Február 2022

Nemusíte byť EKO aktivistka, aby ste chránili životné prostredie. Stačí si vybrať tie správne materiály, z ktorých je vaše oblečenie. Našli sme krásne a cenovo dostupné kúsky, ktoré podčiarknu váš pôvab.

Keby sa fitness predávalo vo fľaštičke, každý by mal perfektné telo. Toto síce nie je náš výrok, ale Cher, no musíme uznať, že je na tom veľký kus pravdy. Žiaľ, takýto zázračný flakón zatiaľ nik nevynašiel, a tak je cesta k dobrej kondícii a želaným krivkám stále rovnaká – dláždi ju cvičenie a vyvážená strava. Vykročte do nového roka s chuťou sa hýbať a v komfortnom cvičebnom oblečení. Britská módna značka F&F prináša kolekciu Active, ktorá povzbudzuje k aktívnemu životu, a to všetko v štýlovom dizajne a za dostupnú cenu.

Nová kabelka CHANEL 22 je vyrobená z veľmi jemnej, ale odolnej kože. Jednoduchá, komfortná, funkčná a praktická. Kabelka bola prvý raz predstavená na módnej prehliadke Ready-to-Wear Spring-Summer 2022, ktorá sa konala v októbri 2021. Kabelka bude v predaji od marca 2022 v troch veľkostiach – small, medium, large a taktiež ako ruksák. Ikonická čierna, tmavomodrá, biela, ružová, fialová – všetky farby sú nádherné. Meno kabelky odkazuje na rok jej uvedenia, teda na tento rok – 2022.

„Prirodzenosťou a úprimnosťou možno dosiahnuť revolučné zmeny bez neprirodzeného úsilia.“
Christian Dior

Značka Avon si svoje meno buduje už viac než 125 rokov a je známa naprieč celým svetom. Z podomového predajcu parfumov sa stal ikonickou spoločnosťou a jedným z lídrov na trhu s kozmetikou. Aktuálne je vnímaná ako značka, ktorá prešla od jednoduchého pleťového krému až k objaveniu ProtinoluTM – patentovaná technológia, ktorá získala aj prestížne ocenenie Edison Awards. Avon ako prvý tiež uviedol na trh stabilnú formu retinolu, vitamínu C, ale aj omladzujúce AHA kyseliny.

British American Tobacco (BAT) priniesla v novembri 2020 na slovenský trh modernú alternatívu oldschoolovej cigarety – nikotínové vrecúška VELO. V duchu najmodernejších trendov tak aj slovenskí fajčiari mohli nastúpiť na cestu pozitívnej zmeny a väčšej ohľadu­plnosti k sebe a svojmu okoliu.

Žijeme v netradičnej dobe, počas ktorej riešime len COVID. A kvôli strachu z neho zabúdame na iné, tiež nebezpečné ochorenia. Jedným z nich je chronické obštrukčné ochorenie pľúc (CHOCHP). Ide o nevyliečiteľné, ale liečiteľné, aj keď progredujúce ochorenie. Ak sa zachytí včas, pacient môže viesť pomerne normálny život. O aktuálnej situácii sme sa rozprávali s MUDr. Martou Hájkovou, CSc, pneumologičkou z nemocnice Ružinov v Bratislave.

V tomto období, kedy nás najviac ohrozujú vírusy a baktérie spôsobujúce ochorenia horných dýchacích ciest na čele s novým koronavírusom, môžeme odolnosť organizmu voči ich nástrahám účinne zvyšovať užívaním prírodných produktov s bylinnými výťažkami. Čisté extrakty rastlín s antioxidačným a protizápalovým účinkom vytvárajú mocnú obrannú líniu organizmu a mnohé z nich možno podľa najnovších imunologických klinických štúdií dokonca považovať za širokospektrálne antivirotiká.

PET fľaše sú súputníčkami našimi životmi už celé roky a pravdepodobne nás budú sprevádzať ešte dlhé desaťročia. Sú pohodlné, ľahké, bezpečné, akurát majú tú nevýhodu, že sú jednorazové a nerozložiteľné. Ich používaním vzniká odpad, s ktorým si treba nejako poradiť. Doteraz nám poskytovali riešenie žlté kontajnery, no sú tu aj iné možnosti, ako si poradiť s PET fľašami. A dokonca tak, že nielenže skutočne ochránime prírodu, ale nám nebudú ani zavadzať doma.

Čoraz viac ľudí prechádza na vegetariánsky a vegánsky spôsob stravovania. Pokiaľ si neviete predstaviť život bez živočíšnych produktov, vedzte, že jeden odľahčujúci deň v týždni váš organizmus uvíta a odmení sa vám dobrým pocitom. Skúste naše domáce recepty a uvidíte, že aspoň jeden z nich si zamilujete!

Či už si vášnivý dobrodruh, alebo chceš byť len nezávislý na elektrickej sieti, tak práve pre teba je určená cenovo zvýhodnená solárna súprava VENTURE 35 SOLAR KIT s powerbankou Venture 35 a solárnym panelom Nomad 10.

