Marec 2019

Farby, jar a Veľká noc k sebe neodmysliteľne patria. Pestrými farbami radi vítame po zime teplejšie dni a veselé slnečné lúče. Jar pestrými farbami vždy hýri. To by ale nemalo platiť v tohtoročnej sezóne o farbe našich vlasov. Pokiaľ chcete mať farbu podľa posledných trendov, vsaďte na prirodzenosť s novými farbami tbh – treu beautiful honest od Schwarzkopf Professional.

S príchodom jari väčšina z nás túži po zmene. Tmavé a chladné zimné dni nechávame za sebou a vydávame sa v ústrety dňom plným svetla a slnka. Pomaly odkladáme vrstvy oblečenia a do svojich outfitov púšťame viac a viac svetlých aj žiarivých farebných tónov. Vďaka Bond Enforcing Color Removeru od Schwarzkopf Professional možno rovnako jednoducho a bez obáv vymeniť aj starú farbu vlasov a dopriať si úplne nový farebný odtieň.

Otázky týkajúce sa svojho vzhľadu neriešia len dospelé ženy. Dove sa preto spýtal 5165 dievčat z celého sveta do akej miery sú spokojné samé so sebou. Výskum ukázal, že vzťah k vlastnému telu je zdrojom úzkosti mnohých mladých dievčat.

Výhodné zľavnené pobyty sú v Bardejovských kúpeľoch pre samoplatcov v ponuke až do konca marca. Zimná akcia - zľava vo výške 10 % sa týka pobytov Štandard, Senior, Extra, Ozdravný pobyt, Wellness RELAX, Wellness VITAL, MINI SPA. Okrem toho je do 14.apríla 2019 v ponuke aj výhodný zimný pobyt v hoteli Alexander. Kúpele dokonca začali predávať aj Veľkonočný pobyt, ktorý bude v termíne 18. až 24. apríla 2019. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Ploché slnečné kolektory z produkcie najväčšieho európskeho nezávislého výrobcu slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o, sa úspešne etablovali nielen vo vyspelých krajinách, ale v posledných rokoch si našli cestu aj na rozvíjajúce sa trhy krajín bývalého ZSSR. Po Rusku, Bielorusku, Lotyšsku a Kazachstane opätovne prerazili aj na Ukrajine, kam vlani dodal THERMO|SOLAR pre štyri samostatné projekty spolu cca 70 slnečných kolektorov. Informuje o tom Ján Tomčiak technický pracovník THERMO|SOLARU.

Národný projekt Zelená domácnostiam II na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) štartuje prvým kolom 19. marca 2019. Na slnečné kolektory je určených prvých 800 000 eur. V týždňových intervaloch budú nasledovať kolá pre fotovoltické panely, tepelné čerpadlá a kotly na biomasu s rovnakou sumou. O poukážky sa budú môcť uchádzať iba domácnosti v regiónoch mimo Bratislavského samosprávneho kraja. Žiadosti bude možné rovnako ako v minulosti vyplniť elektronicky v ohlásených termínoch vždy v utorok o 15. h., podľa harmonogramu zverejneného na stránke projektu www.zelenadomacnostiam.sk. Oznámila to Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA).

Dlhodobá samoliečba chronickej nádchy je najrýchlejšou cestou k závislosti od kvapiek do nosa (rhinitis medicamentosa, sanorinizmus). Voľno predajné kvapky do nosa (dekongestíva) obsahujú látky, ktorých úlohou je zmierniť prekrvenie a zdurenie nosovej sliznice, ktoré sú príčinou sťaženého dýchania. Po týždni používania takýchto kvapiek si však nosová sliznica začína zvykať a uvoľňujúci účinok je stále slabší a kratší. Chorého to núti kvapky používať stále častejšie, až sa z toho stane bludný kruh závislosti. Pri dlhodobom používaní takýchto prípravkov sa objavia zmeny na sliznici, nepríjemný pocit plného a upchatého nosa, boľavé chrasty a krvácanie z nosa. Odborní lekári vtedy nasadzujú nosné kortikoidné spreje, ktoré majú protizápalové účinky, zmierňujú opuchy sliznice a sú nenávykové. Súbežne s kortikoidmi, alebo ako ich náhradu, odporúčajú aj používanie liečivej minerálnej vody Vincentka.

Slovenskí i zahraniční návštevníci ešte stále málo poznajú región severovýchodného Slovenska. Pritom ide o jednu z najatraktívnejších lokalít slovenského turizmu. Svojimi historickými, prírodnými a kultúrnymi danosťami dokáže pripraviť jedinečné zážitky a zmysluplné trávenie času. Pozrime sa teda na výpočet najzaujímavejších lokalít severovýchodu Slovenska a v každej z nich aj na ďalšie miestne atrakcie, ktoré očaria, potešia a prilákajú návštevníkov. Informuje o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

Národný projekt Zelená domácnostiam na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) je najúspešnejším projektom týkajúcim sa OZE v slovenských dejinách. Projekt doteraz priniesol reálne finančné úspory pre 18 501 slovenských domácností. Zároveň predstavuje spoločensky žiadúci typ dlhodobej investície pri ktorom sa zlepšuje životné prostredie, znižujú emisie CO2, šetria rodinné financie, zhodnocujú nehnuteľnosti, zvyšuje sa energetická trieda stavieb a znižuje závislosť domácnosti od externých zdrojov energií. Spoločenský benefit ďaleko prevyšuje vynaložené financie a osvetová kampaň spojená s touto podporou mení spoločenské vedomie správnym smerom k preferencii OZE. V neposlednom rade je reálnym dôkazom pomoci Európskej únie konkrétnym ľuďom. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov, firmy THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o.

