Júl - August 2013

Obľuba miešaných nápojov stúpa najmä v horúcich letných mesiacoch. Preto už tradične zahájila začiatok sezóny letných drinkov medzinárodná barmanská súťaž pod názvom Hubert Cup. Svoje umenie na ňom predstavili súťažiaci zo Slovenska a Českej republiky. V poradí už trinásty ročník podujatia zorganizovala spoločnosť Hubert J.E. v spolupráci so Slovenskou barmanskou asociáciou v priestoroch hotela Radisson Blu Carlton v centre Bratislavy. V oboch súťažných kategóriách, Sekt cocktail ako aj vo Free style, zvíťazil Martin Vogeltanz z Plzne.

 

Leto je obvykle uhorkovou sezónou pre kultúru. Že to nemusí byť tak potvrdzuje riaditeľka agentúry AMYMON pani Ľudmila Pašková. „Nápad skrsol pred pár mesiacmi a začiatok, keď som oslovila výtvarníkov, bol dosť rozpačitý. Ale potom došlo k zlomu a už uzavretý počet záujemcov o vystavovanie svojich diel sme rozširovali dokonca ešte pár hodín pred inštaláciou výstavy. Umelci, ktorí sa hlásili deň pred vernisážou už museli byť odmietnutí – nebolo toľko priestoru“. 

 

 

 

Prvé prejavy starnutia pleti sa objavujú po 25. roku života pôsobením vnútorných biologických procesov a vplyvom vonkajších faktorov, predovšetkým slnečného žiarenia. Každé poškodenie pleti, napríklad pri nedostatočnej ochrane pred škodlivým UVA a UVB žiarením a následné spálenie, môže zanechať trvalé poškodenie pleti.

 

Kto by v lete netúžil oslňovať okolie krásnym bronzovým opálením? Bronzové telá sa zdajú štíhlejšie, zdravšie a krajšie. No intenzívne opaľovanie na slnku alebo v soláriu pleť vysušuje, urýchľuje jej starnutie a môže ohroziť i zdravie. Napriek tomu môžete byť hnedá na počkanie – rýchlo a bezpečne! Stačí siahnuť po produktoch írskej značky VITA LIBERATA, ktoré si obľúbila aj speváčka Monika Bagárová a nájdete ich exkluzívne v parfumériách Marionnaud.

 

Nová vôňa značky Carolina Herrera.

 

Keď sa povie slovo leto, väčšina z nás si automaticky predstaví slnko, relax, vodu, šport, či dobíjanie energie prostredníctvom slnečných lúčov. Len niektorí si však automaticky spájame pobyt na slnku s vhodnou ochranou pred slnečnými lúčmi. Aby ste si leto užili, a pritom aj vaša pokožka zostala krásne opálená, zdravá a chránená, pripravili sme pre vás tipy na vhodné opaľovacie prípravky.

 

Doprajte si trocha luxusu.

 

Dnes je dôvod na oslavu! Oslavu tradície a života, ktorý chutí. Oslavu šumivého a vermútového vína, ktoré v sebe skrýva tajomstvo byliniek, vášeň, noblesu, šarm aj štýl. A oslavu šťastia, pretože šťastie je postoj!

 

 

Na kvalitu vlasov vplývajú vnútorné aj vonkajšie faktory, hormonálne zmeny, životné prostredie a životospráva. Viac sa dočítate na strane 30 až 31 časopisu Beauty&Woman.

 

Chystáte sa na dovolenku a chcete sa vyhnúť starostiam s uzatváraním cestovného poistenia? Stal sa vám na dovolenke úraz či ste ju nebodaj museli tesne pred odchodom zrušiť? S novou aplikáciou od Allianz – Slovenskej poisťovne vybavíte všetky tieto nepríjemnosti prostredníctvom svojho smartfónu. Mobilná aplikácia umožňuje nielen uzatvoriť poistenie na dovolenku, ale zároveň aj náhlasiť poistnú udalosť, ktorá sa na dovolenke prihodila.

 

Rodinná letná dovolenka je už v plnom prúde a kvalitne a prehľadne pobaliť batožinu a na nič nezabudnúť vám pomôže aj kúpa správnych kufrov. Vybrať si z dnešnej širokej ponuky nie je vôbec ľahké. Poradíme vám, ako sa zorientovať.

 

Módny editoriál. Viac na strane 36 až 43 časopisu Beauty&Woman.

 

Cannes je každoročným dejiskom jedného z najprestížnejších filmových festivalov. Viac sa dočítate na strane 8 až 11 časopisu Beauty&Woman.

 

Športová móda dostáva túto sezónu celkom nový rozmer, keď sa prostredníctvom originálnych trendových kúskov stáva súčasťou prehliadkových mól.

 

 

 

Hoci letu už tradične kraľujú výrazné odtiene, medzi jasnými farbami tento rok oslavuje úspech aj nevinná púdrova, prirodzená ťavia či krémová biela.

 

Leto je vďaka ponuke rôznych druhov šiat takou malou oslavou ženskosti.

 

Výsadou plážovej módy je fakt, že porušuje všetky pravidlá a na chvíľu vám dovolí dokonale sa odviazať.

 

Predstavujeme vám vašu novú letnú najlepšiu kamarátku.

 

Z doplnkov kraľujú letnej sezóne farebné náramky.

 

Motorkársky štýl alebo trend s názvom „biker“ je v mužskej móde jeden z najobľúbenejších.

 

 

Viac sa dočítate na strane 50 až 51 časopisu Beuty&Woman.

