Júl-August 2017

Či už sa toto leto chystáte stráviť na bielej piesočnatej pláži, na mestskom kúpalisku, pri vlastnom bazéne alebo pri jazere, jedno je isté: na sezónu sa treba náležite pripraviť. My sme pre vás preto vybrali to najlepšie, najzaujímavejšie a najkrajšie, čo tento rok v obchodoch nájdete. Hoci toto leto letia v plavkách aj nepraktické prvky ako šnúrky, zaväzovačky či rôzne „vystrihovačky“, obchody sú plné praktickejších kúskov, ktoré pristanú každej postave či vkusu. Stačí si nájsť tie pravé.

Pokračovanie módnych aktivít ateliéru MIKLOSKO v rámci dvadsiateho výročia sa nesústredí iba na hlavné, veľké kolekcie. Po predstavení trendov na sezónu jar-leto 2017 predviedol Fero Mikloško svoju menšiu, o to však špeciálnejšiu líniu inšpirovanú dizajnom a štýlom značky RENAULT, venovanú jej najnovšiemu modelu − prémiovému SUV KOLEOS. Uvedenie sa tentokrát presunulo z Bratislavy do športovo ladeného, ale zároveň štýlového prostredia areálu X-Bionic Sphere v Šamoríne.

Každé podpazušie si zaslúži len to najlepšie a Dove zaručí, že o to vaše bude naozaj dobre postarané. Dove oslavuje prirodzenú ženskú krásu a vie, že každá žena je iná a jedinečná, ale mnoho vecí majú všetky spoločné. Všetky sa chceme cítiť dobre – vnútorne i navonok. Antiperspiranty Dove sú tu na to, aby dodali ženám sebavedomie a istotu, že sa na ne dá spoľahnúť vo všetkých ohľadoch. A aj taká malá časť tela, akou je podpazušie, si zaslúži tú najlepšiu a najjemnejšiu starostlivosť.

Spoločnosť Hubert J.E. už po štrnásty raz hosťovala tradičné someliérske podujatie – Hubert Dámsky klub. Udalosť určená dámam sa po minuloročnom úspechu opäť niesla pod symbolickým názvom Zátka pre budúcnosť. Prítomné dámy rozhodli o osude jedného z troch príbehov, ktorý finančne podporí Hubert J.E. Víťazom večera sa stalo Denné centrum Pomocníček.

Rozžiarte svoju pleť s bronzujúcim púdrom v limitovanej edícii a zahaľte svoje oči do slnečných tónov s letnom paletkou štyroch očných tieňov. Riasy zvýraznite riasenkou a ceruzkou na oči. Celé letné líčenie Clarins sa nesie v znamení slnka, hravosti a vznešenosti.

Nastal čas letných dovoleniek a mnohé kozmetické spoločnosti nám chcú leto spríjemniť novými prípravkami. Počas letných dní častejšie používame vodeodolný mejkap, či už sú to riasenky, očné linky a očné tiene, aby sme aj na pláži boli príťažlivé. No predovšetkým nezabúdame na slnečnú ochranu. Na pleť tváre odporúčam prípravky s ochranným faktorom 50+ UVA, UVB a mimoriadnu starostlivosť venovať každému kúsku kože. Vyhladzujúci krém proti celulitíde Clarins premení pokožku na jemnú, sviežu a hladkú. Dodajte svojej pleti dostatočnú hydratáciu a naneste si skvelé pleťové masky s prírodným zložením Clarins. Iba desať minúť stačí na to, aby vaša pleť žiarila sviežosťou a zdravím. Nech už prežijete dovolenku kdekoľvek, chráňte svoje oči kvalitnými slnečnými okuliarmi a majte pri sebe vždy klobúk alebo šiltovku. Užívajte si leto bez zbytočných spálenín. A keď sa vám náhodou stane, že sa vaša pokožka predsa zafarbí viac do červena, použite vhodný prípravok s obsahom pantenolu, ktorý pokožku upokojí a zároveň jej dodá hydratáciu.

Technológie hýbu svetom aj našimi túžbami. Prahneme po najnovších zlepšovákoch, len aby sme si uľahčili život. A starostlivosť o seba? Aké sú odporúčania skúsených odborníkov? Opýtali sme sa dermatovenerologičky MUDr. Ivety Hasovej, ktorá nás previedla najnovšími trendmi vo svete krásy. A budete prekvapené, čo je IN a čo OUT!

S pribúdajúcimi rokmi sa postupne menia naše pohybové i ostatné fyzické schopnosti. Mnohí ľudia preto po odchode z aktívneho pracovného života do dôchodku uvažujú nad úpravou svojho bývania tak, aby vyhovovalo ich zmeneným potrebám.

