Wellness&Fitness

Grandhotel Praha**** vám ponúka neopakovateľný pobyt

Najdôležitejším posolstvom v Grandhoteli Praha**** je poskytnúť každému klientovi neopakovateľný pobyt, ktorý nekladie požiadavkám hranice. Komfort hotela situovaného uprostred impozantnej a pritom stále panenskej scenérie Vysokých Tatier už viac ako 100 rokov spája tradíciu prepychovej minulosti s vyjadrením súčasného životného štýlu. Grandhotel Praha aj naďalej, o celé storočie neskôr, symbolizuje excelentnosť v umení uspokojiť aj tie najvyššie očakávania svojich náročných klientov.

Vysoké Tatry s tou najlepšou klímou

Elements Resort v Śamoríne otvorený!

V multifunkčnom areáli ELEMENTS RESORT v Šamoríne dnes slávnostne otvorili novú AQUA ARENA. Na slávnostnom krste sa zúčastnili osobnosti zo športového a spoločenského diania a spoločne otvorili priestor, ktorý spĺňa najvyššie očakávania profesionálnych športovcov a zároveň poskytuje relax aj zábavu širokej verejnosti.

 

 

Areál AQUA ARENA symbolicky pokrstili slovenské osobnosti športu a šoubiznisu - vodní slalomári bratia Hochschornerovci, futbalisti Ján Ďurica a Filip Šebo, hokejista Dominik Graňák, plavci Richard Nagy a Katarína Listopadová a známy slovenský moderátor Matej "Sajfa" Cifra. Osem známych osobností odplávalo historicky prvé preteky v AQUA ARENA na 50 m voľným spôsobom vo vonkajšom olympijskom bazéne a víťazom sa stal Pavol Hochschorner. Známych plavcov povzbudzovali na tribúnach deti zo základných škôl.

 

Strávte záver leta na Hornej Nitre

Turistická destinácia RHNB láka na vodu, atrakcie a pamiatky

Záver leta môžete príjemne stráviť pri vode v Regióne Horná Nitra-Bojnice (RHNB). Región ponúka termálne kúpaliská v Bojniciach a Chalmovej, plavecké bazény a plážové kúpalisko v Prievidzi, kúpalisko na Remate, vodnú nádrž Nitrianske Rudno a ďalšie vodné plochy vhodné na rekreáciu. V ich blízkosti je dostatok vhodných a cenovo prístupných zariadení na ubytovanie a stravovanie. Pokiaľ vás omrzí kúpanie a opaľovanie, môžete čas zmysluplne stráviť prehliadkou Bojníc, alebo Prievidze. A to všetko istia najväčšie atrakcie Bojníc a Hornej Nitry - najväčšia ZOO na Slovensku so slonmi  a levmi, Zámok Bojnice a Bojnické kúpele.

Výkonná riaditeľka OOCR RHNB Sylvia Maliariková k tomu hovorí: ,,V regióne Hornej Nitry sú dobré podmienky na kúpanie a príjemný relax  pre tých, ktorí vyhľadávajú kúpaliská a termálne vody, aj pre tých, ktorí uprednostňujú prírodné vodné plochy. Termálne kúpalisko Čajka v Bojniciach v sezóne ponúka tri bazény: plavecký 50 m x 21 m, hlboký 2,5 m a dva detské  (hlbší s rozmermi 12 x 8 m a plytší 8 x 8 m). Termálna voda má teplotu 26 - 33 ° C.

Od studne lásky k masáži

 

 

Viac sa dočítate v aprílovom čísle Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.

 


Nájdite mladosť v slovenských kúpeľoch!

Termálne kúpele a liečivé pramene patria k najväčším pokladom Slovenska. Spoznajte ich čaro a blahodarné účinky na vlastnej koži!Slovensko je obdarené podzemným bohatstvom s liečivou silou a blahodarnými účinkami minerálnych prameňov. Na týchto miestach vyrástli liečebné kúpele (na Slovensku ich máme 25), ktoré sa vďaka svojim schopnostiam odnepamäti považovali za zázračné a pozoruhodné. Vďaka moderným liečebným procedúram, profesionálnej zdravotnej starostlivosti pod dohľadom odborníkov, výnimočným prírodným zdrojom v spojení s čistým ovzduším je Slovensko vyhľadávanou kúpeľnou destináciou. Prinášame sedem tipov na najzaujímavejšie miesta, kde môžete pokojne oddychovať a znovuobjaviť duševnú rovnováhu a prinavrátiť si telesnú krásu.

