Júl - August 2011

Je pôvabná, vtipná a pohotová. Je sčítaná a scestovaná. Je riaditeľkou na ministerstve financií a rozhoduje o veľkých peniazoch. Je vyštudovaná právnička, ktorá si vzdelanie dopĺňala v rámci študijného pobytu v Paríži. Je stúpenkyňou francúzskeho „savoir vivre“ – umenie žiť. No v jej prípade by sme toto tvrdenie mohli rozšíriť na „umenie žiť a pracovať“.

Dve dámy, dva svety. Spektrálne spojenie rozprávkového vkusu a dokonalej profesionality. Denisa Žiláková, dáma par excellence v originálnom svete výnimočnej umelkyne Gordany Turuk.

Ďalší dôkaz o tom, že Beyoncé sa vo svete kozmetiky orientuje s inštinktom profesionálky, je na svete. Americká soulová diva predstavila ďalší parfum, škoda len, že tentoraz žiaden škandál nehrozí. Na rozdiel od predošlej reklamnej kampane vlastný parfum, nový Heat Rush, kráska prezentuje vo všetkej počestnosti.

Nedávno obletela svet úžasná novina. Penélope porodila chlapčeka! Drobec sa nestihol ani rozkukať a už mu prischol titul najprominentnejšieho novorodenca roku 2011. Ako sa s tým vyrovná, uvidíme v budúcnosti. Aj keď sa to pred nami jeho slávni rodičia budú snažiť utajiť. Najprv prebehli zásnuby, nasledovala svadba, o ktorej vraj nevedeli ani pozvaní hostia, potom tehotenstvo, potvrdené až vtedy, keď sa nakrúcal štvrtý film Piráti z Karibiku a Penélope sa blahovoľne nechala zastúpiť obetavou sestrou Mónicou. Pred pár týždňami – pôrod.

Zdravé vlasy, ohromný objem a žiarivý lesk sú prejavom dokonalej krásy. SÚŤAŽ. Koľko účinných zložiek obsahuje Viaderm Complete? Odpoveď pošlite ako SMS v tvareBW1(medzera)odpoveď(medzera)kontaktné údaje  na číslo 6661. Cena odpovednej SMS je 0,201 € s DPH. Služba je dostupná pre klientov v sieti T-Mobile, Orange a Telefonica O2. Službu technicky zabezpečuje A SMS, s. r. o.  Traja z vyžrebovaných čitateľov, ktorí správne odpovedia, získajú výživový doplnok Viaderm Complete, dvojmesačnú kúru v hodnote 35 €. Výhercovia budú uvedení na www.beautywoman.sk

Je jedna oblasť v živote, v ktorej je silnejšie pohlavie v nevýhode. Sex. Ony môžu vždy, oni len niekedy. Erekcia sa totiž predstierať nedá.

Horoskopy

Farebná, odhaľujúca, no zároveň sofistikovaná. Letná kolekcia MIKLOSKO couture 2011 je namiešaná z rafinovaných ingrediencií, ktoré osviežia teplé dni a skrášlia večerné udalosti. Čiernu, jemne flitrovú čipku dopĺňa hodvábny dišes vo farbách vzácnych kameňov: smaragd, zafír, ametyst a alabaster. Rubínová červeň je podkladom pre trendový protipól - bielu čipku. Taftové pruhy v tmavších kombináciách a lesklý leopardí vzor decentne zahalia. Doplnky, ktoré farebne kopírujú celú kolekciu, je možné zladiť klasicky alebo kontrastne. Siahnuť po jednoduchom strihu s výraznou farbou znamená stať sa ozdobou letnej sezóny.

Martin, Košice, Banská Bystica a finále 19. mája v Bratislave. Na toto som sa tešila najviac. Vedela som, že to bude iné, že Lýdia hostí prekvapí. Na troch veľkoplošných obrazovkách nám Lýdia porozprávala svoj príbeh. Bolo to veľmi emotívne, dojímavé a zaujímavé. Dozvedela som sa, že speváčku Mishu objavila Lýdia Eckhardt.

Odmeňte sa pekným letným darčekom!

História značky Vichy siaha až do roku 1931, keď sa jej zakladatelia dermatológ Dr. Prosper Haller a podnikateľ Georges Guérin žijúci v tomto meste stretli po prvýkrát. Stretnutie si dohodli, aby sa porozprávali o termálnej vode Vichy. Pán Guérin trpel následkom bolestivého pádu vážnym poranením nohy, ktorá sa mu vďaka pravidelným pobytom v termálnej vode z prameňa Lucas rýchlo zahojila. V tom čase kúpeľní hostia využívali túto termálnu vodu skôr na skrášlenie pleti. A keďže bol kozmetológ Guérin súčasne riaditeľom spoločnosti Parfums Grenoville, vyskúšal sám na sebe aj ďalšie účinky termálnych vôd vo francúzskych kúpeľoch Vichy. Pri tejto príležitosti mu bol predstavený primár kúpeľného centra Dr. Haller, ktorý mu termálne kúry predpisoval.

História firmy AVON pripomína rozprávkový príbeh. Na konci 19. storočia začal obchodný cestujúci s knihami David McConnell ku knihám dávať aj malý voňavý darček. Onedlho sa jeho vône stali žiadanejšími než samotná literatúra, preto v roku 1886 založil svoju vlastnú kozmetickú spoločnosť California Parfume Company.

