Jún 2020

Návrat k prírode je čoraz viac využívaný v kozmetike. NIVEA uvádza nový rad prírodnej kozmetiky NATURALLY GOOD, ktorá je šetrná k človeku i k prírode. Organická starostlivosť o pleť, ktorá má transparentné zloženie s 99 %* zložiek prírodného pôvodu. Iba 1 % v zložení kozmetiky tvoria látky, ktoré sú zodpovedné za väčšiu stabilitu a bezpečnosť výrobkov. Kozmetika NIVEA NATURALLY GOOD sa vyrába v Európe za prísnych štandardov kvality. Je šetrná k našej pleti i k planéte.

Menej je niekedy viac. Skrášlite svoj jarný outfit originálnym šperkom od slovenskej návrhárky šperkov Lucie Šimončič. V jarnej kolekcii nájdete nielen ručne vyšívané farebné brošne rôznych tvarov a veľkostí, ale aj náušničky, obojstranné medajlóniky a trendové náramky značky Skvost.

Kvety boli odpradávna inšpiráciou parfumérov, módnych dizajnérov a výrobcov šperkov. Kvetmi si dekorujeme interiéry, exteriéry, sú súčasťou nášho každodenného života. Dokonca aj flakóniky vôní sa pýšia margarétkami a ich hravosť nás inšpiruje k tomu, aby sme ich ovoňali a kúpili. Konečne už otvorili nákupné centrá a parfumérie, v ktorých nájdete jarné novinky, ale aj vaše stále obľúbené vône.

Patrili mentolové cigarety medzi vaše obľúbené? Ak ste sa dnes po jedny vybrali, možno vás prekvapilo, že ste ich už v predaji nenašli. Je to tak, predaj a výroba mentolových cigariet sa 20. mája nadobro skončili. Mentolové príchute však z trhu nevymiznú tak úplne. Ako to teda je?

Michaela Ľuptáková sa vydala na pomyselnú cestu medzi gejše a samurajov. Kolekcia “IRIS” je ovplyvnená Japonskom, kvetmi a umenim. Exotické kvety vo vzoroch ozvláštnili jednoduché strihy inšpirované kimonom. Vydajte sa s nami na cestu do Orientu.

Značka Mercedes-Benz sa do 30. júna 2020 rozhodla maximálne vyjsť v ústrety svojim zákazníkom aj na Slovensku rôznymi opatreniami a zvýhodnenými podmienkami tak, aby im teraz umožnila získať svoje vysnívané prémiové vozidlo Mercedes a súčasne ešte viac posilnila prémiovú starostlivosť o klienta. Podľa doterajších skúseností je najmä pri kúpe nového vozidla Mercedes-Benz zo strany klientov značky veľmi pozitívne vnímaná aj možnosť zakúpenia si predĺženia záruky. Priaznivci „striebornej hviezdy“ k 6-ročnému servisu v cene vozidla získavajú aj ďalšie 4 roky, v rámci ktorých majú garantovanú prácu pri údržbe vozidla zadarmo a originálne náhradné dielce získajú za mimoriadne férové ceny. Nechýba záruka mobility Mobilo či raz ročne aj bezplatná 20-minútová servisná prehliadka.

Po mesiacoch neistoty, obáv a izolácie k nám prichádza s letom aj kúsok uvoľnenia. Tak si ho poriadne užime! Prineste si do života opäť trochu nádeje, lásky, radosti a pozitívnej energie. Vytiahnite zo skrine to najkrajšie, najveselšie a najuletenejšie, čo tam nájdete. Tento rok je iný, ako tie ostatné a ani flitre, metalické odlesky a korálky nepatria ani zďaleka len Silvestru.

„Tvoje oblečenie by malo byť dosť priliehavé, aby ukázalo, že si žena, ale dosť voľné, aby ukázalo, že si dáma.“ To sme nepovedali my, ale kráľovná mužských túžob a ich ideál – Marilyn Monroe. No plne s ňou súhlasíme. Práve letné mesiace sú ideálnym období, kedy sa táto dobre mienená rada zíde pri nákupe outfitov do nášho šatníka. Nájsť tú správnu mieru odhalenia našich kriviek tak, aby sme si ponechali kus tajomstva, a zároveň podčiarkli svoju ženskosť, to je kumšt. Ideálnou voľbou sú rafinovane strihané šaty. Inšpirujte sa pestrou dámskou kolekciou obľúbenej značky F&F.

Na základe výsledkov vedeckých štúdií sú bunky v mladej pleti vitálnejšie a regenerujú sa rýchlejšie. S pribúdajúcim vekom sa proces obnovy buniek znižuje, objavujú sa prvé vrásky, súčasne sa spomaľuje produkcia kyseliny hyalurónovej a kolagénu – dochádza k ochabovaniu pleti.

Podľa antických princípov krásy, ktoré vychádzajú z tzv. Zlatého rezu, teda z ideálneho pomeru našich proporcií, by sme mali mať prsia v šiestich osminách svojej výšky, ani o centimeter nižšie a ani o kúsok vyššie. Tvoril podľa neho antický Feidiás aj renesančný Michelangelo.

Ideálne slnečné počasie láka po dlhých týždňoch uzavretia v interiéroch kvôli koronavírusu na vychádzky do prírody. Severovýchod Slovenska poskytuje stovky možností pre turistiku a trávenie voľného času v prírode. V okolí Svidníka najviac lákajú pamiatky vojnovej histórie a v okolí Bardejova zasa turistické trasy, liečivé singletracky a Bardejovské Kúpele. Tento kút Slovenska je výnimočný aj drevenými kostolíkmi, skanzenmi a rozhľadňami. Informuje o tom riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek

THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o. je jediným nezávislým európskym výrobcom slnečných kolektorov, ktorý prežil globalizáciu a búrlivé roky poslednej krízy z roku 2008 a pokrízového uťahovania dotačných opaskov. Žiarska firma pritom prispela do vývoja solárnej techniky niekoľkými jedinečnými riešeniami, ktoré ju stavajú v rebríčku inovácií veľmi vysoko. Bližšie údaje o tom poskytol Alfréd Gottas, riaditeľ najväčšieho domáceho výrobcu slnečných kolektorov, firmy THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o.

