Október 2023

Nie je to len obyčajný rúž, Annabelle Minerals Lipstick je prírodná starostlivosť, ktorá sa okrem oslnivej farby a lesku postará aj o výživu vašich pier.

Za dverami je Halloween, ktorý odštartuje sezónu večierkov, plesov a ďalších spoločenských udalostí. Tie sa nezaobídu bez dokonalých outfitov, účesov, ale ani bez perfektného mejkapu. Lenže aj ten najlepší večierok sa raz skončí a vám nezostane iné, než sa nielen prezliecť do pyžama, ale tiež sa odlíčiť. Dôkladne, šetrne a rýchlo - to zvládnete s micelárnymi vodami od značky NIVEA.

Každá milovníčka módy dobre vie, že úspech módneho outfitu spočíva v detailoch. Dlhá sukňa je kus oblečenia, ktorý sa stáva zo sezóny na sezónu čoraz populárnejším. Ale ako si k nej vybrať vhodnú obuv? Premýšľate, aké dámske topánky by sa hodili k tejto elegantnej kreácii? Dovoľte nám pomôcť!

Konečne sa ochladilo a my môžeme vymeniť opozerané žabky, sandálky, baleríny, tenké tenisky a lodičky za niečo iné! Do týchto dvoch noviniek sa zamilujete na prvý pohľad!

Možno si aj vy pamätáte dnes už retro sifónové fľaše, ktoré boli kedysi trendy a zdobili takmer každú kuchynskú linku. Dnes čoraz viac zákazníkov objavuje výhody moderných prístrojov na výrobu perlivej vody, pretože aj napriek bohatej dostupnosti rôznych sýtených vôd a malinoviek nechcú kupovať stále nové a nové balenia v plaste, ktoré je treba nosiť z obchodov domov a späť.

Značka NIVEA je zárukou spoľahlivosti rovnako ako aj obľúbený rad Q10, ktorého produkty patria k najúčinnejším v boji proti starnutiu pleti. Vedeli ste, že každé dve sekundy sa predá na svete nejaký produkt NIVEA Q10?

Yves Saint Laurent Beauty uviedol na trh nový zmyselný parfum MYSLF – vyladený, skvele vyvážený, plný vôní dreva a kvetov. MYSLF nie je iba obyčajná vôňa, razí heslo: „Osloboďte sa od toxických klišé. Buďte sami sebou. Buďte MYSLF.“

Je tu jeseň, obdobie, keď je čas rozmýšľať nad obmenou vášho šatníka za hrubšie kúsky. Po lete plnom jednoduchých a šik kúskov teraz musíte stlačiť tlačidlo reset a začať s vymýšľaním nových outfitov. Všeobecne možno povedať, že jesenné a zimné šatníky sú skromnejšie a tlmenejšie, s menšou dávkou vzorov a živých farieb. To však rozhodne neznamená menej štýlu! Jeseň si jednoducho vyžaduje zmenu módy – iný pohľad na to, ako si zalichotiť a zároveň zostať v teple. Obľúbená módna značka F&F si pre vás okrem skvelej jesennej kolekcie pripravila aj tri tipy na jesenné kúsky, ktoré nesmú chýbať vo vašom šatníku.

 

Boli sme svedkami finále najprestížnejšej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2023 pre Českú a Slovenskú republiku. Konalo sa 30. augusta v Španielskej sále Pražského hradu a bolo veľkolepé.

Opera SND uviedla v piatok 29. septembra a v nedeľu 1. októbra 2023 premiéru inscenácie obľúbenej opery Nabucco talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho. Biblický operný epos s jednou z najznámejších operných melódií – slávnym Zborom Židov – v Opere SND hudobne naštudoval taliansky dirigent Pietro Rizzo, režíroval český režisér Tomáš Ondřej Pilař. V titulnej role babylonského kráľa sa predstavil barytonista Daniel Luis de Vicente v alternácii s Danielom Čapkovičom.

 

Podľa zvýšeného výskytu ochorení v našom okolí, jesenná vlna chrípok, vrátane obávaného COVIDu, už prichádza... Podľa expertov bude v tomto období spolu s „klasickými” chrípkovými a respiračnými vírusmi či baktériami jedným z trojice najčastejšie sa vyskytujúcich patogénov. Preto odporúčajú včas sa postarať o zvýšenie odolnosti organizmu.

