Máj 2017

Parfumérie Douglas, ktoré majú bohatú históriu v celej Európe, otvorili prvú predajňu na Slovensku v Bratislave v nákupnom centre Aupark.

Tentoraz vás bude sprevádzať vaša obľúbená vôňa NIVEA pri starostlivosti o vlasy. Nový rad NIVEA Hairmilk nadväzuje na viac ako 100-ročnú históriu vlasovej starostlivosti NIVEA. Prvý produkt na starostlivosť o vlasy ponúkla NIVEA už v roku 1912 a volal sa Hairmilk. Nový rad vlasovej starostlivosti mu vzdáva hold, a to nielen modrým obalom, ale i typickou vôňou, ktorú milujú generácie zákazníkov NIVEA.

V minulom čísle Beauty & Woman sme vás zoznámili s novou ikonou v rodine kabeliek Chanel – nadčasovou a štýlovou Gabrielle. Teraz vám predstavujeme jej štyri módne ikony dnešnej doby, novodobé nasledovateľky Gabrielle Chanel, ktoré vdýchli novej kabelke život a energiu – Kristen Stewart, Cara Delevingne, Caroline de Maigret a Pharrell Williams.

Dámska kolekcia Fendi jar a leto 2017 našla inšpiráciu v interiéroch francúzskeho rokoka a ich dekoráciách na stenách zámkov s rozkvitnutými záhradami. Odkazuje najmä na bezstarostné dni modernej rokokovej aristokratky Marie Antoinetty, ktorá sa stala múzou kolekcie. Pastelové odtiene ovocných sorbetov, štrukturované zlaté šaty, letné kožušinky a krátke topy či nohavice s nadrozmernými vreckami a športový tvar topánok...to všetko charakterizuje kolekciu podľa Karla Lagerfelda a Silvie Venturini.

Keď niekto vie robiť veci vo veľkom štýle, je to Fero Mikloško. Svoj ateliér prvýkrát otvoril pred 20 rokmi a ani po dvoch dekádach nestráca dych a spojenie s najnovšími trendmi. V apríli v Bratislave predstavil prvú časť výročnej kolekcie #M20 určenú pre jar a leto 2017.

Všimli ste si, ako sa po prechádzkach v daždi vaša pleť vyhladí a vráti sa jej zdravá farba? Takto blahodarne na pokožku pôsobí hydratácia – teda „zavodnenie“ – zvlhčenie buniek pleti. Ako však dosiahnuť účinnú hydratáciu suchej pleti, ak sa zdržiavame zväčša v uzavretých priestoroch? Využite jedinečné vlastnosti solí z Mŕtveho mora!

S nespavosťou ste sa už určite mali možnosť bližšie zoznámiť. Žijeme v hektickom svete, každý potrebuje všetko hneď a niekedy aj keby sme naozaj chceli všetko stihnúť, nedokážeme to. Náš organizmus nám to jednoducho nedovolí. Čo ale môže byť príčinou našej nespavosti?

Každá žena chce vyzerať očarujúco v spoločnosti. Potrebuje počuť komplimenty nielen od mužov, ale prekvapivo aj od prítomných žien. Preto sa niet čo čudovať, že niektoré ženy chodia nalíčené aj vtedy, keď idú vyniesť smeti. Veď čo ak by náhodou stretli nejakú kamarátku! Ak chcete vyzerať krásne a nechcete zároveň spôsobiť rozruch, skúste sa riadiť našimi radami.

Oslava významnej udalosti v rodine, či už sú to narodeniny, meniny, narodenie dieťaťa, zlatá svadba alebo iný typ oslavy, chceme prežiť príjemne, bez stresu v kruhu svojej rodiny. Častokrát, ba takmer vždy, sa vie niečo pokaziť. Niečo, čo nie sme schopní okamžite prijať a následne to ovplyvní našu náladu a oslavu si do sýtosti neužijeme.

Vždy, keď ideme okolo nábytkárských obchodov a obchodov, kde predávajú väčšinou dekoračné veci, máme chuť si kúpiť niečo nové. Možno sa vám zdá, že väčšina žien túži len po novom oblečení, po nových lodičkách alebo po nových šperkoch. Je pravda, že ocenia takéto darčeky. Častejšie si však majú chuť kúpiť niečo nové do svojej domácnosti. Niečo, čo ich domácnosť opäť oživí a dodá jej druhý dych.

Objednávanie letných dovoleniek je v plnom prúde a ak ešte nemáte svoju letnú dovolenku objednanú, v najbližšej dobe to ale určite budete robiť. Teda ak si chcete vyberať a nechcete čakať do poslednej chvíle na last minute dovolenky. Aby ste si však dovolenku užili naplno, nesmiete zanedbať samotnú prípravu na dovolenku.