 

Piešťany

Viete čo je joga bez tiaže?

Joga bez tiaže je cvičenie jogových pozícií v špeciálnej sieti. Lekcia je rozdelená do dvoch častí. Prvá sa zameriava na cvičenie ťažších záklonových pozícií a druhá časť má terapeutické účinky, pri ktorých vplyvom gravitácie dochádza k jemnému pretiahnutiu chrbtice.

Je to bezpečné cvičenie?

Určite áno! Sieť a úchytky sú vyrobené zo špeciálneho materiálu, podobne ako padák. Systém uchytenia siete do stropu je veľmi bezpečný a, pochopiteľne, pred prvým použitím je vykonaná záťažová skúška. Siete sa pravidelne kontrolujú. Čo sa týka bezpečnosti v priebehu cvičenia, nemusíte mať žiadne obavy. Počas lekcie sa naučíte využívať sieť, ktorá poskytuje oporu a vy sa môžete bezpečne zavesiť hlavou dole a užívať si dokonalý pocit uvoľnenia chrbtice.

Regenerujme!

V zimnom období je pleť žien i mužov dehydrovaná, smädná. Vďačí zato najmä prekúreným, suchým miestnostiam bytov a kancelárií. Siahať v zime po hydratačných krémoch nie je práve najsprávnejšie. Návšteva kozmetičky zabezpečí iba hydratáciu povrchu pokožky. Čo takto vyživiť a regenerovať pokožku aj zvnútra? Pozrime sa trochu bližšie na jednu z takýchto metód.

Ostrov ženského tela

Riešenie hádanky, ktorej časti ženského tela muži radi venujú svoju pozornosť a my ženy tiež, avšak v našom prípade nezriedka ide o pozornosť menej lichotivého charakteru, je veľmi jednoduché. Zadok. To je taký malý ostrov každého ženského tela. Všímam si totiž pozoruhodný úkaz – leto, kúpaliská a plavky vytvárajú na tieto pozorovania ideálne podmienky. Súmerné, vysoké a štíhle telo mladej ženy je takmer ukážkové. Takmer, lebo vo chvíli, keď sa zameria vaša pozornosť práve na túto časť jej postavy, zistíte, že je plochý, mäkký a z nevysvetliteľných príčin sa už pozná aj s celulitídou. Naopak, žena v stredných rokoch, ktorej brušku i stehnám by ste už pri väčšej kritickosti mohli čo-to vyčítať, má zadok tak pekne vytvarovaný, že si zaslúži uznanie. Čím to?

Wellness Hotel Patince **** zážitok z oddychu

Túžite po naozajstnom wellness luxuse? Snívate o skutočnom zážitku, ktorý ste si doteraz nevedeli ani predstaviť? Príďte do Wellness Hotela Patince!Štvorhviezdičkový Wellness Hotel Patince* * * * leží na najjužnejšie položenom mieste Slovenska, obklopený vzácnymi lužnými lesmi, v tesnej blízkosti krásneho modrého Dunaja. Poskytne vám všetko, čo vám pomôže vychutnať si účinky wellness pobytov založených na čistej termálnej vode a kvalitných wellness službách. Privíta vás príjemné prostredie, s vkusom zariadené komfortné izby alebo apartmány, ochota a úsmev na každom kroku. Povestná južanská strava a iskrivé víno vás naladia, procedúry prispejú k vašej kráse a zvýrazneniu osobnosti. Vyberte si pobyt podľa vašich predstáv a vstúpte na cestu zážitku z oddychu.

Tajomstvo oddelenej stravy

Filozofia delenej stravy vychádza z poznania, že kvalitu konzumovanej potravy môžeme pozitívne ovplyvniť práve vhodnou kombináciou jej jednotlivých zložiek a následne si tak zlepšiť svoje zdravie. Hoci sa však určité kombinácie potravín javia ako ľahšie stráviteľné a energeticky lepšie využiteľné, odborníci na výživu považujú toto delenie za rozporuplné! Rôzne diétne obmedzenia, akými sú napríklad oddelená strava, diéta podľa krvných skupín či makrobiotické stravovanie, považujú skôr za módny ošiaľ na úrovni viery než za odborne opodstatnené a vedecky podložené závery. Bude pravda niekde uprostred?

Syndikovať obsah