Júl - August 2016

 

 

 

Sviatok všetkých milovníkov módy sa nezadržateľne blíži. Populárny Late Night Shopping v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf otvára brány 25. augusta už po 15. krát. To je zárukou poriadnych osláv.

Keď 29. novembra 1780 zomrela vo Viedni cisárovná (a česká kráľovná) Mária Terézia, poznalo už hlavné mesto Rakúska minerálnu vodu z Luhačovíc. Práve od roku 1780 ju vozili luhačovickí občania, nazývaní vodáci, na vozoch v sudoch až do Viedne. Nevieme, či zázračnú vodu z Luhačovíc ochutnal niektorý z cisárov a synov Márie Terézie, Jozef II, či Leopold II. Vieme však, že luhačovickí občania položili základ medzinárodnému ohlasu tejto minerálky, ktorú dnes poznajú aj Číňania.

Leto je v plnom prúde a s ním aj horúčavy, ktoré sú pre niekoho doslova neznesiteľné. Trápi vás teplo a máte pocit, že si doma ani neoddýchnete a zvažujete, ako sa ochladiť? Väčšine ľudí príde na um klimatizačná jednotka, čo však nie je jediný spôsob, ako urobiť vaše bývanie príjemným počas letných mesiacov. Nehovoriac o nie príliš priaznivom účinku klimatizácie na zdravie. Najlepšie je na to myslieť už pri stavbe domu a použiť vhodné izolácie. Ak už ale máte dom postavený, existuje ešte niekoľko riešení, ako sa vyhnúť klimatizácii.

V našej rubrike plnej úspešných a zaujímavých žien vám dnes predstavujeme usmievavú brand manažérku, ktorej svet tvoria nádherné, voňavé a farebné beauty produkty z Paríža. K francúzskej značke sa nedostala náhodou, francúžštinu totiž študovala na univerzite. Móda a krása sú už 11 rokov jednou z jej lások, svoju inšpiráciu však hľadá po celom svete.

Slávnostné otvorenie Chateau de La Colle Noire, domu Christiana Diora na juhu Francúzska a slávnostné otvorenie butiku Clinique v Bratislave.

 

Sezóna kúpania, opaľovania, relaxovania, opekania či tancovania je konečne tu a ak vám ešte stále chýba kúsok inšpirácie do plážového šatníka, ste na správnom mieste. Výber plaviek na dovolenku či deň na kúpalisku je nesmierne dôležitý, ak sa chcete pri vode celý deň cítiť pohodlne. My vám k tomu ešte ukážeme, ako byť tento rok aj trendy.

Premyšľate nad tým, čo si pobaliť do kozmetickej tašky počas leta? My ženy potrebujeme mať stále niečo nové a voňavé.

Coach, originálna americká značka kožených výrobkov vznikla v roku 1941 priamo v srdci New Yorku na 34. ulici v rodinnej dielni nazvanej Manhattan Leather Bags. Od skromných začiatkov malej rodinnej dielne v meste New York značka prerástla do celosvetovej ikony životného štýlu známej bezchybnou kvalitou, spracovaním a dizajnom.

„Začínali sme ako malá, pracovitá, podnikateľská rodina a mali sme sen. Pracovali sme s nadšením a boli sme na seba prísni, aby sme vybudovali z malého hodinárstva to, čím je TOUS dnes. Celosvetovú módnu značku, ktorá ponúka cenovo dostupný luxus, v ktorom sa odráža náš životný postoj – láska, neha a radosť. V súčasnosti, aj takmer po 100 rokoch, stále ostávame verní svojim pôvodným hodnotám, s ktorými sme začínali v roku 1920.“
Salvador Tous, spoluzakladateľ a čestný prezident spoločnosti TOUS

Prírodná kozmetika Weleda pochádza z výrobných závodov vo Švajčiarsku, Francúzsku a Nemecku. Dnes ju sprevádza už takmer storočná tradícia vývoja a výroby. Začiatky značky siahajú do roku 1921, keď bolo vo Švajčiarsku založené centrum pre výskum a štúdium antroposofickej medicíny.

