November 2013

Prestížne módne podujatie Orange Fashion pri príležitosti svojho 10. výročia predstaví 9. decembra módnych návrhárov, ktorých tvorba dlhodobo kreatívne aj kvalitatívne obohacuje slovenskú módu. Ako jediná módna show už desať rokov umožňuje domácim tvorcom predstaviť ich kreatívny potenciál na najvyššej úrovni. Súčasťou prehliadky bude aj kolekcia Šaty zo srdca a výťažok z jej dražby bude venovaný na pomoc predčasne narodeným deťom, ktorým pomáha aj dobročinný Ples v opere.

Keď som vystúpila z taxíka pred hlavnou stanicou metra v Lisabone, cítila som sa ako stratená. Módne prehliadky v metre som si nevedela predstaviť. Modelky a modelovia nastúpili na pohyblivý pás a my sme sedeli oproti a detailne sme sledovali neuveriteľné kreatívne modely mladých módnych návrhárov. Nakoniec z toho bol zážitok, výborná choreografia i atmosféra.

 

Vrámci podpory značky Korunný cukor prichádzajú Slovenské cukrovary so zaujímavou kampaňou, ktorej cieľom je nielen posilniť jej povedomie ale aj vyvolať pozitívnu emóciu a prostredníctvom rozkošnej aplikácie spájať ľudí.

 

S PASSIONATE RUSSIA sa podarilo umelcom FREYWILLE vytvoriť kolekciu, ktorá vzdáva hold kráse s vysokým kontrastom nádhernej kultúry, umeleckej vášne a tvorivej sile svojich zástupcov. Každý jeden zo štyroch dizajnov kolekcie PASSIONATE RUSSIA je majstrovským dielom.

Doprajte si ikonickú „päťku“ v plnej výbave včas. Olej do kúpeľa je dostupný iba v limitovanej edícii. Súčasťou telovej línie je aj dezodorant v spreji s vôňou Chanel Nº5. O tom, že krásna herečka Diane Kruger sa stala tvárou CHANEL mejkapu vie už každá „chanel pozitívna“ žena.

 

Nenahraditeľný pomocník pri líčení od roku 1953. Tento rok sa nesie v znamení skutočnej ikony krásy – kompaktného púdru na každú príležitosť Max Factor Creme Puff, ktorý slávi 60 rokov od svojho uvedenia. Pán Max Factor vytvoril Creme Puff pre filmové hviezdy na prekrytie chybičiek krásy počas natáčania.

 

Týždne módy sa už dávno neodohrávajú len na módnych prehliadkach známych návrhárov, ale najmä pred samotnými šou, keď sa pod prehliadkovým mólom usádzajú celebrity. Známe osobnosti, ktoré sú súčasťou každej významnej módnej prehliadky, tak majú možnosť módnym novinárom ukázať svoj štýl či vycibrený módny vkus. Pozrime sa spoločne na outfity, ktoré si celebrity na prestížne týždne módy obliekli tento rok. Viac sa dočítate na strane 8 až 11 novembrového čísla Beauty&Woman , ktoré je už v predaji.

 

Opäť sa potvrdilo, že je ikonou na trhu plaviek, keď predstavila kolekciu značky BASMAR na leto 2014. Tentoraz jej dala názov Elegantná a šmrncovná Afrika. Je inšpirovaná africkou savanou, majestátnosťou divých zvierat, zlatým slnkom a zmyselnou atraktivitou exotickej ženy v ďalekých krajinách.

 

 

Štýlové logo talianskej firmy s nesmierne silnou tradíciou zdobí kvalitné oblečenie, kabelky, večerné róby, šály i topánky. Módny dom Gucci, ktorý spája dlhá rodinná história, založil začiatkom dvadsiateho storočia muž menom Guccio Gucci. O jeho láske k móde, veľkej rodine a budovaniu značky Gucci sa dočítate v nasledujúcich riadkoch. Viac sa dočítate na strane 28 až 33 novembrového čísla Beauty&Woman , ktoré je už v predaji.

 

Viac fotiek nájdete na strane 22 až 27 novembrového čísla Beauty&Woman , ktoré je už v predaji.

 

Vyzerať príťažlivo a zapôsobiť v čo najlepšom svetle je dnes prioritou takmer každého z nás. Niet sa čomu čudovať, pretože nielen naše správanie, ale aj celkový vzhľad a prvý dojem zohráva pri každodenných situáciách a momentoch významnú rolu.

