Jún 2015

 

Nová vôňa CHANEL CHANCE EAU VIVE

Predviesť a otestovať schopnosti nákladných a úžitkových vozidiel, ale aj autobusov značky Mercedes-Benz, využilo počas dvojdňovej akcie Mercedes-Benz Truck Roadshow 2015, konanej od 19. do 20. mája, v rámci takmer 900 jázd vyše, päťsto pozvaných klientov a priaznivcov značky Mercedes-Benz.

 

Spoločnosť H&M s hrdosťou oznamuje svoju jesennú hosťovskú spoluprácu s parížskym módnym domom Balmain. Zo značky Balmain, skutočnej bašty francúzskeho luxusu, sa pod vedením kreatívneho riaditeľa Oliviera Rousteinga stal celosvetový fenomén popovej kultúry. Sám Rousteing a jeho priatelia Kendall Jenner a Jourdan Dunn, ktorí sa na odovzdávaní cien Billboard Music Awards prešli po červenom koberci, odhalili prvé modely z tejto kolekcie. H&M a Balmain prostredníctvom sociálnych médií pozvali svojich fanúšikov, aby sa pridali k hnutiu: #HMBalmaination.

 

Nová CHANEL kolekcia Jar – Leto 2015 vnáša do tvídového sveta nové a živé alternatívy. Vánok súčasnosti a skvostnej elegancie pretavil tvíd do viac než dvadsiatich modelov v rozmanitom vyhotovení: kabáty, saká, bundy, šaty či nohavice so zahnutými okrajmi. Kabelky v novom šate chcú byť príjemným spestrením sezónnej kolekcie.

 

Móda je tvorivou súčasťou všedných dní. No v podaní japonského módneho návrhára, ktorý patrí medzi svetovú elitu odevných tvorcov, je obliekanie doslova filozofickým umením. Štýl, s ktorým vstúpil Yohji Yamamoto na svetové móla nekompromisne udáva vlastný smer. Bez ohľadu na aktuálne trendy, farby či strihy. Yohji Yamamoto je postmoderný obdivovateľ ženskej krásy, ktorý sa necháva unášať svojou fantáziou. Z jeho kolekcií srší úprimnosť a čistá vízia, ktorej naplno dôveruje. Vyslúžil si množstvo kritiky, no jeho svojský a tzv. kvázi – náboženský či filozofický rukopis si získal srdcia módnych nadšencov na celom svete. Objavte spolu s nami vrtošivý zmysel pre humor, z ktorého sú utkané svieže a extravagantné kúsky z dielne Yohji Yamamota. Je rafinovaným dôkazom toho, že v obliekaní sa medze nekladú.

 

F&F hlási návrat k RETRU. Dámska kolekcia na sezónu jeseň/zima 2015 zachytáva nostalgický návrat do sedemdesiatych rokov s moderným nádychom a nadčasovým šmrncom.

 

„REFLECTOR” bol hlavnoutémou 36. edície PortugalFashion. Už tradične sa prvýdeň konal v Lisabone. Módnušou otvorila dvojica dizajnérovSTORYTAILORS v SumptuousFoz Palace. Následne slávnyAlves Goncalves predviedolmodely na nadchádzajúcuzimnú sezónu. V rámci Bloompredstavili svoje kolekcie HIBUa Carla Pontes.

 

 

Vo svojej novej knižke Po vtákoch pokračuje Boris Filan v príbehoch a úvahách, ktoré čitatelia poznajú z kníh Ľubošova finta, Tri opice, Zabíjačka a iné rozkoše. S veľkou zvedavosťou a chuťou skúma svet okolo seba, rozpráva prekvapujúce príbehy a hľadá siedmu stenu kocky. Mieša jablká s hruškami, zbiera neuveriteľné ľudské osudy a s rozkošou sa pozerá veciam pod sukňu.

 

Hodnotenie dokumentárneho filmu je vždy zložité. Dokument sa totiž zväčša opiera o fakty a realitu, ktorú však autor poskladá do ním videného sveta. Každý strih, jeho dĺžka, uhol záberu či akcenty sú nástrojmi autorovho zámeru vyjadriť svoj názor k spracovávanej téme. V prípade dokumentárneho filmu „ LADY GAGA - tajný svet“ autorka Maureen Goldthorpe vybrala tie etapy a momenty zo života Lady Gaga, ako aj Stefani Joanne Angelina Germanotta (skutočné meno Lady Gaga), ktoré podľa nej zohrali v jej kariére rozhodujúce alebo významné úlohy.