Kýchanie je reflexívnym sprievodným znakom väčšiny ochorení respiračného systému. Je to vlastne reakcia na podráždenie nosovej sliznice, ktorej cieľom je udržať priechodnosť nosovej dutiny. Kýchnutím sa telo zbavuje škodlivých látok z nosa a priedušiek. Kýchanie sprevádza silný výdych vzduchu, ktorým sa prečistia dýchacie cesty od hlienu a rôznych častíc v nose a ústach. Chráni tak telo pred škodlivým látkami. Pri uvoľnení nosných dutín môže byť sprevádzané aj výtokom hlienu z nosa.

Bardejovské kúpele, a.s. sú od pondelka 25.mája 2020 otvorené aj pre samoplatcov. Zatiaľ v obmedzenom režime za protiepidemiologických opatrení odporúčaných hygienikmi, bez wellness a stravovania formou švédskych stolov, zato však s akciovými cenami. Pre klientov zdravotných poisťovní začala obmedzená prevádzka už pred týždňom v utorok 12.mája 2020. Dovtedy boli kúpele nútene šesť týždňov plne odstavené. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Reštaurácie, bary, hotely, kuchyne, obchody, školy, kozmetické salóny, ordinácie, sklady, výrobne, ale aj domy, byty a autá spoľahlivo vyčistí od vírusov, baktérii, plesní a zápachu generátor ozónu OTS-15 firmy TECH CONTROLLERS. Informuje o tom obchodný reprezentant firmy TECH CONTROLLERS Jaroslav Kuča.

Deti z piatich prievidzských základných a dvoch základných škôl s materskou školou, sa po svojom návrate do škôl začiatkom júna, budú okrem vyučovania venovať aj ďalším aktivitám spojeným s environmentálnym projektom EKOROK s Nestlé. Cieľom projektu je vzdelávať deti v oblasti ochrany životného prostredia a budovať v nich správne environmentálne návyky. V školskom roku 2019/2020 sa realizoval už po 17-krát. Hlavnou témou aktuálneho ročníka bola "Oslava Zeme".

Po niekoľkomesačnom uzatvorení kvôli koronavírusu je podniková predajňa Vincentky od konca mája znovu otvorená. Návštevníci Luhačovíc si tak môžu priamo v budove plniarne Vincentky opäť kúpiť túto svetoznámu minerálnu vodu za zvýhodnené, zhruba polovičné ceny ako v supermarketoch, či lekárňach. Okrem toho majú k dispozícii aj celý vyrábaný sortiment akciovej spoločnosti Vincentka, ktorý je postavený na využití účinných látok, ktoré sú obsiahnuté v minerálnej vode Vincentka. Informuje o tom riaditeľ Vincentky, a. s., Jan Šumšal.

Významný dodávateľ elektrickej energie a zemného plynu - spoločnosť Energie2, a.s., po niekoľkotýždňovej nútenej odstávke kvôli opatreniam hygienikov proti koronavírusu, znovu otvoril 25.mája 2020 svoje zákaznícke centrum. Zákazníci tak budú môcť opäť riešiť svoje požiadavky s pracovníkmi firmy nielen telefonicky a mailom, ale aj osobne v zákazníckom centre na ulici Pod Kalváriou 18 v Topoľčanoch. Informuje o tom prevádzkový riaditeľ Energie2, a. s., Mgr. Peter Poláček.

THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. je nielen najväčším slovenským výrobcom slnečných kolektorov, ale ako jeden z mála výrobcov na svete má na jednom mieste sústredené hlbokoťažné lisovanie kolektorových vaní, výrobu selektívnych konverzných vrstiev a finálnu montáž slnečných kolektorov určených na ohrev vody. Ďalej vyrába všetky typy konštrukcií na upevnenie kolektorov a kompletizuje ucelené solárne systémy. Okrem toho však sprostredkuje aj predaj a montáž fotovoltických panelov na výrobu elektriny a vo svojom závode v Žiari vyrába aj nosné konštrukcie pre inštaláciu fotovoltických panelov. Informuje o tom Tomáš Jančařík, vedúci obchodného oddelenia THERMO|SOLARU.

Bardejovské kúpele, a.s. otvorili od stredy 10.júna 2020, po dvojmesačnej prestávke, aj svoje wellness centrum ,,Wellness SPA - bazénový a saunový svet.“ Samoplatcovia, klienti zdravotných poisťovní, i jednodenní návštevníci tak budú môcť - pri dodržaní podmienok ÚVZ SR, využívať prakticky všetky služby, procedúry a atrakcie, ktoré majú v kúpeľoch k dispozícii. Výnimkou je vonkajšie kúpalisko, o ktorého prevádzke sa ešte len diskutuje. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Čistá sóda je perfektné osvieženie, ale vedeli ste, ako vám vylepší vaše kulinárske výtvory? Len raz ju použijete a viac sa bez bubliniek nezaobídete! Na začiatok musíme povedať, že minerálka a sóda sú dve rôzne tekutiny. Kým sóda je voda sýtená oxidom uhličitým, v minerálke „pláva“ aj väčší či menší podiel minerálov, ktoré jej pridávajú typickú vôňu a chuť. Preto na varenie používajte len sódu, inak vás môže prekvapiť nechcená pachuť.