 

Hlavné mesto sveta, Big Apple, kozmopolitná metropola. Žiadne iné mesto vám neponúkne to, čo New York. Newyorčania sú hrdí na to, že majú najkrajšiu vianočnú výzdobu, najkrajší silvestrovský ohňostroj a najlepšie obchody. Mesto s neutíchajúcim nočným životom a atmosférou, ktorá vás absolútne pohltí, sľubuje nezabudnuteľné zážitky.

 

Rozhovor s pánom Alojzom Ryšavým, majiteľom spoločnosti ALO Jewelry.

 

Rozhovor s Ing. Jaromírom Dubayom, generálnym riaditeľom Nestville Distillery BGV s.r.o v Hniezdnom.

 

 

Sympatický mladý muž dvoch tvárí. Kým v pracovnom živote zodpovedá za marketingové a komunikačné stratégie obľúbených značiek Hubert, Karpatské brandy a Vitis Pezinok, vo voľnom čase intenzívne trénuje. Maratónky, bicykel a neoprén mu robia pravidelných spoločníkov. Behá, bicykluje, pláva. A je to jasné! „Prepadol“ triatlonu a o svoju „železnú“ kondíciu sa poctivo a s elánom stará.

 

Spoločnosť HTC predstavila zmenšenú verziu populárneho telefónu HTC One. Kompaktnejší model HTC One mini ponúkne dvojjadrový procesor Snapdragon 400 s taktom 1,4 Ghz a najnovší Android 4.3 Jelly Bean s používateľskou nadstavbou Sense 5. Telefónu nechýbajú ani prednosti z vlajkového modelu HTC One – HTC BlinkFeed, UltraPixel kamera s HTC Zoe a HTC BoomSound.

 

Chodíte s očami na stopkách, veríte v existenciu osudového chlapa, líčite sa každé ráno s presvedčením, že dnes ho konečne stretnete, tak kde, dokelu, trčí! Pred časom istý portál vyskúmal, že skôr ako nájdeme toho pravého, nás štyria partneri podvedú, päťkrát si poliečime zlomené srdce, šesťkrát zažijeme sex na jednu noc, prežijeme štyri dlhodobé vzťahy, päťkrát uštedríme kopačky my, no bŕŕ. Viac sa dočítate na strane 42 a 44 novembrového čísla Beauty&Woman , ktoré je už v predaji.

 

Gentleman.

 

Vízia päťdverového MINI Cooper by sa mi zdala ešte pred pár rokmi absurdná a nepredstaviteľná. Ako by predsa mohol mať tradičný športový automobil MINI karosériu hatchbacku či nebodaj kombi. Dnes po viac ako troch rokoch od uvedenia je jasné, že päťdverová koncepcia karosérie navyše s voliteľným pohonom oboch náprav ALL4 bola dobrým ťahom automobilky.

 

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše a vyjadrím sa na rovinu. Keď som si prednedávnom preberal túto dodávku, ako ju vlastne volajú aj v domácej výrobnej kuchyni, priveľké očakávania som rozhodne nemal. Nešlo ani tak o dizajn. Ten sa mi podobne ako v prípade modelu Duster celkom páči, ale premýšľal som, čím ma asi tak zaujme auto, ktoré pri svojich rozmeroch stojí v základnom vyhotovení 7990 eur. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a musím povedať, že som si tento rodinno-pracovný model počas týždňa príjemne užil.

 

Neprehliadnuteľný dizajn športového kupé z dielne kórejského výrobcu prekvapil svojím nekonvenčným prístupom po uvedení odbornú i zákaznícku verejnosť. Nakoniec posúďte sami. Pri pohľade od strany šoféra nastupujete do športového kupé cez klasicky dlhé predné dvere, zatiaľ čo vaši spolucestujúci si nastúpia komfortne na predné i zadné sedadlá cez dvojicu dverí na pravej strane.

 

Obľúbený prémiový crossover Volvo XC60 prešiel prednedávnom viacerými zmenami, ktoré sa podpísali tak na vonkajšom, ako i na vnútornom dizajne. Najvýraznejšiu zmenu zaznamenala predná časť auta, kde je prakticky kompletne zmenený predný nárazník s integrovaným denným led svietením do bokov karosérie. Predné svetlomety majú oblejšie línie a zmenou prešla aj maska chladiča zdobená chrómovými lištami.