 

Portfólio módnej návrhárky Very Wangovej je naozaj zaujímavé. Američanka s čínskymi koreňmi študovala na parížskej Sorbonne, reprezentovala Ameriku v krasokorčuľovaní, pracovala 15 rokov pre americký Vogue a šéfovala celému dizajnérskemu tímu u Ralpha Laurena. Viac sa dočítate na strane 44 až 49 časopisu Beauty&Woman.

 

Turecko – krajina, v ktorej sa nenapodobiteľne spája európska kultúra s Orientom, a ktorá každoročne láka stále väčší počet turistov z celého sveta. Je obľúbenou destináciou najmä vďaka dlhým piesočným či kamienkovým plážam, miernemu podnebiu a príjemnej teplote vody, ktorá umožňuje prežívať radosť z kúpania od apríla do októbra. Malebné pláže tureckej riviéry sa tiahnu pozdĺž 3 000 m vysokého pohoria Taurus v dĺžke asi 300 km. Turecko ponúka tie najlepšie podmienky na rodinnú dovolenku. 

 

Najviac Slovákov cestuje na rodinnú dovolenku do Turecka. Jednu dovolenku som prežila pred niekoľkými rokmi v Turecku aj ja. Bol to výborný zážitok a skvelý oddych. Viac sa dočítate na strane 66 až 69 časopisu Beauty&Woman.

 

Termálne kúpele a liečivé pramene patria k najväčším pokladom Slovenska. Spoznajte ich čaro a blahodarné účinky na vlastnej koži!Slovensko je obdarené podzemným bohatstvom s liečivou silou a blahodarnými účinkami minerálnych prameňov. Na týchto miestach vyrástli liečebné kúpele (na Slovensku ich máme 25), ktoré sa vďaka svojim schopnostiam odnepamäti považovali za zázračné a pozoruhodné. Vďaka moderným liečebným procedúram, profesionálnej zdravotnej starostlivosti pod dohľadom odborníkov, výnimočným prírodným zdrojom v spojení s čistým ovzduším je Slovensko vyhľadávanou kúpeľnou destináciou. Prinášame sedem tipov na najzaujímavejšie miesta, kde môžete pokojne oddychovať a znovuobjaviť duševnú rovnováhu a prinavrátiť si telesnú krásu.

 

Nemusíte byť pacientom, aby ste sa mohli pozrieť do nemocnice, mali možnosť vidieť centrálne operačné sály, magnetickú rezonanciu či počítačový tomograf, mamograf, možnosť porozprávať sa s lekárom aj neformálne. Toto všetko pripravila záujemcom v sobotu 15. júna. Nemocnica s poliklinikou Medissimo, ktorá otvorila svoje brány dokorán na Medissimo Family Day.

 

Umenie dnes nemusí byť krásne, aby dobylo elitné aukčné siene. Spoznajte ženu, ktorá toto pravidlo vedome porušuje, a v éterickej záhrade, kde kedysi maľoval Winston Churchil, s každým východom slnka pracuje na svetovej mierovej misii. Viac sa dočítate na strane 54 až 55 časopisu Beauty&Woman.

 

Prichádza nebadane, často sa prejaví až neočakávanými zlomeninami. Pokladá sa za tzv. tichú epidémiu alebo aj tichého zlodeja kostí. Podľa štatistík je jedným z najzávažnejších ochorení žien.

 

Ak chcete v lete ujsť z rozpálenej kancelárie alebo bytu na dovolenku, výlet či road trip, nemali by ste zabudnúť na pomocníka, ktorý vás zabaví, spojí s blízkymi a pomôže vyriešiť akýkoľvek problém.

 

Gentleman.

 

Píše sa rok 1949 a v Los Angeles vládne neľútostnou rukou gangster a brooklynský rodák Mickey Cohen (Sean Penn).

 

Prvý júnový víkend sa v priestoroch zámockého parku v rakúskom Ebreichsdorfe uskutočnili už 7. medzinárodné otvorené majstrovstvá Slovenska v póle BMW Polo Slovakia Open 2013. Vo veľmi kvalitnej konkurencii šiestich tímov s celkovým hendikepom 8 – 9 sa z prvenstva tešil tím BMW s argentínsko-rakúskym zložením, ktorý po finálových trestných strieľaniach zdolal tím Perrier Juet domáceho pána a hostiteľa baróna Drashe-Wartimberg.

 

K značke BMW už od jej začiatkov neodmysliteľne patrí veľké M, ktorým sa označujú najšportovejšie kúsky z dielne mníchovskej automobilky.

 

Po klasickej päťdverovej verzii Renault Clio sa k nám do redakcie dostala aj praktická verzia kombi s batožinovým priestorom, ktorý už nepohrdne ani nejakým tým kufrom navyše. Vďaka objemu 443 litrov sa toto kompaktné mestské autíčko stáva vhodným kandidátom aj pre mladé rodiny, ktoré hľadajú kompromis medzi priestorom, slušnou výbavou, atraktívnym dizajnom, bezpečnosťou a, samozrejme, cenou.

 

Toto malé útulné autíčko je ako stvorené pre ženy. Toyota sa môže pochváliť atraktívnym a dizajnovým autom zo segmentu malých vozidiel. Svojou veľkosťou sa výborne hodí najmä na mestské preplnené cesty a kompaktné rozmery oceníte tiež pri parkovaní.

 

Šéfdizajnér Mladoboleslavskej automobilky Škoda Jozef Kabaň si vzal pod patronát i najnovšiu generáciu modelu Škoda Octavia tretej generácie. Tento mladý dizajnér má na konte viacero celosvetových úspechov v automobilovom dizajne. Spod jeho šikovných rúk vyšiel napríklad aj automobil Bugatti Veyron, a tak teraz svoje majstrovstvo zúročil i na poslednej novinke Škoda Octavia.