 

Experiment – vyšiel! Pocta nemému filmu, ako zo strany odbornej verejnosti, tak i zo strany diváckej obce bola dokonaná! Čo viac si možno želať? … Nič... Len si uložiť film „Artist“ do súkromnej videotéty. A keď budete sami a nebudete mať dobrú náladu, tak si ho pustite a nechajte sa ním ovládnuť... Niet pochýb, že keď pôjdu záverečné titulky, vaša nálada bude omnoho lepšia ako na začiatku...

 

Základy Mediny vznikli už pred 500 rokmi a tie sú doteraz zachované. Vstup do Mediny, ktorá je centrom každého mesta v Tunisku je impozantný. Síce sa trocha zmenil za obdobie troch rokov, kedy som navštívila nádherné Mediny v Tunise, Sousse, Bizerte či v Hammamete. Nájdete tu malé kaviarne, čajovne, posedavajúcich turistov, ale aj Tunisanov, prevažne mužov. V Medine sa prechádzate desiatkami uličiek, väčšinou vydlaždených pôvodnou dlažbou, ktoré sú lemované stovkami obchodíkov, minibarov, čajovní a kaviarní, v ktorých posedávajú muži a pri debate bafkajú šišu.

 

Každá z nás chce mať pri sebe krásneho, voňavého a upraveného chlapa. Väčšinou je muž vizitkou svojej partnerky. Vyberte mu novú letnú vôňu, pánsky gél na tvár a očné sérum Clarins. Nová kúpeľová línia Dior Homme poteší každého muža a dodá jeho pokožke sviežosť, hebkosť a príjemnú vôňu. A keďže je čas dovoleniek, odporúčam pribaliť do kufra najnovšiu knihu od slovenského spisovateľa Gustáva Murína 5 x P, v ktorej sa dočítate všetko o tom, ako dosiahnuť pohodové partnerstvo.

 

Každý radí: Nehádajte sa! S dodatkom: Keby sa to tak dalo... Nová rada znie: Hádajte sa! Dodatok k tejto novej užitočnej rade je obsahom knihy Gustáva Murína. Aj vy sa čudujete, ako ste si ešte včera hrkútali samé nežné slovíčka, a dnes by ste sa už pre hociktoré najradšej navzájom „zamaškrtili“? Partneri sa najčastejšie rozhádajú pre financie, deti, jedlo, príbuzných, zlozvyky toho druhého a rozhodovanie, čo s voľným časom. Sex je len výnimočne predmetom hádky, lebo sex sa vyhádať nedá. Zato sex s inými, teda nevera, je smrteľná kolízia, ktorá prekoná všetky predošlé. No práve z nevery je cesta, hoci neľahká, k novej rovnováhe vo vzťahu. Autor knihy: Gustav Murín

 

V multifunkčnom areáli ELEMENTS RESORT v Šamoríne dnes slávnostne otvorili novú AQUA ARENA. Na slávnostnom krste sa zúčastnili osobnosti zo športového a spoločenského diania a spoločne otvorili priestor, ktorý spĺňa najvyššie očakávania profesionálnych športovcov a zároveň poskytuje relax aj zábavu širokej verejnosti.

 

Slovensko čaká veľká vlna zatepľovania a boom inštalácií zariadení na výrobu obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Pomôžu pritom peniaze z eurofondov vo výške cca 115 miliónov EUR, z ktorých sa ujde vo forme dotácií aj občanom. Ak sa aj vy chystáte zatepľovať, či inštalovať na strechu zariadenia na výrobu OZE – slnečné kolektory na výrobu teplej úžitkovej vody, alebo solárne panely na výrobu elektriny, porozmýšľajte najprv o výmene strechy, či jej oprave.

