November 2019

Ak hľadáte výnimočné prostredie s výhľadmi na tatranské štíty, možnosťou outdoorového športového vyžitia a teambuildingových aktivít, najlepšou voľbou je Hotel International a rezort Black Stork vo Veľkej Lomnici. K dispozícii je tu golf, footgolf, plávanie, nordic walking, bežecké a cyklistické trasy, v zime aj trate na bežecké lyžovanie a to všetko len 7 km od lyžiarských vlekov. Vďaka 120 hektárom zelených plôch sú tu ďalšie možnosti teambuildingových aktivít. Rovnako wellness zázemie, konferenčné priestory (od malých pre 8 osôb až po 100 osôb), s kuchyňou s kulinárskymi špecialitami a cukrárenskými produktmi z dielne vlastných cukrárok a profesionálnym personálom. Bohatá ponuka športových, turistických a voľnočasových aktivít uspokojí aj najnáročnejších návštevníkov.

Príspevky na rekreáciu od zamestnávateľov, nazývané aj ,,rekreačné poukazy“, zvýšili dopyt po domácom cestovnom ruchu. Poukazy sa musia minúť vždy do konca roka, očakáva sa, že záujem neochabne ani v posledných mesiacoch. Pocítil to aj hotel International**** uprostred golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici vo Vysokých Tatrách. V októbri zaznamenali 10% nárast ubytovaných hostí, s veľkou pravdepodobnosťou tých, ktorí využívali práve príspevok na rekreáciu vzhľadom na to, že požadovali vystavenie faktúry s potrebnými údajmi. Informovala o tom Sylvia Hrušková, generálna riaditeľka rezortu. Dodala, že zákazníci si svoje pobyty rezervovali rôznymi spôsobmi, či už priamo cez web stránku, telefonicky, alebo cez booking.com.

Silvestrovský večer v Bardejovských Kúpeľoch má už svoju hviezdu - Božanku. Bude hosťom silvestrovského programu, ktorý odštartuje 31.decembra o 19.00 hod. a jeho súčasťou bude moderátor, živá hudba, kultúrny program, slávnostná večera, fľaša vína a sektu na 2 osoby, minerálka, teplý a studený bufet, ohňostroj, darček. K tomu všetkému je pribalený balíček procedúr (podľa počtu nocí) strávených na záver roka v niektorom z najlepších hotelov akciovej spoločnosti Bardejovské kúpele. K dispozícii je luxusný štvorhviezdičkový kongresový hotel Alexander, rekonštruované izby kúpeľného hotela s wellness Ozón, či secesná atmosféra historickej Astórie. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Akciová spoločnosť Vincentka, okrem plnenia tejto svetoznámej minerálky do fliaš, robí aj osvetu okolo jej užívania a informuje i o benefitoch s ňou spojených. Hlavne na sociálnych sieťach spoločnosť zaznamenala stovky pozitívnych reakcií, názorov ale aj otázok spojených s užívaním Vincentky. Na niektoré z nich, hlavne často sa opakujúce, odpovedá Jan Šumšal, riaditeľ Vincentky, a.s.

Kašeľ vzniká ako obranná reflexná reakcia na vírusovú, či bakteriálnu infekciu, alebo chemické, mechanické, či tepelné podráždenie. Sám o sebe nie je chorobou, ale príznakom ochorenia. Najčastejšie je sprievodným javom pri infekciách dýchacích ciest, nachladnutí, chrípke a alergiách. Sprevádza však aj závažné ochorenia ako je astma a pľúcna embólia. Ak kašeľ neustúpi ani po 2 týždňoch, je potrebné navštíviť lekára. Domáce liečenie býva často úspešné s použitím svetoznámej minerálnej vody Vincentka a prípravkov s jej obsahom.

Jedinečné kultúrne dedičstvo predstavujú drevené chrámy na severovýchode Slovenska. V okresoch Bardejov, Svidník a Snina a ich širšom okolí sa nachádza spolu 42 týchto cirkevných stavieb postavených z dreva. Drevené chrámy patria medzi najväčšie poklady a skvosty umenia a náboženstva na Slovensku. Sú to unikátne stavby po stránke architektonickej i sakrálnej. Tieto umelecké diela vyžarujú silu, um a zručnosť majstrov.

Nové značenia liečivých singletrackov (cyklochodníkov) v Bardejovských Kúpeľoch a ich okolí chce ešte do konca tohto roka zrealizovať Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) ,,ŠARIŠ“-Bardejov. Sieť navzájom prepojených štyroch liečivých singletrackov – Rodinný, Napoleon, Čerešenka a Herkules a dve nadväzujúce cyklotrasy Kyslíková cesta Mihaľov - Bardejov a Kyslíková dráha v Bardejovských Kúpeľoch, majú spolu dĺžku takmer 10 km. Informoval o tom Radomír Jančošek, riaditeľ OOCR ,,ŠARIŠ“-Bardejov.