Vlajková loď BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽOV, a.s. - Hotel Alexander**** oslavuje svoje 7. narodeniny. Pri tejto príležitosti pripravil pre svojich klientov špeciálnu zľavu 7% zo Zimného last minute pobytu. Pre 1 osobu tak vyjde pobyt na 2 noci, pri obsadenej dvojlôžkovej izbe, len na 99,50 eur. Pobyty si možno rezervovať cez týždeň v termíne 31.1. - 18.2.2022, posledný možný nástupný deň v zľavnenej cene je 16.2.2022. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Na Slovensku by mali v priebehu roku 2022 bežať dva veľké projekty, v rámci ktorých si budú môcť občania zabezpečiť obnoviteľné zdroje energie (OZE) so štátnou podporou pre svoje staršie rodinné domy. Prvým z nich je Plán obnovy, ambiciózny projekt pre ktorý bol navrhnutý Fond obnovy Európskou komisiou. Druhým z nich je národný projekt Zelená domácnostiam II, (manažovaný Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (SIEA), ktorý je v súčasnosti pozastavený. Oba by mali poskytnúť podporu až do výšky 50% z celého systému, každý za iných podmienok.

V rekreačno-turistickej oblasti zvanej “Komínek” Mihaľov v Bardejove obnovili drevený altánok s ohniskom. Popri tom opravili aj poškodené drevené prvky na niektorých z 19 stanovíšť 3 km dlhej Kyslíkovej cesty Mihaľov, ktorá sa nachádza v blízkosti. Objednávateľom a financujúcim subjektom bola Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) ,,ŠARIŠ“-Bardejov. Opravu realizovali cez subdodávku a po odkomunikovaní s miestnym združením Mihaľov. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR ,,ŠARIŠ“-Bardejov.

Dotlač regionálnej zľavovej karty ,,ŠARIŠ“-BARDEJOV RegionCard v počte 5000 kusov vydala v závere minulého roka Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Šariš-Bardejov. Do projektu sa zapojilo ďalších 9 prevádzok, ktoré umožňujú držiteľom kariet využívať zľavy na ponuku služieb u partnerských turistických miest, atrakcií, zariadení a prevádzok v okresoch Bardejov a Svidník. V súčasnosti klient dostane zľavu od 5 do 50% spolu v 27 prevádzkach. Karta sa nedá kúpiť, ale klient ju dostane bezplatne na recepcii, keď sa ubytuje vo vybranom ubytovacom zariadení a môže ju využívať len v období, kedy je ňom ubytovaný. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR.

Skvelý rekreačný pobyt s tradičnými veľkonočnými špecialitami, večerom ľudových jedál, sprievodným programom a malým prekvapením, čakajú návštevníkov Bardejovských Kúpeľov počas Veľkonočného pobytu, v termíne 14. až 19. apríla 2022. Návštevníci si môžu vybrať z pobytov na 3 až 5 nocí. Podľa úrovne ubytovania dvojposteľová izba, pre jednu osobu na noc s plnou penziou, vyjde od 68 eur vo vilkách, do 75 eur v izbách typu Štandard, izby typu Superior a Exclusive stoja 86 EUR na osobu a noc. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Zmeny teplôt predovšetkým v závere v roka bývajú štartérom ochorení dýchacích ciest. Hlavne začínajúce zápaly, virózy a ich ľahšie priebehy organizmus dobre znáša aj bez antibiotík, s využitím podporných prostriedkov na prírodnej báze. K takýmto osvedčeným prípravkom patria pastilky Vincentka určené na cmúľanie. Ovocné a bylinkové pastilky Vincentka sú zdrojom prírodných minerálnych solí priaznivo pôsobiacich na sliznice ústnej dutiny a nosohltanu. Pomáhajú i pri záťaži hlasiviek a ich regenerácii, čo oceňujú zvlášť hlasoví profesionáli ako sú speváci, herci, spíkri, učitelia,...

Kým sa väčšina ľudí teší z jarných kvietkov a rozkvitnutých stromov, peľoví alergici zažívajú najťažšie obdobie v roku. Upchatý nos, začervenané oči, slzenie, smrkanie, pálenie očí, opuchnuté viečka, chronické zápaly dutín, bolesti hlavy, škriabanie v hrdle-to všetko môže a zvyčajne aj sprevádza alergickú nádchu. Okrem moderných a účinných antialergík a kvapiek do nosa s obsahom kortikoidov, ktoré predpisujú alergológovia, neostáva veľa prirodzených a prírodných prostriedkov na úľavu od spomínaných nepríjemností. Patrí k nim vyhýbanie sa alergénom, obmedzené vetranie, časté utieranie prachu, skrátené prechádzky v prírode a svetoznáma minerálna voda Vincentka z Luhačovíc.

Zatiaľ čo u žien vo výraznej prevahe prevláda víno nad pivom, u mužov je to presne opačne. Ak aj ten váš patrí do skupiny milovníkov piva, možno by ho potešil darček s pivnou tematikou. Najmä v prípade, že sa blíži jeho sviatok a vy si lámete hlavu s tým, akým darčekom ho obdarovať. Možno vás práve tento článok inšpiruje.

Čisté prírodné ingrediencie, účinné receptúry overené vedeckým bádaním a udržateľnosť. To sú pojmy, ktoré sa snúbia v každom produkte vlasovej starostlivosti NEUMA.

Pripraviť perfektnú mliečnu penu na latte macchiato alebo cappuccino je hotové umenie. Prezradíme vám, ako ju budete mať vždy dokonalú.

Určite budete súhlasiť s tým, že popri kvalitnej dekoratívnej kozmetike sú ďalším kľúčovým prostriedkom k perfektnému mejkapu vhodne zvolené štetce.

Spoznávate známeho komika? Jeho Adelka ho namaľovala s okuliarmi, tie však bežne nenosí. Zato červený prístroj na kuchynskej linke by vám mohol napovedať, o koho sa jedná.