 

V Bardejovských kúpeľoch od 29. júna do 30. augusta 2015 pripravujú 61. ročník Medzinárodného hudobného leta. Tento tradičný hudobný sviatok uvedie 10 koncertov slovenských a zahraničných interpretov. Z tvorby bardejovského rodáka Bélu Kélera to budú opäť tri koncerty. Všetky koncerty sa odohrajú v najreprezentatívnejšej secesnej budove kúpeľov - v hoteli Astória, v jeho spoločenskej sále. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

 

Letná turistická sezóna je v plnom prúde a turistom sa otvárajú rôzne možnosti príjemného strávenia voľného času. Najobľúbenejšia kombinácia je hory a voda. Hlavne pre rodiny s deťmi sú prázdniny tým najlepším časom na oddych i výlety. Jednou z najkrajších a najnavštevovanejších lokalít Nízkych Tatier je Demänovská dolina. Má nielen množstvo prírodných krás, ale aj rôznych atrakcií, vhodných práve pre celé rodiny. Počas leta je v Demänovskej doline najpríjemnejšie. Kým v nížinách znepríjemňujú život tropické horúčavy, na Liptove v horách je príjemne, vzduch je plný kyslíka a vône ihličnanov. Navyše v lete osvieži i návšteva jaskyne. V Demänovskej doline sú sprístupnené hneď dve -Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody.

 

Najväčšia hotelová sieť na Slovensku SOREA už otvorila vo všetkých svojich zariadeniach letnú turistickú sezónu. Očakáva aj tento rok zvýšenie počtu návštevníkov cca o 5-10 % oproti vlaňajšku. Najväčší nárast by mohla dosiahnuť najmä príchodom zahraničných turistov z ČR, Poľska a Maďarska. Najviac turistov prišlo vlani z Českej republiky a to takmer 13 000 osôb s vyše 55 000 prenocovaniami. Na celkovom počte vyše 100 000 osôb a viac ako 320 000 prenocovaní, mala však najväčšie zastúpenie slovenská klientela, ktorá tvorila takmer 60 %. V nastávajúcej sezóne je pripravená škála zľavnených pobytov od 15 do 100 % pre rodiny s deťmi, seniorov, ale aj aktívnych turistov. Pridanou hodnotou sú bohaté animačné aktivity pre deti či letné podujatia pre širokú verejnosť v najatraktívnejších slovenských destináciách.

 

Ešte nikdy nebola tak bohatá ponuka zariadení cestovného ruchu ako v súčasnosti. Slovensko a Česko sú preakvaparkované, prewellnessované, priam až vystresované z pretlaku voľnočasových aktivít. Zo všetkých kútov vytŕčajú ponuky od výmyslu sveta vo všemožných cenových hladinách. Všetci sľubujú relax, pohodu, nádherné prostredie, gurmánske zážitky a primerané ceny... Ako si však vybrať a nenaletieť? To je utrpenie voľby. Existuje však kritérium, ktoré pomáha odlíšiť zrno od pliev a kvalitu od pozlátky. Určite si nepotrebujete z leta odniesť skúsenosť s predstieranou kvalitou a klamaním zákazníkov.

 

Strecha - to nie sú len plochy krytiny, ale aj množstvo doplnkov, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov. Jednotlivé časti strechy sú rôzne namáhané a tým aj testované vonkajšími poveternostnými vplyvmi. Najexponovanejšie z nich bývajú vystavené slnku, vetru, mrazu, snehu, ľadu, dažďovej vode, trusu vtákov, nečistotám ako prach, sadze, mach, kyslému, či zásaditému prostrediu a podobne. V lete sa dokážu niektoré časti strechy rozpáliť na vysoké teploty až okolo sto stupňov, zatiaľ čo v zime bývajú vystavené mrazom až mínus 30°C. Takéto opakované obrovské tepelné prechody, plus ďalšie poveternostné vplyvy pracujú v neprospech jej životnosti. Dobre vypálená škridla však vydrží aj takéto nepriaznivé podmienky a to desiatky až stovky rokov. Dôkazom toho sú stredoveké pôvodné škridly, ktoré sú dodnes v Stredomorí. Známe sú napríklad povestné dubrovnícke strechy, alebo toskánske strechy, či antické škridly na rímskych stavbách. Iné materiály takúto odolnosť voči poveternostným vplyvom nemajú.