Veľkonočné hodovanie, kúpeľné procedúry, wellness, saunovanie, relax, oddych, prechádzky a jarná príroda k tomu, čakajú na návštevníkov Bardejovských kúpeľov počas Veľkonočného pobytu, v termíne 18. až 24. apríla 2019. Návštevníci si môžu vybrať z pobytov na 3 až 5 nocí. Podľa úrovne ubytovania dvojposteľová izba, pre jednu osobu na noc s plnou penziou, vyjde od 59 eur vo vilkách, do 72 eur pri pobyte Štandard v švorhviezdičkových hoteloch. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Novinku tohto roka - príspevok štátu na rekreáciu, začali využívať zamestnanci väčších podnikov aj v Bardejovských kúpeľoch. Pacienti si po absolvovaní pobytu, na ktorý majú nárok aj so svojimi rodinnými príslušníkmi, vyzdvihnú účtovné doklady, ktoré si nechávajú preplatiť u svojho zamestnávateľa.

Značka Eisenberg sa ujala ďalšej výzvy a vyvinula inovačnú ponuku špecifických riešení pre komfort, ochranu a upokojenie citlivej pleti po celý rok. Problémy citlivej pleti sú vo všeobecnosti dedičné, ale je možné im predchádzať cieleným, jednoduchým a pritom efektívnym ošetrujúcim rituálom.

Zastavte sa na chvíľu, doprajte si čas na seba a nechajte sa hýčkať novou telovou starostlivosťou Encanto, ktorú uvádza na trh spoločnosť AVON Cosmetics spolu s charizmatickou ambasádorkou Darou Rolins.

V tomto roku značka GANT oslavuje 70. výročie svojho založenia. Všetko sa začalo v roku 1949 výrobou prvotriednych košieľ. Od tej doby uplynulo sedem desaťročí. Značka rozšírila svoju ponuku o prémiové oblečenie v štýle American Sportswear a do našich pamätí sa zapísala niekoľkými ikonickými produktami. Tento rok si toto dedičstvo pripomenieme a zároveň nadviažeme na dlhodobé krédo značky – Never Stop Learning – ktoré sa snúbi s jej minulou, súčasnou i budúcou filozofiou.

Nová kolekcia H&M Studio je snom každej modernej cestovateľky, či už objavujete drsné prírodné zákutia alebo dizajnové vychytávky v mestskej džungli. My sme sa o nej porozprávali s trojicou žien, ktoré ju mali na starosti. Ako sa rodila horúca letná kolekcia uprostred severskej zimy?

Neprejde deň, aby sme sa nepozreli do zrkadla. Spokojná duša vyzerá inak, povzdychne si nejedna z nás. A hoci o intímnych problémoch nehovoríme na káve s priateľkou, žijú s nami ako tieň. A menia sa s pribúdajúcimi rokmi. V mladosti si pri fyzickej aktivite (aj nenáročnej) cvrkneme do nohavičiek, po pôrode sa vytráca chuť na sex, no až v menopauze „ochutnáme“, že intímny styk môže bolieť. S vekom uvoľnené tkanivá znižujú pôžitok zo slastných chvíľ a šliapu po ženskom sebavedomí. Je čas na riešenia! Intímna zóna každej z nás si zaslúži najlepšiu starostlivosť. Laserové ošetrenia dokážu pod rukami skúsených odborníkov z medicínskeho a kozmetického centra Mediskin výrazné zlepšenia. Až na jednotku!

Čistenie pleti a pokožky celého tela môže byť radostným rituálom, na ktorý sa budete tešiť. A pokožke sa to bude páčiť. Ak vám rutinná starostlivosť o telo zovšednela, je čas na zmenu! A vôbec, vyhovuje vašej pleti „to“, čo do nej vtláčate? Pre každodenné čistenie a ošetrovanie si zvoľte takú kozmetickú „muníciu“, ktorá telo pohladí. Aké sú najčastejšie problémy, s ktorými pri čistení zápasíme? Opýtali sme sa špecialistky na dermoporadenstvo Veroniky Blahovej z lekární Dr.Max.

Sporiť, sporiť, sporiť! Ale prečo? – pýtajú sa mnohí. Veď dnes sú lacné úvery dostupné takmer pre každého. Môžeme si požičať na čokoľvek s nízkym úrokom a naozaj dlhou dobou splácania. Možno aj do konca života. Tak načo potom ešte sporiť, trápiť rodinný rozpočet, uskromňovať sa na úkor drobných alebo väčších radostí.

Podľa záverov komisie OSN pre výživu (FAO) výžive matky a dieťaťa je potrebné venovať osobitnú pozornosť najmä v čase pred tehotenstvom, počas tehotenstva a dojčenia až do ukončenia 24. mesiaca veku dieťaťa. Práve v tomto období je výživa mimoriadne dôležitá, pretože je rozhodujúca aj pre ďalší zdravý rast a vývoj dieťaťa! Pediatri na základe klinických štúdií uvádzajú, že organizmus si môže nadlho zapamätať metabolické účinky výživy ešte z raného prenatálneho a novorodeneckého obdobia na celkovú odolnosť a kondíciu, napr. vo vzťahu k imunite, alergiám, fyzickým či psychickým schopnostiam.

Tak toto je kompaktný crossover ako stvorený pre nežné pohlavie. Atraktívny dizajn, rozmaznávajúci interiér, moderné technológie, „vymakaný“ podvozok a svižný motor. Nový Kadjar nadviazal na svojho úspešného súrodenca Nissan Qashqai a v mnohom ho dokonca predbehol. Všetky do detailov premyslené zmeny sa stretli v mocnom synergickom efekte, ktorému nechýba „wow“ faktor.