V Českej republike môžete zažiť barok všetkými zmyslami! Vydajte sa spoznať mystickú barokovú omšu, ochutnať tradičné koláčiky, vypočuť si barokové skladby alebo obliecť si barokový šat. A kam inam vyraziť než na niektorý z barokových festivalov?

Kufor s oblečením na letnú dovolenku je osobitná kategória. Tentokrát sa balí a kombinuje výbava pre chvíle najväčšej pohody. Úplne iná, ako do práce či na bežný deň. Ak idete do tepla, nemali by ste zabúdať na dostatočný počet plaviek. Na pláži si zaslúžite byť originálna každý deň. S F&F si ich nakombinujete hravo a za výhodnú cenu.

Slovenská tenisová jednotka už neraz dokázala, že je doma nielen na kurte, ale aj v oblasti módy. Na včerajšom evente pri príležitosti legendárneho turnaja Wimbledon zažiarila v netradičných a rafinovaných malých čiernych šatách, ktoré dopĺňali šperky z klenotníckeho ateliéru ALO diamonds.

Pre zdravotné doplnky a lieky sú prijaté veľmi prísne predpisy. Týkajú sa ich skladovania, užívania, životnosti, atď. Je samozrejmosťou, že predpisy treba dodržiavať. Dobré je však aj vedieť, či v prípade núdze môžeme použiť aj nejaký prípravok po dobe spotreby uvedenej na jej obale. Jednou z mála výnimiek, kedy je to možné, je minerálna voda Vincentka. Je plnená do tmavých fliaš a odporúča sa jej skladovanie v tme. Na obale má uvedenú záručnú dobu dva roky od plnenia, čo je maximálna povolená doba pre akékoľvek minerálky.

V Bardejovských kúpeľoch sa za posledné roky zrekonštruovalo viacero objektov. Jedným z nich je aj luxusný kongresový hotel Alexander**** otvorený v roku 2016. Počas leta je pripravený zvýhodnený pobyt LETO, ktorý vám pomôže nabrať nové sily do ďalších dní. Prečo chodiť len k moru, keď aj Slovensko ponúka krásne miesta na relax? Práve Bardejovské kúpele v sebe snúbia všetko, čo si predstavíte pod týmto pojmom. Vychutnať si tu môžete luxusné ubytovanie, výbornú kuchyňu, wellness, ale aj liečivé pramene.

Prieskumy ukazujú, že tohtoročné leto bude pre Čechov a Slovákov opäť najatraktívnejšia dovolenka doma a v susedných štátoch. Môže zato pretrvávajúca bezpečnostná situácia v nedávno najnavštevovanejších prímorských destináciách, ako sú Egypt, Turecko, ale i zdražovanie v bezpečnom Chorvátsku. Na druhej strane ešte nikdy nebola ponuka domácich subjektov cestovného ruchu také pestrá a kvalitná. Samozrejmosťou sú hotelové wellness, strava švédskymi stolmi a rôznorodé možnosti trávenia času v okolí. Ceny sú stále dôležité, ale oveľa menej ako v minulosti. Za kvalitu si dovolenkujúci radi priplatia. Na oplátku očakávajú vysokú úroveň služieb, ochotný personál, kvalitnú stravu a výnimočnosť prostredia. K najatraktívnejším zariadeniam, ktoré spĺňajú predstavu dobrej dovolenky v ČR i SR patria kúpele, Vysoké a Nízke Tatry, či exkluzívne zámky a pamiatky UNESCO.

Kúpele (Lázně) Luhačovice, a. s., a Liečebné kúpele (Léčebné lázně) Jáchymov, a. s., ktoré spolu tvoria najväčšiu kúpeľnú skupinu v Českej republike Spa & Wellness Nature Resorts, vlani hospodárili s vynikajúcimi výsledkami. Hospodárenie skupiny na strane tržieb pozitívne ovplyvnil pokračujúci záujem o kúpeľné pobyty a konjunktúra hospodárstva Českej republiky. V roku 2016 bolo realizovaných v oboch spoločnostiach 664 848 pobytových dní, čo znamenalo 6,3% nárast oproti roku 2015. Tržby skupiny stúpli medziročne o 7,7 %. Informoval o tom výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice Ing. Jiří Dědek, MBA.