 

Kúpele Karlove Vary majú toľko prívlastkov, ako žiadne iné na území bývalého Československa. Možno o nich právom vyhlásiť, že sú medzinárodne najznámejšie, najnavštevovanejšie, najvychýrenejšie a najstaršie. Svoju slávu odvodzujú od cisára Karla IV., ktorý ich založil. Liečia sa v nich najmä choroby tráviaceho ústrojenstva, poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútorným vylučovaním. Vynikajúce výsledky majú v liečbe diabetes. Symbolom kúpeľov je Vřídlo, od ktorého závisia aj ostatné karlovarské pramene. Pramene sa používajú najmä na pitné kúry. Pre mesto je však príznačný aj bohatý kultúrny a spoločenský život. Mnohí Slováci (ale i Česi) si myslia, že tak slávne kúpele, so zahraničnou klientelou, musia mať vysoké ceny a oni si ich nemôžu dovoliť. Nie je to však pravda. V Karlových Varoch nájdete ubytovacie zariadenia všetkých cenových úrovní - od závratných až po ,,ľudové“. V zariadeniach kúpeľnej spoločnosti Bohemia-lázně, a.s., Karlove Vary, sú naozaj prijateľné ceny pobytov.

 

Programy plné hudby, tanca a regionálnych gastronomických špecialít, ktoré budú oslavou leta, pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HORNÁ NITRA - BOJNICE (OOCR RHNB) na piatok 19. júna a sobotu 20. júna 2015 v centre Bojníc. O podujatí BOJNICKÝ LETNÝ SLNOVRAT informovala predsedníčka Predstavenstva OOCR RHNB Helena Dadíková.

 

Na atletickom štadióne mesta Dubnica nad Váhom sa v piatok 19. júna 2015 uskutočnil 25. ročník športových hier detí z detských domovov – Športové majstrovstvá s Nestlé 2015. Nestlé Slovensko, s.r.o. je už po siedmy raz generálnym sponzorom tohto medzinárodného podujatia.

 

Ak sa chcete na leto dostať do formy, máme pre vás tip na cielené spaľovanie tuku, s využitím novej účinnej metódy HYPOXI. Namiesto bežného potenia sa cvičením vo fitnescentre, bez zaručených stabilných výsledkov, si radšej zvoľte jednoduchšiu cestu k atraktívnej a štíhlej postave. HYPOXI je cielená metóda využívaná na vylepšenie problémových partií tela a je už populárna aj na Slovensku. Chudnú pomocou nej nielen ženy, ale aj muži, či ľudia trpiaci civilizačnými ochoreniami. Keďže je založená na rozdielnych princípoch, ako ponúkajú bežné cvičebné stroje či pomôcky, je ideálna na riešenie komplexných problémov s vytvarovaním postavy a nadváhou. Pre dámy je pridanou hodnotou konceptu úspešné odbúranie celulitídy či ošetrenie ochabnutých väzivových tkanív. Postarajú sa o vás všestranne školení terapeuti, ktorí cielene podľa typu postavy a problémovej partie zostavia individuálny program.

 

Slnečné a horúce dni zvýšili záujem o kúpu slnečných kolektorov. Ľudia si počas leta viac uvedomujú výhody teplej vody zadarmo a navyše v lete stúpa jej spotreba. Leto prináša potrebu sprchovať sa niekoľkokrát za deň a mnohí majú aj záhradné bazény, kde sa tiež zíde ohrev vody. V horúcich dňoch tak rastie spotreba elektriny, alebo plynu a tým aj účty. Na druhej strane, slnko je zadarmo a pre všetkých a to podnecuje záujem verejnosti o využitie slnečnej energie a šetrenie na výdavkoch.

 

Letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách začína, hotelieri očakávajú úspešné leto a vysokú návštevnosť. Sezónna uzávera značkovaných turistických chodníkov v Tatranskom národnom parku sa končí v nedeľu 14. júna. Tatranci pri tejto príležitosti pripravili atraktívny program otvorenia novej letnej turistickej sezóny od piatku 12. júna do nedele 14. júna 2015. Na väčšinu akcií je voľný vstup. Séria podujatí začne odomknutím hladiny Štrbského plesa v piatok 12. júna o 11.00 hod. v prístave lodiek, za účasti Poseidona.