V práčke vyčistíte aj také veci, o ktorých by vám to ani len nenapadlo. Plyšové hračky možno doma periete, ale naše ďalšie tipy asi vašu práčku zvnútra ešte nevideli. A to je škoda, pretože si tak ušetríte kopu času a v niektorých prípadoch aj peniaze.

Dospelí od 18 rokov nachodia priemerne 4 000 až 18 000 krokov denne. Zdraví seniori prejdú od 2 000 do 9 000 krokov za deň. Zdroje uvádzajú, že muži celkovo nachodia priemerne okolo 5 340 krokov, kým ženy len 4 912 krokov. Čašník prejde denne zhruba 22 778 krokov, kuriér okolo 23 000 krokov, predavač okolo 14 660 krokov, učiteľ 12 564 krokov, poštár okolo 15 248 krokov, SBSkár 12 650, kaderník okolo 10 000 krokov. Tieto čísla vychádzajú z prieskumu, ktorý spracovala akreditovaná diétologička Jenny Craig.

Zimné vrchné oblečenie rozdeľuje ženy na dve skupiny. V prvej skupine sú ženy, ktoré by si na seba nikdy neobliekli zimnú bundu. V druhej skupine sú dámy, ktoré bundy milujú a v kabáte sa necítia dobre. Je jedno, do ktorej skupiny patríte, pretože v oblečení by ste sa mali predovšetkým cítiť pohodlne. Napriek tomu vás iste zaujíma, či je kabát, alebo bunda na vrchole priazne módnych štylistov.

Ponorte sa do svojich hlbín a nájdite to nekonečné bohatstvo, z ktorého môžete každý deň ťažiť – prihláste sa do Akadémie ženského biohackingu. Vďaka jej programu a množstvu najnovších poznatkov a praktík budete čoskoro vedieť, ako na to. Napokon aj ženská energia vstupuje na pole dôležitosti, donedávna bol totiž biohacking zásadne mužskou záležitosťou.

Bez lásky k dobrému jedlu by to nebolo skrátka ono. Aj z tohto dôvodu vzniklo legendárne Ochucovadlo Podravka, ktoré poznajú všetky generácie! Unikátne spojenie kvalitných korenín a sušenej zeleniny tvorí nenapodobiteľnú a originálnu chuť, ktorou nepohrdnú ani skúsení kuchári. Na Ochucovadlo Podravka sa môžete vždy spoľahnúť!

 

Pokiaľ plánujete kúpu nového spotrebiča, teraz je ten najlepší čas. Takisto na kúpu vianočných svetielok alebo vianočných darčekov. Ušetriť môžete naozaj slušné sumy.

Radisson Blu Carlton, hotel s najlepšou adresou v meste, prichádza na Slovensku s unikátnou novinkou. Odteraz si hostia budú môcť pri ubytovaní vybrať jednu z hotelových IQOS FRIENDLY izieb, v ktorej bude povolené užívanie bezdymových zariadení. Týmto sa rozšíria hotelové služby a zvýši sa komfort dospelých hostí, ktorí sú zároveň užívateľmi bezdymových zariadení, ako je napríklad IQOS.

V predajniach BILLA si zákazníci môžu zakúpiť už aj sortiment SodaStream a vymeniť originálne bombičky. Spoluprácou BILLA rozšírila svoje portfólio udržateľného tovaru, SodaStream dostupnosť svojich výrobkov a služieb.

Kožené čižmy sa vďaka svojej nadčasovej príťažlivosti a odolnosti často stávajú cenenými spoločníkmi v našich šatníkoch. Aby tieto štýlové kúsky vydržali skúšku časom a s gráciou prežili mnoho ročných období, je nevyhnutné venovať im premyslenú starostlivosť.

K cigaretám sa stále bez problémov dostanú nielen tínedžeri, ale aj deti. Nepýtajú si len klasické cigarety, ale stále častejšie siahajú po e-cigaretách či nikotínových vrecúškach. Potvrdili to aj aktuálne kontroly Slovenskej obchodnej inšpekcie.