Zlaté palmy sú rozdané! 22. mája Cannes zavrelo brány za najočakávanejšou akciou roka, ktorá milovníkom filmu a nablýskaného šoubiznisu sľubuje nezabudnuteľné okamihy. Ani 64. ročník Medzinárodného filmového festivalu nebol výnimkou a ako vždy priniesol všetko, čo sa od neho očakávalo! Široké úsmevy, nádherné i menej vydarené róby, škandáliky, zamilované pohľady a  samozrejme kvalitné kinofilmy.

Z dvetisíc ostrovov je osídlených až stopäťdesiat. Nechajte sa zlákať prekrásnou prírodou, blankytným morom, romantickými zátokami, nespočetnými historickými a kultúrnymi pamiatkami, prívetivosťou a pohostinnosťou obyvateľov, to všetko vám Grécko ponúka.

Mnohé karibské krajiny získali svoju nezávislosť až v 60. alebo 70. rokoch minulého storočia. K takýmto mladým štátom patrí aj ostrov Dominica. Pozor, nezameňte si ho s Dominikánskou republikou, ktorá je už desaťročia známou turistickou destináciou pre stovky európskych cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú turistom exotickú dovolenku masových rozmerov. Návšteva ostrova Dominica ponúka návštevníkom úplne iné zážitky a dobrodružstvá! Tento ostrov je obdarený neskutočne pestrou prírodnou scenériou, ktorá skrýva v sebe vysoké horské štíty, obrovské územia dažďového pralesa, horské plesá a jazerá, malebné vodopády a divoké karibské pobrežie, ale aj prívetivé piesočné pláže a podmorský svet v podobe koralových útesov.

Cestovanie v posledných rokoch sa pre mnohých ľudí stalo veľkým zážitkom či doslova adrenalínom. Je to však hlavne otázka financií a možností pri rozhodovaní, kam sa vyberieme, čo chceme vidieť, spoznať, ochutnať či vyskúšať. Každá krajina, štát či svetadiel, ale aj moria, ktoré nás obklopujú, sú zaujímavé, často i výnimočné. Prakticky na všetkých cestách zažijete neopakovateľné chvíle, ktoré sú doslova plné pozitívnych emócií.

V tejto pomerne malej krajine si golfisti môžu vyberať medzi štyridsiatimi ôsmimi 18-jamkovými ihriskami, dvadsaťjeden 9-jamkovými a viac ako desiatimi golfovými akadémiami. Všetky belgické golfové kluby sú súkromné. Z nich jedenásť vo valónskobrabantskej oblasti je zlúčených v združení Martin’s Golf Pass, ktoré vzniklo pred pätnástimi rokmi. Z nich sme hrali na ihriskách Hulencourt, La Bawette, La Tournette a Royal Waterloo Golf Club.

Na tému priateľstva medzi ženami sa už povedalo viac než dosť. Niektorí sú presvedčení, že existuje, iní ho spochybňujú. Obe skupiny sa odvolávajú na vlastné skúsenosti a z toho možno usúdiť len jedno. Ženské priateľstvá jestvujú, len všetci nemajú to šťastie!

STOP vaginálnym infekciám. S nepríjemným svrbením, pálením a výtokom z pošvy sa počas života stretne takmer každá žena. Niektorá len jednorazovo, inú môžu tieto problémy tvrdohlavo prenasledovať aj celé roky. Mnohým znepríjemňujú každodenný život či spôsobujú problémy v partnerskom vzťahu. Prečo tieto ťažkosti vznikajú? Dá sa im vôbec nejako predchádzať?

Dočkali sme sa! Brány škôl sa zavreli, slnko žiari v plnej sile, z kúpalísk sa ozýva špľachot a detský smiech, letiská praskajú vo švíkoch, ulice zapĺňajú turisti, letné terasy prekvitajú, všade vládne pohoda. Júl a august prepojila túžba po oddychu a zážitkoch.

Leto už búcha na dvere tak zúrivo ako daňová kontrola majúca podozrenie, že ste sa neoprávnene obohatili dépeháčkom. Teraz ide o to, či si ho užijete, alebo sa ho budete snažiť pretrpieť v klimatizovaných miestnostiach so zmrzlinovým kornútkom v ruke.

Každé divadelné zoskupenie, ktoré si dáva prívlastok experimentálne alebo alternatívne, prirodzeným spôsobom láka pozornosť profesionálnej obce, ako aj širokého publika, ktoré sa o divadelné umenie interesuje o niečo viac a aj hlbšie ako obyčajný divák hľadajúci v divadle najmä zábavu, relax, zriedka i poučenie, možno.

Od júna má hlavné mesto opäť k dispozícii svoju mestskú pláž. S pieskom, vodnými atrakciami, bohatým športovým a kultúrnym programom, ako i barmi a občerstvením. To všetko vďaka spoločnosti Slovak Telekom.

Seat Alhambra 2,0 TDI DSG, Seat Leon 1,2 TSI Reference, Lexus CT 200h, Mini John Cooper Works.

S príchodom leta privítal taliansky Turín tohtoročnú najočakávanejšiu novinku z dielne domácej automobilky Lancia, model Ypsilon. Je to už 15 rokov, čo uzrela svetlo sveta prvá generácia tohto atraktívneho módneho ženského doplnku. Dnes tu máme jej tretie pokračovanie, ktoré okrem lákavých tvarov prináša aj zaujímavú inováciu v podobe zadných dverí, ktoré doteraz toto mestské žihadlo nepoznalo.