Severovýchod Slovenska poskytuje možnosti na turistiku a rekreáciu aké sa inde len tak na jednom mieste nenájdu. Unikátne dedičstvo UNESCO v Bardejove so zachovaným historickým jadrom, opevnením, baštami, židovskou synagógou, svetoznáme Bardejovské Kúpele ktoré navštívili mnohé pomazané hlavy na čele s cisárovnou Sisi, i pamiatky na druhú a prvú svetovú vojnu v okolí Svidníka a na Dukle, sú lákadlami prvej kategórie. Na svoje si tu prídu priaznivci masovej ľudovej zábavy pri Bardejovskom jarmoku, ale aj priaznivci Johna Lennona a Beatles pri každoročnom spomienkovom koncerte na Johna Lennona.

Dokonalý oddych vo Vysokých Tatrách, sprevádzaný voňavým kúskom Provensálska s relaxom masáží, wellness a zážitkovou gastronómiou, sú hlavnými lákadlami štvorhviezdičkového Hotela Lesná. Je to prvý hotel na Slovensku a dodnes jeden z mála, poskytujúcich služby Adult Friendly.

Luxusné bábiky Barbie v šatách od známych návrhárov? Niečo také by ste možno hľadali v múzeu alebo vo vitríne vášnivého zberateľa. Pravda však je, že takéto unikáty vznikajú aj dnes a netreba po ne chodiť ďaleko. Bábika oblečená do dizajnových šiat zdobených diamantmi ALOve pomohla v novembri deťom v núdzi sumou takmer 1 200 eur. A bola len jednou z mnohých.

Divoké mango a kokos. Túto úžasnú kombináciu obsahuje Okysličujúca sezónna tvárová kúra jeseň-zima 2019/2020 luxusnej francúzskej kozmetiky Sothys Paris. Extrakt z divokého manga pôsobí ako antioxidant a Extrakt z kokosu chráni a vyživuje pleť. Obnovu pleti a jas prinavráti ružový íl, koktail minerálov a karitové maslo, ktoré pleť regeneruje a vyživuje. Sezónne okysličujúce ošetrenie trvá 50 minút, je vhodné pre dámy aj pánov a objednať sa môžete už teraz v salónoch krásy Sothys Paris.

CHANEL a svet filmu mali k sebe odjakživa blízko. Preto sme si vždy vychutnávali spolupráce s najtalentovanejšími herečkami a najväčšími režisérmi. Francúzska ikonická značka oblieka, zdobí a skrášľuje hviezdy v bežnom živote, na plátne aj na červenom koberci. Medzi jej oddaných „nositeľov“ patria Penélope Cruz, Margot Robbie, Vanessa Paradis, Lily-Rose Depp, Kristen Stewart, Keira Knightley, Rinko Kikuchi, Sofia Coppola či Zhou Xun. No tento rok je výnimočný! Módny dom CHANEL vzdáva poctu miestu, ktoré významne obohatilo módnu tvorbu jeho zakladateľky. A stalo sa tak prostredníctvom filmu!

Slovenská módna scéna patrí k tým menším, kompaktnejším a komornejším. Vie s nadšením prijať nové tváre a oceniť tie staršie a skúsenejšie, ktoré po rokoch práce vedia aj na malom Slovensku stále prekvapiť. O to viac nás vie nadchnúť, ak na našich mólach vidíme veci, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani legendárni couturieri v Paríži.

Povedzme si otvorene, základom pre pleť je hydratácia. Môžeme používať niekoľko trikov pre rozjasnenie a oživenie pleti, od tvárovej gymnastiky, cez rôznu kozmetiku až po žiarivé lícenky, ktoré majú priklamať realitu, no pokiaľ pleti nedoprajeme správnu hydratáciu, na všetko ostatné sa môžeme vykašľať. O tom koľko vody je potrebné vypiť tu písať nebudeme, budeme však radiť aké najlepšie možnosti hydratácie pleti zvonka existujú a hlavne, ktoré sú použiteľné i v realite bežnej ženy. Lebo darmo si tu budeme ťahať medové fúzy popod nos, keď bude rada pridrahá a poriadne nedostupná.

Nielen my ženy sa chceme páčiť, vyžadujeme to aj od svojich mužov. Je prirodzené, že chceme, aby boli príťažliví, upravení, pôsobili mladistvo a zachovalo. A to nielen v našich očiach, ale pred celým svetom. Nový, bio – eko-nature životný štýl ovplyvnil aj starostlivosť o pánsku pokožku. A diktuje jej trendy. Pretože v porovnaní so ženskou je mužská koža hrubšia a produkuje viac podkožného mazu, žiada si iné prístupy, odlišné produkty a pevné zásady starostlivosti. Ruku na srdce, väčšinou sme to my, ktoré vyberáme kozmetiku pre svoje mužné polovičky. Povenujme sa najnovším trendom v mužskom svete krásy, ktorými nás previedla špecialistka na kozmetiku Veronika Blahová z lekární Dr.Max.

 

Hybridné vozidlá dobíjateľné zo siete sú dôležitým míľnikom na ceste k jazdeniu bez emisií. Pod označením eq power pokračuje divízia mercedes benz cars dôsledne vo vývoji hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete.

Nie náhodou si čerstvý víťaz ankety Tenista Roka 2019 Filip Polášek vybral trénera z pomedzi skúsených deblistov zo susedného Česka. U našich susedov má štvorhra silnú tradíciu a podarilo sa im vychovať niekoľko hráčov svetovej úrovne.