Redukčné pobyty zamerané na liečbu obezity, ktoré organizujú Bardejovské kúpele, sú medzi klientmi obľúbené. Počas 14 dní pomôžu záujemcom naštartovať redukcie hmotnosti, naučia ich zdravo sa stravovať a pravidelne sa hýbať. Pobyt je aj vynikajúcim darčekom pre príbuzných  a známych, ktorí majú problémy s nadváhou. Klienti sú pod odborným lekárskym dohľadom a absolvujú aj edukačné prednášky. Každoročne sú na výber dvojtýždňové termíny vo februári, marci, apríli, októbri a novembri. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

Okolie Bardejova a Bardejovských Kúpeľov sa stalo atraktívnou lokalitou pre cykloturistov, bežcov i peších turistov. Dĺžka vybudovaných a udržiavaných, navzájom prepojených štyroch trás dosahuje spolu 7 km. Tvoria ju dva liečivé singletracky -Napoleon a Čerešenka, Kyslíková cesta Mihaľov - Bardejov a Kyslíková dráha v Bardejovských Kúpeľoch. Všetky trasy sú už plne funkčné, označené a v súčasnosti už využívané verejnosťou pre cykloturistiku, cvičenia, pešie túry a prechádzky. Na jún, alebo júl sa pripravujú na liečivých singletrackoch a kyslíkovej ceste preteky horských cyklistov, ktoré by ich mali ešte viac spropagovať. Informoval o tom riaditeľ OOCR „Šariš“ – Bardejov Radomír Jančošek.

Symbolom minulej sezóny v Luhačoviciach sa stal kúpeľný pohárik Nectarium - jednoduchý, biely, s netypicky vsadenou slamkou. Adele Chorej, autorke a víťazke dizajnérskej súťaže, ktorú vyhlásila akciová spoločnosť Kúpele (Lázně) Luhačovice, sa v ňom najlepšie podarilo prepojiť tradície s modernými trendmi. Záujem o neho bol veľký. Preto na tohtoročnú sezónu pripravila akciová spoločnosť aj nové farebné varianty, ktoré sa začnú ponúkať už v polovici mája počas slávnostného Otvárania prameňov. Informuje o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a.s.

Tento rok sa už aj na Slovensku bude konať prvá medzinárodná výstava spojená s predajom výrobkov bez lepku pod názvom Gluten Free EXPO Slovakia 2017. Od 28. do 29. apríla 2017 si na výstavisku Expo Center v Trenčíne budú môcť celiatici a ľudia, ktorí v svojej strave obmedzujú lepok zakúpiť výrobky bez lepku či získať informácie o novinkách. Odborníci na výživu a lekári budú na svojich prednáškach poskytovať aktuálne informácie zo sveta bez lepku. S prednáškou „Celiakia sa správa ako chameleón“ na výstave vystúpi aj MUDr. Božena Pekárková, predsedníčka pracovnej skupiny pre celiakiu Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti. Na výstave bude mať premiéru aj slovenská verzia filmu The Celiac Project - dokumentu o živote pred a po diagnostikovaní celiakie. Režisér Michael Frolichstein bojoval s niekoľkými „záhadnými chorobami“, až mu nakoniec diagnostikovali celiakiu. Informuje o tom organizátorka výstavy Alena Sukupová.

Na Zámku Vígľaš aj tento rok vzdajú hold jednému z najvýznamnejších panovníkov Uhorska a českému kráľovi Žigmundovi Luxemburskému (1368-1437), ktorý pôsobil aj na Vígľašskom panstve. V priestoroch súčasného zámockého hotela The Grand Vígľaš sa budú v sobotu 6. mája konať Žigmundove slávnosti so začiatkom o 11.00 hod. Návštevníci si budú môcť vychutnať historickú atmosféru, využiť bohaté služby hotela a zabaviť sa pri pestrom programe pre deti a dospelých. Informovala o tom marketingová manažérka hotela Katarína Lenhardtová.

Trojdňovým pásmom programov Otváranie prameňov začnú Kúpele (Lázně) Luhačovice, a.s. tohtoročnú Kúpeľnú sezónu v piatok 12. mája. Slávnosti vyvrcholia posvätením prameňov v nedeľu 14. mája. V sobotu nebude chýbať tradičný priamy prenos rozhlasového programu Tobogan (11.00 hod.) s Alešom Cibulkom, koncert skupiny AG Flek na Kúpeľnom námestí od 16.00 hod. a jarmok ľudových remesiel. V nedeľu to bude slávnostná svätá omša od 10.00 hod. a po nej posvätenie prameňov. Sviatočný deň vyvrcholí popoludňajším vystúpením folklórnych súborov o 15.00 hod. Informuje Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s.

Pri príležitosti Dňa Zeme sa v piatok 21. 4. 2017 uskutočnila v Prievidzi v priestoroch Centra voľného času (CVČ) Spektrum záverečná prezentácia a vyhodnotenie celoročného projektu „EKOROK S NESTLÉ“. Projekt už 14. rok realizuje mesto Prievidza v spolupráci s CVČ Spektrum s finančnou podporou od spoločnosti Nestlé Slovensko s.r.o. V školskom roku 2016/2017 mal projekt názov „Život pod lupou“. Zapojilo sa do neho cca 3000 detí zo 7 základných škôl (ZŠ) a 2 materských škôl (MŠ) z Prievidze. Informovala o tom organizátorka podujatia Mgr. Miriam Bencová, riaditeľka CVČ Spektrum v Prievidzi.

Sobotňajšie finále Miss Slovensko 2017 sa nieslo v duchu kreatívnych módnych prehliadok, elegancie a tradícií. Večer venovaný ženskej kráse priniesol plejádu zaujímavých outfitov i žiarivých šperkov. Nádherné dámy slovenského šoubiznisu podporili svoje róby ligotavými kúskami z klenotníckeho ateliéru ALO diamonds, vďaka čomu zvýraznili svoj prirodzený pôvab.

Každá z nás určite pociťuje zlepšenie nálady s príchodom prvých slnečných lúčov. Obíďte preto klimatizované fitness centrá a poďte trénovať na pláž!