Aj pre vás máme percentá navyše

Sporiť, sporiť, sporiť! Ale prečo? – pýtajú sa mnohí. Veď dnes sú lacné úvery dostupné takmer pre každého. Môžeme si požičať na čokoľvek s nízkym úrokom a naozaj dlhou dobou splácania. Možno aj do konca života. Tak načo potom ešte sporiť, trápiť rodinný rozpočet, uskromňovať sa na úkor drobných alebo väčších radostí.

Dôvodov je hneď niekoľko

Najväčšie finančné čiastky si zvykneme požičiavať na bývanie. Na kúpu bytu alebo výstavbu rodinného domu. Rádovo desiatky tisíc eur, často aj šesťciferné sumy. Národná banka Slovenska však z obavy pred nadmerným zadlžovaním prišla s regulatívom. Výsledkom je, že banky nám teraz požičajú na bývanie nanajvýš 80 % z ceny kupovanej alebo stavanej nehnuteľnosti. Pri stotisícovom dome či byte to predstavuje nanajvýš 80 000 eur. Pýtate sa, kde máte zobrať zvyšných 20 000 eur? Uvažujete správne, budete si ich musieť nasporiť.

 

Sporiť si je múdre

Možno si hovoríte, že otázku bývania máte v súčasnosti vyriešenú. Výborne! Tí prezieravejší však vedia, že o niekoľko rokov môže byť všetko inak. Kedysi nové bývanie priebežne treba obnovovať alebo rovno zrekonštruovať. Bývanie akurátnych rozmerov môže byť zrazu malé. A deti, nesmieme zabudnúť na deti, ani tie nebudú donekonečna bývať u svojich rodičov.

 

Percentá navyše pre vás

Určite tušíte, že hľadáme dlhodobo výhodný spôsob sporenia, ktorý by uspokojil všetkých týchto ľudí. Vieme o jednom, rokmi preverenom, stále výhodnom a bezpečnom. Je to stavebné sporenie v Prvej stavebnej sporiteľni. Ak si dnes uzatvoríte zmluvu o stavebnom sporení v tejto banke, pri dohodnutom šesťročnom sporení vám po splnení stanovených podmienok v prvom roku k základnej úrokovej sadzbe z vkladov pridajú ďalších 7,5 %, v druhom roku 4 % a v treťom jedno percento, maximálne spolu až 351 €. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí majú nárok na štátnu prémiu, každý rok môže k vašim vkladom a úrokom pribudnúť ďalších až 70 eur. Viac o podmienkach tohto výhodného zhodnocovania vkladov na účte stavebného sporenia vám ochotne povedia obchodní zástupcovia PSS.

 

Získate výhodnejší úver

Dôležité je vedieť, že kto si sporí v PSS a rozhodne sa pre niektorý z pestrej palety úverov, ten naň dostane výhodnejšie podmienky ako bez predchádzajúceho sporenia. Napríklad sporiacemu klientovi PSS poskytne až do 50 000 eur bez zabezpečenia nehnuteľnosťou so splatnosťou až na 30 rokov. Je to viac a na dlhšie, ako by ste za týchto podmienok dostali v iných bankách. Vďaka tomuto úveru ušetríte aj na poplatkoch za znalecký posudok, za dodatočné poistenie nehnuteľnosti a tiež za vklad záložného práva do katastra nehnuteľností. Nič z toho nebudete potrebovať. Takéto výhodné úverové podmienky využívajú klienti PSS hlavne na obnovu svojho bývania.

 

Potrebujete ešte viac?

Ak sa však rozhodnete pre kúpu bytu alebo výstavbu rodinného domu, zrejme budete potrebovať viac peňazí. V tom prípade môžete siahnuť po medziúvere zabezpečenom nehnuteľnosťou. Jeho úroková sadzba bude ešte nižšia ako v predchádzajúcom prípade. Pri rovnako dlhej, až 30-ročnej dobe splatnosti, budú jeho mesačné splátky priaznivé počas celej doby splácania. Tu je vhodné dodať, na vysvetlenie, že medziúver slúži na preklenutie obdobia, kým klient získa nárok na stavebný úver. Splácajú sa z neho len úroky a klient si zároveň sporí na účte stavebného sporenia. Keď splní stanovené podmienky, z každého medziúveru sa napokon vždy stane stavebný úver s priaznivou úrokovou sadzbou, ktorá sa nezmení od prvej splátky až po poslednú.

 

Zariaďte si domácnosť

V PSS nezabudli ani na tých, ktorí si potrebujú svoje bývania zariadiť novým nábytkom, spotrebičmi alebo doplnkami. Odporúčajú vám využiť úver na vybavenie domácnosti. Aj ten má priaznivú úrokovú sadzbu, až 8-ročnú splatnosť a banka od vás nebude žiadať bločky ani faktúry.

 

Buďte zvedaví

Viac informácií získate na stránke www.pss.sk alebo na telefónnom čísle 02/58 55 58 55.

Patrí do vydania: 
Marec 2019