 

Macedónsky futbalový reprezentačný tím sa pred nedeľňajším (14.6.2015) kvalifikačným zápasom C-skupiny EURO 2016 proti Slovensku v Žiline o 20.45 hod., ubytoval v najluxusnejšom hoteli Aphrodite Palace **** v kúpeľoch v Rajeckých Tepliciach. Vlani tu bola pred medzištátnym futbalovým zápasom v Žiline ubytovaná aj španielska reprezentácia.

 

K Luhačoviciam každoročne patrí Kultúrne leto s hudobnými a divadelnými festivalmi, ktoré významne obohacujú spoločenské vyžitie a spestrujú kúpeľným hosťom pobyt. Cez víkend 8. - 10. mája sa začala letná kúpeľná sezóna a posvätili minerálne pramene. Ku kultúrnemu letu neodmysliteľne prináležia od mája do konca septembra popoludňajšie kolonádne koncerty rozmanitých hudobných žánrov od sláčikových komorných orchestrov cez swing, dixieland, dychovú hudbu, folklór a spevácke zbory. V týždni od 1. do 6. júna bude pripravené 3. Stretnutie rezbárskych majstrov pod názvom Krása v dreve ukrytá, ktoré sa uskutoční v kúpeľnom areáli v blízkosti hotela Jestřabí. Informuje o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ kúpeľov.

 

Kúpele Rajecké Teplice sú medzi klientelou známe a obľúbené nielen svojimi liečebnými a wellness procedúrami, ale aj luxusným ubytovaním a vyhlásenou kuchyňou. Snaha majiteľov preniknúť medzi európsku kúpeľnú elitu je podporená kvalitnou gastronómiou. Vlani otvorenému luxusnému štvorhviezdičkovému kúpeľnému hotelu APHRODITE PALACE dominuje veľkolepá štýlová lobby a reštaurácia s open konceptom pre 205 osôb, zdobená talianskym a indickým mramorom, ónyxom, 24-karátovým zlatom, vzácnymi drevinami a sklenými vitrážami. Podľa európskych trendov, kúpele prichádzajú s technologickou novinkou prípravy jedál. Okrem toho do konca roka dokončia prepojenie reštaurácie s nočným barom s lounge.

 

Požehnanie prameňov a bohatý kultúrny program budú hlavnými bodmi otvárania hlavnej sezóny v Bardejovských kúpeľoch v piatok 5. júna 2015. Pôjde v poradí už o 18.ročník slávnostného otvárania bardejovskej kúpeľnej sezóny. Pripravený je program, v ktorom bude koncertovať ABBA SHOW a vrcholom večera bude koncert ZUZANY SMATANOVEJ. V programe vystúpia aj tanečníci Fätty dance a zaspievajú Wandráci a country kapela Weekend. Nebude chýbať vatra ani ohňostroj. Podujatie je výlučne určené obchodným partnerom, zamestnancom a kúpeľným hosťom a uskutoční sa za každého počasia. Hneď na druhý deň, v sobotu 6. júna bude v kúpeľoch otvorený bežecký festival pre celú rodinu na celý deň, všetky s množstvom sprievodných podujatí. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

 

Globálne otepľovanie spôsobuje, že nástup leta je čoraz skorší a jar kratšia. Pokiaľ nie je človek priaznivcom trópov, uvíta aj v lete v interiéri tepelnú pohodu, spravidla v rozmedzí 21-24°C. Keď sa vonkajšia teplota šplhá nad 30°C, takáto teplota sa nedá v bežných domoch a bytoch, dokonca ani v tých zateplených, udržať bez dodatočných opatrení. Pre tepelnú pohodu v slnečných dňoch sú k dispozícii dve základné opatrenia - tienenie, alebo chladenie.

 

Územie, na ktorom pôsobí Oblastná organizácia cestovného ruchu regiónu Horná Nitra-Bojnice (OOCR RHNB), je súčasťou Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) a jej členmi sú mestá a obce Bojnice, Prievidza, Lehota pod Vtáčnikom, Kľačno, Koš, Nitrianske Rudno, Opatovce nad Nitrou, Sebedražie a Šútovce. 