Potreba bývať, je rovnako dôležitá, ako potreba dýchať, jesť či piť. Niekto možno nesúhlasí, ale určite sa zhodneme, že prakticky každý z nás niekde býva a to po celý svoj život. Našťastie, máme možnosť vybrať si, a preto sa usilujeme, aby bývanie spĺňalo naše potreby i požiadavky, a zároveň, aby zohľadnilo aj naše rozpočtové možnosti.

Slovenská agentúra pre cestovný ruch vás pozýva do kúpeľov Trenčianske Teplice. Orientálny Hammam, liečivá sírna voda, ale aj filmový festival lákajú do kúpeľov každoročne tisíce návštevníkov. Pridáte sa tento rok aj vy?

Predstavte si, ako sa kúpete v priezračnej vode, v tichu a pokoji, obklopení upokojujúcou zeleňou, majestátnymi vysokými stromami, cez ktoré presvitajú slnečné lúče... Rozprávka? Nie! Hotel Borovica na Štrbskom Plese vám túto fantáziu premení na skutočnosť.

Teplé, slnečné dni sú konečne opäť tu a je čas sa z nich radovať. Aj keď sa tešíte, že budete tráviť viac času vonku, v záhradke či na terase, existuje niečo, čo vám napriek občasným chvíľam stráveným na slnku, môže chýbať – vitamín D.

Celoslovenský prieskum, zameraný na bezpečnosť v cestnej premávke, poukázal na potrebu zvyšovania znalostí detí v tejto oblasti. Výsledky prieskumu potvrdzujú aj štatistiky nehodovosti na cestách. S prevenciou a vzdelávaním detí je nutné začať už v predškolskom veku. 

V súvislosti so zložitou medzinárodnou situáciou sa zmenili preferencie turistov a čoraz častejšie namiesto zahraničných destinácii navštevujú atraktívne miesta Slovenska. Tento trend potvrdzujú aj najnovšie výsledky Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ - Bardejov za prvý polrok tohto roka. Návštevnosť regiónu Bardejova a okolia vzrástla medziročne odhadom o pätinu. Nárast turistov pocítili aj dve najatraktívnejšie lokality horného Šariša - historické mesto Bardejov, ktoré je zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a jedny z najkrajších a najobľúbenejších kúpeľov na Slovensku - Bardejovské kúpele, a. s.

Nedostatok vhodného vybavenia, priestor na tréning či peniaze na sústredenia – to je len zlomok z problémov, s ktorými sa potykajú organizácie pri trénovaní mladých športovcov. V spolupráci s Nadáciou Slovenského olympijského výboru odštartuje 28. júla kampaň, ktorá umožní každému z nás, aby pomohol, a to bez výdavkov navyše. Stačí, ak si počas najbližších štyroch týždňov zakúpite produkty od Procter & Gamble ako Ariel, Lenor, Pampers alebo Gillette v predajniach siete Tesco. Výťažok z predaja bude venovaný na podporu športového rozvoja detí a mládeže.

Vo dvojici to ide lepšie a svoje o tom vedia tiež medvedíky POM-BÄR, ktoré tvoria v špeciálnej edícii Friends nerozlučné kamarátske duo. V škole či doma si tak deti môžu vychutnať obľúbený chrumkavý snack jemnej chuti a originálneho tvaru. Ochutnajte spoločne s nimi a uvidíte, že POM-BÄR sa čoskoro stane vyhľadávaným členom celej vašej rodiny.

Veľtrh módy a obuvi Styl a Kabo bude od 27. augusta do 29. augusta hostiť v areály brnianskeho výstaviska viac ako 666 návrhárov zo 16 krajín. Medzi zvučnými menami nebudú chýbať ani velikáni sveta módy Oskar de la Renta či Roberto Cavalli, ktorý sa na špeciálnej módnej prehliadke predstavia so svojimi kolekciami.