov oblečiete, nie ste v tom samé! Až 90 percent z nás tŕpne pred skriňou a kriticky hodnotí svoje jamkovité pozadie, hrudkovité nohy, nakysnuté brucho a ovisnuté ramená. Naša skúsená odborníčka MUDr. Iveta Hasová nám poradí, ako sa cítiť fantasticky ešte pred bikinovou sezónou!

V máji sa viac, než iný čas roka, túlime, hladkáme a hýčkame. Lásky čas nás k tomu prirodzene navádza. A čo naša pokožka? Je dostatočne povšimnutá, zahrnutá nežných citom a rozmaznávaná? Alfou a omegou je svedomitá hydratácia pleti, bez ktorej pleť predčasne starne a zvýrazňujú sa na nej nedokonalosti. Oslovili sme špecialistku na dermoporadenstvo Veroniku Blahovú z lekární Dr.Max, aby nás svetom hydratácie pokožky s láskou previedla.

Homeopatia je liečebná metóda s dávnou tradíciou a jasnými pravidlami, aplikovaná s úspechom u nás i v zahraničí. Je rozšírená po celom svete, používa ju nielen anglická kráľovská rodina, preferujú ju aj mnohé svetové osobnosti a celebrity medzi inými Paul McCartney, David Beckham, Cher, Cindy Crawford či Tina Turner.

Zaručene púta pozornosť – len zopár týždňov po predstavení GLC SUV predstavuje Mercedes-Benz GLC kupé. Ďalšia generácia úspešného modelu dokonale a šikovne spája športovosť charakteristickú pre vozidlá kupé a funkčnosť vozidiel SUV. Výsledkom je vozidlo pre individualistov, ktorí kladú maximálny dôraz na jedinečný vzhľad, čo najväčšiu možnú slobodu a pokrokovú techniku. Vďaka inovatívnym technológiám, inteligentným asistenčným jazdným systémom a novej palete motorov je kupé symbolom športovosti, bezpečnosti a efektívnosti.

Kalendár i počasie už svedčia, že prišli letné dni. Teploty prudko stúpajú a vonku svieti krásne slniečko. Čo viac si priať? Onedlho začne obdobie dovoleniek a my už čoraz viac rozmýšľame nad relaxom a oddychom. Aj napriek pracovným či školským povinnostiam tešíme sa z teplých slnečných dní. Konečne si môžeme obliecť milované šortky, kraťasy i topy, jednoducho oblečenie, ktoré nosíme najradšej. V šatníku každej mladej slečny i modernej ženy rozhodne nechýbajú tieto obľúbené letné kúsky.