December 2018

Hostí 19.ročníka dobročinného Plesu v opere prevedie bohatým programom éterická herečka Lucia Hurajová. Róbu, v ktorej sa predstaví v úlohe moderátorky pre ňu vytvorí módny návrhár Marcel Holubec. Ponuku prijal s radosťou i pokorou. „Je prijemné, keď môžem svoj talent zúročiť takýmto spôsobom. Teší ma, že to nie je len o samotných šatách ale aj o dobročinnosti, s ktorou je Ples v opere spätý,“ povedal dizajnér, ktorý zároveň priblížil ako postupoval pri počiatočných návrhoch. „V prvom momente som si položil otázku, kedy som šťastný. Je to najmä vtedy, keď som zamilovaný ale viem sa tešiť aj z maličkostí. Vtedy mám pocit, že lietam až k oblakom,“ vysvetlil Holubec a dodal, že keď sa za šatami ukrýva príbeh, ide o pridanú hodnotu aj pre samotnú nositeľku Luciu Hurajovú. „S Marcelom sme sa vzácne na všetkom zhodli, preto verím, že sa táto harmónia premietne aj do samotnej prípravy šiat. Tie by mali zhmotniť tohtoročnú tému Plesu v opere, ktorou je rapsódia šťastia,“ opísala spoluprácu s tvorcom róby moderátorka dobročinného podujatia.

Douglas každý rok nadeľuje svojim zákazníkom originálne vianočné darčeky od českých dizajnérov. Po Kláre Nademlýnskej, Taťáne Kovaříkovej a Beáte Rajskej sa do akcie zapojil aj talentovaný český návrhár Jan Černý. Jeho originálny disigner bag získa každý zákazník, ktorý nakúpi v parfumérii Douglas nad 230 €. Dizajnérska taška je vo dvoch variantoch – priehľadná a čierna.

Priestory prvého AMG Driving Performance centra na Slovensku v bratislavskom showroome spoločnosti Motor-Car v Lamači boli v polovici novembra miestom, kde sa pozvaní hostia na prestížnom zoznamovacom večierku „z očí – do očí“ oboznámili s najnovšími modelmi štvordverových modelov vozidiel Mercedes-AMG GT.

Výnimočná, veľkolepá, dynamická, hravá. Rovnako ako celý barokový štýl aj kolekcia The Last Supper ohromuje. Je stvorená z veľkolepých, bohato zdobených siluet, zvádza rafinovanú hrou svetla v podobe diamantových odleskov aj okázalosťou použitých materiálov.

Vône BVLGARI LEGEMME RUBINIA a TYGAR kúpite exkluzívne vo FAnn parfumérii v Auparku.

Dobročinný Ples v opere patrí na Slovensku k najvýznamnejším spoločenským podujatiam, spája pomoc druhým s vysokou kultúrnou úrovňou. Už druhú januárovú sobotu tradične otvorí plesovú sezónu. Okrem množstva významných osobností a talentovaných umelcov sa spája aj s výnimočnými dámami, ktoré hostí sprevádzajú počas večera. Spomeniete si na všetky moderátorky za posledných 18 rokov?

Ak stále fajčíte klasické cigarety, ale premýšľate o tom, či neexistuje menej škodlivá alternatíva, vedzte, že nie ste sami. Už takmer 6 miliónov dospelých fajčiarov na svete prešlo z cigariet na používanie bezdymového zariadenia IQOS.

Áno, chceli sme to, páčilo sa nám to, ale už stačilo. Hovorí väčšina klientely, ktorá zavíta do kozmetického centra MEDISKIN za účelom odstránenia už nevhodnej, neželanej alebo nie celkom vydarenej kérky. Tetovací boom je na svojom vrchole a s ním prichádzajú hlasitejšie (a treba povedať, že aj opodstatnené) otázky – dá sa tetovanie neskôr odstrániť? Čo s tetovaním po nepekných zmenách kože? Čo ak sa mi po čase môj obrázok už nebude páčiť?

Do kolísky ho vložili v Trnave, no na slovenské detstvo si pamätá len z rozprávania babičky. Pochádza z rodiny, ktorej nechýbala odvaha! Jeho mama sa aktívne zúčastnila vojny, za čo jej udelili niekoľko vzácnych vyznamenaní. Životom sa pretĺkal v Jablonnom nad Orlicí, kde ako desaťročný zakúsil tvrdú prácu v kameňolome, ale i hlad. Poctivou prácou a pevnou vôľou sa vypracoval na generálneho riaditeľa špičkovej siete českých hotelov, majiteľa cestovnej agentúry, čestného predsedu Asociácie cestovných kancelárií, predsedu Fóra cestovného ruchu Českej republiky, filantropa v neziskovej organizácii Modré dvere a hlavu súdržnej rodiny Sivekovcov. Odkiaľ čerpal chuť, odhodlanie a železnú vôľu? Pracovitý podnikateľ Viliam Sivek nám odhalil tajomstvá svojho životného úspechu.

Viac ako 150 kilometrov zjazdoviek v regióne s najvyššími horami v Rakúsku vás pozýva na fantastické zimné športové radovánky. Iba jeden skipas vám otvorí dvere do viacerých lyžiarskych oblastí vo Východnom Tirolsku a na ľadovec v Korutánsku.

Jogurt patrí medzi potraviny, ktoré väčšinou konzumujeme každý deň. Neustálne o nich počujeme, že nám prospievajú. Podľa čoho by ste ich mali vyberať, aby vám ich konzumácia robila naozaj dobre? Čo nesmie obsahovať biely jogurt? Čím bývajú dochucované ovocné varianty? Mali by ste sa báť pektínu?

Ples je pre ženu výnimočnou príležitosťou, pri ktorej sa môže stať na jednu noc princeznou v krásnych šatách. Mnohé dámy strávia veľa času hľadaním tých pravých šiat, v ktorých budú okúzľujúce a ktoré im perfektne sadnú na postavu. Rovnako dôležité sú však aj vhodne zvolené šperky, ktoré celkovému vzhľadu dodajú punc pôvabu a luxusu. Viete, ako si vybrať tie správne?