 

Aj vy sa môžete cítiť ako člen českého národného hokejového tímu na nedávno skončených Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Aspoň čo sa stravy týka. Postará sa o to spoločnosť SIVEK HOTELS, ktorá bola oficiálnym organizátorom ubytovania na Majstrovstvách sveta IIHF v ľadovom hokeji 2015. V pražskom Hostivaři v štvorhviezdičkovom hoteli Selský Dvůr, kde boli ubytovaní českí hokejisti, na vás čaká hokejový jedálniček. Ako hlavný chod v obednom menu, si môžete dať Rib eye steak s bylinkovým maslom, filírovaným pečeným zemiakom so slaninou, teľacie glazé (za 12,59 Eur), alebo grilovaného nórskeho lososa, pyré z mladého hrášku, opečené fazuľky s cesnakom (9,34 Eur). Ako predjedlo môžete ochutnať domáce tortellini plnené listovým špenátom, s krémovou omáčkou z kozieho syra (4,34 Eur). Selský Dvůr tak chce svojim zákazníkom vynahradiť obdobie, kedy bol uzavretý a zároveň im umožniť rovnaké kulinárske zážitky ako mali hokejisti.

 

Čistý vzduch je základom hygieny v obývacích miestnostiach. Závisí však od správneho a účinného vetrania. Odborníci radia, že vetrať treba intenzívne a krátko, aby dochádzalo k čo najmenším energetickým stratám. Uniknuté teplo totiž musíme čím skôr dostať späť do bytu, kvôli tepelnej pohode. Dušan Majer, riaditeľ spoločnosti Makrowin, s. r.o., Detva k tomu hovorí: ,,Moderné okná, aké vyrába naša spoločnosť, dokonale plnia funkciu tepelnej, ba aj vzduchotesnej izolácie, preto je dôležité nepodceňovať úlohu pravidelného vetrania miestností. Vetranie je veľmi dôležité, ale aj najviac podceňované. Vetraním zabezpečujeme hygienu vnútorného prostredia, ktoré je znečisťované uvoľňovaním škodlivín. Úloha vetrania je tieto škodliviny zrieďovať a odvádzať von.“

 

Vytvárať súzvuky - Suzuki Vitara novej generácie to určite dokáže. Raz dva sa so svojou paňou zladí a súznenie na ceste je na svete. Otestovali sme pre moderné ženy – čitateľky nášho časopisu zástupkyňu novej generácie Suzuki Vitara s moderným dieselovým agregátom pod kapotou a možnosťou pohonu 4 x 4. Tento nie zbytočne okázalo veľký, ale o to šikovnejší crossover, strieda na trhu bestseller SX4 a treba povedať, že je ešte elegantnejší, úspornejší a teda aj ambicióznejší, než jeho predchodca. Nami testovaná verzia s možnosťou pohonu na obe nápravy sa navyše môže pýšiť nebývalou agilitou v sťaženom teréne a zimných podmienkach.

Štandardný trend zväčšovania a skvalitňovania mestských automobilov neobišiel ani najnovšiu generáciu modelu Hyundai i20. K nám do redakcie dorazil model v trendovom hnedom prevedení s imidžovým čiernym C-stĺpikom a obutý na pekných hliníkových šestnásťpalcových diskoch. Od momentu kedy som i20 videl prvýkrát na autosalóne sa spolu stretávame s odstupom troch mesiacov a ja sa už neviem dočkať, kedy sa posadím za volant a stlačím tlačidlo štart. Letmý pohľad na skutočne pekne tvarovanú karosériu a už usadám do príjemného interiéru novučičkého modelu.

 

Vo vyhotovení M Performance, ponukou na test ktorého nás poctil importér, je dvojdverové kupé s fantasticky agilným dieselom a automatickou prevodovkou nečakane zábavné. Navyše pôsobí v pravom slova zmysle atraktívne. Štíhle prižmúrené svetlomety, lemujúce tradičné ľadvinky s otvormi chladenia, osemnásťpalcové disky a belasé strmene bŕzd pôsobia naozaj vyzývavo. Vo vnútri na prvý pohľad zaujmú športové sedadlá s dobrým bočným vedením v kombinácii látky a alcantary. Na strednom tuneli štandardná fidorka združeného ovládania funkcií a podivne tvarovaný joystick automatu.