Marec 2021

Zorientovať sa v širokej ponuke vonkajších žalúzií môže byť pre laikov oriešok. Už dávno si nevyberáte iba materiál a farbu. Moderné žalúzie ponúkajú rad užitočných funkcií – od úspor cez inteligentné ovládanie až po zvýšenú bezpečnosť. Chcete, aby boli nielen odolné a ochránili vás pred slnkom, ale tiež aby sa stali dizajnovým prvkom domu? Aby ste boli s výberom spokojní, pripravili sme pre vás praktické rady, na čo všetko sa zamerať.

Áno, čítate dobre – jedným prstom pripravíte vašu obľúbenú kávu pre vás aj pre návštevy. Prezradíme vám jednoduchý fígeľ, ako na to.

Po niekoľkomesačnej prevádzke vlastného e-shopu pre Českú republiku, začala akciová spoločnosť Vincentka s internetovým predajom cez tento odbytový kanál v závere februára 2021, aj na Slovensko. Zákazníci si môžu objednať výrobky spoločnosti na e-shope vincentky a doručí im ich kuriérska služba DPD. Platba je možná zatiaľ iba v českých korunách (CZK) bankovým prevodom z účtu, alebo platobnou kartou cez internet. Informuje o tom riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., Jan Šumšal.

Najväčším bohatstvom BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽOV, a.s. sú ich minerálne vody. Od 9.marca 2021 môžu poskytovať liečbu aj pre pacientov s postcovidovým syndrómom, ktorí spĺňajú kritériá pre indikáciu V/2 Zdĺhavá obštrukčná pľúcna choroba alebo V/8 Pľúcne fìbrózy a to na základe návrhu lekára na kúpeľnú liečbu v uvedených indikáciách. V súčasnom dramatickom pandemickom období tak Bardejovské Kúpele začínajú vzácne liečivé minerálne vody Herkules a František využívať na individuálne a skupinové inhalácie, pri kúpeľnej liečbe pacientov, ktorí prekonali ochorenie COVID-19. Práve inhalácie, spolu s tzv. MLS laserovou terapiou v kombinácii s magnetoterapiou, by mali priniesť odstránenie nepriaznivých následkov tohto ochorenia. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka kúpeľov Tamara Šatanková.

Protipandemické opatrenia súvisiace s ochorením Covid-19 mali počas roka 2020 zásadné dopady na mnohé podniky chemického a farmaceutického priemyslu v SR. Odrazilo sa to v nerovnomernom vývoji rôznych segmentov tohto odvetvia, niektoré klesli, iné narástli. Celkovo slovenské chemické a farmaceutické podniky zaznamenali za celý minulý rok významné zníženie tržieb. Kým za rok 2019 zaznamenali celkové tržby 9,921 mld EUR, v roku 2020 to bolo už iba 8,349 mld EUR. Medziročný pokles predstavuje zníženie o 15,84%. Informuje o tom Ing. Roman Karlubík, MBA, prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR.

Obmedzenia pohybov na území Slovenska, súvisiace s opatreniami okolo koronavírusu, presmerovali turistické vychádzky v jednotlivých okresoch do rámca ich hraníc, resp. blízkeho okolia. Turistom sa tak naskytla možnosť spoznávať aj doteraz menej navštevované lokality, kochať sa výhľadmi a urobiť niečo pre svoje zdravie. V okolí Bardejova sa tak stali v tomto roku najnavštevovanejšími lokality ako Minčol, Čergov, Stebnícka Magura, Žobrák, Kráľová studňa, Hrad Zborov, Čierna Mláka a Busov. Informuje o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR ,,ŠARIŠ“–Bardejov.

Tepláky už dávno nepatria na spodok skrine. Kúsok, ktorý sa kedysi nosil iba v bezpečí domova, je dnes rovnako plnohodnotný ako iné oblečenie. Tepláky totiž môžete nosiť aj do spoločnosti a stále si zachovať svoj štýl.

Na počesť Dňa Zeme oznamuje SodaStream ambiciózne udržateľné ciele. Prostredníctvom enviromentálnej kampane „Nielen zdieľaj, aj sa staraj“ spolu so špecialistkou na sociálne médiá Randi Zuckerbergovou povzbudzuje environmentálna značka ľudí do transformovania sociálnych záujmov na skutočnú akciu pre planétu. Na čele tejto kampane stojí SodaStream so svojimi vlastnými záväzkami, medzi ktoré patrí aj zníženie spotreby plastových fliaš na jedno použitie až o 78 miliárd kusov do roku 2025.

Po dlhých mesiacoch otvára svoje predajne aj najrozšírenejšia sieť elektropredajní PLANEO Elektro. Vo všetkých 53 predajniach môžete nakúpiť tisíce produktov za najlepšie ceny. Tak, ako ste v PLANEO Elektro zvyknutí.

Je len málo športov, pri ktorých môžeme robiť niečo pre svoje zdravie a pritom vyzerať absolútne štýlovo! Bicyklovanie je jedna z najzdravších foriem cvičenia, ktorú navyše môžeme vykonávať od detstva až do vysokého veku. Keď sa raz naučíte bicyklovať, túto schopnosť nikdy nestratíte. Na rozdiel od tréningov v posilňovni je cyklistiku možné ľahko integrovať do každodenného života. Bicykel totiž nie je iba nástroj na cvičenie, ale aj dopravný prostriedok. Stačí si na ňom zájsť do obchodu alebo do práce a hneď robíte niečo aj pre svoje zdravie. Práve možnosť využívať bicykel ako dopravný prostriedok robí z cyklistiky veľmi obľúbený šport, aj keď vlastne nešportujete. Nemusíte každý deň šliapať do pedálov, aby ste najazdili niekoľko kilometrov. Už aj krátke jazdy pôsobia na organizmus pozitívne a vy si nimi postupne zlepšujete kondičku. Na konci týždňa tak zistíte, že ste najazdili pekný počet kilometrov, ktoré by ste na jeden raz nezvládli.

Áno, dočkali ste sa. Annabelle Minerals má nové balenia. A pretože sme nechceli plytvať, dlhšiu dobu sa objavovali produkty v dvoch variantoch, nielen s čiernym viečkom, ale aj s novým svetlým. Ďakujeme všetkým zákazníkom za trpezlivosť a teraz teda už len v novom!!

Svadobné líčenie by malo podtrhnúť prirodzenú krásu nevesty, A nielen to, Musí vydržať všetky tie slzy šťastia, bozky od svadobčanov aj prvý a posledný tanec na svadobnej hostine. Zatiaľ čo o bezchybnú pleť sa postará kvalitný fixačný make-up, uhrančivý pohľad, trvajúci počas celého dňa, vykúzlia každej neveste umelé riasy. Ale po akých siahnuť, aby bol výsledok prirodzený? Prečítajte si, ako si vybrať umelé riasy, ktoré padnú vášmu typu očí, aj ako si ich správne nasadiť.