Od polovice júna začal slúžiť verejnosti nový, dvestometrový úsek pešej zóny v kúpeľnom areáli v Luhačoviciach vedúci od pieskovej plochy pri hoteli Jurkovičov dom smerom do centra mesta. Slávnostné otvorenie prebehlo vo štvrtok večer 22. júna pred začatím koncertu Hudby Hradnej stráže a Polície ČR za účasti hajtmana Zlínskeho kraja Jiřího Čunka, starostky Luhačovíc Marie Semelovej, generálneho riaditeľa akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice Eduarda Bláhu a Milana Veleckého, zástupcu realizačnej firmy 3V&H. Informoval o tom výkonný riaditeľ kúpeľov Ing. Jiří Dědek, MBA.

Atraktívnu dovolenku na ozajstnom zámku môžu prežiť návštevníci zámockého hotela The Grand Vígľaš****. Počas horúcich letných dní si vychutnajú príjemné ubytovanie bez prehriatých izieb. Zároveň si užijú vodné radovánky v zámockom hotelovom wellness centre (Wellness - Queen Barbara Spa), ktoré je pomenované po kráľovnej Barbare Celjskej, ktorá tu ako kráľovná a manželka cisára Žigmunda dlhé roky žila a spravovala okolité panstvo. Ubytovaným hosťom je k dispozícii bazén s protiprúdom, vírivka, infrasauna, fínska sauna, ochladzovací bazén a rôzne druhy masáží. Tento kongresový hotel s poskytovaním wellness služieb, sa stal po predvlaňajšom otvorení symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku.

V Bardejovských kúpeľoch sa bude od 3. júla do 2. septembra 2017 konať 63. ročník Medzinárodného hudobného leta. V rámci neho uvedú 10 koncertov slovenských a zahraničných interpretov. Z tvorby bardejovského rodáka Bélu Kélera to budú tradične dva koncerty. Všetky koncerty sa odohrajú v najreprezentatívnejšej secesnej budove kúpeľov - v hoteli Astória, v jeho spoločenskej sále. Počas tohtoročnej kúpeľnej sezóny sa môžu návštevníci tešiť ešte na Bardejovské kúpeľné dni, Alžbetínsky deň, Pivný festival a Hornošarišský Vínny festival. Informuje o tom generálny riaditeľ Bardejovských kúpeľov, a. s., JUDr. Ing. Jaroslav Komora.

Obrazy Vladimíra Kiseljova vyjadrujú komplexné synestetické vnímanie sveta - vníma hudbua všetky vnemy farebne a svojimi obrazmi teda prepája všetky zmysly diváka - farby, fi lozofický význam, hudbu, pohyb, priestor a čas - čo spôsobuje rozšírenie cítenia a vedomia diváka. Svojou tvorbou tvorí harmóniu sfér, jednotu, súlad a lásku.

Túžite po bábätku, ste tehotná alebo dojčíte? Zvažujete užívanie alebo už užívate kyselinu listovú? Vite, že aby telo dokázalo kyselinu listovú využiť, musí ju najprv metabolizovať na aktívnu formu, tzv. folát? Kľúčový pre túto premenu je enzým s krkolomným názvom metylén-tetrahydrofolát reduktáza (MTHFR). Pri zníženej aktivite enzýmu MTHFR nestačí užívať hoc aj megadávky„obyčajnej“ kyseliny listovej, pretože ju telo nedokáže efektívne využiť. Chemická reakcia neprebehne až do úplného konca a kyselina listová sa nepremení na aktívnu formu, čiže folát. Predpokladá sa, že znížená aktivita enzýmu MTHFR sa vyskytuje až u 57% populácie!

Koža novorodencov a dojčiat dokáže omnoho menej odolávať nepriaznivým vonkajším vplyvom ako koža väčších detí a dospelých. Detská pokožka je v prvých troch rokoch života veľmi jemná, citlivá a často suchá. Viete, ako sa postarať o suchú, citlivú, prípadne atopickú pokožku vášho bábätka? Dáme vám niekoľko základných tipov!

Horúce letné dni sú v plnom prúde! Leto je časom slnenia, kúpania sa v mori či na kúpaliskách alebo vodných nádržiach a vychutnávania si slnečných lúčov. Aj keď je leto časom bezstarostnosti, naša pokožka dostáva poriadne zabrať. Viete, na čo netreba zabudnúť počas slnečného leta a čo vám dopomôže k žiarivému vzhľadu a zdravej a krásnej pokožke?

Ak chcete vyzerať ako muž a nie ako chlapec, musíte sa tak v prvom rade správať. Dôležitá je ale aj vaša vizuálna stránka, tá prvá vám totiž robí reklamu. A vy určite chcete, aby bola pozitívna.